Okładka książki Dawna miłość Edyta Folwarska
Okładka książki Dawna miłość
Edyta Folwarska Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Pink Book literatura obyczajowa, romans
Pink Book
Świat Książki
2022-04-27
2022-04-27

słabe czytadło dla niewymagających prostych ludzi

słabe czytadło dla niewymagających prostych ludzi

Jak myślicie...
Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje? 🤔 ☺️

Agata wiedzie z pozoru szczęśliwe życie. Pracuje jako ekspedientka w sklepie. Ma narzeczonego oraz dwie przyjaciółki - Ankę i Monikę.
Pewnego dnia, wszystko się zmienia. Łukasz narzeczony Agaty proponuje przerwę w związku, i to na pół roku przed ślubem. Jaki jest tego powód? 🤔 Również jedna z przyjaciółek, Monika niespodziewanie znika. Po tych wydarzeniach dziewczyna poznaje w pubie Miłosza. Następnie w pracy poznaje kuriera Rafała. A na końcu wpada na byłego narzeczonego i pewną kobietę. Jaką? 🤔 Kim ona jest? 🤔
Którego z nich wybierze Agata? 🤔
A może wróci do narzeczonego? 🤔
A może jednak wybierze bycie singielką?🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce 📙 📖.

Bardzo spodobała mi się książka. Jest życiowa. Nigdy nie wiemy, co może się zdarzyć, w naszym życiu. Przeczytałam ją w jeden wieczór. Uwielbiam książki Pani Edyty i zawsze czekam na nowości od niej.

Polecam Wam każdą pozycję od tej autorki.

Gratuluję kolejnej książki i życzę dalszych sukcesów 📚 ❤️.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Jak myślicie...
Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje? 🤔 ☺️

Po dłuższej przerwie seria "Pink Book" powróciła! Nareszcie! Tym razem Edyta Folwarska serwuje swoim czytelniczkom historię z dość nieoczekiwanym przynajmniej w mojej ocenie zakończeniem. Tym razem spod jej pióra wyszła książka pt. "Dawna miłość".

Poznajemy w niej Agę, która pracuje jako sprzedawczyni w sieciówce z odzieżą. To dość skromna, ale bardzo zakochana w swoim narzeczonym kobieta. Jednak w dziwny sposób jej życie się komplikuje, gdy jej przyszły mąż proponuje przerwę w związku, aby potem zniknąć z najbliższą przyjaciółką. Nagle Aga w pubie poznaje przystojnego Miłosza i między tym dwojgiem nawiązuje się bliska relacja. Do tego w jej życiu pojawia się też dawna miłość. Co wyniknie z tej skomplikowanej sytuacji? Czy Agata zdoła się pozbierać i wyleczyć złamane serce? Tego dowiecie się, gdy przeczytacie książkę Folwarskiej.

Mnie ta historia zaciekawiła, ale też zirytowała, ponieważ zupełnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Autorka pokazała relacje między dwojgiem ludzi, ale też rozterki głównej bohaterki. Niezwykle podobała mi się bogato rozpisana warstwa emocjonalna kobiety wraz ze wszystkimi barwami uczuć, jakie odczuwa w danej sytuacji. Folwarska znów wciągnęła czytelniczki w grę emocjonalną, co sprawiło, że niecierpliwie oczekiwało się na dalszy rozwój wydarzeń. Początkowa naiwność Agi stopniowo przeradza się w dojrzałą analizę sytuacji. Widzimy, jak stopniowo dojrzewa ona na naszych czytelniczych oczach.

Książka ta jest więc pełna sytuacji, które z pewnością już się kiedyś wydarzyły albo dopiero się wydarzą. Mimo skomplikowanej sytuacji życiowej, napawa optymizmem, ponieważ pokazuje, że ludzie potrafią uczyć się na własnych błędach. Pokazuje, że szczęście, do którego dążymy wcale nie jest tam, gdzie nam się wydaje. Niekiedy bowiem ulegamy złudzeniu, więc tylko zdrowy rozsądek pozwoli na odkrycie tajemnicy.

Przez całą historię przewijają się różne osobowości z własnymi perypetiami, rozterkami, kompleksami. Bohaterowie bywają zagubieni, samotni, poszukują szczęścia albo przed czymś uciekają. Historia opisana przez Folwarską pokazuje, że najważniejsze jest to, abyśmy słuchali siebie, a nie ulegali pokusie czy chwilowej fascynacji. Spokój wewnętrzny to jedyne, o co powinniśmy walczyć. Reszta to tylko złudzenie.

