Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej

Okładka książki Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej Katarzyna Bosacka
Okładka książki Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej
Katarzyna Bosacka Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2016-11-23
2016-11-23
9788324522040

"Bosacką po polsku" dostałam w prezencie. Był to podarunek jak najbardziej trafiony!
Mnóstwo świetnych przepisów i wydanie cieszące oko, co w wypadku polskich książek kucharskich nie jest normą...

Główną myślą przewodnią która przyświecała autorce książki jest;''KUCHNIA POLSKA TO JEST TO!
Wersje potraw są nowczesne. zmiany w przepisach dynamiczne ,a same potrawy konkurują z najbardziej wyszukanymi i uznanymi kuchniami europejskimi.
Czyli moim zdaniem ,wielka promocja kuchni polskiej w wielkim stylu !
Np.dział o zupach pt.Zupa-nasza duma narodowa!
Swietnie się czyta tę książke do tego doskonałe wydanie wydawnictwa Publicat ,papier kredowy, oprawa twarda i mnóstwo pieknych ilustracji zachęcają czytelnika aby mieć na stałe na półce tę ksiązke i częst do niej wracać!
Serdecznie polecam !

Czyli moim zdaniem ,wielka promocja kuchni polskiej w wielkim stylu !
Np.dział o zupach pt.Zupa-nasza duma narodowa!
Swietnie się czyta...

Bosacka po polsku… Patrząc na okładkę widzimy uśmiechniętą Panią Katarzynę, trzymającą w ręku talerz z 4 różnymi wersjami pierogów.

Chciałbym zobaczyć uśmiechniętą panią domu, która przed chwilą ugniotła 4 różne ciasta, przygotowała 4 różne nadzienia i ulepiła ponad 100 pierogów… Albo będzie to zdjęcie do wykorzystanie w social media, albo przyjechała kochana teściowa. W innych warunkach po takiej mordędze – grymas rozdrażnienia a nie radosny uśmiech. Kolejny element – po takich ewolucjach potrzebne jest zatrudnienie kogoś „na zmywaku”, gdyż ta góra naczynia żadnemu porządnemu Kopciuszkowi nie da szansy zdążyć na królewski bal.
Teraz do brzegu i odnoszę się do treści. Bosacka sięgnęła po dania, znane w większości polskich domów, przedstawiając je w sposób bardziej nowoczesny, dodając, podkręcając i wykorzystując nowe trendy kucharskie. W rozumieniu Pani Kasi smaczne nie zawsze oznacza tłuste, zdrowie nie musi być kojarzone z niesmacznym. Udało jej się na tyle, że z przyjemnością korzystam z kolejnych przepisów urastając na rangę master chefa dla domowników i wprawiając ich w podziw. Chociaż przyznam, że pierogi w 4 kolorach są wciąż przede mną.
Atutem przepisów, które spotykamy w „Bosackiej po polsku”, jest korzystanie ze składników ogólnodostępnych, będących zazwyczaj w większości kuchni lub dostępnych w większości sklepów. Nie kupujesz butelki czegoś, czego nigdy więcej nie wykorzystasz, dla 2 łyżeczek do wymyślnego przepisu. Uwierzcie, dla mnie jest to zaleta nie do przecenienia po tym, jak w szafce stoi kilkanaście butelek z różnymi olejami… O innych słoikach nie wspomnę.

Przemyślenie na koniec? W kuchni zaczynają coraz bardziej rządzić zupy krem, wypierając klasyczną ogórkową, kapuśniak, krupnik. Nad zupami ubolewam, gdyż jedzenie zup wyniosłem z domu rodzinnego i nadal chętnie korzystam z tego dania, które w mojej kuchni urasta do rangi głównego. Tak się porobiło.

Polecam książkę, jeden z najbardziej adekwatnych zbiorów przepisów z którymi się zetknąłem. Bosacka idealnie łączy dania powszednie z kuchnią wystawną. Smacznego.

Autorka książki pt. ''Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej'' tym razem zaprasza Czytelnika do poznania nowoczesnej tradycji z użyciem przepisów w polskiej kuchni.

Książka składa się 5 rozdziałów następującej treści:

1. Przystawki zimne

2. Przystawki gorące

3. Zupa – nasza duma narodowa

4. Dania główne

5. A na deser

Przepisy, które zwróciły moją szczególną uwagę to:

Śledź w konfiturze z czerwonej cebuli, chrupiąca sałatka jarzynowa, eleganckie kanapki koktajlowe, szparagi w szynce z kremem chrzanowym i szczypiorkiem, pasztet z musem żurawinowym i kremem chrzanowym, krem z kurek, szparagowa w dwóch kolorach, sernik na zimno z jagodami, domowe pralinki, krówki, śliwki w czekoladzie, mazurek cytrynowy z bakaliami, ciasto buraczane.

Pani Katarzyna Bosacka proponuje prostą kuchnię bogatą w warzywa, owoce, które można wykorzystać jako dodatek – źródło dodatkowych witamin.

Każdy z zaprezentowanych rozdziałów opisany jest precyzyjnie, co stanowi zachętę do przyrządzenia przepisu.

Książka została napisana z pasją, z doświadczeniem oraz lekkim językiem, zawiera pięknie wykonaną grafikę w tekście, zdjęcia potraw autorki oraz dobraną odpowiednio czcionkę, która ułatwia czytanie.

Elementem dodatkowym w książce jest to, że autorka z pomysłem podpowiada Czytelnikom, gdzie mogą kupować produkty na składniki do podanych przez nią przepisów.

Lubię, kiedy nowoczesna kuchnia otwiera wiele nowych horyzontów i można, rozwinąć na nowo swój talent kulinarny w nawiązując do pozyskiwania tak cennych porad do gotowania, jakie udzieliła Pani Katarzyna Bosacka.

Wystarczy dobre posługiwanie się nożem, pomysł, estetyka podanego dania z przepisu autorki, a ma szansę znaleźć na każdym polskim stole.

Twarda oprawa, s.168, Wydawnictwo Publicat, Poznań, 2016.

Polecam kuchnię autorstwa Pani Katarzyny Bosackiej.

Książka składa się 5 rozdziałów następującej treści:

1. Przystawki zimne

2. Przystawki gorące

3. Zupa – nasza duma narodowa

4. Dania główne

5. A na deser

Przepisy, które zwróciły moją...

• Kulinaria
  • 2017
  • Książki kucharskie
  • Papier
  • #WyzwanieLC2017
  • Rozrywka
  • Zdrowie/kulinaria

Dodaj cytat z książki Bosacka po polsku. Nowoczesne przepisy kuchni polskiej