Bądź moim marzeniem

2024-06-25
2024-06-25
9788382931914
literatura polska

To jest książka, którą powinien przeczytać dosłownie każdy. Dawno nie czytałam pozycji, która nie byłaby poradnikiem, a tak bardzo podkreślałaby wiarę w siebie i w to, że zawsze powinniśmy być dla siebie piękni. Nie ważne, że masz jakieś boczki, że skóra nie jest odpowiednio napięta, że nie wyglądasz jak modelka w sklepie odzieżowym. Mamy pełne prawo być sobą, wyglądać tak, jak wyglądamy i kochać siebie, bo to ze sobą spędzamy każdą chwilę w swoim życiu. Warto spoglądać w lusterko i powtarzać sobie, że jesteśmy piękne, bo to prawda. A wiecie dlaczego? Bo nie ma drugiej takiej osoby na świecie, która mogłaby nas zastąpić:-)
Praktycznie każda scena jest utkana z chwil dobrych i złych, a pomimo złych, wciąż można pokonać problemy i ponownie może być nam dobrze. Czasami po prostu nie natrafiamy na tą osobę, która jest nam przeznaczona. Nasza postać doznała tutaj wielkiej przykrości, gdyż wpierw czytamy o tym jaka jest szczęśliwa na podróż, którą udało jej się zaplanować i kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, wybranek jej serca całkowicie niszczy jej życie. Nawet dowiemy się w jaki sposób się z nim poznała i jak zaskoczyło pomiędzy nimi. To takie przeskoki do przeszłości, by móc dokładniej zrozumieć czas obecny. Chwila w której on tłumaczy jej, że kogoś poznał nie będzie dramatyczna, tylko smutna. Widzimy jego tłumaczenie jak jest mu z tym źle i jak nie chciał jej skrzywdzić, choć miałam ochotę kopnąć go w cztery litery:-) I tutaj ponownie, niby jest ogromnie załamana, to jednak postanawia nie zmieniać swoich planów i udaje się w podróż. I tutaj można rozpoczynać historię od początku, gdyż pojawi się ktoś, kto z dnia na dzień załata to, co przerwał jej poprzedni partner. I resztę doczytajcie sami:-)
Jestem książką zachwycona, bo pokazała, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny i że każda rzecz, która sprawia nam w nim przykrość, może zostać zastąpiona czymś lepszym, na co zasługiwaliśmy. Każda przeszkoda jest po to, by nauczyć się być silniejszym, nie po to, by się zatrzymywać. Cudowne pióro, piękne opisane emocje, postacie, krajobraz, uczucia i wszystko, co powinna zawierać dobra książka. Bardzo przejrzyście wydana z mocną dozą wciągającej treści. Przecudowna, bardzo ją wam polecam!

