"Adara" nie odpowiada

Okładka książki "Adara" nie odpowiada Wiesław Jażdżyński
Okładka książki "Adara" nie odpowiada
Wiesław Jażdżyński Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka fantasy, science fiction
Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Krajowa Agencja Wydawnicza
1985-01-01
1985-01-01

Bardzo mi się nie spodobała. Początkowo wg mnie jakby jakieś popłuczyny po Gwiezdnych Wojnach. Nie doczytałem, zmęczyło.

Powieść Wiesława Jażdżyńskiego ma niski próg wejścia i wciąga od pierwszej strony. Proste koncepcje, z których autor buduje skomplikowane schematy fabularne, sprawią przyjemność miłośnikom gatunku. Dialogi pisane są z ikrą i humorem, przez co podczas lektury naprawdę możemy się wczuć w sytuację bohaterów. Adara nie odpowiada ma tak naprawdę jedną wadę – zakończenie. Finał książki jest zbyt szybki, depresyjny i nie do końca jasny. Nie zmienia to jednak faktu, że powieść Jażdżyńskiego zasługuje na ogromne uznanie.

Pełna recenzja: https://www.polskafantastyka.pl/wieslaw-jazdzynski-adara-nie-odpowiada/

Czytałem jako małolat (dawno temu) i mi się nawet podobała. Tym bardziej, że napisana przez polaka.

Komunistyczna agitka w masce sf...straszna słabizna.

Komunistyczna agitka w masce sf...straszna słabizna.

• SF...
  • SF,Fantasy
  • SF, Fantasy i Horror
  • X półka 3
  • 🚀 Fantastyka naukowa

Dodaj cytat z książki "Adara" nie odpowiada