Niesamowita Betty

Okładka książki Niesamowita Betty Reese Witherspoon
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Niesamowita Betty
Reese Witherspoon Wydawnictwo: Wilga Cykl: Niesamowita Betty (tom 1) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Niesamowita Betty (tom 1)
Wilga
2023-10-11
2023-10-11
32 min.

Okładka książki Historia naturalna stworzeń magicznych Emily Hawkins, Jessica Roux
Historia natur... Emily Hawkins, Jess...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Dinks Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Tata Oli umie wszystko Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli umie ... Thomas Brunstrøm, T...

Wyróżniona opinia i

Niesamowita Betty

przeczytanych książek 1112 napisanych opinii 742

Betty jest jak żywe srebro. Wszędzie jej pełno, sto pomysłów, ale żadne nieskończone do końca.
Do Betty ma przyjść koleżanka się pobawić. Jednak Frank, pies Betty bardzo brzydko pachnie. By temu zaradzić, rezolutna dziewczynka postanawia psa wykąpać. Co z tego wyjdzie?

Książeczka jest śliczna i kolorowa, taka, jaka powinna być książka dla dzieci. Uczy przez zabawę, że czasem trzeba tylko pomysłu i dobrej woli by coś się udało. Z innej zaś pokazuje, że można być roztrzepanym i nie kończyć rzeczy, bo, i tak one wyjdą. Czy jest to dobra książka? Ogólnie tak, choć myślałam, że trochę więcej będzie miała przekazu oraz treści. Miłe się z nią spędziło czas.

4,5 Rozumiem że to pozycja dla najmłodszych czytelników ale to jest bardzo płytka historyjka o dziewczynce co nie usiedzi w miejscu szybko się rozkojarza i przypadkiem rozkręciła biznes hmmm wszystko takie nijakie bez jakiegoś rozwinięcia czy morału mnie nie urzekła (mistrzowskie podejście „jak się nie da czegoś posprzątać trzeba to ozdobić „ przyznaje tu śmiechłam).

Czy Wasze serca zostały już skradzione przez Niesamowitą Betty nieodwołalnie i na wieki? ☺️

Reese Witherspoon, która nie jedną książkę w życiu przeczytała (prowadzi prężnie działający klub książki i jest znana ambasadorką czytelnictwa),wydaje się, że poznała sekret pisania świetnych historii. Jej Niesamowita Betty ujmuje prostotą, szczerością i zaraża radością. Do pełni sukcesu niewątpliwie dołożyła się Xindi Yan, ilustratorka, która czaruje pędzlem takie ilustracje, że ho ho. Tu wszystko ze sobą pięknie się łączy i współgra. Betty to przeurocza kilkulatka, w której nie sposób się nie rozkochać. Kibicujemy jej w lekko szalonych i zwariowanych poczynaniach, nawet gdy bliskie są katastrofy. Na szczęście pomoc szybko nadchodzi i obraca się w genialny plan na... A to już sami sprawdźcie. 😉

Jestem szczerze zauroczona ta książką, a reakcja na nią mojego młodszego dziecka przeszła nawet moje najśmielsze oczekiwania. Bawimy się przy jej lekturze przednio. Reese świetnie dawkuje napięcie i żegluje zabawnymi zaskoczeniami w fabule. Czekam niecierpliwie na kolejne przygody Betty.

Na rynku wydawniczym raz po raz pojawiają się książki z nazwiskami aktorów i celebrytów na okładce. I to nie zawsze są dzienniki czy wspomnienia. Osoby znane z innych dziedzin niż literatura piszą powieści i... książki dla dzieci. Ostatnio na półkach w księgarni pojawiła się skierowana do najmłodszych Niesamowita Betty Reese Witherspoon.

Jeśli myślicie, że osoba autorki to jedyny powód, żeby po książkę sięgnąć, to powiem wam: mylicie się. Choć to historia bardzo prosta, ma w sobie tyle uroku, że nie raz będziecie wracać do niej razem z dziećmi. To jedna z tych książek, które spodobają się przedszkolakom, ale które z uśmiechem i przyjemnością też przeczytają rodzice.

Mała bohaterka książki jest rzeczywiście niesamowita. To takie dziecko, o którym mówi się "żywe srebro". Aktywna, ale wciąż szeroko uśmiechnięta, bez przerwy zajęta i... gotowa wpaść w kłopoty. A jej przygody są takimi, jakie rzeczywiście mogą przydarzyć się bystremu i ruchliwemu przedszkolakowi. To właśnie dlatego mali czytelnicy mogą się z Betty utożsamić, choć pewnie żadna mama nie chciałaby, by ściśle Betty naśladowali :-)

Równie urocze jak fabuła są ilustracje. Xindi Yan udało się uchwycić ruchliwą i pogodną naturę Betty i jej psa oraz całe otoczenie. Rysunki zajmują więcej miejsca niż tekst, ale w końcu to publikacja skierowana do najmłodszych. Jest kolorowo, pastelowo, no... uroczo. Inaczej nie da się tego opisać.

Niesamowita Betty to świetna propozycja do czytania dzieciom - i tym ogromnie ruchliwym, i tym spokojniejszym. Świetnie zilustrowana, kipiąca radością i niezaprzeczalnym urokiem, prosta, ale nie nudna. Myślę, że pokochacie Betty, zachwycicie się jej psem i będziecie wracać do nich z przyjemnością.

Jeśli myślicie, że osoba autorki to...

Bardzo cenię Reese Witherspoon jako aktorkę i lubię jej filmy. Nie jestem w stanie zliczyć ile razy oglądałam "Dziewczynę z Alabamy" i nawet pisząc tę recenzję nucę pod nosem "Sweet home Alabama"😉. Kiedy zobaczyłam wśród zapowiedzi książkę tej aktorki, widziałam, że wprost MUSZĘ ją przeczytać!

