Walczy by żyć

Dreyn (tom 2)
Warbook
2024-01-01
2024-01-01

"Dreyn. Walczy by żyć" to kontynuacja przygód awanturnika z kosmosu - Seella Vanssee. Autorka przedstawia dalszy ciąg wątków zapoczątkowanych w poprzedniej części, lecz pojawiają się też pewne nowości.

Ten tom czytało mi się dużo lepiej i przyjemniej niż pierwszy. Przypuszczam, że to kwestia tego, że już wiedziałam czego się spodziewać - poznałam już styl autorki, samej historii oraz czułam się już bardziej przyzwyczajona do samego Seella.
A może po prostu wydarzenia z tej części zostały bardziej ciekawie opisane.

To military sci-fi, gdzie postaci są bezwzględne, większość z nich jest w stanie iść po trupach do celu, lecz trafiają się też inne, bardziej pozytywne postaci, które również są interesująco opisane.

Sam główny bohater zrobił w tym tomie na mnie lepsze wrażenie, a także z większym zaangażowaniem śledziłam jego przygody.

Bardzo podoba mi się klimat tej historii oraz to, że jej bohaterowie nie mają łatwej drogi do przejścia. Galaktyki są tutaj surowe, nie brakuje intryg politycznych oraz występuje tu ciekawy wątek obcej rasy.

Myślę, że to książka, która przypadnie do gustu fanom militarnych klimatów oraz twardych i wyrazistych charakterów. Ciekawa jestem czy powstanie kolejny tom, przyznaję, że chętnie jeszcze wróciłabym do tego świata.

Choć otoczony aurą tajemniczości Seell Venssee nie należy do przyjemniaczków, to jednak doceniłam go za postawę i całokształt działania. Tym samym również ze sporą dozą ciekawości postanowiłam sprawdzić, jak pierwszy twardziel galaktyki radzi sobie obecnie, w drugiej odsłonie cyklu Dreyn pod tytułem Dreyn. Walczy by żyć Kass Ceran.

Tak, Seell Venssee…
Wszechświat wielu Galaktyk i tysięcy zasiedlonych planet. Czas tuż po inwazji Vikonów, którzy pojawili się nie wiadomo skąd i ledwo udało się ich powstrzymać. Po odparciu najazdu układy planetarne znów walczą o wpływy, zniewolona rasa myśli o wolności, a Seell Venssee jest wszędzie tam, gdzie się coś dzieje, tocząc walkę o przyszłość swoją i bliskich.

Mroczna atmosfera i dynamiczna akcja.
W pierwszym odcinku cyklu pan Venssee, swoim buńczucznym, pewnym siebie zachowaniem często mnie irytował, choć muszę przyznać, że jako bohater sam z siebie, swoją postawą i ogólnym całokształtem, mocno mi imponował.
Ten stan rzeczy utrzymał się również podczas czytania Dreyn. Walczy by żyć. Choć tu przyznaję, że dzięki rozwojowi bohatera, który staje się (o zgrozo!) bardziej ludzki, zaczęłam gościa dodatkowo lubić.

Po względem fabularnym i „klimatycznym” ponownie jest sztos. Owszem mamy już pełną wiedzę na temat pochodzenia Sella, ale wciąż ilość wysokiej klasy intryg, a także liczne nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że książka dostarcza podczas czytania wielu emocji. Mroczny klimat zaś idealnie podkreśla, to co dzieje się na planszy, dzięki czemu całość nabiera głębi.

Reasumując. Dreyn. Walczy by żyć Kass Ceran, to wyśmienita kontynuacja cyklu, w której bohater staje na wysokości zadania, walki i starcia galaktyczne zapewniając niezapomniane przeżycia, a humor dodaje smaczku każdej sytuacji.

Czytajcie, bo to fajne sci-fi jest! :)

Tak, Seell Venssee…
Kto o nim nie...

🛸🛸🛸🛸 Recenzja 🛸🛸🛸🛸

Kass Ceran " Dreyn. Walczy by żyć " #2

Wydawnictwo : Warbook
@warbook.pl

🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸

" Oddychania nie można się oduczyć, płuca domagały się powietrza. Zaczerpnął tchu. Zakręciło mu się w głowie do toksycznego gazu, ogarniał go mrok. Nawet nie zobaczy, kto go pokonał... "

"Dreyn. Walczy by żyć" to druga część historii o Steellu Venssee i kolejnych przygodach głównego bohatera..
Autor wciągnie nas w świat pełen akcji, emocji i niebezpieczeństw..

