Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie

Okładka książki Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie Juan de Aragón
Okładka książki Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie
Juan de Aragón Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Jak przeżyć w... literatura dziecięca
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
Jak przeżyć w...
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2024-02-15
Data 1. wyd. pol.:
2024-02-15
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310138903
Tłumacz:
Anna Trznadel-Szczepanek
Tagi:
komiks
Średnia ocen

9,3 9,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
9,3 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6142
3443

Na półkach:

Nauka przez zabawę, podsuwanie lekkich treści daje najlepsze efekty. Właśnie z tego powodu w naszym domu często goszczą książki, po które sama chętnie sięgnęłabym, gdybym była nastolatką i które podobają się córce. Kochamy publikacje, które stawiają nam wyzwania. I takie właśnie są lektury podsuwane przez Juana de Aragóna słynącego z pełnych humorów książek i komiksów historycznych. Wszystkie są fantastyczne i jeśli kiedyś zobaczycie jakiekolwiek jego książki to zdecydowanie warto po nie sięgnąć. Bardzo się cieszę, że jego publikacje trafiają na polski rynek, bo podsuwają sporą dawkę wiedzy w formie rozrywki, wyzwania, czy wręcz gry. Maria Szafrańska-Brandt, dzięki której możemy te książki czytać po polsku zrobiła fantastyczną robotę i zachowała humor oraz przełożyła na nasze realia kulturowe niektóre śmieszne skojarzenia. Jeśli traficie na jej nazwisko jako tłumaczki to też warto sięgać po te książki (większość Wam polecałam).
„Jak przeżyć w…” to ciekawa seria książek skierowanych dla dzieci i młodzieży. Historia jest tu pokazana jako pewnego rodzaju gra. Stawką jest życie. Oczywiście hipotetycznie, ale młodzi czytelnicy uświadomią sobie jak wiele zagrożeń czyhało w różnych czasach na naszych przodków z każdej strony. Przeszłość może wydawać nam się przyjemniejsza. Zwłaszcza, kiedy nie było jeszcze państw i zorganizowanego życia społecznego, bo nie było szkoły, pracy. Do tego nikt nikogo nie zmuszał do aktywności. Jeśli się chciało to można było poszukać jedzenia, którego było sporo, bo ludzi mało. Ale czy na pewno tak to wyglądało? Czy dało się przeżyć w pojedynkę? Czy na pewno nie było przymusu pracy? W jaki sposób zdobywano jedzenie? Jak je przechowywano? Gdzie mieszkano? Jakie prawa musieli przestrzegać ludzie w przeszłości? Co tworzyło ich poczucie wspólnoty? Jeśli uświadomimy sobie, że przeszłość to czasy bez lodówek, szpitali, jedzenia na wyciągnięcie ręki, sklepów, samochodów, ogrzewania i ludzie dopiero muszą uczyć się rozpoznawać jakie rośliny i w jakim stanie mięso jest jadalne to okazuje się, że codzienność naszych przodków nie była łatwa. Dodanie do tego zawiłych przepisów i zależności sprawia, że przeżycie staje się prawdziwym wyzwaniem. Każda decyzja może kryć w sobie zagrożenie.
W tej serii ukazały się już dwie publikacje. Jedna oprowadza nas po prehistorii, druga po starożytnym Rzymie. W zapowiedziach wydawcy pojawiło się już średniowiecze, więc wypatruję kolejnego tomu, a Was zachęcam po sięgnięcie tych, które już trafiły do księgarń.
„Jak przeżyć w prehistorii?” to fantastyczny przewodnik po prehistorii. Przyglądamy się zwyczajom i nawykom żywieniowym pierwotnych ludzi, obserwujemy ewolucję i poszerzanie wiedzy, a także stajemy się świadkami pierwszych prób wyjaśniania zjawisk oraz kształtowania się małych społeczności. Autor pokazuje jak bardzo nasze przetrwanie zależało od przynależności do jakiejkolwiek grupy. Dowiemy się jak wielkie znaczenie miało wynalezienie pierwszych narzędzi, poznamy metody przygotowania ich. Dzięki temu samodzielnie będziemy mogli przetestować trwałość takich pomocy.
