Niesamowity dwór

Okładka książki Niesamowity dwór
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 5) Seria: Przygody Pana Samochodzika literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 5)
Przygody Pana Samochodzika
Pojezierze
1990-01-01
1990-01-01
Pan Samochodzik masoni wolnomularstwo poszukiwacze skarbów

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Najlepsza! :))

Najlepsza! :))

Bardzo ciekawy Samochodzik :) chociaż momentami mrozi krew w żyłach ;)

Bardzo ciekawy Samochodzik :) chociaż momentami mrozi krew w żyłach ;)

Bardzo przyjemna w odbiorze książka. Czyta się ją szybko i można poczuć klimat panujący na dworku :)

Jak zwykle przyjemna i ciekawa powieść. Historie pana Samochodzika mają w sobie coś wyjątkowego. 📖🚙

Powrót do korzeni, książka przeczytana ponownie po kilkunastu latach i cały czas daje przyjemność

Pan Samochodzik i jego przygody, część następna. Czyta się jak zawsze miło, dzięki historycznemu tłu i zabawnym interakcjom między bohaterami. Tylko co Pan Tomasz miał do big beat'u :D? Wyczuwam tu awersje autora ;)

Zdecydowanie najlepsza książka z serii, a czytałam większość. Różnicę robi zabawny związek pana Tomasza ze swoimi pracownikami.

Książka opowiada o kolejnej z przygód pana Tomka. Jest mu przydzielony pewien opuszczony dwór i wraz z pomocą pana Bigosa i panny Wierzchoń mają zamienić go w muzeum. Podczas tego odkrywają tajemnice poprzedniego właściciela oraz spotykają arcywroga pana Tomka-Waldemara Baturę.
Książka mi się bardzo podobało ze względu na to, że jednym z tematów byli Masoni, którzy wprowadzali trochę tajemniczości do książki. Moim zdaniem jest to również jedna z najciekawszych przygód, ponieważ ciągle się coś dzieje, bo a tu jest pościg, a to straszy duch. Chcę również w przyszłości obejrzeć film na podstawie tej książki. Również jednym z moich ulubionych wątków było wywoływanie duchów. Bardzo polecam dla każdego, który lubi nutę strachu, jak i przygodę.

2028
1971

Niebanalne postacie, przedstawione z dużym przymrużeniem oka, do tego duchy, przygody, kapka historii.
Niesamowity dwór to niesamowita historia młodzieżowa.

Niesamowity dwór to niesamowita historia młodzieżowa.

Kolejne spotkanie z Panem Samochodzikiem. Rozwiązać trzeba zagadkę dworu, ale nie wiadomo jaką. To inna forma fabuły niż przy wcześniejszych tomach. Najpierw Pan Tomasz jest skierowany do pracy administracyjnej przy inwentaryzacji, a potem krok po kroku dochodzi do rozwikłania tajemnicy zabytkowego budynku. Po raz pierwszy też rywalizuje że swym później wielokrotnym adwersażem - Waldemarem Baturą. Jak we wszystkich "Samochodzikach", tym razem także nasz detektyw wykazuje słabość wobec uroków przedstawicielki płci pięknej.

Zbigniew Nienacki Niesamowity dwór Zobacz więcej
Zbigniew Nienacki Niesamowity dwór Zobacz więcej