Książka od samego początku wciąga nas w świat Galaktyk, pełen intryg i niesamowitych przygód.. Autorka doskonale przedstawia nam postać Seella Venssee, genialnego wojownika, który mimo wielu przeciwności losu, nieustannie walczy o przyszłość Galaktyk..
Opisuje także inwazję Vikonów i trudności, jakie napotykają układy planetarne..
To naprawdę emocjonująca opowieść, która trzyma w napięciu do samego końca..

Styl autorki Kass jest naprawdę wciągający i pełen emocji.. Od samego początku możemy poczuć napięcie i ekscytację, która towarzyszy głównemu bohaterowi, Seellowi Venssee.. Autorka umiejętnie buduje atmosferę, opisując zarówno wspaniałe jak i niebezpieczne momenty, przez które przechodzi bohater.. Jej sposób pisania jest dynamiczny i pełen akcji, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury..
Powieść ma niesamowitą dynamikę i pełen jest niezapomnianych dialogów.. Autorka świetnie oddaje atmosferę walki o przetrwanie i napięcie, które panuje w Galaktykach.. Opisuje także różnorodność planet i ras, co dodaje tej historii jeszcze większego uroku..

Kass Ceran potrafi także oddać emocje i wewnętrzne konflikty postaci, co sprawia, że czujemy się bliżej bohatera i jesteśmy bardziej zaangażowani w historię...

To naprawdę wciągająca opowieść, która przenosi nas w zupełnie inny świat i pozwala nam zanurzyć się w niezwykłej przygodzie..

" Może ta sprzeczność była powodem jego " obsesji " na punkcie Venssee? Potrzeba poznania jego źródła?..."

Akcja rozgrywa się po inwazji Vikonów, tajemniczej rasy pochodzącej z nieznanego miejsca.. Mimo że udało się powstrzymać ich najazd, układy planetarne nadal walczą o wpływy.. W tym trudnym czasie, rasa zniewolona marzy o wolności, a na scenę wkracza Seell Venssee..

Seell Venssee, znany jako geniusz wojny, jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego.. Jego celem jest walka o przyszłość swoją i swoich bliskich.. Jego odwaga i niezwykłe umiejętności przyciągają uwagę wszystkich wokół.. Mimo że wielu myślało, że zginął, okazuje się, że nadal żyje i gotów jest na nowe niesamowite przygody..

🛸🛸🛸🛸 Recenzja 🛸🛸🛸🛸

Kass Ceran " Dreyn. Walczy by żyć " #2

Wydawnictwo : Warbook
@warbook.pl

🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸

"Dreyn. Walczy by żyć" to druga część historii o Steellu Venssee i kolejnych...

Seell odkrywa prawdę o sobie. Już wie kim jest i skąd pochodzi, wie też co musi zrobić, żeby chronić swój naród.
Dalej gra na dwa fronty, pomaga swoim wrogom, żeby nie odkryli prawdy. Nadal chce zemsty. Jednak coś się w nim zmieniło. Potrafi dostrzec dobro i potrafi sam je czynić. Czy uda mu się pogodzić interesy obu stron? Jak zareaguje na spotkanie z rodakami?
Kolejna część przygód Seella ma w sobie to, czego mi brakowało w pierwszej części. Już w pełni wiemy co się wydarzyło i jakie były jego losy.
Dostajemy kawał dobrej książki. Autor prowadzi nas przez stworzone przez siebie światy, pokazuje wymyślone technologie. Na szczęście nie zamęcza nas milionem pojęć, które mogą nic nam nie mówić. Jednocześnie nie zapomina o "człowieku" ukazując nam przemianę bohatera (bohaterów).
Wspomniane działanie dobrze ze sobą współgra. Jestem zdziwiony, że pomimo tematyki (której nie jestem fanem) tak dobrze czytało mi się książkę.
Jeżeli nie znacie pierwszej części to musicie nadrobić, gdyż książka jest jej bezpośrednią kontynuacją. Zakończenie pozostaje otwarte, co może świadczyć, że jeszcze kiedyś spotkamy się z naszymi bohaterami.

Kolejna...

