Poza szlakiem

Barbara Korytkowska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-03-14
2024-03-14

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół?

Miłość to najpiękniejsza rzecz na świecie. Ale sprawia też, że jesteśmy najbardziej nawini, lekkomyślni i podatni na zranienia. Czasem wystarczy chwila, aby wszystko posypało się jak domek z kart.

Alicja przekonała się o tym na własnej skórze. Jej miłość była tak silna, że mogła zrobić wszystko, nawet pojechać na drugi koniec świata. I niestety potoczyło się to tak, że żałowała swoich decyzji.

A może te źle wyboru także są potrzebne, są one cenną lekcją i drogą prowadzącą nas do czegoś lepszego?

Tak zaczęło się wydawać, kiedy Alicja poznała Noah. Szybkie uczucia, szybkie rozczarowanie, szybki ból. A może to tylko zemsta?

To bardzo życiowa emocjonalna książka, która skalania nas do zastanawiania się nad naturą miłości, czy znamy osobę którą kochamy czy jest coś bardziej ryzykownego, niż oddać komuś swoje serce?

Wciągające, uczuciowa.

Czy można zakochać się na nowo z sercem rozerwanym na pół?

Wyzwanie #LC kwiecień 2024

Dla mnie ta opowieść jest niemal jak piękna baśń o marzeniach, o wielkiej miłości, ale także o prawdziwej przyjaźni, o honorze i dotrzymywaniu obietnic, o rozpaczy i bezsilności.
I chociaż nie jest to książka sensacyjna, to jednak trzyma w napięciu do samego końca, az trudno się od niej oderwać.
Autorka zabiera nas do Ameryki, do wymarzonego przez wielu lepszego świata, gdzie nie zawsze jednak jest tak pięknie, jakby się komukolwiek wydawało. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że wszędzie dobrze (a może nawet i lepiej) tam, gdzie nas nie ma, a my często nie doceniamy tego, co mamy...

"Czasami po prostu wiesz, że jesteś w odpowiednim miejscu i otaczają cię właściwi ludzie. Nie ma znaczenia, co lub kto miał na to wpływ. Zwyczajnie to czujesz i tyle."
Czasem chcielibyśmy mieć wszystko od razu, i zjeść ciastko i mieć je na nowo. Nie zawsze się tak udaje. Na wszystko w życiu przychodzi właściwa pora i we właściwy miejscu, nie można ani czasu przyspieszyć ani tym bardziej go cofnąć. To bardzo trudne, ale trzeba się w życiu przede wszystkim nauczyć cierpliwości. Wszystko to, co wokół nas się dzieje, jest w jakimś określonym celu, po coś, bo każda chwila ma znaczenie. Z każdego zdarzenia coś dla siebie dobrego wynosimy, chociaż nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Alicja wierzy, że jeśli wyjedzie razem z ukochanym Wojtkiem do Ameryki, wszystko ułoży się tak, jak sobie wymyśliła. Jest pewna, że nic i nikt nie popsuje jej marzeń i wbrew radom matki i siostry rzuca studia i leci z ukochanym na drugi koniec świata. Początkowe zachłyśnięcie się pięknym otoczeniem i dbałością chłopaka usypia jej czujność, przecież to tylko na chwilę, taki mały przerywnik w życiu. Jednak ten wyjazd zmienia całkowicie nie tylko jej plany, ale również dziewczyna zostaje zdradzona. Czy sobie z tym poradzi?
Nie chce teraz wracać do kraju, bo nie chce się przyznać do błędu jaki popełniła wyjeżdżając za miłością..., a teraz musi zmierzyć się z nową sytuacją i odnaleźć w nowym, obcym dla niej miejscu, bez wykształcenia, bez środków do życia, bez mieszkania i pracy, no i bez ukochanego. Na szczęście znalazła przyjaciółkę, która nie zostawi jej w potrzebie.

"Chwilami czułam się jak aktorka w marnym, niskobudżetowym filmie, i to kiepska aktorka."
Czy Alicja może zakochać się na nowo po takim potraktowaniu przez osobę, której ufała bezgranicznie? Czy poradzi sobie w tej sytuacji?
Gdy zamieszkuje w wynajętym jej przez pracodawcę mieszkaniu poznaje Noah, jest zaskoczona swoją reakcją na tego mężczyznę. Zauważa, że on również patrzy na nią inaczej niż na innych. Stara się unikać i jego i jego spojrzenia, ale nie zawsze się to udaje. Alicją targają różne emocje, a że jest prostolinijna i zbyt ufna, kolejny raz zostaje zdradzona. Czy i tym razem zdoła się podnieść? Ile razy jeszcze można być zdradzonym? Czy jest jakiś limit nieszczęść na jednego człowieka?

Ta książka to wspaniały debiut, który uświadamia nam, że nic nie jest nam dane na zawsze, ale też, że po każdej burzy wyjdzie słońce...
Polecam, warto pomyśleć o swoich marzeniach i porównać z marzeniami bohaterki.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Wyzwanie #LC kwiecień 2024

Autorka zabiera nas do Ameryki, do wymarzonego...

Polecam z całego serca! Pięknie opisana historia miłości, zakochani przeżywają wiele perypetii. Główna bohaterka przeżywa duży zawód miłosny, zostaje porzucona przez ukochanego. Zostaje sama w obcym kraju. Los ją rzuca w ramiona nowej miłości. Jest bardzo ostrożna, zraniona wcześniej, zawiedziona, jednak powoli zakochuje się w Noahu. Noah ma wielką tajemnicę, o której nie mówi ukochanej. Los ich rozdziela. Zawiedziona dziewczyna przeży6wa rozstanie, na końcu jednak mamy tzw. happy end.
Autorka w niezwykły sposób opisała Stany Zjednoczone.