Na wstępie chciałabym podziękować Monice oraz @wydawnictwovideograf za zaufanie i możliwości objęcia patronatem medialnym wznowienia książki "Bądź moim marzeniem". Książkę tą czytałam już we wcześniejszym wydaniu, do tej pory pamiętam wszystkie emocje towarzyszące mi podczas lektury i teraz kiedy mogłam przeczytać ją ponownie, nic się nie zmieniło, przeżywałam ją równie silnie. Za mną wszystkie powieści spod pióra Moniki, jest ona jedną z autorek, po których historię sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Stylistyka i język jakim posługuje się Monika jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Od pierwszych chwil zostałam wciągnięta do świata bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy oraz relację. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i bardzo dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali w niesamowicie prawdziwy sposób wykreowani, to postaci, które nie są idealne, mają swoje wady i zalety, tak jak my popełniają błędy czy postępują pod wpływem emocji, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski czy dylematy moralne. Razem z bohaterami - Natalią i Michałem - przeniosłam się na Korfu i muszę przyznać, że Monika w niesamowicie plastyczny i pobudzający wyobraźnię sposób oddała klimat tego miejsca. Czytając niektóre opisy czułam się tak jakbym towarzyszyła bohaterom we wszystkich przejażdżkach, przechadzkach, słyszała szum fal i wiatru, czuła promienie słońca. Historia została przedstawiona z perspektywy Natalii oraz Michała, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, mogłam dowiedzieć się jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moja sympatię i z całych sił kibicowałam tej relacji. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, które w znaczący sposób oddziałowują na bohaterów i dostarczają Czytelnikowi wielu emocji i wrażeń. Relacja Natalii i Michała została w rewelacyjny sposób poprowadzona, wszystko toczyło się raczej naturalnym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym postaciom, co niesamowicie mi się podobało. Cudownie było obserwować jak Natalia i Michał się przed sobą uzewnętrzniają i śledzić kiełkujące między nimi uczucie, które okazało się jednak okupione chwilami zwątpienia i przeciwnościami losu, które momentami były trudne do pokonania. Jeśli o nich mowa, to w właśnie głównym wątkiem tej powieści jest zmaganie z białaczką, z choroba, która niespodziewanie burzy cały świat głównej bohaterki, sprawia, że zaczyna inaczej postrzegać niektóre kwestie i zarazem pragnie chronić najbliższe jej osoby przed cierpieniem. Ze względu na fakt, że książka ta jest inspirowana życiem autorki, to wszystkie symptomy towarzyszące głównej bohaterce, a także procedury jakim została poddana Natalia w szpitalu, czy też fragmenty opisujące jej bezsilność, ból zostały w naprawdę mocno prawdziwy, w zarazem poruszający sposób przedstawione. Nie ukrywam, że zdarzyło mi się płakać podczas lektury, inaczej się nie dało, naprawdę! Wielokrotnie miałam ochotę wejść do tej książki żeby przytulić, wesprzeć Natalię, jej mamę, później Michała oraz zapewnić ich, że jeszcze wszystko będzie dobrze, że jeszcze i dla nich wyjdzie słońce. Ta historia wielokrotnie rozdzierała moje serce na kawałki, a czytając ją pierwszy raz tak naprawdę nie byłam taka pewna jakie zakończenie zaserwuje Monika.. Autorka w swojej powieści pokazała, że nadzieja umiera ostatnia,jak ważne podczas choroby jest wsparcie bliskich nam osób, a także jak ważna jest krew, która może uratować czyjeś życie. Mam nadzieję, że ta książka przyczyni się do tego, że coraz więcej osób zacznie regularnie oddawać krew bądź zarejestruje się w bazie dawców szpiku. Ja sama jestem honorowym dawcą krwi, oddałam ponad 8 litrów, niestety ze względów zdrowotnych już nie mogę, ale wyciągnęłam w to mojego narzeczonego, który już teraz na swoim koncie ma oddane 13 litrów, dodatkowo oboje mamy 0 RH-. Jestem przekonana, że historia Natalii (a zarazem Moniki) skłoni wielu Czytelników do głębszych przemyśleń oraz sprawi, że przewartościują w niektórych przypadkach swoje życie. "Bądź moim marzeniem" to emocjonująca, poruszająca, bardzo ważna i potrzebna książka. Cudownie spędziłam z nią czas i oczywiście czekam na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Moje drugie spotkanie z piórem autorki i wciąż zachwyt.
Natalia długo czekała na wyjazd na Korfu. Podekscytowana odliczała dni. Wymarzony wyjazd z ukochanym? Jej świat legł w gruzach, kiedy na kilka godzin przed wylotem, Tomek z nią zrywa, mówiąc, że się zakochał w kimś innym. Wyobrażacie sobie tę sytuację?
Mimo to dziewczyna postanawia nie rezygnować z wyjazdu. Liczy, że Korfu pozwoli jej zapomnieć o Tomku, pozbyć się zmęczenia i powracającego bólu głowy.
Na miejscu poznaje Michała, przystojnego barmana. Oboje po przejściach, szybko odnajdują w sobie bratnie dusze. Czy zdecydują się na związek na odległość? Czy ich uczucie jest na tyle silne? Natalia nie ma czasu się zastanawiać nad tym, albowiem los szykuje dla niej kolejny cios.
Nie zdradzę Wam jaki, ale przygotujcie chusteczki, bo ta historia wyciska łzy. Już dawno się tak nie spłakałam przy lekturze. Opis na okładce mówi:” Bądź moim marzeniem to niecodzienny bilet literacki do malowniczej Grecji.” Zapewniam Was, że ta historia to o wiele więcej. Inspiracją do napisania powieści były prawdziwe wydarzenia z życia autorki. Ogromnie życiowa, łamiąca serce, składnia do refleksji nad kruchością życia. Jednocześnie zostawia z nadzieją w sercu.
Niech was nie zwiedzie ta słodka okładka. To naprawdę wartościowa i mocna historia. Bardzo polecam!

"Człowiek jednego dnia chodzi, planuje, snuje marzenia, a następnego dnia marzy tylko o tym, by dożyć kolejnego poranka. By móc wstać z łóżka i wyjść na spacer."

Moje drugie spotkanie z piórem autorki i wciąż zachwyt.
Mimo to dziewczyna postanawia nie rezygnować z wyjazdu. Liczy, że...

