Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje

Okładka książki Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje Marek Marcinowski
2023-07-17
2023-07-17
12 min.
Emocje Literatura dziecięca Książeczki dla dzieci Książeczki kartonowe

Nudziś, Niepodobuś, Ochotek, Niechciś, Zazdrośniś, Pomysłowiś, Pomocniś, Sportuś, Ciekawuś. Łasusia...język można połamać przy tych nazwach... Nie wiem, od kiedy jedzenie ponad miarę jest uczuciem, ale widać się nie znam...

Na kartach książki Wojtuś poznaje kolejne emocje, uczy się je nazywać i radzić sobie z nimi. To świetne wsparcie edukacyjne dla najmłodszych czytelników.

Dzisiaj ponowne spotkanie z Wojtusiem, którego mieliście okazję poznać w zeszłym roku. To pozycja dla najmłodszych czytelników, w której odkryjemy kolejne uczucia i emocje. Nasz bohater będzie odkrywał nowe emocje i uczucia, które nie są mu jeszcze znane. Dzięki książeczce Marka Marcinowskiego młody czytelnik będzie mógł odkrywać nowe dotychczas mu nieznane uczucia. Dzięki tej książeczce te nieznane mu dotąd uczucia, będzie mógł nazwać i łatwiej je przyswoić.

„Gdy snujesz się z kąta w kąt, żadna zabawa nie wydaje ci się fajna i mamroczesz sobie pod nosem: „Nudzi mi się”, to ja! Nudziś! Jestem przy tobie.”

Ile razy dziecko znajduje się w danej sytuacji, ale samo nie wie dlaczego tak jest? Ile razy jego ciekawość nie pozwala mu spokojnie usiedzieć na miejscu? Ile razy coś mu się nie spodoba?
Małe dzieci mają swój świat i swoje rozumowanie, dlatego tak ważne jest, abyśmy od młodości przyswajali im to, że każde uczucie i każda emocja ma swoją własną nazwę, Ta niepozorna książeczka z krótkimi rymowankami i pięknymi ilustracjami wykonanymi przez Lidię Rózio z całą pewnością zainteresuje swojego odbiorcę i zachęci do zapoznania się z nią.

Autor zadbał nie tylko o to, aby dzieci odkrywały nazwy danych emocji, ale także o to, aby mogły przypasować daną emocję do danej sytuacji.
Emocje to nieodłączny element naszego życia. Towarzyszą nam niemalże w każdej minucie życia. Nuda, ochota, zazdrość, pomysłowość, ciekawość i wiele innych.

Czasem nie potrzeba zbyt wielu słów, aby coś wyrazić. Rodząc się i przychodząc na ten świat jesteśmy „skazani” na ciągłą naukę, bo taka jest kolej życia.

"Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje" to kolejna ciekawa, ważna i odkrywcza pozycja dla młodych czytelników. Dzięki niej nasze maluchy zrozumieją co oznacza dana sytuacja w której się właśnie znajdują i jak można ją określić słowem. Gorąco polecam!

Marek Marcinowski jest pisarzem wszechstronnym. Zapoznając się z dorobkiem twórczym autora, znajdziemy w nim zarówno powieści dla dorosłych czytelników, które sama z przyjemnością czytam, jak i dla dzieci, które wzbogacają biblioteczkę moich siostrzeńców. I to właśnie na tej drugiej odsłonie talentu twórczego Marka skupimy się dzisiaj.
Jestem ciocią trzyletniego Jasia i ośmioletniego Karolka. Jako że na bieżąco śledzę rynek wydawniczy, to na mnie w mojej rodzinie spoczywa bardzo przyjemny obowiązek selekcjonowania i wyboru najciekawszych oraz oczywiście wartościowych książek dla moich siostrzeńców. Jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, to ta, którą w ręce swoich małych czytelników oddaje Marek Marcinowski, jest dla nas numerem jeden. Moi siostrzeńcy te książeczki kochają i zawsze z niecierpliwością czekają, kiedy ciocia powie im, że już wkrótce będą mogli przeczytać coś nowego od Pana Marka. Mnie to bardzo cieszy, ponieważ mam pewność, że spędzając czas na ich lekturze, chłopcy dostaną wszystko, czego potrzebują, na najwyższym poziomie. Nie tylko przyjemność z czytania, ale także dużą dawkę wiedzy, a także ciekawostek, które rozbudzą ich wyobraźnię i ciekawość świata.

Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje”. Dedykowana dzieciom w wieku od 1,5 roku + Ta książeczka miała swoją premierę 17 lipca 2023.
Mały chłopiec Wojtuś, którego poznaliśmy w pierwszej części, znajduje się w obliczu nowych dla siebie sytuacji dnia codziennego, w których znajdują się również nasze dzieci. Sytuacje te wywołują w małym człowieku uczucia i emocje, które są dla niego jeszcze nieznane, a tym samym trudne do zrozumienia. My dorośli musimy w takich chwilach służyć mu pomocą. Ta książeczka będzie dla nas i naszego dziecka idealnym wsparciem. Pomoże rozpoznać i nazwać konkretne towarzyszące dziecku w danym momencie uczucia i emocje, a także przyporządkować je do odpowiedniego zdarzenia w którym dziecko uczestniczy i które właśnie akurat taką emocję u niego wywołało. Ponadto ogromnie istotne jest to, aby dziecko miało świadomość tego, iż emocje są bardzo ważną częścią naszego życia i każdy człowiek ma prawo wyrażać je otwarcie i mówić o nich głośno od najmłodszych lat.
Wszyscy z pewnością zdajemy sobie sprawę, że dla rodzica, czy też opiekuna dziecka nie jest to łatwe zadanie, dlatego też gorąco zachęcam was do przeczytania wspólnie z dzieckiem tej książeczki, gdyż jest ona wspaniałym materiałem dydaktycznym. Dzięki krótkim tekstom opisującym w łatwy i przystępny sposób istotę każdej emocji, dziecko bardzo szybko ją zrozumie i przyswoi. A dołączone do tekstu kolorowe obrazki rysowane ręką dziecka dodatkowo skupią jego uwagę, ciekawość i zainteresowanie.
A na końcu książeczki znajdziecie propozycje zabaw, które jeszcze bardziej pozwolą dziecku oswoić się z emocjami, i zrozumieć czym jest na przykład zdziwienie, czy zazdrość.

