Mgła

Lisa McMann Cykl: Sen (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 256 str.
Fade

Amber
fantastyka, fantasy, science fiction
mgła amber lisa mcmann

Kup książkę

Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Jane, która prawie została zgwałcona przez nauczyciela, reakcji Caleba. Czytając ostatnie strony myślałam, że to juz koniec ich miłości, że go to wszystko za bardzo przerosło. Szkoda mi się jej zrobiło.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szkoda, że autorka nie popracowała bardziej nad warsztatem pisarskim. Dziwię się dlaczego ta seria była bestsellerem.

Na półkach: , , , , , , ,

Ta część podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza z cyklu "Sen". Janie coraz lepiej uczy się kontrolować swoją moc, próbuje żyć normalnie, w czym dzielnie sekunduje jej Caleb- jedyna osoba, która zna wszystkie tajemnice Janie. Ci dwoje tworzą dobraną parę, podobał mi się sposób, w jaki Autorka pisze o związku okaleczonych uczuciowo nastolatków. Zarówno Janie, jak i...

Ciekawa książka o miłości i wielu trudnościach, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Krótka, szybko się czyta. Polecam ją każdemu kto lubi wątki miłosne i delikatnie zagadkowe. Wydaje mi się, że najlepsza z całej trylogii.

Na półkach: , , , , , ,

Drugi tom trylogii "Sen". W tej części poznajemy , dowiadujemy się więcej na temat tajemniczego daru a raczej przekleństwa Janie. Cabel niby też ma jakieś zdolności dotyczące snów (przynajmniej w pierwszej części je miał) jednak we "Mgle" nie objawiają się ani razu. Z tego romansidła zrobił się nawet w miarę fajny kryminał, którego zakończenie poznamy w trzecim i ostatnim...

Recenzja całej trylogii na blogu: http://castleona-cloud.blogspot.com/2016/09/owca-snow-lisa-mcmann.html

Cała seria mnie ogarnęła w wirze zachwytu! Czytałam ją gdy miałam około trzynastu lat i dalej uwielbiam tę autorkę za tę serię i inne jej książki (które zostałam zmuszona do przeczytania w języku angielskim). Polecam dla młodzieży. Cudowny thriller.

"Mgła" to drugi tom trylogii Lisy McMann "Sen". W tej części Cabe i Janie muszą zmierzyć się z kolejnym śledztwem. Jest podejrzenie, że w szkole Fieldridge High jest nauczyciel, który wykorzystuje uczniów seksualnie. Janie za pomocą swojego daru łapania cudzych snów musi ustalić kto nim jest i go zdemaskować. Jednak czy dar dziewczyny nie okaże się jej przekleństwem? Czy...

świetna książka bardzo szybko się czyta całą serię skończyłam w 1 dzień. Jak się zacznie to nie da się skończyć.

Książka, która mnie osobiście podobała się bardziej niż jej poprzedniczka. Ukazuje jakie konsekwencje mogą wynikać z niby niewinnych działań. Ale co najlepsze Janie ukazana jest tutaj jako młoda, lecz niezależna i silna kobieta.

Dyskusje

2 235