Jaką kapibarą jesteś?

Okładka książki Jaką kapibarą jesteś? Ewelina Angielczyk
Okładka książki Jaką kapibarą jesteś?
Ewelina Angielczyk Wydawnictwo: Must Read literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Must Read
2023-10-25
2023-10-25
Marta Ludwiszewska

A Ty jaką kapibarą jesteś? Bałaganiarą, kociarą, rośliniarą, wieśniarą, jesieniarą, zodiakarą, książkarą, dresiarą, klimaciarą, piłkarą, psiarą, talenciarą, kucharą, kajakarą, słodziarą, pandaciarą, impreziarą, influensiarą, nerdziarą, nieogarą czy farciarą? I w sumie tylko nazyw kapibar są dobre w tej książce. Nie jest to książka dla dzieci, płytki tekst, bez polotu. Masakryczna czcionka- kto to wybierał- to chyba jakiś nieudany debiut.

Kim jesteśmy i jak postrzegają nas inni wcale nie musi być takie oczywiste. Nasze zachowania mogą być różnie odbierane i tak naprawdę tylko my możemy udowodnić czym kierujemy się w życiu, a to może czasem ułatwić kontakt z otoczeniem. Jednakże należy pamiętać, że warto być sobą, bo gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, to świat byłby nudny.

Treść

W książce spotykamy różne kapibary, które wyróżniają się konkretnymi zachowaniami, od których mają swoje nazwy. Są to m.in.: kapibara zodiakara, kapibara impreziara, kapibara kajakara, kapibara talenciara itd. Samo zwierzę zostało do tego wybrane, dlatego że jest bardzo sympatyczne i ostatnimi czasy jest bardzo popularne w mediach społecznościowych. Każda została przedstawiona na wesoło, a opis może pasować do wielu z nas, jeśli lubimy robić daną rzecz tak jak one. W przypadku niektórych kapibar zostały wytyczone jasne granice sugerujące do jakiego momentu dane zachowanie jest zdrowe i nie niesie, jakichś przykrych konsekwencji. Jakie typy kapibar zostały przedstawione? Czy rzeczywiście pasują one do prawdziwych dzieci? O tym w książce „Jaką kapibarą jesteś?” autorstwa Eweliny Angielczyk.

Aspekt wychowawczy

Książka ta, to nie tylko doskonała zabawa dla dziecka, ale także możliwość zdobycia elementarnej wiedzy dotyczącej zachowań. Sam przerabiałem pozycję z wychowankami w pracy i dzieci podczas czytania tekstu i oglądania ilustracji dowiadywały się, co je tak naprawdę wyróżnia oraz co ewentualnie czasem warto byłoby zmienić, jak w przypadku kapibary bałaganiary. Dzięki tym krótkim historyjkom każdy mógł podzielić się swoimi zainteresowaniami lub przyznać do tego jak się na co dzień zachowuje. W moim przypadku na pewno pasuje do mnie: kapibara kociara, książkara, influensiara itd. Myślę, że w większym lub mniejszym stopniu można przypasować do siebie większość zaprezentowanych typów, ale też nie w każdym przypadku tak jest. Lektura może okazać się pomocna w zrozumieniu przez dziecko, w czym jest tak naprawdę mocne, a także może dotrzeć do niego, że każdy powinien być inny i czymś się wyróżniać, bo zawsze można znaleźć w tym coś wyjątkowego i pozytywnego.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością i uśmiechem na ustach, gdy widziałem pomysłowe nazwy dla danych kapibar. Znajdziemy w niej po wewnętrznej stronie okładki labirynt, który musi pokonać kapibara w celu zdobycia jedzenia. Do każdej opowieści zostały dołączone odpowiednie ilustracje autorstwa Marty Ludwiszewskiej, które zdecydowanie cieszą oko i sprawiają, iż pozycja staje się bardziej atrakcyjna dla młodego czytelnika. Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok i jest doskonała próbką tego, jak wyglądają grafiki w środku. Gorąco polecam książkę wszystkim dzieciom, gdyż tekst mogą przeczytać rodzice lub opiekunowie, a już same obrazki zaciekawią małych odbiorców, natomiast starsze dzieci mogą zainspirować się niektórymi kapibarami i rozwijać swoje talenty dzięki tej wesołej lekturze.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Must Read.

Treść

W książce spotykamy różne...

Te urocze stworzonka urzekają ostatnio swoim nieskrępowanym podejście do życia i luzem płynącym z każdego ich ruchu i spojrzeniu. Ta książka pozwala czytelnikom utożsamić się z różnymi przedstawicielkami szlachetnego rodu kapibar.

