It Starts with Us

Okładka książki It Starts with Us Colleen Hoover
Okładka książki It Starts with Us
Colleen Hoover Wydawnictwo: Otwarte Cykl: It ends with us (tom 2) literatura obyczajowa, romans
It ends with us (tom 2)
2022-10-18
9788381352079
Aleksandra Żak
Romans

"It starts with us" zaczyna się w momencie w którym kończy się pierwszy tom.

Lily stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości w której musi dzielić się opieką nad córką Emerson ze swoim byłym mężem. Jej pierwsza miłość - Atlas nadal jest obecny w jej życiu. Ryle nie jest zadowolony z faktu, że Lily spotyka się z Atlasem.

Według mnie to wspaniałe dokończenie skomplikowanej historii Lily i Atlasa. W tej części autorka była dużo łaskawsza dla bohaterów jednak to nie znaczy, że było kolorowo i wszechobecne były serduszka i skaczące jednorożce. Bohaterowie nadal napotykają problemy i muszą walczyć o swoje szczęście. Chociaż to bardzo przewidywalna historia i łatwo domyślić się zakończenia to Colleen Hoover przygotowała kilka ciekawych smaczków. Ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza była bardziej logiczna a bohaterowie postępowali bardziej po ludzku.

W pierwszej części możemy znaleźć kilka głupotek które niesamowicie mnie zdenerwowały (akcja w ogródku z Lily i Atlasem, no błagam, nie mogli obrzucać się czymś innym tylko tym....? Dziewczyna która wchodzi do kwiaciarni Lilly mówi, że będzie pracowała za darmo? Lily która zakłada biznes bez pomysłu na niego). No takich perełek w pierwszej części było dużo więcej...

"It starts with us" zaczyna się w momencie w którym kończy się pierwszy tom.

Według mnie to wspaniałe dokończenie...

O wiele gorsza niż pierwsza część

O wiele gorsza niż pierwsza część

Czytelniczo wkraczam w ten rok kończąc dylogie Colleen Hoover. "It's starts with us" to kontynuacja losów Lily - i Atlasa który niespodziewanie pojawia się w jej życiu już w pierwszej książce. Collen nie chciała drugiej części ale pod wpływem booktoka stwierdziła że należy dać bohaterom lepsze zakończenie. Lily poprostu walczy o lepsze życie dla siebie i córki. Chce odzyskać spokój ducha i nie bać się żyć po swojemu. Łatwiej powiedzieć niż niestety zrobić gdy ma się takiego byłego męża jak Ryle...

Wspaniałe dokończenie trudnej historii życia Lilly i Atlasa. Prawdziwy happy end

Dokładnie takiego zakończenia potrzebowałam by spokojnie odetchnąć i zapisać w pamięci historię Lily i Atlasa 🫶🏽 I chociaż momentami wiedziałam jak się to wszystko skończy, to autorka i tak potrafiła mnie kilka razy zaskoczyć. Było słodko i uroczo, momentami bywało też groźnie, znalazło się też kilka fragmentów, w których łezka w oku się kręciła … Ale Hoover uwielbiam przede wszystkim za to, że tworzy bohaterów namacalnych, którzy mimo dramatu i ogromnego życiowego bagażu walczą o lepsze życie.

Dla fanów autorki: nie zmarnujecie czasu 🥰 polecam 😍 niecierpliwie wyczekując nowości 😇

Kocham !

Kocham !

Myślę że zdecydowanie lepsza była pierwsza część. It starts with us czyta się jednym tchem. Nie ma w niej napięcia, niespodziewanych zwrotów akcji jak w części pierwszej. Opowiada po prostu o szczęśliwej relacji dwóch zranionych osób. Nieszczególnie mnie zainteresowała. Wspaniale byłoby jednak spotkać w życiu takiego Atlasa :)

Jeśli czytaliście " IT ends with US" to zapewne byliście ciekawi jak potoczą się dalsze losy Lily Bloom. Kobieta będąc w toksycznym związku wiedziała co to ból, cierpienie,poczucie niewystarczalności zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Pamiętam jak ogromnym zaskoczeniem była dla mnie osobista notka autorki. Jak sama podkreśla " IT starts with US" nie było planowane. Niemniej uległa opiniom czytelników i postanowiła naprawić dwie zranione duszę.

Atlas i Lily to przykład ogromniej odwagi. Mogli ulec wszechobecnej modzie na określenie: ale co ja mogę?
Oni mogą wszystko. Jak każdy z nas.
Początki znajomości nie były typowe dla żadnej z przeczytanych dotychczas książek. I to już było zwiastunem sukcesu.

Ogromną nadzieję pokładam w jej ekranizacji, która mam nadzieję szybko będzie dla nas dostępna. Obsada moim zdaniem zdecydowanie podoła więc tylko pozostaje czekać.

To jedna z nielicznych historii, która ocieka mocnymi przemyśleniami i są drogowskazem dla tych, którzy każdego dnia tracą swoją energię na kogoś,kto sam się pogubił.
Człowiek jest kształtowany przez wiele czynników. Najbliższe otoczenie,wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania nie może być obwiniane za całe zło tego świata.
To my swoimi decyzjami obieramy ścieżkę. Może prowadzić ona w odmęty mroku,ale odwracając się jestem pewna, że ujrzymy to malutkie światełko.

Piękna opowieść o sile uczucia, miłości do dziecka i przebaczeniu.

słabe

słabe

“It Starts with Us” to kontynuacja powieści “It Ends with Us”, która poruszała trudny temat przemocy domowej. W drugiej części autorka opowiada historię Atlasa, pierwszej i prawdziwej miłości Lily, która pojawia się ponownie w jej życiu po latach rozłąki. Książka jest napisana z perspektywy obu bohaterów i ukazuje ich próby odnalezienia się w nowej rzeczywistości, pełnej wyzwań i niespodzianek.

• Colleen Hoover
  • Romans