Nieuchwytny płomień

literatura piękna
Teresa Sośnicka
Love & Story
miłość statek nienawiść

Podróż przez ocean był nudny do bólu. Gówna bohaterka była głównie zajęta pilnowaniem swojej cnoty. Fabuła przewidywalna i jakaś taka miałka. Dałabym tytuł "500 stron o niczym"

Ten romans historyczny jest powiązany z książką "Kwiat i płomień", gdyż dotyczy następnego pokolenia rodziny Birmingham. Nie jest to najatrakcyjniejsza powieść pani Woodiwiss, która czasem potrafi zagrać na emocjach (i to niekoniecznie tych dobrych). Ale raczej nie tutaj.
Spora część książki to podróż przez ocean i snujące się w tym czasie wątpliwości uczuciowe pary...

niebotycznie rozwleczona historia miłosna, z zabójstwami w tle.

Czytałam z zapratym tchem do samego końca. Jest w niej wszystko czego oczekuje się od tego typu ksiazek.

Całkiem miła to była lektura. Na tyle, że mam wrażenie, iż zapamiętam ją na dłużej (co przyznam przy romansach historycznych nie zdarza się zbyt często;).
Pierwszy raz czytałam Woodiwiss i pozytywnie mnie autorka zaskoczyła. Bardzo mi odpowiada jej styl narracji, który jest niesamowicie plastyczny, co bardzo ułatwia czytelnikowi 'wejście' w świat wykreowany przez autorkę....

Typowy romans. Tak nieprawdopodobne zbiegi okoliczności i tak przewidywalne zakończenie, że nie ma przyjemności z czytania "Nieuchwytnego płomienia".
Pełny zawód, bo Kathleen E. Woodiwiss potrafi tworzyć naprawdę ciekawe romanse historyczne.

Książke czytało się lekko, z uśmiechem na twarzy. Idealna na długie nudne wieczory :)

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • Romans
  • Spotkanie po latach
  • Różowe
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nieuchwytny płomień