Każda z kapibar przedstawionych w książce reprezentuje konkretny charakter, upodobania i zamiłowania do czegoś co wyznacza w jakiś sposób kierunek życia i kreuje ich sobowość.

I tak właśnie każda Kapibara Dresiara ceni sobie luz i wygodę, dążąc tym samym do swobody w ruchach i w życiu. Natomiast Kapibara Pedanciara zmierza nieprzerwanje w stronę perfekcjonizmu i wszechobecnego porządku i symetrii.

Znajdują się tu także Kapibary Kociary i Psiary, Nieogary i Zodiakary. Jest także Kapibara Jesieniara, z którą utożsamia się wiele kobiet, ubóstwiająca kwiaty Kapibara Rośliniara, albo kochająca krzątanie się po kuchni Kapibara Kuchara.

Sama też znalazłam swoją przedstawicielkę, którą jest oczywiście Kapibara Książkara i dlatego wyjątkowo wrzucam zdjęcie bez wycinanek, bo bardzo chciałam Wam pokazać moja ulubioną torbę na zakupy.

Książka będzie odpowiednia dla dzieci (tych starszych),młodzieży, ale i dorosłych oraz tych, których urzekły kapibary. Zachwyci Was opis kapibar i ilustracje!

Pssst, na stronie wydawnictwa Media Rodzina kupicie torbę, kubek, koszulkę i zgarniecie plakaty z wybranymi kapibarami.

Odkryj swoją wewnętrzną kapibarę!

Kapibary to urocze zwierzęta, które zawładnęły mediami społecznościowymi. Każdy pragnął dowiedzieć się o nich jak najwięcej - jak się zachowują i czym się charakteryzują? Nadszedł idealny moment, aby odkryć popularność i cechy wybranych typów kapibar. Kapibara klimaciara, kapibara kociara, kapibara słodziara, kapibara impreziara, kapibara dresiara... Jaka kapibara jest twoją pokrewną duszą?

Ewelina Angielczyk wraz z Martą Ludwiszewską nadchodzą z książką idealną dla fanów... kapibar? Jaką kapibarą jesteś? to krótki zbiór tekstów dotyczących popularnych zwierząt. Kapibara bałaganiara, kapibara książkara, kapibara psiara... jest tyle różnych typów! Byłam bardzo ciekawa, co odkryję w tej krótkiej lekturze. Czy warto zapoznać się z najnowszą premierą?

Jaką kapibarą jesteś? to książka idealna na jeden spokojny wieczór. Ewelina Angielczyk zaprezentowała różnorodne typy tytułowych zwierzaków, które są urocze, zabawne i niezwykle sympatyczne. Ilustracje Marty Ludwiszewskiej dodatkowo podkreśliły śliczne wydanie, a jednocześnie zwróciły uwagę na różne typy kapibar. Czytelnicy poszukujący humorystycznego prezentu lub pragnący zrelaksować się na moment z książką będą zadowoleni z tej lektury. Sięgnij po ten zbiór i dowiedz się, jaką kapibarą jesteś!

Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks

Odkryj swoją wewnętrzną kapibarę!

Witajcie dziś przychodzę do Was z przepiękna książką o Kapibarach 😻kto tak jak my uwielbia te slodziaki? Ich miny i wyluzowany tryb życia mnie zauroczył.
Jak widzicie na rolce uwielbiamy te urocze zwierzaki że oczywiście nie mogło zabraknąć wydruku 🤩 idealne w każdej pozie i okazji 🙌
Wracając do książki, ma przepiękne grafiki i świetne teksty z poczuciem humoru 🤩 a wiec zapraszam Was po małym wprowadzeniu co znajdziecie wewnątrz 🤩

Jaką Kapibara Jesteś?