Prehistoria to czas pojawienia się pierwszych hominidów. Zobaczymy jak bardzo zróżnicowanymi grupami byli, jak wielkie znaczenie miały wymiany genów z innymi społecznościami. Pierwotni ludzie okażą się świetnymi obserwatorami dostrzegającymi, co szkodzi ich małym społecznościom. Szybko wyciągają wnioski i zmieniają postępowanie. Tak to przynajmniej wygląda z perspektywy czasu.
Z publikacji dowiemy się, kiedy pojawił się pierwszy człowiek i czy to automatycznie był pierwszy homo. Przyjrzymy się ewolucji, pierwszym ubraniom, nawykom żywieniowym, zwyczajom, narzędziom, przedmiotom ułatwiającym życie oraz pierwotnemu pismu. Młodzi czytelnicy przekonają się, że rosnące dziko rośliny nie należą do bardzo pożywnych i dużych. Zobaczą jakim wyzwaniem mogła być pierwsza uprawa i jak bardzo duże znaczenie miało ciągłe selekcjonowanie nasion. Do tego znajdziemy tu całe mnóstwo wskazówek dotyczących zdobywania jedzenia. Obserwujemy jak poszerzająca się wiedza przyczynia się do stopniowego wyłaniania się pierwszych cywilizacji. Poznamy całe mnóstwo nieudanych eksperymentów żywieniowych i ich skutki. Pierwsi ludzie to badacze, którzy za błędy płacili swoim życiem, dlatego bardzo ważne było dla nich wymienianie się zdobytą wiedzą.
„Jak przeżyć w starożytnym Rzymie” podsuwa nam dużą dawkę wiedzy o budowaniu państwa, tworzeniu wspólnot, budynkach tworzonych przez starożytnych Rzymian, miejscach, w których mieszkali (zarówno pod względem architektonicznym jak i podbojów),codzienności, prawach, sytuacji kobiet, upodobaniach. Do tego nie zabraknie tu tematu wierzeń i kilku najważniejszych mitów. Publikację otwiera legenda o Romulusie i Remusie. Są też historie o prawdziwych władcach i przy okazji poznamy Nerona, Cezara oraz dowiemy się skąd wzięło się powiedzenie: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”. Do tego mamy tu fragment najsłynniejszej epopei rzymskiej, czyli „Eneidy”. Sporo miejsca poświęcono językowi, strojom, architekturze rozrywkom, obowiązkom. Dowiemy się, czym mogli się zajmować, jakie zawody wykonywali, znaczenie poglądów politycznych, zmiany w ustrojach państwa. Przyjrzymy się też życiu gladiatorów, poznamy ich rodzaje, funkcjonowaniu teatru i znaczeniu tańca. Będziemy mieli też okazję zobaczyć jak wyglądało życie w mieście i na wsi, dowiemy się, jakie znaczenie miała służba wojskowa oraz nauczymy się oddawać cześć bogom (nie zabraknie informacji o ich pochodzeniu i funkcji). Dowiemy się też, dlaczego przestrzeganie prawa w starożytnym Rzymie było niesamowicie ważne oraz jak wyglądały kary za brak dostosowania się do wymogów aktualnej władzy.
Seria „Jak przeżyć w..." Juana de Aragóna to książki-gry. Mamy tu całe mnóstwo wyzwań, pokazanie możliwych wyborów i ich skutków. Czytelnik zmuszony jest do ciągłego analizowania tego jaka decyzja będzie właściwa. Wydawca przewiduje, że odbiorcami książek są nastolatkowie, ale po zainteresowaniu publikacją w otoczeniu wiem, że można po nie sięgnąć już z uczniami nauczania początkowego, bo ze względu na kompozycję i ilość ilustracji oraz formę podania informacji się spodoba młodym czytelnikom, a dorośli z przyjemnością będą ją czytać swoim pociechom.
Autor w tych książkach porusza tu wiele ważnych tematów. W pierwszym tomie obok problemów z przetrwaniem nie zabraknie też teorii ewolucji i znaczenia różnorodności genetycznej, a także bogactwa składników odżywczych, zmiany klimatyczne, zmiany wyglądów lądów i linii brzegowych, kształtowaniu życia społecznego oraz pierwotnym wierzeniom, a także wiele praktycznych zwyczajów (np. rytualne zjadanie zmarłych) oraz problemom nierówności społecznych. Do tego dowiemy się, czym jest epoka i jak długa trwa, w jaki sposób była wyznaczana, w jaki sposób obróbka metali wpłynęła na zrewolucjonizowanie życia człowieka. W drugim bardziej skupiamy się na architekturze, tworzeniu zależności społecznych i ich wpływu na losy jednostek.
W książkach znajdziemy proste i pełne humoru cartonoowe ilustracje współgrające z tekstem. Całość bardzo przyjemna w odbiorze. Polecam.

