Romans nad jeziorem Como

Wydawnictwo Luna
2023-10-18
2023-10-18
literatura polska

Pierwszy raz zetknęłam się z powieścią tej autorki i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że opisy miejsc i emocji przeżywanych przez bohaterów są wspaniałe, co daje fenomenalny odbiór historii. Z drugiej strony oczekiwałam lekkiej, przyjemnej książki ze szczęśliwym zakończeniem. Jasne, że w dobrej literaturze nie chodzi o to, by na końcu zawsze "żyli długo i szczęśliwie", ale sięgając po tą książkę na takie pozytywne emocje liczyłam. Nie oznacza to, że w książce nie ma szczęścia i optymizmu, czuć masę pozytywnych emocji, ale czuć też smutek i tragedię - dla mnie zakończenie zdecydowanie nie jest szczęśliwe i to moje rozczarowanie. Sięgając po lekką literaturą, osadzoną w klimacie wakacyjnym oczekuję optymizmu, który dobrze nastraja, tu mi tego zabrakło.

„Romans nad jeziorem Como” to literacka podróż do malowniczego włoskiego regionu, gdzie odnajdują się zarówno bohaterowie, jak i czytelnik. Opowieść Edyty Folwarskiej snuje się wokół Ani, której życie na moment staje w miejscu po dramatycznych wydarzeniach na własnym weselu. Zdrada partnera odsuwa ją od rodzimej ziemi, kierując ku obiecującej perspektywie prowadzenia pensjonatu nad jeziorem Como. Włoskie krajobrazy, kultura i kuchnia stają się nie tylko tłem, lecz integralną częścią fabuły, wnosząc głębię i emocje do historii Ani.

Główną bohaterką jest Ania, która po traumatycznych doświadczeniach na własnym weselu ucieka do Włoch, aby odnaleźć spokój i odkryć nowy sens życia. Przyjęcie propozycji prowadzenia pensjonatu nad jeziorem Como staje się dla niej szansą na ucieczkę od bolesnych wspomnień oraz możliwością rozpoczęcia od nowa. Jednak los przygotuje dla niej wiele niespodzianek, w tym spotkanie z przystojnym Alessandro, który okazuje się być niejednoznaczną postacią, a ich relacja pełna jest sprzeczności i tajemnic.

Upadki są częścią życia, a podnoszenie się to w istocie samo życie.

Edyta Folwarska nie tylko zaprasza czytelnika do malowniczego świata Włoch, ale także prowokuje do refleksji nad naturą miłości, zaufania i wybaczenia. W jej piórze włoskie krajobrazy, kultura i kuchnia nabierają życia, stając się nieodłącznym elementem opowieści i wnosząc głębię do historii Ani i Alessandro. Autorce udaje się również poruszyć trudne tematy, takie jak zdrada czy zranione zaufanie, jednak robi to w sposób subtelny i pełen empatii, co sprawia, że czytelnik może się łatwo utożsamić z bohaterami i ich przeżyciami.

"Romans nad jeziorem Como" to nie tylko opowieść o miłości, ale także o wewnętrznej przemianie, odwadze i odkrywaniu prawdziwych wartości. Autorka ukazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach życia można odnaleźć siłę i nadzieję na lepsze jutro. Dla miłośników romansów, emocjonalnych opowieści oraz podróży literackich ta powieść będzie niezapomnianym doświadczeniem, które zostanie w sercu na długo po zakończeniu lektury.

W "Romansie nad jeziorem Como" Edyta Folwarska udowadnia swoje pióro, prowadząc czytelnika przez labirynt ludzkich emocji i relacji, by ostatecznie dotrzeć do sedna istoty miłości i ludzkiej egzystencji. Dla miłośników romansów i podróży literackich ta powieść będzie prawdziwą ucztą intelektualną i emocjonalną. Pełna napięcia i emocji, ta książka zachęca do zanurzenia się w historii Ani i Alessandro, czekając na zaskakujące zwroty akcji i niespodziewane emocje. Folwarska doskonale balansuje między romantycznym wątkiem a głębokimi emocjami, co sprawia, że „Romans nad jeziorem Como” staje się nie tylko rozrywkową lekturą, ale także studium ludzkiej psychiki i relacji międzyludzkich. Przez jej pióro włoskie krajobrazy stają się prawdziwie zmysłowe, a bohaterowie wydają się być bliscy i autentyczni.

W finale "Romans nad jeziorem Como” pozostawia czytelnika z mnóstwem pytań, refleksji i emocji. To opowieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego słowa. Pisarka udowadnia, że potrafi stworzyć nie tylko lekką i przyjemną lekturę, ale także poruszyć serca czytelników, pozostawiając w nich uczucia, które trwają znacznie dłużej niż samo czytanie.

