They Never Learn

Czwarta Strona
2024-09-01
2024-09-01
2020-10-13

Okładka książki W tych szacownych murach Kelly Andrew, David Bell, Olivie Blake, Tori Bovalino, J.T. Ellison, Layne Fargo, James Tate Hill, M. L. Rio, Kate Weinberg, Susie Yang
W tych szacown... Kelly Andrew, David...

Meh... klimat przyjemny - kampus uczelni, pomysł bardzo dobry - seryjna morderczyni. Niestety zbyt dużo głupich rozmyślań typu "patrzyłam na niego ale w moich myślach wiązałam mu sznur wokół szyi" albo "rozcinałam mu nożem gardło" itp. Główny wątek homoseksualny raczej mnie nie odstręczał, tak naprawdę był trochę żenujący. W sumie były aż 3 takie wątki jakby autorka chciała być najbardziej politycznie poprawna jak się da, do tego feminazizm, brakowało tylko wplecenia w to czarnoskórej lub azjatyckiego pochodzenia ofiary i można by spokojnie walczyć o jakaś nagrodę:/ No dobrze ale czy książka mi się podobała? Tak, początek, środek i ostatecznie połączenie wątków ale końcowe sceny były po prostu słabe. Autorka zbyt wiele czasu poświęciła na opis krwawych mordów i ich mimo wszystko słabych podstaw moralnych zamiast ładnie zamknąć historię. Teraz spojler!! Kiedy główna bohaterka żegna się ze swoją partnerką wyruszając na łowy w celu zabicia sąsiada który w ich opinii bił żonę miałam ochotę się rozpłakać. To było tak wzruszające i piękne, prawie jakby wysyłała rycerza na wojnę. To był sarkazm. Można przeczytać ale bez oczekiwania, że książka powali na kolana. Nie jest nudna i nie można się w niej pogubić.

Wyrachowana morderczyni niczym Wonder Woman mści się pod osłoną nocy na nikczemych mężczyznach. Zdrajcach, zboczeńcach, gwałcicielach i innych obleśnych typach. Mamy tu przedstawiony światek akademicki z dość młodzieżowym wydźwiękiem i reprezentację LGBT. Pomimo prostej fabuły akcja trzyma w zaciekawieniu do samego końca. Realizacja audio jest przyjemna i przystępna, 10 godzin przeminęło mi niepostrzeżenie. Niestety, brak tu jakichkolwiek zaskakujących zwrotów akcji, których ja osobiście oczekuję w thrillerach. Baaardzo przewidywalna i schematyczna. Wyczuwam tu idealny materiał na kolejny netfliksowy miniserial.

Na półkach: , , , , , ,

Rewelacyjny kryminał, polecam każdemu! Powieść bardziej polegająca na tym aby zobaczyć jak doszło do sytuacji końcowej niż who done it.

• Psychologiczna
  • Angielskie