Nauka przez zabawę, podsuwanie lekkich treści daje najlepsze efekty. Właśnie z tego powodu w naszym domu często goszczą książki, po które sama chętnie sięgnęłabym, gdybym była nastolatką i które podobają się córce. Kochamy publikacje, które stawiają nam wyzwania. I takie właśnie są lektury podsuwane przez Juana de Aragóna słynącego z pełnych humorów książek i komiksów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1594
765

Na półkach:

Ta książka to prawdziwy rollercoaster w podróży przez starożytny Rzym! To taka mieszanka wiedzy historycznej, humoru i przygody, że trudno oderwać się od czytania.

Świetne, szczegółowe i zabawne ilustracje
Ale nie tylko to sprawia, że ta książka jest wyjątkowa. To również sposób, w jaki autor opowiada o codziennym życiu w tamtych czasach. Dowiemy się nie tylko o niebezpieczeństwach czyhających na każdym rogu (a było ich sporo, wiedzieliście że można było umrzeć... wynosząc śmieci?),ale także o zwyczajach, tradycjach i zabawnych sytuacjach, które się tam działy.

To taka książka, która sprawia, że historia staje się żywa i przystępna dla każdego.

Więc jeśli ktoś z was ma ochotę na ekscytującą podróż w przeszłość albo po prostu lubi się dobrze bawić, to "Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie" to pozycja obowiązkowa na półce!
Ale ostrzegam - po lekturze tej książki możecie zacząć się zastanawiać nad kupnem rydwanu! :D

Ta książka to prawdziwy rollercoaster w podróży przez starożytny Rzym! To taka mieszanka wiedzy historycznej, humoru i przygody, że trudno oderwać się od czytania.

Świetne, szczegółowe i zabawne ilustracje
Ale nie tylko to sprawia, że ta książka jest wyjątkowa. To również sposób, w jaki autor opowiada o codziennym życiu w tamtych czasach. Dowiemy się nie tylko o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
801
527

Na półkach:

Narzekanie bywa uznawane przez niektórych za ulubiony sport narodowy Polaków – narzekamy często i na wszystko. Starsze pokolenia lubią jeszcze przy tym westchną z nostalgią, że kiedyś to było… Ale czy faktycznie to „kiedyś” było takie atrakcyjne?

Juan de Aragón zaprasza czytelników do bardzo odległych czasów rzucając im wyzwanie – spróbujcie w nich przeżyć! Masz pewność, że uda Ci się przetrwać w czasach prehistorycznych, gdy każdy dzień to była walka o pożywienie, schronienie i o ogień? A może pójdzie Ci lepiej w starożytnym Rzymie pod rządami apodyktycznego cesarza, tocząc kolejną walkę w ramach podbojów lub, co gorsze, jako gladiator na wielkiej arenie?

Seria edukacyjnych, lecz napisanych ze swadą i sporym dystansem, książek „Jak przeżyć w…” to świetna lekcja historii, która z nudą nie ma absolutnie nic wspólnego! Jest trochę przerażająca, bo i takie były tamte czasy, ale przy tym niesamowicie barwna, zabawna i nieoczywista. Bez zbędnego przynudzania, zasypywania niebotyczną ilością dat, nazwisk i niezrozumiałych słów przekazuje niezbędną wiedzę o dawnych czasach. W dodatku robi to w sposób bardzo atrakcyjny dopełniając lekką narrację zabawnymi ilustracjami w komiksowym stylu. Ba! Nawet i komiksy się w ich zdarzają.

Autor zdecydowanie świetnie się bawił edukując swoich czytelników. Z tej lekcji historii z pewnością wyjdziecie uśmiechnięci, zaintrygowani i wyposażeni w sporą dawkę konkretnej wiedzy. W tych, z pozoru niepozornych książkach skumulowano pokaźną dawkę wiedzy – o codzienności, walkach, wierzeniach, kulturze i sztuce. Znajdziecie tam wszystko, by zabłysnąć wiedzą w szkole.

