Miłosny fortel

Okładka książki Miłosny fortel Tracy Anne Warren
Okładka książki Miłosny fortel
Tracy Anne Warren Wydawnictwo: Amber Cykl: Miłosna pułapka (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłosna pułapka (tom 2)
Amber
2007-10-01
2007-10-01
romans

Bardzo ciekawa wciągająca książka. Warto przeczytać, polecam.

Bardzo ciekawa wciągająca książka. Warto przeczytać, polecam.

Naprawdę nie warto.
Byłam przekonana, że to Jeannette będzie ciężką do zniesienia bohaterką, na którą będę pomstować podczas czytania, ale się pomyliłam. Dziewczyna może jest rozpuszczona i wyniosła, jednak po dłuższym zastanowieniu człowiek orientuje się, że to wina wychowania i że ciężko mieć jej to za złe. Poza tym ma zainteresowania (może nie tak rozwinięte jak Violet, ale są) i jeszcze zanim przechodzi przemianę, nie lubi z premedytacją krzywdzić ludzi. Powiedziałabym wręcz, że wzbudza sympatię i że niektóre sytuacje z nią są bardzo zabawne.
To do Darragh mam duuuży problem. Chłop zapowiadał się naprawdę dobrze, myślałam, że będzie raczej wyluzowany i wesoły, a przy tym pracowity. Błąd. Jest jednym z najbardziej toksycznych tru loffów, jakich znam i bardzo ciężko, żeby coś poszło nie po myśli tego osobnika. Zdecydowałam, że najlepiej zdołam przekazać, o co mi chodzi, rzucając spoilerami, więc to ostatnia szansa na wycofanie się 😉. Więc tak, zacznijmy od tego, że Darragh postanawia wmówić Jeannette, którą poślubia, że jest zwykłym architektem bez pieniędzy, bo ma jakieś despotyczne zapędy i postanawia ją wychować. Pozbawiając podstawowych rzeczy, do których jest przyzwyczajona, towarzystwa wszystkich znajomych i jakiegokolwiek poczucia bezpieczeństwa. Kiedy prawda wychodzi na jaw, nie ma praktycznie żadnych wyrzutów sumienia i nie przeprasza jej aż do ostatniej strony tej powieści. Ba, nie pozwala jej pojechać do siostry, która ma rodzić po raz pierwszy i próbuje ją zmusić do przebywania z daleka od kraju, z którego pochodzi. Bo ją kocha. Tylko że mam dość duży problem z tym uczuciem, jest bardzo toksyczne, prawie obsesyjne. A bohater zachowuje się w sposób zaborczy – nie zostaje też nic po tym swobodnym, bezproblemowym człowieku, którego poznajemy na początku.
Dużym plusem było pojawienie się postaci z poprzednich części, a zwłaszcza Kita 💖😂, ale nie spędzamy z nimi niestety dużo czasu. Co do innych bohaterów pobocznych, tym razem książka Warren wypada trochę blado. Cuthbert zapowiadał się nieźle, ale jakoś tak zniknął.
Akcja też została poprowadzona niezbyt porządnie. Niby mija kilka miesięcy, ale tak naprawdę niewiele się dzieje, a Jeannette i Darragh integrują się ze sobą o wiele rzadziej niż Violet z Adrianem. A normalnych rozmów niepodszytym podtekstem seksualnym prawie tu nie uświadczyłam. W każdym razie fabuła wygląda tak: bohaterka zostaje wygnana do kuzynów w Irlandii; na miejscu poznaje typa i widzi się z nim kilka razy; urządza bal, podczas którego zostaje z nim przyłapana w cieplarni; biorą ślub; Darragh ją zawozi do małej chaty i zmusza do gotowania, mimo że wcześniej nie umiała się nawet sama ubrać (tak na serio to uważam, że to w jakimś stopniu przemoc); Jeannette odkrywa kłamstwo, bo przyjeżdża do niego jakaś delegacja z Włoch (ciekawe, co się z nią stało, bo tego autorka nam nie wyjaśnia 😆); jadą do jego zamku, gdzie on próbuje się z nią pogodzić seksem; ona wyjeżdża do Anglii, gdzie za nim tęskni; on do niej przyjeżdża i się godzą. To dla tych, którzy są ciekawi, co się wydarzyło w tej części, ale słusznie zdecydują się ją ominąć i sięgną po trzecią (na razie nie wiem, czy warto).
Znowu obyło się bez BINGO, ale tym razem dzięki polom bonusowym udało mi się uzbierać 80 punktów.
+ Strasznie mnie denerwowało ta niekonsekwencja w tłumaczeniu (bo raczej to ono było problemem) hrabiego i księcia. To nie jest to samo, a tu używa się tych dwóch tytułów zamiennie. Brr…

Naprawdę nie warto.

