Zagubieni

Okładka książki Zagubieni Kevin J. Anderson, Rebecca Moesta
Okładka książki Zagubieni
Kevin J. AndersonRebecca Moesta Wydawnictwo: Amber Cykl: Młodzi Rycerze Jedi (tom 3) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Młodzi Rycerze Jedi (tom 3)
Star Wars: Gwiezdne wojny
The Lost Ones
Amber
1997-01-01
1997-01-01
Andrzej Syrzycki
Zagubieni

Okładka książki Diuna Powieść graficzna. Księga 3. Prorok Raúl Allén, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert, Patricia Martin
Diuna Powieść ... Raúl Allén, Kevin J...
Okładka książki Diuna: Ród Harkonnenów, tom 1 Kevin J. Anderson, Patricio Delpeche, Brian Herbert, Michael Shelfer
Diuna: Ród Har... Kevin J. Anderson, ...
Okładka książki Piaski Diuny Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Piaski Diuny Kevin J. Anderson, ...
Okładka książki Princess of Dune Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Princess of Dune Kevin J. Anderson, ...

Jedna z pierwszych, czytana w bibliotece jeszcze w podstawówce. Nawet za dzieciaka było dość meh.

To z tego co pamiętam najfaniejsza część tych opowieści o młodych rycerzach Jedi. Polecam i pozdrawiam!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019. Przeczytałem jakieś chore ilości książek z serii Star Wars...

Po bardzo udanych dwóch tomach dostajemy nieco słabszy. Nawet patrząc na niego w kontekście książki młodzieżowej widać tu wiele niedoróbek.

Jacen, Jaina wraz z przyjaciółmi lecą na Coruscant, gdzie spotykaja się z dawnym przyjacielem Zekkiem. Jednak Drugie Imperium też jest na planecie i knuje przeciw Nowej Republice.

Fajnie, że seria pokazuje różne ważne miejsca z uniwersum i stara się pogłębić bohaterow przez pokazanie tego skąd pochodzą. Jednak w tej fabule jest masę dziur i niedociągnieć, że nawet jak na książkę młodzieżową to przesada. Mamy tu chociażby kompletną przemianę charakteru jednej postaci, która w sumie bierze się z dość błahej rzeczy. Zaś cała trauma z tym związana totalnie nie pasuje do pewności siebie i podejścia postaci które było pokazane kawałek wcześniej. Twórcy wiedzieli do jakiego punktu chcą dotrzeć z fabułą, ale zrobili to wyjątkowo mało efektywnie. Jest to właściwie przeciwieństwo poprzednich tomów, gdzie zawsze generalnie fabuła raczej była dobrze rozplanowana.

Postaci straciły tu nieco swojego uroku, chociaż nadal jest tu masa zabawnych interakcji między nimi Widać że niektóre z nich już trochę dojrzewają i są zainteresowane płcią przeciwną. Jest to pokazane w uroczy i dość niewinny sposób.

Ten tom to taka słaba historia napisana by połączyć jedną część opowieści z drugą, Potencjał niektórych wątków został mocno zaprzepaszczony. 3/10

Fajnie, że seria pokazuje różne ważne miejsca z...

• Star Wars
  • Star Wars