Chociaż i zaintrygowane historią przedszkolaki będą czerpać z nich korzyści pełnymi garściami (czy umysłami). Przetestowałam na swoim 😉

Narzekanie bywa uznawane przez niektórych za ulubiony sport narodowy Polaków – narzekamy często i na wszystko. Starsze pokolenia lubią jeszcze przy tym westchną z nostalgią, że kiedyś to było… Ale czy faktycznie to „kiedyś” było takie atrakcyjne?

Juan de Aragón zaprasza czytelników do bardzo odległych czasów rzucając im wyzwanie – spróbujcie w nich przeżyć! Masz pewność,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
888
875

Na półkach:

„Jak przeżyć w Starożytnym Rzymie” to książka napisana łatwym, zabawnym i ciekawym językiem. Potrafi zainteresować zarówno młodszych czytelników jak i nieco starszych. Na wstępnie poznamy legendę o Romulusie i Remusie oraz dowiemy się skąd wzięło się powiedzenie: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”
A następnie dowiemy się jak zamienić się w Rzymianina. W jakim języku mówić i jak się ubierać. Oraz jaki zawód wykonywać.
Poznamy również bliżej Juliusza Cezara, architekturę Starożytnych Rzymian i ich rozrywki: od walki Gladiatorów po teatr, muzykę i taniec.
Będziemy mogli również poznać życie w mieście jak i na wsi w tamtym okresie. Zaciągniemy się do wojska, a na koniec zadbamy o oddanie czci bogom. I najważniejsze! Pamiętamy przestrzegać prawo! Kary są surowe.
„Jak przeżyć w Starożytnym Rzymie” ma formę przewodnika przetrwania w Starożytnym Rzymie. Posiada piękne, kolorowe i duże ilustracje, które przykuwają wzrok i pobudzają wyobraźnię. Jest również podręcznikiem zawierającym wiele historycznych ciekawostek. Przeznaczona jest dla dzieci od 7-13 lat. Czas z nią spędzony jest miło spędzonym czasem. Nie jeden raz uśmiechniemy się, nie jeden raz przerazimy i nie jeden raz zrobimy wielkie oczy.
W serii ukazała się książka „Jak przeżyć w prehistorii”, którą również bardzo polecamy i już nie możemy doczekać się by poznać życie w średniowieczu.

„Jak przeżyć w Starożytnym Rzymie” to książka napisana łatwym, zabawnym i ciekawym językiem. Potrafi zainteresować zarówno młodszych czytelników jak i nieco starszych. Na wstępnie poznamy legendę o Romulusie i Remusie oraz dowiemy się skąd wzięło się powiedzenie: „I ty, Brutusie, przeciwko mnie?”
A następnie dowiemy się jak zamienić się w Rzymianina. W jakim języku mówić i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
147
145

Na półkach:

Doczekałam się kolejnego tomu! Uwielbiam tę serię, o pierwszej części pisałam tutaj (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/jak-przezyc-w-prehistorii/opinia/79204607). Znów jest zabawnie i mamy oprawadzających nas po starożytnym Rzymie zabawnych narratorów. Tym razem jest bardzo dużo wiedzy historycznej, o budowaniu państwa, ale też o losie kobiet, miejscach, w jakich mieszkali Rzymianie, prawach ludzi (w tym gladiatorów) i tym, co Rzymianie lubili pożyczać (i od kogo). Znajdziemy tu także kilka mitów, wykaz muz, a nawet wzmiankę o Neronie i fragment o Eneidzie.

Bardzo zabawna książka, jak zwykle dla starych i młodych, ale mówię tak, bo lubię książki dla dzieci.

Doczekałam się kolejnego tomu! Uwielbiam tę serię, o pierwszej części pisałam tutaj (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/jak-przezyc-w-prehistorii/opinia/79204607). Znów jest zabawnie i mamy oprawadzających nas po starożytnym Rzymie zabawnych narratorów. Tym razem jest bardzo dużo wiedzy historycznej, o budowaniu państwa, ale też o losie kobiet, miejscach, w jakich mieszkali...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    10
  • Przeczytane
    6
  • Dla dzieci
    2
  • Komiksy, powieści graficzne
    1
  • Popularnonaukowe, literatura faktu, encyklopedie itp.
    1
  • 2024
    1
  • Samodzielne
    1
  • Popularnonaukowe
    1
  • Historyczne, o historii, z historią w tle
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Jak przeżyć w... starożytnym Rzymie


Podobne książki

Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,8
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,2
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także