The Shadow of the Wind

Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Orion Books Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1) literatura piękna
La sombra del vienta
Data 1. wydania:
angielski
9780753820254
Orion Books
Barcelona Cmentarz Zapomnianych Książek
La sombra del vienta
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 1)
literatura piękna
angielski
9780753820254
Barcelona Cmentarz Zapomnianych Książek

Ta opowieść zostawia czytelnika z takim gorzkim uśmiechem. W cudowny sposób opowiada o strasznych rzeczach, jednak pokazując ich prawdziwą postać i rozkochuje nas w Barcelonie, zwłaszcza tej ukrytej w cieniu.

Co tu dużo mówić, jestem trochę rozczarowana. Owszem "Cień wiatru" to bardzo dobra pozycja, ale po tych wszystkich zachwytach i pozytywnych recenzjach spodziewałam się czegoś więcej. Momentami sam klimat Barcelony tamtych lat i bardzo powolnie rozwijająca się akcja, to było za mało, a sama lektura mnie nużyła. Spodziewałam się też większych zaskoczeń w trakcie czytania, bo...

Do książek Carlosa Ruiza Zafóna zbierałam się przez bardzo długi czas. Widziałam mnóstwo pochwał i poleceń u innych Instagramerów. Jednak cały czas odkładałam lekturę obawiając się, że będzie za ciężka. A jakie są moje odczucia po przeczytaniu?

Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć...

Po trwającej kilka miesięcy przerwy postanowiłem wrócić do czynności, która leczy chandrę. Mowa oczywiście o czytaniu książek. W zaprzyjaźnionej z portalem Altao.pl bibliotece na jednej z początkowych półek znajdowało się wiele nowości – thrillery, reportaże, biografie… Ale ja poszedłem dalej, chcąc wybrać starszy wolumin. Coś, co było wydane lata temu i co warto nadrobić....

Książka dłużyła się do około setnej strony. Domniemam, że wątek Klary zawarty w tych kartach, jest podyktowany jakąś osobliwą historią autora - nie wnosi nic tak istotnego do dalszych wydarzeń, by zasługiwał na 1/5 książki.
Pozytywnie oceniam mądre, życiowe spostrzeżenia Femina (takie perełki - złote myśli). Przypadła mi do gustu jego postać w całokształcie.
Od tej...

Książka dla koneserów pięknego języka. Nietuzinkowa, wielowątkowa, wymagająca... Pięknie opowiedziane historie łączące się w całość. Początek może trochę męczyć, ale warto wytrwać do końca.

WYBITNA I PRZEPIĘKNA💚
Wszystko w tej historii jest bardzo dobrze przemyślane, każda postać i każdy wątek jest po coś, w pewnym momencie mamy mnóstwo pytań i coraz mniej odpowiedzi.
Wciagnełam się już od 1 strony, a po połowie akcja przybiera takie tempo, że nie sposób spokojnie iść spać 😉
Po skończeniu pomyślałam, że po prostu zbyt szybko ją "łyknelam", zamiast delektować...

Ta powieść na pewno coś w sobie ma, historia jest ciekawie poprowadzona, chociaż po kilku pierwszych stronach miałam chwilę zwątpienia. Dobrze, że się nie zniechęciłam, bo jest to książka warta przeczytania. Dla mnie, czyli osoby ktora gustuje w literaturze non-fiction bylo to jak przeniesienie się do innej rzeczywistosci, trochę magicznej i nie z tego świata co miało swoj...

Tajemnica, urok, mgła, cisza i burza. Mistyczna melancholia. Wszedłem w klimat i to bardzo, byłem tam i dlatego wysoka ocena.

Swoisty powrot do przeszlosci. Przeczytalam po raz drugi po 20 latach i odnajduje zupelnie co innego z siebie. Jak w Zafonofym lustrze. Piekna, magiczna opowiesc w ktorej tak latwo sie zatracic.

55 527
    21 912