@MonikaMichalik "Bądź moim marzeniem" @videograf

Roz.2

Dochodziła dwudziesta,kiedy Natalia wreszcie dotarła do domu.Rzuciła klucze na szafkę przy lustrze w przedpokoju.Spojrzała na swoje odbicie.Jej twarz była wprawdzie blada,zmęczona,ale oczy iskrzyły z podniecenia.
....

Natalia pracuje w biurze Podróży "Marzenia do Spełnienia",razem z przyjaciółką Ewą dobrze współpracują i mogą na siebie liczyć.Nati ma chłopaka o imieniu Tomek i to z Nim wybiera się na wyspę Korfu spełnić swoje marzenia.Dzień przed wylotem Tomek zrywa z Nią mimo to Natalka jedzie sama.Bohaterka ma nadzieję,że Korfu pozwoli jej odpocząć i zapomnieć o Tomku oraz pozbyć się zmęczenia i bólu głowy.

Co się wydarzy na Korfu?
Kim jest Michał?
Moja ocena 12/10

Czytając książkę na początku myślałam,że to będzie zwykły przyjemny romans ale autorka mnie zaskoczyła.W książce autorka pokazała zranienie,opuszczenie ale i prawdziwą miłość której nic nie zniszczy.Książka porusza bardzo ważny temat choroby nowotworowej,słyszymy o niej wszyscy ale tylko Ci co z nią mieli naprawdę bliski kontakt wiedzą co to oznacza.
Powiem Wam,że nie ważne jaki jest nowotwór zawsze może być potrzebna krew do przetoczenia i zachęcam do oddawania krwi i pomagania potrzebującym osobom.Nikt z nas nie wie kiedy jemu lub komuś z jego rodziny nie będzie potrzebna.
Ja osobiście oddaję krew i jestem zarejestrowana jako Dawca Szpiku to naprawdę nic nie kosztuje a możemy pomóc innym osobom.
Pamiętajcie żeby takie osoby wspierać dobrym słowem ale też nie oszukiwać ich tylko mówić prawdę,chore osoby wiedzą co się z Nimi dzieje i nie oczekują litości tylko poprostu prawdziwej szczerej rozmowy i wsparcia,że w trudnej chwili jesteśmy z Nimi.
Książkę będę polecać bo jest warta uwagi a może dzięki tej książce zdecydujesz się oddać krew?

@MonikaMichalik "Bądź moim marzeniem" @videograf

Roz.2

....

Tytuł : Bądź Moim Marzeniem.
Autor : Monika Michalik
Wydawnictwo Videograf
Data premiery wznowienia : 25.06.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Marzenia i plany czasami pękają jak bańka mydlana. Kiedy tuż przed podróżą na Korfu Tomek zrywa z Natalią, jej świat rozpada się na kawałki…
Kobieta z rozdartym sercem decyduje się polecieć na wakacje sama.
Czy los będzie dla niej łaskawy?
Michał wyjeżdża w to samo miejsce, aby zmienić otoczenie i zapomnieć o niełatwej przeszłości. Wszystko sprzyja mu do czasu, gdy poznaje Natalię, która niepostrzeżenie wkrada się do jego myśli, pragnień. Dwie skrzywdzone dusze, zupełnie niegotowe na nowy związek, znajdują ukojenie na greckiej wyspie.
Wszystko się zmienia, gdy po powrocie do Polski los postanawia kolejny raz złamać życie kobiety. Zostawia tylko okruch nadziei, że w jej sercu jeszcze kiedyś zaświeci słońce.
Bądź moim marzeniem to niecodzienny bilet literacki do malowniczej Grecji.
W cieniu palm, pośród szumu fal turkusowego morza kiełkuje uczucie, które będzie musiało zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem.
To wzruszająca opowieść o marzeniach i miłości, która otwiera oczy i serce na drugiego człowieka.
O pragnieniu życia i nadziei, która często jest wszystkim, co mamy.
Zwłaszcza jeśli nie mamy już nic…
Inspiracją do napisania powieści były prawdziwe wydarzenia z życia autorki.

"Natalia uświadomiła mu, że trzeba żyć dniem dzisiejszym, bo jutro może nie nadejść. Nauczyła go widzieć rzeczy, na które dotychczas nie zwracał większej uwagi i patrzeć tak, jak nigdy dotąd nie patrzył."

Chłopak Natalii zrywa z nią tuż przed wymarzonym urlopem na greckiej wyspie Korfu.
Dziewczyna nie rezygnuje z marzeń i leci tam sama.
Na wyspie Natalia poznaje Michała, który wyjechał z Polski zostawiając za sobą trudy przeszłości.
Natalia i Michał spędzają ze sobą coraz więcej czasu, aż w końcu zaczyna między nimi iskrzyć.
Natalia wraca do Polski i nie może przestać myśleć o tym by jak najszybciej wrócić na wyspę.
Kobieta zaczyna się źle czuć i udaje się do lekarza na badania.
Los potrafi być okrutny a diagnoza nie polepsza sytuacji.
Zaczyna się walka na śmierć i życie.
Czy jest Natalii pisany happy end?

