Dzieje smaku

83-86944-44-7
humor anegdoty kuchnia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka to zbiór felietonów, które autor publikował uprzednio na łamach m.in. "Kuchni", tak więc ku mojemu zaskoczeniu część z nich brzmiała dla mnie dość znajomo. Stomma zabiera nas w podróż po stołach, kuchniach, zapleczach, restauracjach i knajpach oraz wszelakich gustach. Daje o sobie znać jego frankolifizm - kuchnia francuska postawiona jest na świeczniku, potrawy i napitki jej przynależne rozpatruje się najuważniej a bohaterowie to w znakomitej większości postaci z panteonu francuskich bohaterów. Czyta się ją lekko i przyjemnie, niekiedy kręcąc głową nad wychylającą tu i ówdzie megalomanią autora ale zawsze - smacznie. Miłośnikom gatunku traktującego o kuchni - bardzo polecam, pozostałym - mniej, choć zawsze warto.

Dodaj cytat z książki Dzieje smaku