Wszystko w życiu ma swój czas. Chociaż bardzo byśmy chcieli przyspieszyć pewne wydarzenia a inne wręcz cofnąć, musimy być cierpliwi i wytrwali. Każda chwila ma swoje znaczenie, bez której nie mogłyby przyjść następne. Wszystko dzieje się po coś.

Alicja porzuca swoje dotychczasowe życie i wraz z ukochanym wyjeżdża z kraju. Po pierwszym zachwycie do dziewczyny, coraz bardziej dociera, że jej plany i nadzieje zaczynają się sypać. Alicja jednak nie poddaje się i zaczyna walczyć o siebie. Na jej drodze staje tajemniczy Noah. Chociaż budzi się między nimi silne uczucie, miłość okazuje się niewystarczająca, do zbudowania trwałego i szczęśliwego związku. Gdy zaczyna budzić się nadzieja na happy and, sprawy się komplikują a dziewczyna musi nauczyć się żyć od nowa. Sama.

Juz od początku książki, podziwiałam odwagę Alicji, która zaraz po skończeniu licencjatu, porzuca wszystko co zna i wyrusza w podróż za ukochanym. Sama chyba, nie odważyła bym się, na taki krok.

Świetnie zbudowana fabuła, która chociaż nie od początku, powoli wciągała mnie i nie pozwalała się oderwać. Interesujące zwroty akcji, których nie potrafiłam przewidzieć. Pojawiały się wydarzenia, które chociaż początkowo wydawały się nie mieć większego znaczenia, z czasem okazywały się kluczowe.

Ciekawie zbudowani bohaterowie z dokładnie przemyślanymi od początku cechami, w większości od razu wzbudzali moją sympatię.
Momentami nie rozumiałam decyzji kobiety, za niektóre wręcz ją potepiałam. Z czasem jednak, tak jak ona, zrozumiałam, że pewne rzeczy muszą się wydarzyć, aby mogły przyjść inne.

Piękne opisy przyrody zachęcały do odwiedzenia tych miejsc. Od razu zapragnęłam znaleźć się na łonie natury.

Zakończenie okazało się prawdziwą niespodzianką. Gdy już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy a Alicja zaczyna nowy rozdział swojego życia nastąpiła zmiana o 180 stopni, której się nie spodziewałam. W jednej chwili wydarzyło się tak dużo, że ledwo nadążałam za bohaterami.

Może nie jest to najlepsza i najbardziej wciągająca książka jaką przeczytałam w tym roku, ale z pewnością godna uwagi. Pozwalająca zrozumieć, że wszystko w życiu ma swój czas i nic nie dzieje się bez przyczyny.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Czy jesteśmy w stanie pokochać na nowo po zdradzie? A co jeśli będziemy musieli przeżyć po tym następny zawód?

Alicja jest zakochana po uszy w Wojtku, który dostaje propozycję lepszego zarobku w firmie w USA. Kobieta rzuca całe swoje dotychczasowe życie i wylatuje z ukochanym sądząc, że to jedynie chwilowa sytaucja. Wyjazd zmienia jednak wszystko, a Alicja musi się odnaleźć w nowym miejscu bez wykształcenia, przyjaciół i ukochanego.

Alicja znajduje pracę, a przy tym przyjaźń na dobre i na złe oraz poznaje tajemniczego Noah, który okaże się czymś więcej niż współlokatorem. Nowa miłość smakuje o wiele lepiej niż pierwsza, ale kobieta wie, że nic nie jest na zawsze.

Autorka funduje nam emocjonalny rollercoaster, bo gdy już myślimy, że będzie świetnie to okazuję się, że zostało jeszcze pół książki i może zdarzyć się dosłownie wszystko. Uczucia i wszystkie emocje bohaterów są niesamowicie opisane i książka jest wręcz nimi przesiąknięta. Wątek zemsty jest tak dobrze wpleciony, że nawet nie skojarzyłam kiedy się zaczął, a do tego niesamowicie trzyma w napieciu. Dawno nie czytałam tak dobrej książki, która by mnie, aż tak pochłonęła.

Główna bohaterka może na początku wychodzi na lekko naiwną, ale w ciągu książki widzimy jak silna jest, gdy pomimo tylu momentów bezsilności i rozpaczy potrafi się podnieść i dalej szukać szczęścia. Chce o nie walczyć, bo wierzy, że ktoś na tym świecie jest dla niej.

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny do czytania, a to, że ta książka jest debiutem dalej bardzo mnie szokuje. Jest świetnie napisana i trzyma w napieciu do ostatnich kartek. Tutaj zdecydowanie przydałby się większy rozgłos!

⭐⭐⭐⭐⭐/5

Co się dzieje gdy ktoś zostanie zdradzony? A gdy stanie się to znów? I znów? Tak wygląda życie bohaterki książki. Fabuła poprowadzona tak, że nie można się oderwać. Zagmatwane relacje, tajemnice rodzinne, niedopowiedzenia i niesamowicie opisane emocje. Polecam serdecznie

Niezwykła książka, od której nie można się oderwać. Zaskakująca i bardzo wciągająca historia

Wspaniała opowieść o przyjaźni, miłości, pasji, marzeniach. Autorka przenosi nas do świata bohaterki aby razem z nią przeżywać emocje od radości sięgającej szczytów gór aż po uczucie bezsilności i rozpaczy. Książka od której nie można się oderwać. Trzyma w napięciu do ostatnich chwil.

• Samodzielne
  • Literatura obyczajowa romans