Kolejna piękna historia, która łamie serce czytelnika i którą trzeba czytać z paczką chusteczek. 💜
To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i na pewno nie ostatnie.
Bohaterowie stworzeni przez autorkę są bardzo dobrze wykreowani i realistyczni.
Lekkie pióro autorki sprawia, że historię czyta się bardzo szybko.
Dzięki tej historii czytelnik uświadamia sobie jak kruche jest nasze życie i jak jedna diagnoza może zgasić promień szczęścia.
Dlatego cieszmy się z małych rzeczy i żyjmy tak jakby jutra miało nie być.
Gorąco polecam Wam tę książkę.
Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Tytuł : Bądź Moim Marzeniem.
Autor : Monika Michalik
Wydawnictwo Videograf
Data premiery wznowienia : 25.06.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Kobieta z rozdartym sercem decyduje się...

Dziś jest pięknie, słońce tańczy w pasmach włosków. Błękit nieba odbija się radosnym blaskiem w oczach. Można swobodnie planować przyszłość.
I......
I nadchodzi jutro...
Jutro, które przekreśla wszystkie plany.
Błękit, to już tylko szara poświata, którą można obserwować z perspektywy łóżka szpitalnego, przez okno i to tylko w chwilach, kiedy pozwala na to lepsze samopoczucie.
Natalia pojechała do szpitala zrobić wycinki, aby uspokoić bliskich, bo przecież czuje się dobrze, a że jest trochę blada...
Niestety musiała zostać tam na dłużej, jednak ma marzenia, mimo tego, że bierze udział w rozgrywkach, na które nie ma wpływu. Musi czekać na działanie chemii, łzy płyną po policzkach, pasma włosów spływają do odpływu.
Ale jeszcze dzień....
Jeszcze tydzień...
Tak tęsknię do słońca...
Wiatru....
Własnej poduszki....

I......
I nadchodzi jutro...
Jutro, które przekreśla wszystkie plany.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie.
Może fabuła nie jest lekka, ponieważ dotyka drażliwych tematów jakie są śmiertelne choroby, ale książka warta przeczytania.
Z tą autorką zdecydowanie mi po drodze.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ostatnim czasie.
Z tą autorką zdecydowanie mi po drodze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Nigdy nie jest za późno by zacząć od nowa , choć życie zaskakuje na każdym kroku , wierzę jednak, że nic nie dzieje się przypadkiem.
Wakacje na Korfu od kilku lat były celem Natalii.
Dziewczyna namawia na wyjazd swojego chłopaka, Tomka. Niestety, ten kończy ich relację na kilka godzin przed wylotem.
Załamana młoda kobieta postanawia jednak zmienić otoczenie i wyjeżdża do Grecji sama.
Po przybyciu do hotelu w którym zarezerwowała pokój blondynka spotyka młodego recepcjonistę, Michała.
Chłopak jest dla niej niezwykle życzliwy i oferuje pomoc, gdyby tylko rodaczka jej potrzebowała.
Mężczyzna ma za sobą trudne chwile i obiecał sobie ,że nigdy więcej nie wróci do Polski , choć w jego sercu powoli odżywa tęsknota za ojczyzną.
Dwie zranione osoby, dwa złamane serca i potrzeba zmian.
A przede wszystkim brak planów matrymonialnych..
A jednak.. wkrótce potem relacja dwojga młodych ludzi zaczyna rozkwitać i wydaje się, że wszystko zmierza ku dobremu.
Do czasu..
Z racji pogarszającego się samopoczucia Promińska udaje się na badania lekarskie.
To co słyszy od medyka jest druzgocące i sprawia, że po raz kolejny świat dziewczyny wywraca się do góry nogami.
Czy zakochani zwyciężą w walce z bezwzględnym przeciwnikiem?
Stawka jest bowiem najwyższa..

Uwielbiam pióro Pani Moniki, której trzy powieści miałam okazję przeczytać nieco wcześniej.
Autorka pięknie odmalowuje piękno Hellady sprawiając, że podczas lektury dosłownie przenosi się w to magiczne miejsce.
Kreowani przez Panią Michalik bohaterowie są niesamowicie realistyczni i wyraziści zdobywają serce odbiorcy i nie sposób im nie kibicować.
Polecam bardzo serdecznie.
PS Przed sięgnięciem po ten tytuł polecam przygotować duże opakowanie chusteczek.

