Wielki las

Krajowa Agencja Wydawnicza
1988-01-01
1988-01-01
miłość erotyka seks las

Niespiesznie tempo, niby niewiele się dzieje, niby wieje nudą a jednak czytało się to książkę bardzo dobrze i nie mogłem się oderwać. Co dziwne bardziej od "sensacyjnej" części "zagranicznej" podobała mi się "nudnawa" część "krajowa"... Zakończenie wydaje mi się że najlepsze jakie mogłoby być. Pozostawia po sobie wielkie pragnienie poznania ciągu dalszego, ale on nigdy nie nastąpi.

Oj jak bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałem się czegoś prostackiego, a dostałem głębsze przemyślenia. Miała być erotyka, a była miłość. A jednak przy tym Pan samochodzik w wersji dla dojrzalszych (w pewnym wieku dorosłym się jest , a dojrzałym zdarza się być)

Jestem w trakcie czytanie, niemniej daję najwyższą notę, albowiem wyżej ocenić już nie mogę. Kolejna czytana przeze mnie książka p. Zbyszka i kolejny mój podziw nad kunsztem pisarskim tego jak dla mnie Genialnego autora.

Ksiazka wybitna. Abstrahujac juz od samej postaci pisarza, dosc kontrowersyjnej, nie jego oceniam, a jego dzielo.

Bo jest to dzielo.

Dzielo przemyslane, od pierwszej sceny, az do - dosc w sumie przewidywalnej - puenty. Z tym, ze nie o efekciarstwo tu chodzi. Bardziej o piekno. Piekno przyrody, uczuc, czlowieczenstwa.

A przede wszystkim piekno literatury.

Ksiazka wybitna

Bo jest to dzielo.

A przede wszystkim piekno literatury.

Ksiazka wybitna

Mroczny klimat, czuć brud. Nie dla ludzi o słabych nerwach ze względu na brutalne opisy przemocy i seksu.

Jest to specyficzna powieść. Narracja jest powolna, opowiadana topornym językiem, pełna opisów życia wewnętrznego bohaterów z pozycji narratora, co nie wychodzi najlepiej. Dużo niepotrzebnego tekstu, bez którego powieść zyskała by na lekkości a pozbyła się częstych redundancji. Jest tam jednak również kilka ciekawych spostrzeżeń na temat natury ludzkiej, relacji międzyludzkich, społeczeństwa. Nie wiem, czy dla tych kilku myśli warto spędzać czas z tą książką. Być może, jeśli kogoś wciągnie klimat. Ja przeczytałem tę powieść pierwszy raz w wieku szesnastu lat, wówczas wciągnęła mnie, mało wiedziałem o świecie. Dzisiaj, z pozycji człowieka znacznie starszego oceniam ją jako grafomańską choć mającą zadatki na coś większego. Nazywanie jej arcydziełem jest grubym nieporozumieniem. 5/10

Świetna książka szpiegowska z elementami lokalnymi. Lubię do niej wracać.

Świetna książka szpiegowska z elementami lokalnymi. Lubię do niej wracać.

Arcydzieło to jest

Arcydzieło to jest

Jak to Nienacki. Jest klimat, jest mrok, jest przemoc, jest tajemnica, ale też i swego rodzaju miłość. Wszystko i wszystkim jest w tej opowieści las. Dla mnie już nigdy nie będzie taki jak wxzesniej. Czyta się pięknie. Moja proza.

Drwale zamiast szejków arabskich? No taki erotyk to rozumiem...

Drwale zamiast szejków arabskich? No taki erotyk to rozumiem...

Zbigniew Nienacki Wielki las Zobacz więcej
Zbigniew Nienacki Wielki las Zobacz więcej