Po tej stronie nieba

Okładka książki Po tej stronie nieba Karen Robards
Okładka książki Po tej stronie nieba
Karen Robards Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka pod Różą literatura piękna
Biblioteczka pod Różą
This side of heaven
Prószyński i S-ka
2005-01-01
2003-01-01
Alina Siewior-Kuś
miłość rodzina uczucia nienawiść

Książka rozczarowała mnie bardzo. Po opisie wiele oczekiwałam od niej, a otrzymałam filetowego harlequina. Uważam, że ocenianie tej książki jako wybitna, to jakieś nieporozumienie. Co kto lubi.

Ciekawa, emocjonująca, godna polecania

Ciekawa, emocjonująca, godna polecania

Ciekawa historia krótko i zwięźle opisana, ale w ciekawy i pełen uczuć sposób. Czyta się jednym tchem, mało skomplokowana ale jest ok.

Ani rewelacyjna, ani zła, po prostu dobra. Pierwszą połowę książki czytało mi się dość ociężale. Bohaterka po śmierci ojca zamieszkuje ze swoim szwagrem, jego synami i braćmi. Wszyscy oni są dla niej niemili i traktują ją jak darmową gosposię, kucharkę i służącą w jednym. Aż nie mogłam tego czytać, chciałam krzyknąć do Caroline, by zwiewała w te pędy, jak najdalej od tych niewdzięczników. Druga połowa książki jest bardziej romansowa, jest nieco więcej akcji i szybko przez nią przebrnęłam. Historia raczej nie zapisze się w mojej pamięci, do bohaterów też niezbyt się przywiązałam. Akcja niby osadzona jest w XVII-wiecznej Ameryce, ale czytając, cały czas miałam wrażenie, że to początek XIX wieku, autorka bowiem skąpi opisów i szczegółów.

Można przeczytać.

Można przeczytać.

Jest to jedna najlepszych książek Karen Robards które do tej pory przeczytałam.

Jest to jedna najlepszych książek Karen Robards które do tej pory przeczytałam.

ujdzie w tłumie. nie najlepsza, nie najgorsza, przeczytać można. Styl: babski western. :)

„Po tej stronie nieba” to pełna ciepła, romantyczna i wzruszająca powieść. Choć sama uważam się za osobę raczej twardo stąpającą po ziemi, urzekła mnie ta historia. Dzięki Karen Robards przeniosłam się w czasie. Przeżywałam wszystkie rozterki Corline, płakałam kiedy ona płakała, przez chwilę żyłam jej życiem…

Świetne połączenie romansu, powieści obyczajowej, przygodowej i historycznej. Wyjątkowa historia kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością. Autorka wspaniale opisuje emocje i przeżycia bohaterów. Chętnie do niej wracam.

Bardzo dobra, przyjemna opowieść o miłości, pożądaniu a także historii i przeszłości wpływającej na teraźniejszość. Polecam!

• Romans historyczny
  • Romans
  • 2009
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Po tej stronie nieba