"Dreyn. Walczy by żyć" to druga część losów bohatera Seella Vanssee.
Zaskakująca w tej powieści jest dynamika i nagłe zwroty akcji, które budzą ciekawość czytelnika. Jako książka science-fiction niesamowicie pobudza także wyobraźnię przywołując u odbiorcy wizje odległych galaktyk. Świetne opisy miejsc bardzo pomagają w zwizualizowaniu tych tajemniczych przestrzeni.
W tej powieści tyle się dzieje, że nie sposób się od niej oderwać! Czytając tę lekturę czytelnik ma poczucie jakby przenosił się w zupełnie inny świat rządzący się nieznanymi w naszej rzeczywistości prawami.
Bohater ponownie zrobił na mnie dobre wrażenie, tak jak w pierwszej części. Bardzo cenię sobie jego indywidualne cechy charakteru, które pozwalają na odczucie sympatii.
Odnajdziecie tu także dawkę humoru sprytnie wplecioną w fabułę, która dodaje tej lekturze niezwykłej lekkości i sprawia, że książkę czyta się jeszcze szybciej!
Odnoszę wrażenie, że ten tom przypadł mi do gustu jeszcze bardziej niż poprzedni. Jest on świetną kontynuacją przygód Seella Vanssee - nadzwyczaj przekonującego bohatera. Poruszające walki i galaktyczne starcia z pewnością porwą Was w wir wydarzeń tak jak mnie.

"Dreyn. Walczy by żyć" to druga część losów bohatera Seella Vanssee.
W tej...

„Dreyn. Walczy by żyć” autorstwa Kass Ceran to drugi tom przygód Steella Venssee - mężczyzny, który niczym kot zawsze spada na cztery łapy. Przyznam, że ten tom spodobał mi się zdecydowanie bardziej od poprzedniego. Prawdopodobnie przyczyniała się do tego ilość zwrotów akcji, których jest zdecydowanie więcej niż w „Dreyn. Urodzony by walczyć”, (swoją drogą bardzo polecam ten tytuł).

Tak, Seell Venssee… Kto o nim nie słyszał?! Myślałem, że zginął, stary drań, bo choć był geniuszem wojny, to przecież nie nieśmiertelnym. Czy żyje i znów będzie wywijał w Galaktykach? Jeżeli tak, to będzie o nim głośno!

Jak możecie zauważyć, w książce sporo się dzieje, przez co też nie potrafiłam oderwać się od czytania. Nie spodziewałam się, że stanę się taką fanką książek science-fiction, w których królują sceny z wątkiem batalistyczny. Ci, co jeszcze nie wiedzą, Wydawnictwo War Book szczyci się wydawaniem nie tylko pozycji z przykuwającą wzrok okładką, ale również pełnych zwartej akcji.

„Dreyn. Walczy by żyć” to bardzo dobra kontynuacja, która świetnie współgra z poprzednim tomem. Obie części trzymają równie wysoki poziom, jednak moim skromnym zdaniem w drugim tomie Kass Ceran poszedł o krok wyżej. Autor po raz kolejny stworzył historię, od której mało kto będzie w stanie się oderwać. Nie mogę Wam zbyt wiele zdradzić, jednak powiem Wam, że z każdą stroną lektura ta ciekawi coraz bardziej.

Kolejnym atutem tej serii jest główny bohater - Venssee, który nie pozwoli Wam zbyt szybko o sobie zapomnieć. Tak jak wspominałam w recenzji pierwszego tomu, jest to osoba, która najpierw coś robi, a dopiero później myśli, czy dobrze zrobiła - za co go uwielbiam. Jego humor jest wisienką na torcie tej świetnej serii, od której nie sposób jest się oderwać.

Czy książkę polecam? Doskonale znacie odpowiedź na to pytanie. Jednak pamiętajcie, by najpierw przeczytać pierwszy tom, by zrozumieć niektóre sceny z tej części. Kass Ceran przygotował dla nas świat pewien niewiadomych, które tylko czekają aż je odkryjesz!

Nasz awanturnik Seell Vanssee powraca! Silniejszy i pełen pomysłów na nowe strategie. Nie zabraknie nowych technologii i wojen, jak na dobre science fiction przystało.

Główny bohater dowiaduje się kim jest i jak nigdy ma ochotę się zemścić za swoich bliskich. Robi, więc to na czym zna się najlepiej. Już od pierwszego tomu wiedziałam, że Seell jest osobą bardzo chaotyczną i czasem robi coś szybciej niż pomyśli, ale właśnie to sprawia, że jest jedyny w swoim rodzaju. Jego charakter idealnie sprawdza się w tak dobrze poprowadzonym sci-fi.

