Petersburski romans

Okładka książki Petersburski romans
Barbara Scrupski Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny
RUSLAN
Świat Książki
2012-01-01
2005-01-01
Małgorzata Żbikowska
bieda bal małżeństwo kandydaci wojsko romans miłość

więcej Więcej

Ja bym wyzwała na pojedynek każdego, kto ośmieli się powiedzieć cokolwiek złego o tej książce !!!! Albo zesłała heretyka na tortury, albowiem każdy powinien oddawać tej książce cześć i powinna powstać religia "Petersburski romans"

Ta książka to totalne arcydzieło i jedyna powieść , która mnie aż tak zahipnotyzowała. Jedyna do której wracam po latach i którą czytałam, aż...

Ta książka była absolutnie o niczym, a głupota głównej bohaterki daje po oczach

Kolejna książka, do której wracam z przyjemnością.
Ciekawa sceneria – dziewiętnastowieczny Petersburg, salony Pałacu Zimowego, bale, gra pozorów, by zachować resztki godności, no i oczywiście miłość niekoniecznie właściwie ulokowana.
Jest też młodziutka bohaterka, zdesperowana po śmierci ojca, sama w krwiożerczym świecie rządzonym przez pieniądz. Od samego początku...

Ta lektura nie jeden raz wywołał uśmiech na mojej twarzy, bardzo się ciesze ze ja odkryłem i mogłem poznać opisany w niej świat, po każdym treningu czy przed snem chciałem wrócić do losów Hrabianki :)

Sięgając po tę książkę spodziewałam się wielkich uniesień, pięknej miłości i miliona wzruszeń. I bardzo się zawiodłam, bo znalazłam tylko dobrą komedię, rozkapryszoną zubożałą pannę i zakochanego w niej oficera bawidamka.
Po prostu nie odcisnęła żadnego piętna na moim czytelniczym sumieniu.

To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jej twórczością.
W książce jest ukazana historia młodej hrabianki Aleksandry, która po śmierci ojca zostaje bez grosza. Stara się żyć oszczędnie i w spokoju - ale to nie jest jej dane, gdyż wierzyciele ojca, cały czas ją nachodzą.
Aleksandra zwraca się o pomoc do kochanki ojca, która daje jej brylanty.Bohaterka wkracza na...

Fajna książka, dla wielbicielki romansów osadzonych w dziewiętnastowiecznej Anglii (a za takową się uważam;) ) zmiana miejsca akcji była bardzo atrakcyjna, sama historia też niczego sobie, przyjemnie się ją czytało chociaż liczyłam na trochę inne zakończenie.
Do klasyki romansu bym jej nie zaliczyła, do typowych romansideł też nie (chociażby ze względu na brak namiętnych...

Pomysł świetny, Ciągle się coś dzieje, postacie ciekawe, podczas czytania jeną osobę potrafiłam polubić, po to tylko by za chwilę poczuć do niej niechęć,,,, Książkę polecam z jednym tylko ale, nie do końca przypadł mi do gustu styl pisarski, są momenty które powinny być skrócone i to porządnie,,,, ale to tylko mały problemik, :)

To jest pierwszy romans z którym się spotkałam i zaczęłam przygodę z takimi książkami. Bohaterowie, fabuła sprawiły, że nie sposób było się od niej oderwać. Cały czas wracam do tej książki. Ta książka jest dobra na początek przygody z romansem historycznym :)

Ta pozycja to debiut pisarki, który wydała w 2003 roku. Powieść cieszyła się dużym powodzeniem, doczekała się kilku wznowień.
Aleksandra przed śmiercią ojca żyła na wysokim poziomie. Gdy mężczyzna zmarł jej status społeczny gwałtownie się pogorszył, po zmarłym zostały tylko długi. Była zmuszona wszystko sprzedać, aby pozyskać niezbędne fundusze na przeżycie. Doszło nawet do...

• Romans historyczny
  • Historyczne