W sumie „Romans nad jeziorem Como” to opowieść pełna pasji, tajemnic i wzruszeń, która wciąga czytelnika w wir emocji i niezapomnianych przeżyć. Dla wszystkich poszukujących inspirującej i głębokiej literatury ta powieść będzie prawdziwym skarbem, który warto odkryć i przeżyć na własnej skórze. Gorąco polecam po nią sięgnąć!

Zostać zdradzoną, przez narzeczonego, z najbliższą przyjaciółką i zobaczyć to, wraz ze wszystkimi gośćmi, w dniu ślubu.... Chyba nie ma nic bardziej upokarzającego dla panny młodej, a przede wszystkim dla zakochanej kobiety. Kiedy Anna doświadcza właśnie tego, jak z nieba spada jej wyjazd nad jezioro Como. Choć zaczyna się od nieprzyjemnych przygód, to potem okazuje się być lekarstwem na całe zło, które działa jeszcze lepiej, gdy obok ma się intrygującego, przystojnego, choć przy pierwszym spotkaniu, bucowatego Alekssandro…

Ta powieść jest bardzo emocjonalna i ukazuje, że miłość można bardzo łatwo pomylić z przyzwyczajeniem, a każde zmiany nawet te najboleśniejsze niosą ze sobą coś dobrego. Teoretycznie książka to niezobowiązująca lektura na jeden wieczór, ale po przeczytaniu dostrzeżcie w niej pewną głębie, która zostanie z Wami na dłużej i będzie źródłem pewnych sytuacji i życiowych decyzji. Zaskakujące i wzruszające zakończenia, takiego finału chyba nikt się nie spodziewał. Autorce udało się też ukazać piękno okolicznej przyrody i rejonu gdzie znajduje się jezioro Como, nie zabrakło też włoskich zwyczajów, kultury i tradycji. Choć nie pozbawiona jest pewnych konwencji gatunku, książka ta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romansów, pragnącym chwili oderwania od rzeczywistości w malowniczym otoczeniu jeziora Como.

Carpe diem. Niby po prostu, a wcale nie takie proste

Carpe diem. Niby po prostu, a wcale nie takie proste

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna , wzruszająca, miłosna historia.
Polecam

Piękna , wzruszająca, miłosna historia.
Polecam

Bardzo wciągająca historia. Ukazująca dużo emocji.

Bardzo wciągająca historia. Ukazująca dużo emocji.

Zarówno tytuł jak i opis sugerują nam, że to kolejny przesłodzony romans z typową końcówką: i żyli długo i szczęśliwie. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem "Romans nad jeziorem Como" to pełna emocji i wzruszeń historia pięknej i trudnej miłości, której nawet wizja rychłego i nieuniknionego rozstania nie może pokonać.

Ania przeżywa traumę po dramatycznych wydarzeniach na swoim niedawnym ślubie, kiedy to wyszła na jaw niechlubna prawda o świeżo poślubionym ukochanym. Za namową cioci wyjeżdża do Włoch nad jezioro Como, by ochłonąć i zapomnieć o zdradzie i upokorzeniu, jakie ją spotkało. Ma również pomóc w prowadzeniu pensjonatu i w ten sposób odwdzięczyć się za gościnę.

Zaraz po przyjeździe poznaje nieziemsko przystojnego Alessandro, dla którego szybko traci głowę. Niestety mężczyzna daje jej sprzeczne sygnały. Raz wygląda na szczerze zainteresowanego zawarciem bliższej znajomości, zaś następnego dnia kompletnie ignoruje dziewczynę. Zdezorientowana Ania, mimo szczerego uczucia do Alessandro, postanawia wrócić do Polski. I wtedy właśnie poznaje sekret ukochanego, a serce podpowiada jej by została i dała szansę tej miłości..

To była niezwykle trudna relacja, zupełnie nieprzewidywalna, lecz szczera i prawdziwa. Zmieniła życie obojga i choć finał tej znajomości był z góry przesądzony, to oboje emanowali szczęściem i wykorzystywali każdą wspólną chwilę.

Nietuzinkowa, chwytająca za serce i kipiąca emocjami historia, przy której najnormalniej w świecie się poryczałam. Ciekawa i wciągająca lektura na jeden wieczór, która uświadamia nam jak kruche i ulotne jest szczęście i jak los potrafi z nas zadrwić...

Ania przeżywa traumę po dramatycznych wydarzeniach na...

"ᴘʀᴢᴇżʏᴊ żʏᴄɪᴇ sᴢᴄᴢęśʟɪᴡɪᴇ. ᴜᴘᴀᴅᴋɪ są ᴄᴢęśᴄɪą żʏᴄɪᴀ, ᴀ ᴘᴏᴅɴᴏsᴢᴇɴɪᴇ sɪę ᴛᴏ ᴡ ɪsᴛᴏᴄɪᴇ sᴀᴍᴏ żʏᴄɪᴇ. żʏᴄɪᴇ ᴛᴏ ᴘʀᴇᴢᴇɴᴛ, ᴀ żʏᴄɪᴇ sᴢᴄᴢęśʟɪᴡᴇ ᴛᴏ ᴛᴡóᴊ ᴡʏʙóʀ".