Świat w książce jest bardzo dobrze wykreowany a postacie mają własne charaktery. Bardzo podoba mi się, że książka, mimo że jest o wojnach, to ma w sobie bardzo dużo humoru. Cały czas jest jakaś akcja, a wątki z tomu pierwszego zaczynają się rozwiązywać. Liczę na następny tom, bo świetnie bawię się czytając, co nowego nasz słynny Seell wymyśla.

⭐⭐⭐⭐/5

Druga odsłona przygód dzielnego wojownika jest jeszcze lepsza od pierwszej. Bardziej rozbudowana, wciągająca i absorbująca bez reszty. Dziś Seell wie już kim jest i po cichu rozgrywa grę, która niechybnie zagrozić może całemu Wszechświatowi. Podobnie jak w pierwszym tomie, otrzymujemy tu pasjonującą space operę, pełną podniebnych walk, nafaszerowaną technologią, jak na sf przystało. To co się również nie zmieniło to tempo książki i bohater, którego nie da się nie lubić, zwłaszcza teraz gdy jest już świadomy i znamy jego motywację i pobudki, by wplątywać się w tą czy inną intrygę. Nie wszystko zostaje wyjaśnione na kartach tej części, a i zakończenie sugeruje, że może pojawić się kontynuacja, której będę wyczekiwał, bo już dawno nie czytałem równie dobrego science fiction, tak prostego i bezpretensjonalnego, dającego taką frajdę i satysfakcję i sporo adrenaliny. Dawno też książka nie zmusiła mnie, bym zarwał dla niej noc, a tak się sprawa miała z Dreynem. Bo tu nie ma mowy o nudzie. Akcja goni akcje, a przygoda przygodę. Dostajemy tu też bardziej rozbudowany opis wykreowanego świata, co jednak nie przytłacza, a stanowi o pokazie wyobraźni autorki i wychodzi na plus książce. Czasem trafia nam się książka, która ma służyć przede wszystkim rozrywce i tak właśnie jest z obiema częściami przygód Dreyna. Niby tylko tyle, ale dla mnie to wystarczy i odkładam powieść na półkę zadowolony, że spełniła swoją rolę i dostarczyła mnóstwo porządnego fun'u. Serdecznie polecam!!!
Za książkę dziękuję @warbook.pl

Gorsze od poprzedniczki, aczkolwiek z potencjałem na kontynuację.

Gorsze od poprzedniczki, aczkolwiek z potencjałem na kontynuację.

"Dreyn. Walczy by żyć" to oczywiście kontynuacja losów Seella, który swoimi strategicznymi umiejętnościami zwrócił uwagę różnych wysoko postawionych osób w Galaktyce. Również niespotykane oddanie wśród ludu Anova, sprawia, że Seell ma kilka ciężkich decyzji do podjęcia. Do tego wszystkiego naszemu bohaterowi wraca pamięć, a to, co sobie przypomina może zaważyć na losach całego Wszechświata...

To była niesamowita historia - większość wątków została tu bardzo zgrabnie wyjaśniona, przez co można, by na tym zakończyć. Mam jednak nadzieję, że wątek z ludem Anova będzie pociągnięty dalej w kolejnej części, po którą chciałabym sięgnąć już niedługo (o ile powstanie).
Jest tu sporo akcji i nie ma czasu się nudzić.
Podobało mi się, że nie wszystko było od razu wyjaśnione, a czytelnik mógł snuć przypuszczenia co do dalszych wydarzeń w książce. Również klimat był świetny, a takie szczegóły jak wprowadzenie własnych nazw tylko dodawało smaczku całości (np. szklanka-trunkówka; czas odmierzany w interwałach).

Jeśli ktoś by chciał się do czegoś przyczepić, to pewnie zdołałby coś znaleźć, ale są to drobne potknięcia, które można bez problemu pominąć.

Tę część przeczytałam w niecałe dwa dni, tak mocno mnie wciągnęła. Czytałam to z prawdziwą przyjemnością i polubiłam głównego bohatera. Autorka świetnie też wybrnęła z problemem Vikonów, zwłaszcza, gdy pozna się ich motywację.
Z tym większą ciekawością poczytałabym jeszcze o oddanych Seellowi Seturianinach, oraz o ich motywach, historii i walce o przyszłość...
Oby następny tom powstał! Trzymam za to kciuki!
Polecam gorąco wszystkim, którzy lubią świetną, pełną akcji powieść z aroganckim ale też niezwykłym bohaterem.

• Posiadam e-book
  • Papier
  • Fantastyka/science fiction
  • Dla Ptycha?
  • Wspołpraca
  • Serie 7.1 i więcej
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Walczy by żyć