Wyrok na Franciszka Kłosa

2000-01-01
83-85571-06-X
kłof franciszek wyrok

[...]
dopóki niektórzy nie zrozumieją, że jedną z ról literatury jest stawianie niewygodnych pytań dotyczących etyki, moralności, wyborów ludzkich i że te są ponadnarodowe i ogólnoludzkie, tylko uparcie będą tropili przejawy antypolskości wszelka dyskusja będzie utrudniona.

W przypadku Wyroku na Franciszka Kłosa chichot historii jest niesłychanie donośny. Książka nie była...

Szkoda, że Stanisław Rembek jest tak mało znany wśród miłośników rodzimej prozy. Rozumiem brak szerszej popularności takich pisarzy historycznych jak Parnicki albo Terlecki. Autorów wymagających, eksperymentujących z formą, którzy wymagają od swoich czytelników pewnej wiedzy historycznej i dużej dozy cierpliwości.
Rembek tym się jednak różnił od innych wybitnych speców od...

Fajna ta książka. Mnóstwo okupacyjnych szczegółów, akcja prowadzona wartko. Co mnie urzeka, to prawda psychologiczna plus napady delirium tremens. Film niestety ogladałam w kawałkach. No, straszne okupacyjne historie, które warto przypominać wszystkim, z tego powodu, że w szczęśliwych czasach żyjemy.

Dyskusje

• Powieść historyczna