Zabiorę Cię dziś nad jezioro Como, gdzie rozsmakujesz się we Włoskiej kuchni, poczujesz orzeźwiającą morską bryzę i poznasz wspaniałych ludzi, a także historię, która prawdopodobnie złamie Ci serce. Jednocześnie pokrzepi i wleje w nie nadzieję..

Autorka przyniosła mnie do moich ukochanych Włoch, tworząc przy tym cudowną, chwytającą za serce historię. Początek zaczyna się dość niewinnie i nie zwiastuje większych emocji, ale zapewniam, że im dalej tym lepiej!
Malownicze włoskie krajobrazy, zwyczaje oraz kuchnia włoska nadają koloru całej historii. Niespiesznie życie mieszkańców, ich wzajemna życzliwość tylko podsycają przyjemność jaką czytelnik czerpie z czytania. Nie zabraknie również tajemnic, intryg i niedopowiedzeń.
Książka pełna jest życiowych sentencji, przypomina też jak często w monotonii dnia codziennego zapominamy o swoich marzeniach i tym bym żyć tu i teraz, a także o tym co w życiu jest najważniejsze.
Na sam koniec łamie serce na miliony kawałków, mimo to, napełnia serca nadzieją.

Bolesna, niosąca mądrość historia, chętnie obejrzałabym jej ekranizację.

"Romans nad jeziorem Como" to historia miłosna niezwykle wzruszająca i dająca nadzieję na lepsze jutro.

Ania przeżywa koszmarne przyjęcie weselne. Jej świeżo poślubiony małżonek uprawiał seks ze świadkową. Kiedy dostała propozycję wyjazdu do Włoch do malowniczego i urokliwego pensjonatu nad jeziorem Como nie waha się ani przez chwilę. Tam poznaje przystojnego Włocha. Jednak jak okazuje się on bawi się jej uczuciami. Gdy Ania ma wrócić do Polski poznaje jego sekret i postanawia zostać.

Jesteście ciekawi, co odkryje Ania i jak zakończy się jej znajomość z Alessandro? Przeczytajcie tę książkę to dowiecie się.

Jeśli macie ochotę na romans, który dostarczy Wam wachlarz emocji w pięknej i malowniczej włoskiej scenerii to będzie to idealna książka dla Was. Autorka potrafi zapewnić czytelnikowi mnóstwo wrażeń. Akcja jest wartka, bohaterowie intrygujący, pięknie opisany krajobraz Włoch i smakowita kuchnia włoska, zaskakujące wydarzenia. Nie ma mowy o nudzie. Autorka potrafi trzymać czytelnika w niepewności i tą historią zmusza do przemyśleń oraz wzruszeń..
Spodobał mi się lekki styl i przyjemne pióro autorki. Jestem ciekawa innych tytułów książek spod pióra autorki więc z przyjemnością nadrobię zaległości.

Polecam!

Dziś przybywam do Was z recenzją książki pt. Romans nad jeziorem Como. I powiem Wam, że wciągnął mnie ten romans, zaczarował i sprawił że na końcu ryczałam jak bóbr.

Ania dostaje propozycję poprowadzenia urokliwego pensjonatu nad pięknym jeziorem Como we Włoszech. Kobieta jest po traumatyczny przeżyciu ( na jej własnym weselu przez pomyłkę puszczono film z igraszkami jej męża z inną kobietą)i już wie, że po kilku godzinach od ślubu będzie musiała wziąć rozwód. Zgadza się więc prowadzić pensjonat i wyjezdza do Włoch. Tam poznaje Allesandro, który początkowo okazuje się bucem, później kradnie jej serce, następnie ponownie wodzi za nos, by za chwilę znów być czarującym mężczyzną. Ania nie wie co o tym myśleć i co się dzieje z przystojnym Włochem. Czy to choroba dwubiegunowa? Czy Alessandro ma może brata? Czy coś innego się z nim dzieje? Gdy Ania chce wrócić do Polski poznaje co stoi za takim zachowaniem mężczyzny i zostaje.... Jednak już wie, że szczęście to ulotna chwila.... Co takiego wydarzy się w życiu tej dwójki? Czy będą w stanie być szczęśliwi? Czy będzie to historia bez happy endu....? Zapraszam do książki ❤️😍 Polecam ❤️ ❤️ ❤️

Lekka lektura, która świetnie się czyta i wciąga od pierwszej strony, trzymając w napięciu aż do ostatniej ❤️❤️❤️ a końcówka złamie Wam serducha i sprawi, że oczy mokre od łez, będziecie wycierać w nie jedną chusteczkę 💔

• Od wydawnictwa
  • W tle... Włochy
  • Biblioteka ma na stanie, może kiedyś mi się dostanie :P
  • 2023 przeczytane

Dodaj cytat z książki Romans nad jeziorem Como