Słońce też wschodzi

Okładka książki Słońce też wschodzi
Ernest Hemingway Wydawnictwo: Muza Cykl: Dzieła wybrane- Ernest Hemingway klasyka
klasyka
Bronisław Zieliński
powieść amerykańska 20w. Paryż Hiszpania emigracja uczucia
Inne

więcej Więcej

Bardzo średnia książka. Byłam jej dosyć pewna, bo lubię Hemingwaya. Książka o niczym. Akcja zaczyna się dziać dopiero po setnej stronie i dopiero pod koniec książki dzieje się coś ciekawego i dopiero tam napisana jest w sposób ciekawy. Dla mnie nie do powtórzenia.

Mocno przegadana. Nie ma tu za wiele akcji mimo, że okoliczności przyrody sprzyjające. Rzecz się dzieje częściowo w Pampelunie podczas corridy. Mnie klimat niekończących się rozmów o niczym nie przypadł do gustu.

Na półkach: , , , ,

Strasznie kiepska. Trochę książka o niczym. Nie ma w sobie żadnego przesłania, nawet historia średnio ciekawa. Dialogi ciężki, w większości bez sensu. Nie wrócę.

Na półkach: , , , ,

Wydana w roku 1926 książka „Słońce też wschodzi”, autorstwa Ernesta Hemingway’a,, to tak zwana powieść z kluczem. I ten klucz jest tu istotny, ponieważ za główny bohaterem Jakiem kryje się sam autor. Pierwowzorami innych postaci książki, zaś jego przyjaciele Fabuła książki zbliżona jest wydarzeń które miały miejsce rok przed wydaniem książki.
Początkowo akcja książki...

Książkę pt. "Słońce też wschodzi" bardzo przyjemnie się czytało. Z całą pewnością jest to zasługa dialogów, których jest bardzo dużo. Momentami miałam wrażenie, że oglądam film, z przekomarzajacymi się bohaterami. Grupa przyjaciół udaje się do Pampeluny w Hiszpani ale wziąć udział w festiwalu. Walki byków, piękne krajobrazy, biesiady i kłótnie kochanków wszystko się...

„Słońce też wschodzi” Ernest Hemingway. Powieść z kluczem (Amerykanin w Paryżu) napisana w stylu techniki behawioralnej (perfekcyjne dialogi, prostota i plastyka realizmu). Uznana za jedno z najważniejszych dzieł Hemingwaya. Powieść wydana w 1926 roku, swą fabułę opiera na straconym pokoleniu, korridzie, trudnej miłości, dziwnej przyjaźni z antysemityzmem w tle. Tematyka...

Na półkach: , , , , , ,

6,5/10
Pierwsza powieść Ernesta Hemingwaya była prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną w jego karierze i zarazem najbardziej wpływową na amerykańskie społeczeństwo. W postaciach z powieści dopatrywano się prawdziwych osób ze środowiska anglo-amerykańskiej bohemy w Paryżu, a wiele kobiet zaczęło wzorować swój styl na postaci Lady Brett Ashley, wokół której toczy się lwia...

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po trochę ambitniejszą lekturę. Tym razem mój wybór padł na Ernesta Hemingway'a i jego "Słońce też wschodzi".
Akcja toczy się w Paryżu, oraz Hiszpanii. Główny bohater Jack Barnes wydaje się być odbiciem samego autora, który przecież mieszkał w Paryżu. Powieść ukazuje beztroskie życie Barnesa, oraz jego znajomych, życie młodych utracjuszy.
Ta...

ksiazka o mnie

„Słońce też wschodzi” otwiera zupełnie nową półkę w mojej wirtualnej bibliotece: „Książki z krawata”. Kilka lat temu Biblioteka Kongresu zorganizowała wystawę czasową książek zakazanych, aby zwrócić uwagę na to zjawisko, któremu nie oparł się nawet kraj tak bezwarunkowej wolności słowa jak Stany Zjednoczone. Jako gadżet upamiętniający tę wystawę stworzono krawat z tytułami...

1 366
    1 262