🍂Kapibara Balaganiara - to ta która ma artystyczny nieład ale zawsze wszystko znajdzie 😁
🍂Kapibara Kociara - dla miłośników wszystkich kotowatych 😻
🍂Kapibara Kwiaciara - gdy w mieszkaniu czy domu przeważa dżungla 🌺
🍂Kapibara Wieśniara - mieszka na wsi i kocha to co robi
🍂Kapibara Jesieniara - dla każdej zakochanej w jesiennej stylizacji
🍂Kapibara Książkara - 😁tu od razu sie wpisuje 🙌czytam prawie wszystko i wszędzie
🍂Kapibara Dresiara - to ta która uwielbia swobodę
🍂Kapibara Klimaciara - jesli dbasz o środowisko w kazdym tego słowa znaczeniu 🙌
🍂Kapibara Piłkara - dla tych którzy uwielbiają futbol
🍂Kapibara Psiara - dla wszystkich czworonożnych przyjaciół
🍂Kapibara Talenciara - dla artystycznej duszy
🍂Kapibara Kuchara - gdy gotowanie sprawia Ci przyjemność
🍂Kapibara Kajakara - kto uwielbia wode 😻
🍂Kapibara Słodziara - każda kapibara to slodziara 😁
Te jak i kilka innych znajdziecie w tej uroczej książeczce 😻mam nadzieję że i Wam umili czas ta propozycja jak również znajdziecie swoją wewnętrzną Kapibare.
Jeśli interesują Was słodziaki z naszej kolekcji i chcielibyście dać im nowy dom to czekają na Was 🤩
Chetnych zapraszam na priv 😻🍂☺️

Lekka, przyjemna i bardzo urocza książeczka, od której trudno się oderwać. Choć napisana dla młodzieży to i dorosłemu sprawia wiele radości oraz wywołuje niekontrolowany uśmiech. Wspaniałym uzupełnieniem krótkich tekstów są piękne, wielobarwne i niezwykle urocze ilustracje. Książka w sam raz na podniesienie poziomu endorfin ;).

Któż z Was nie słyszał o kapibarach? Cóż, biorąc pod uwagę ostatnie trendy chyba nie sposób przejść obojętnie obok tych gryzoni, które coraz częściej pojawiają się w każdym możliwym miejscu 😊.

Nic więc dziwnego, że zaczynają się także pojawiać książki, w których głównym bohaterem jest ten sympatyczny zwierzak.

Tym razem kapibara pokarze nas swoje różnorakie oblicza jako kapibara kociara, dresiara, talenciara, impreziara, szczęściara czy jesieniara. Rodzajów kapibar jest całe mnóstwo, a każda z nich jest unikatowa 😀.

Ta książka pokazuje nam, że każdy z nas ma inne upodobania, ale każe z nich są ważne i nie ma podziału na lepsze czy gorsze 😊.

Warto robić to co nas uszczęśliwia, tak samo dobrze poznać upodobania otaczających nas przyjaciół żeby wiedzieć jak wygląda ich strefa komfortu.

Książka aż kipi ciekawymi ilustracjami, które podkreślają dopasowany tekst. Ten duet sprawia, że "kapibarę" czyta się lekko, przyjemnie, a nawet z uśmiechem na twarzy.

A Ty jaką jesteś kapibarą?

Tym razem kapibara pokarze nas swoje różnorakie oblicza jako...

Czy wiecie, że dobrze znane wszystkim w internecie zwierzę ma wiele podgatubkiw w zależności od upodobań?

Jeśli to dla Was nowość i chcielibyście określić jaka kapibara w Was drzemie, koniecznie zerknijcie do książki:
Jaką kapibarą jesteś?- Eweliny Angielczyk, ilustracje Marty Ludwiszewskiej, wydawnictwo mustread

Kabibara to przeurocze zwierzę, które drzemie w każdym z nas. Wystarczy je lepiej poznać, aby zauważyć jaki jej gatunek to nasza natura. Bo kapibary bywają różne, zupełnie jak ludzie. I czy chcemy się do tego przyznać czy nie, każdy z nas ma coś co go wyróżnia. Tak samo jak kapibary i to właśnie nas łączy. Może lubisz coś co Cię wyróżnia, masz charakterystyczną cechę, albo zachowanie? A może po prostu Twoje zainteresowanie są mocno ukierunkowane na jeden główny temat? Na pewno drzemie w tobie potężna kapibara, pytanie tylko jaka.
Ale nie martw się ta pięknie z ilutrowana książka spieszy z pomocą. To nielada przewodnik po najpopularniejszych kapibarowych osobowością h. Odnajdziesz tam i siebie😉 a może jesteś mieszanką dwóch lub kilku?

Kabibara to przeurocze zwierzę, które drzemie w każdym z...

Fantastyczna, lekka książka dla młodzieży. Wydana tak uroczo, że przed przekazaniem prezentu, musiałam sama ją sprawdzić i poważnie się zastanawiam czy jej sobie nie zostawić :)

Kupiłam cztery egzemplarze moim czterem przyjaciółkom na Gwiazdkę, bo wszystkie jeteśmy kapibarami!

• My Precious!
  • .2023
  • Samodzielne
  • Recenzje

Dodaj cytat z książki Jaką kapibarą jesteś?