Zamysł książki całkiem ciekawy,niestety samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Historia podobała mi się do momentu przyjazdu Janette do
rodzinnego zamku męża. Późniejsze rozwinięcie mocno powiało nudą,jakby autorka straciła polot.
Samo zakończenie,choć słodkie,to jednak bardzo uproszczone,napisane na szybko.Zawidłam się.

Świetna książka, historia wciągnęła mnie od samego początku. Paradoksalnie to zasługa głównej bohaterki. Jeannette jest zepsuta, rozpieszczona, samolubna... ogólnie sprawia niesympatyczne wrażenie, ale jako że w romansach przeważają bohaterki, które w zamierzeniu mają budzić sympatię czytelnika, ciekawie jest natrafić na powieść, która odwraca ten schemat. Zresztą wiadomo, że miłość zmienia ludzi i nie inaczej dzieje się w tym przypadku, a sam proces przemiany jest interesujący. Relacja głównych bohaterów była wspaniała, obfitowała w zabawne momenty i wzajemne potyczki. Darragh miał naprawdę anielską cierpliwość do Jeannette - za co został w końcu nagrodzony.

Wciągająca lektura. Bardzo miło się czytało o przygodach zarozumiałej panny Lady Jeannette, która przeszła ogromną metamorfozę. I mimo że czasami główna bohaterka była bardzo irytująca aż chciało sie nią potrząsnąć i krzyknąć ....uspokój się dziewczyno.... to i tak wzbudzała moja sympatię. Polecam jako łatwa i przyjemna.

To jest rewelacyjny romans historyczny.
Od bardzo dawna nie miałam do czynienia z tak dziwnym zjawiskiem jakie spotkałam w tej książce. Chodzi mi mianowicie o postać głównej bohaterki, która jest tak nieziemsko próżna, irytująca, zarozumiała i bufonowata, że często podczas lektury łapałam się na tym, iż właściwie budzi ona we mnie szczerą i głęboką wzgardę i irytację, a na ustach, w momencie kiedy spotykały ją różnorakie porażki, pojawia mi się pełen satysfakcji, kpiący uśmieszek politowania.
Cała historia jest klasyczną przedstawicielką gatunku, ale bardzo ciekawie, barwnie, a przy tym prosto i przystępnie spisaną. Mamy oczywiście gorące uczucie, ale też i komedię ... może nie tyle pomyłek, co niedopowiedzeń i przemilczeń. Żeby nie było za słodko i zbyt monotonnie, dostajemy również dramatyczne akcenty, które potrafiły mnie ścisnąć za serducho, oraz w charakterze fajerwerków, gęsto sypiące się iskry między bohaterami, którzy od pierwszej chwili i nieustannie toczyli ze sobą wojnę podjazdową na każdej możliwej płaszczyźnie:)
Poznawanie tej historii, to była prawdziwa przyjemność. Polecam dla fanek gatunku i nie tylko :)

To jest rewelacyjny romans historyczny.

Na półkach: , , , , , , , ,

Za karę odesłana do krewnych spotyka swojego księcia. On nie chwali się tytułem , prowadzi remont domu jej krewnych. Przyłapani muszą się pobrać... to wielu nieporozumieniach odnajdują szczęście. Księcia można spotkać także z dala od salonów stolicy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna książka. Rewelacyjny i fascynujący romans. Czyta się łatwo i przyjemnie. Idealna na jeden wieczór.
Polecam

Polecam

Na początku jest wesoło i ciekawie, przyjemnie się czyta, potem tak średnio, bez wzlotów.
Ale całość, to przyjemna lektura.

Ale całość, to przyjemna lektura.

Cały cykl pozytywnie mnie zaskoczył. Ta część podobała mi się najbardziej ze względu na silny charakterek głównej bohaterki. Wciągające, przyjemne, utrzymane w dobrym smaku.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Tracy Anne Warren

Dodaj cytat z książki Miłosny fortel