Taką literaturę dziecięcą chcę promować i polecać, dlatego jestem dumna, że blog Kocie czytanie ma przyjemność objąć obie te książki swoim patronatem medialnym.
[Materiał reklamowy] Autor Marek Marcinowski - profil autorski.

Jestem ciocią trzyletniego Jasia i...

"Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje" Marek Marcinowski to już kolejna część o emocjach . Są one podstawowymi przeżyciami, które pojawiają się już od narodzin . Im dziecko starsze tym trudniej mu niektóre z nich zrozumieć.

Książeczka pozwala w przyjemny sposób nabyć umiejętność rozpoznawania własnych emocji i panowania nad nimi . Oczywiście tę umiejętność nabywamy z czasem . Często dzieci nie potrafią sobie z nimi radzić. I to naszą rolą jako opiekunów, rodziców jest pomoc poznać im te emocje i sobie z nimi radzić.

Emocje są czymś naturalnym i każde dziecko ma prawo je odczuwać. Pamiętajcie nie ma złych i dobrych emocji , są tylko te przyjemne i nieprzyjemne.

Autor kolejny raz dzięki krótkim historyjkom pomaga nazwać i określić dzieciom ich emocje . Do tego kolorowe ilustracje pobudzą ich wyobraźnię. Pamiętajcie też, żeby oddzielać emocje dziecka od jego zachowania. Ono nie powinno czuć się źle, myśląc że nie jest akceptowane . Musisz umiec wytłumaczyć, że pewne zachowania które powoduje emocje są niewłaściwe.

Jak zawsze na zakończenie autor zostawił kilka propozycji zabaw na wspólny czas . Jestem ciekawa, który potworek najczęściej odwiedza ostatnio Wasze pociechy .

To już kolejna książka tego Autora dla małych czytelników, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym 😍 Uwielbiam książki Marka i zawsze biorę je abosolutnie w ciemno !! 😃😃 Co znajdziemy w tej książeczce? Zapraszam Was do zapoznania się z moją patronacką opinią.

Tym razem Wojtuś przedstawia kolejne uczucia, które towarzyszą nam w codziennym życiu ;) Spotkamy tutaj między innymi Sportusia, dowiemy się kim jest Łasuś czy Zazdrośniś.
Zaciekawieni?? Mam nadzieję, że tak !!! 😍😍😍 Zapraszam Was serdecznie do lektury oraz do zapoznania się z pozostałymi emocjami 😃😃

Po raz kolejny Autor abosolutnie stanął na wysokości zadania. W przyjemny i w bardzo przystępny sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom konkretne emocje i uczucia. Całości dopełniają pięknie wykonane, kolorowe ilustracje autorstwa Pani Lidii Rózio. Autor postawił na naukę w przyjemny i prosty sposób. Niby taka niepozorna książeczka, a przekazuje konkretne wartości. Dodatkowo, jest pięknie wydana i ma kartonowe strony, zatem nasze pociechy jej tak łatwo nie zniszczą. ;)

Pan Marek, w swoich książkach zawsze stara się w ciekawy sposób przekazać małym czytelnikom potrzebną im wiedzę. Uważam, że zarówno teraz jak i wcześniej doskonale mu się to udaje. Dzieci są zachwycone jego książeczkami i z niecierpliwością wspólnie z rodzicami oczekują na kolejne publikacje. ;) Należy również wspomnieć, że na końcu książeczki, są pytania lub zadania, które służą wspólnej zabawie rodziców i dzieci ;) Sądzę, że to świetny pomysł a przede wszystkim doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci. Jeśli szukacie dla swoich maluszków ciekawych książeczek edukacyjnych, to koniecznie powinniście sięgnąć po historie stworzone przez Pana Marka !!! 😍❤️ One nadają się do tego idealnie !!! 😃😃 Ze swojej strony, mogę Wam zagwarantować, że zarówno Wasze pociechy jak i Wy, rodzice będziecie abosolutnie zadowoleni !!! ;) Bardzo dziękuję Autorowi, za to, że po raz kolejny obdarzył mnie zaufaniem i powierzył pod moje skrzydła kolejną tak wartościową lekturę dla najmłodszych !!! ❤️😍 Ślicznie dziękuję za egzemplarz i wspólnie z Rozalką przyznajemy 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów!!! 😃😃♥️

P.S. Czekamy z niecierpliwością na kolejne publikacje !!! 😃😃

• Patronat medialny
  • PRZECZYTANE 2023
  • Od Autorów,Wydawnictw, Recenzenckie (przeczytane)
  • Patronat Czytaninki
  • Dziecionkowe

Dodaj cytat z książki Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje