Uwolnić Aligatora

Okładka książki Uwolnić Aligatora Piotr Jezierski
Okładka książki Uwolnić Aligatora
Piotr Jezierski Wydawnictwo: Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" Cykl: Aligator (tom 3) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Aligator (tom 3)
Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie"
2023-11-12
2023-11-12
Aligator historia przygoda Łotwa Śląsk Cieszyński Czechy Łatgalia

„Uwolnić Aligatora” Piotra Jezierskiego to podobnie jest dwie wcześniejsze części serii, sympatyczna powieść przygodowa z zagadką historyczną w tle, dla młodszych oraz dla dorosłych. Tym razem zahaczamy o świat okultyzmu i magii, pojawiają się znane postacie: John Dee, Edward Kelley, Stefan Batory, ale też wiele innych, mniej znanych osób. Akcja nieustannie pędzie do przodu, przenosząc główną bohaterkę to na północ, to na południe. Czytelnikowi jednak wiele informacji jest serwowanych dość oszczędnie, co prowadzi do zaskakującego finału. Całość napisana jest bardzo sprawnie, najczęściej ze szczyptą humoru. Mimo że widzimy świat oczami nastolatki, to przy okazji otrzymujemy pokaźną dawkę mało znanych epizodów historycznych, które rzecz jasna są przeplatane wątkami fikcyjnymi. Książka Piotra Jezierskiego z pewnością zachęci czytelnika do odwiedzenia miejsc związanych z miejscami zamieszkania Polaków, które obecnie znajdują się za granicą. Książka została zgłoszona do konkursu na Samochodzikową Książkę 2023 roku!

Dodaj cytat z książki Uwolnić Aligatora