"Niesamowita Betty" to dziewczynka, której nie da się nie kochać. To taki mały owsik, którego wszędzie pełno i który zawsze jest zajęty i robi "coś". Czuję z nią w tej materii ogromne pokrewieństwo dusz 😂

Betty spotykamy w momencie kiedy ma przyjść do niej jej najlepsza przyjaciółka Mae. Niemal w ostatniej chwili Betty zauważa jednak, że jej psiak Frank nie prezentuje się najlepiej i strasznie cuchnie. Postanawia go wykąpać.

Podchodzi do tematu z zabawną oryginalnością, leje wodę do basenu, który będzie pełnił rolę wanny, a mydło zastępuje... bańkami mydlanymi. I tylko jeden krok dzieli Betty i Franka od tego, by w całym ogrodzie wszystko było mokre i... pokryte brokatem 😉

Kiedy Betty myśli, że całe to mycie to kompletna klapa, wpada Mae ze swoim nadzwyczajnym zmysłem organizacyjnym i ratuje sytuację.

"Niesamowita Betty" to zabawna i urocza książka. Bije z niej taka radość i optymizm, że powinna wręcz być wypisywana na receptę jako remedium na smutki i zgryzoty. To barwna, wesoła i totalnie szalona pozycja, która pokazuje w piękny sposób jak nieszablonowo potrafią myśleć dzieci, jak wiele serca wkładają w to co robią i jak cudownie potrafią cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy. Zdecydowanie warto ją mieć w swojej biblioteczce ❤️

Oby tej książeczki nie przecztał nikt z Urzędu Skarbowego, inaczej wiele dzieci może mieć problemy.Rozumiem zamysł tej historii, jednak nie powaliła mnie ona na kolana.

tak jak lubię reese witherspoon jako aktorke, tak ksiązka jestem rozczarowana... może lepiej skupić się na tym, w czym się jest dobrym, bo pisarką to ona raczej nigdy nie bedzie

Dzieci są jak wulkany energii. Wszystko jest dla nich nowe, ciekawe, intrygujące, a przez to łatwo o rozproszenie uwagi. Wie coś o tym aż za dobrze Betty, dziewczynka z głową pełną pomysłów. Tym razem chce wykąpać swojego psiaka. Potrzebuje tylko wanny, ewentualnie dmuchanego baseniku, mydła. A z mydła można zrobić bańki mydlane 😁 Małe, duże, kolorowe... Ale, ale. To nie czas na zabawę bańkami, a na kąpiel psa 🤭 Czy jej się to uda, skoro co chwilę jej głowę zajmuje coś innego? Niezwykle pomocna okaże się przyjaciółka Betty – Mae. W końcu co dwie głowy, to nie jedna 😉

„Niesamowita Betty” to urocza książka z krótką, ale wartościową treścią. Pokazuje, że dobre pomysły czasem idą w złym kierunku, ale dzięki pomysłom innej osoby może z tego wyjść coś wspaniałego. Porusza też temat przyjaźni. Całość doprawiona jest ciepłymi, wesołymi ilustracjami. Często zwracam uwagę na krój pisma i w tej książce jest taki, że sprawdzi się przy samodzielnym czytaniu. Tym bardziej, że tekstu nie jest dużo.

Jak zobaczyłam okładkę tej książki to od razu wiedziałam, że będzie to niesamowita przygoda. W dodatku autorką jest Reese Witherspoon, którą bardzo lubię.

Roześmiana zaraża czytelnika zapałem i niebywałą energią, nie potrafi usiedzieć na miejscu, jej głowa jest pełna pomysłów. W oczekiwaniu na przyjaciółkę, Mae, postanawia wykąpać swojego psa, bo nie wypadałoby gościć kogoś, gdy Frank nie za ładnie pachnie. Z tej czynności rodzi się pomysł na biznes, dzięki któremu Betty i Mae zostają wspólniczkami.

Jak myślicie, co wymyśliła Betty?

To zabawna historia, która pomoże dzieciom zrozumieć, że warto mieć odwagę w realizowaniu swoich idei. Dzięki temu dowiedzą się, że świat stoi dla nich otworem. Dla dorosłych to też przypomnienie, że fascynacja dziećmi i dopingowanie ich planów to bardzo ważne sprawy. Niesamowite ilustracje świetnie uzupełniaj są historię, a razem tworzą zgraną
całość, która nie raz Was rozbawi.

Znacie Reese Whiterspoon? Yo amerykańska aktorka, laureatka wielu nagród, między innymi Oscara za rolę June Carter w filmie Spacer po linie.

Niespodzianką może się okazać że Reese napisała książkę dla dzieci. Mowa o "Niesamowitej Betty" z genialnymi ilustracjami Xindi Yan.

Betty to wulkan energii. Ma milion pomysłów na minutę i nigdy się nie nudzi. Nawet jako niemowlę była ciągle czymś zajęta. Betty opiekije się psem Frankiem. Gdy pewnego dnia ma do niej przyjechać przyjaciółka, Betty postanawia się odpowiednio przygotować. Dochodzi do wniosku, że koniecznie musi wykąpać Franka.

Niestety nie wszystko idzie po jej myśli. Z kąpieli Franka wychodzi niezły... galimatias. Na szczęście jej przyjaciółka Mae pomaga go okiełznać. Razem dziewczynki myją nie tylko Franka ale urządzają psią myjnię dla całej okolicy.

"Niesamowita Betty" to świetna historia dla xslej rodziny, która pokazuje, że dzięki współpracy i odrobinie kreatywności można osiągnąć bardzo dużo!

• Dla dzieci
  • Pod naszym patronatem