Wakacje na Korfu od kilku lat były celem Natalii.
Załamana młoda kobieta postanawia jednak zmienić otoczenie i...

Natalii marzeniem był wyjazd na Korfu. Miała jechać ze swoim chłopakiem Tomkiem, jednakże kilka godzin przed wylotem dowiedziała się, że Tomek zakochał się w kimś innym 🫢
Natalia postanawia nie rezygnować z wakacji marzeń, tylko polecieć sama. Tam poznaje przystojnego pracownika hotelu - Michała. Między dwojgiem bohaterów zaczyna rodzić się uczucie. Po powrocie do Polski Natalia już snuje plany, aby ponownie polecieć do Grecji. Jednak los ma na nią zupełnie inne plany 🙈

Na początku książka wydawała mi się lekka i przyjemna, ot radosne wakacje, kiedy po złamanym sercu Natalia może poznać kogoś innego. Nic bardziej mylnego. Natalia zaczyna się źle czuć. Początkowo sama bagatelizuje objawy, jednak za namową mamy i koleżanki udaje się do lekarza. Po dość długim pobycie w szpitalu dostaje diagnozę - białaczka. Na szczęście taki typ, który ma największe prawdopodobieństwo wyleczenia. Były smutne chwile, nawet dużo. Wzruszyłam się nie jeden raz.
Książka uświadamia jak życie jest kruche. Jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Czlowiek wcale się nie spodziewa, a choroba przychodzi znienacka. I to czasem poważna, a nawet śmiertelna diagnoza. Czasami choroby nie dają żadnych objawów, a później może być już za późno. Warto cieszyć się tym co mamy. I nie warto odsuwać od siebie ludzi, tak jak to zrobiła nasza bohaterka, bowiem Michał też odchodził od zmysłów. Co prawda chciała go chronić, jednak czasem wsparcie bliskich w trudnych chwilach jest nieocenione i niezwykle potrzebne.

Kochani to było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i muszę powiedzieć, że to było piękne spotkanie. W prosty i piękny sposób autorka przeniosła mnie na na malowniczą wyspę Korfu, na której splotły się losy Natalii i Michała. A ich serca zostały mocno pokiereszowane przez przeszłość. To była niezwykle realna i emocjona podróż ku uzdrowieniu i odnalezieniu sensu życia.
Natalia, porzucona tuż przed wymarzoną podróżą przez swojego partnera, postanawia nie rezygnować z wakacji i udaje się na Korfu sama. Tam spotyka Michała, który również ucieka od bolesnych wspomnień i przeszłości. Ich spotkanie na greckiej wyspie staje się początkiem czegoś, co oboje myśleli, że jest już niemożliwe - nowego uczucia i spełnienia marzeń. Walka jaką oboje muszą podjąć niełatwa, a przeciwnik jest groźny. Demony przeszłości też krążą wokół. Czy tej dwójce uda się pokonać tak trudnych przeciwników? Cóż o tym musicie przekonać się sami.
Autorka pięknie zbudowała napięcie i atmosferę tej historii. Postacie są do bólu autentyczne, a ich życie realne. To wszystko sprawia, że opowieść jest poruszająca. Uwaga! Są potrzebne chusteczki. Pióro Moniki Michalik jest łagodne i widać w nim życiowe doświadczenie. Porusza w swojej powieści trudne tematy, takie jak strata, ból i nadzieja. Jeśli nie boisz się emocjonalnych i trudnych przeżyć to ta książka jest dla Ciebie.
Czy można malować słowem? Można kochani i autorka to właśnie zrobiła z czułością i wielką precyzją namalowała obrazy, które pozostaną w waszej pamięci. Daj się porwać też malowniczym opisom Grecji, które są pięknym balansem przy tak trudnej tematyce. Szum fal, zapach morskiej bryzy, cień palm - ich można dotknąć i poczuć na skórze. Tak samo jak rodzące się uczucia między bohaterami.
Myślę, że największym autorem tej opowieści jest jej przesłanie. Życie nie jest tylko pasmem samych pozytywnych zdarzeń, jest często trudne i bardzo wyboiste, ale mimo wszystkich przeciwności, zawsze daje nam szansę na nowy początek. Nie należy się zamykać w sobie. Trzeba dać szansę temu co niesie.
“Bądź moim marzeniem” to książka bardzo wzruszająca, inspirująca i dajaca nadzieję. To miłość daje siłę na przezwyciężanie wszelkich trudności życiowych i pozawala by marzenia się spełniały. Polecam gorąco 🥰