Gotuj z Julią. Niezbędne przepisy i porady mistrzyni kuchni

Julia's kitchen wisdom
kulinaria, przepisy kulinarne
978-83-08-04683-8
Anna Sak

Mocno przesadzona popularność. Nie będę powtarzać innych recenzji, że brak zdjęć, że nietypowa konstrukcja etc,

ale na litość boską, jak ja mam zrobić zakupy na cały tydzień jeżeli w przepisie mam:
3 szklanki posiekanej białej części pora,
1 szklanka ugotowanej piersi z kurczaka,
2/3 szklanki pokrojonej w kostkę czerwonej cebuli???
To ile ja mam tych porów kupić? 1...

KOCHAM GOTOWAĆ!!! <3 <3 <3
Ta książka jest niezbędnikiem dla każdego, kto chce zacząć lub już doświadcza swoją przygodę z gotowaniem.

Ja wiem, że to nie świadczy o dobrej książce kucharskiej, ale brakowało mi w niej koloru i obrazków.

Maksymalnie apetyczna i urocza książka kucharska. Kto będzie miał ją w dłoniach na pewno nie poprzestanie na czytaniu, od razu będzie chciał wykorzystać przepisy i porady Julii w swojej kuchni.

Zafascynowana filmem, kupiłam książkę. Godzinami przesiadywałam w kuchni, gotując, rozkoszując się i męcząc mojego partnera pytaniem "Dobre??"
Fantastyczna przygoda z Julią! Dużo się nauczyłam i polecam początkującym domowym szefom kuchni i doświadczonym kucharzom :)

Jedyna książka kucharska, którą przeczytałam jak najzwyklejszą książkę, czytając prawie wszystko od początku do końca.
Idealna pozycja dla początkujących kucharzy. Wiele rad, opis podstawowych rzeczy (np. jak się gotuje warzywa czy piecze mięso), słowniczek z pojęciami pojawiających się w przepisach, a nie zawsze wiadomo, o co dokładnie chodzi.
Książka Julii mnie oczarowała...

Co tu dużo mówić - wspaniałe przepisy znakomitej i najbardziej znanej kucharki na globie.

Jedyny minus to brak zdjęć, jesteśmy przyzwyczajeni do książek kucharskich w postaci pięknych, kulinarnych albumów. Mimo wszystko - kto kocha gotować, musi ją mieć!

Książkę tę szukałam długi czas, w końcu dostałam i nie żałuję. Powracam do niej często, szukając inspiracji na obiad...

Na półkach: , , , ,

Bardzo chciałam mieć tę książkę i bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Literackie zechciało mi ją udostępnić. Jest rewelacyjna. I mimo, że to tylko przepisy oczarowała mnie. Super wydana, z ozdobnikami. Podzielona jest tematycznie na zupy, sosy, sałatki, mięso, dania z jaj itp. „Gotuj z Julią” bardzo przypadła mi do gustu. Szczególnie to, że proporcje składników nie są...

1991

Do sięgnięcia po książkę Julii Child zainspirował mnie film „Julia i Julie”, z rewelacyjną rolą Meryl Streep” oraz blog http://www.vivelacuisine.pl/, zainspirowany kuchnią francuską i przepisami Julii Child.

Julia Child, z domu McWilliams, była legendą amerykańskich programów kulinarnych. Podczas drugiej wojny światowej poznała swojego męża, Petera Childa, i wraz z nim...

• Chcę w prezencie
  • Kulinaria