Pan Samochodzik i Fantomas

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 7) literatura dziecięca
1992-11-30
1992-11-30
Pan Samochodzik Fantomas Nienacki
2060 ocen 66 opinii

2060 ocen

"Pan Samochodzik i Fantomas" to kolejna część serii, równie edukująca oraz wciągająca, co poprzednie i kolejne. Ze względu na "egzotykę" miejsca akcji - tzn. Francję - to właśnie ją wybrałam do rereadu.

Podobało mi się tak samo, jak te kilka lat temu, a znajomość wydarzeń nie przeszkadzała mi zanadto. Tym, co chyba najbardziej pociąga mnie w tej części, jest postać...

Jak to Pan Samochodzik, poza jedną częścią, która mnie zawiodła, każda inna trzyma wysoki poziom. Spokojnie można ocenić na 7/10 :)

Muszę przyznać,że "Pan Samochodzik" znany był mi jedynie z nazwy, a nigdy nie czytałem żadnej części.Z polskich autorów dzieciństwo bardziej kojarzy mi się z Adamem Bahdajem niż Zbigniewem Nienackim.Wszystkie zaległości jednak można nadrobić w stosownym czasie.Powieść przerosła moje oczekiwania,bo spodziewałem się bajki dla dzieci,a dostałem bardzo solidny kryminał.Akcja...

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Całkiem solidna część przygód Pana Samochodzika. Trochę dużo tej wiedzy malarskiej autor nawrzucał (czy we wszystkich wydaniach są przypisy o malarzach??) , ale intryga ciekawa i nieoczywista. Miło się wspomina dzieciństwo.

200309 audio G7.
Chyba po raz pierwszy złamanie schematu: nie ma żadnej młodej dziewczyny, a zawsze były dwie rywalizujące o względy pana Tomasza. Pan Sacmochodzik po raz pierwszy za granicą - ciekawe. Poziom poprzednich części utrzymany.

Przyjemna, zabawna, lekka lektura. Czarujące miejsce akcji i sympatyczni bohaterowie. Przeznaczona raczej dla młodszych czytelników.

super

Bardzo lubię takie zagadki w książkach jak ta tutaj. Rewelacyjne!

Warsztat oczywiście jak w pozostałych częściach na stałym, bardzo wysokim poziomie. Szkoda, że już na początku Pan Samochodzik dowiaduje się, że Karen Petersen znalazła sobie innego (trudno się zresztą dziwić, patrząc na intensywność jego zalotów). Szkoda, że dość szybko dowiadujemy się, kto jest winny, jednak samo zakończenie jest dość zaskakujące i nieoczywiste.
Wątek...

3 475