UWAGA SPOILERY!

Czytanie Folwarskiej to nie jest przyjemność, to raczej perwersyjna potrzeba zobaczenia, do czego tym razem posunie się autorka. To moje trzecie podejście do jej twórczości i w każdym przypadku książka powodowała ból głowy na zmianę z niekontrolowanym śmiechem. I jak zawsze - było warto xD

Główna bohaterka pracuje w sieciówce odzieżowej, jest Everywoman - nieidealna, z delikatną nadwagą, bez życiowej satysfakcji i na życiowym rozstaju - ma właśnie przerwę w związku ze swoim narzeczonym, z którym bierze ślub za pół roku. Dowiadujemy się o tym jednak dopiero po jej wizycie w klubie, gdzie daje sie poderwać, zaprasza faceta do swojego mieszkania, daje się pocałować i zrobić sobie minetę. Pamiętajmy jednak, że główna bohaterka jest dobra z serduszka (tak nam Pani Edyta próbuje zakomunikować),więc resztkami silnej woli odmawia nieznajomemu seksu i mówi że ma narzeczonego i słabo. Na szczęście mineta to nie seks, a narzeczony chciał przerwy więc pełne usprawiedliwienie

Agata (bohaterka) ma dwie przyjaciółki chociaż w praktyce tylko jedną. Pierwsza to wykorzystująca ją Monika, która okazuje się być kochanką jej Łukasza i główną przyczyną ostatecznego rozstania narzeczonych. Druga to Ania, wesoła grubaska (tak została opisana),która jest inkarnacją Pani Edyty i przemyca do książki teksty skierowane do swoich czytelniczek, czyli klasyczne "jesteś silna, piękna i niezależna, zasługujesz na najlepszego z najlepszych". Na drugim biegunie mamy mężczyzn i uuuu, troche ich jest, skupmy się na każdym (spoilerowo)
Łukasz - były narzeczony, zdradził Agate z Moniką i ma z nią dziecko, ale na jedno słowo jest w stanie wrócić do Agaty. Więc wiadomo, palant, teraz cierpi i dostał to na co zasłużył
Miłosz - tajemniczy nieznajomy, który okazuje się być nowym kurierem obsługującym sieciówkę Agaty, żyje bogato chociaż się taki nie wydaje
Marcin - DAWNA MIŁOŚĆ (roll credits) Agaty, którą ta spotyka po 10 latach, oprócz przelizania nie udaje im się polecieć do Sopotu na weekend, bo ta wybrała Miłosza, w zasadzie najłagodniej potraktowany facet w tej książce
Rafał - poprzedni kurier od sieciówki Agaty, jego wątek tyczy się najlepszego twistu jaki do tej pory widziałem w twórczości pani Edyty

Nie zatrzymując się przejdę od razu do finału: główna bohaterka...nie konczy z zadnym z nich! To niesamowite zakonczenie jest wynikiem faktu ze Miłosz okazał się być...włascicielem firmy kurierskiej (Heaven Company, faktycznie brzmi bardzo kuriersko) a zeby tego było mało - MA ŻONE! Agata przez cały czas była kochanką. Więc Miłosz po tym jak jego małżenstwo zostało publicznie zniszczone, probuje dobić się do mieszkania Agaty, jednak...zostaje aresztowany przez RAFAŁA. Tak jest! Rafał okazuje się pracować jako gliniarz pod przykrywką i dorabia po godzinach jako kurier. A żeby tego było mało, okazuje się być również byłym Moniki oraz możliwym ojcem jej dziecka (a do tego miana aspiruje też Łukasz). Agata stwierdza jednak że tego już za wiele i stwierdza że wszyscy faceci są ble a ona jest zajebista i nie zasługuje na taką mode na sukces. Mistrzostwo

Bohaterowie są papierowi w myśli zasady - wszyscy mężczyzni są źli a wszystkie kobiety oprócz głównej bohaterki to zdradliwe zołzy (o dziwo Ania sie uchowała). Główna bohaterka stara się pokazywać że nie jest łatwa, ale w czasie książki przelizała trzech gości i dość swobodnie podchodzi do podrywu. Nie leci też na hajs, ale jara się wykwintnymi restauracjami, basenami na dachu hotelu oraz Mercedesami za pół bańki.

Pani Folwarska musiała również zostawić swój znak rozpoznawczy w postaci korekty, której nie ma, więc oprócz świetnej treści są świetne literówki. Wiele decyzji i sytuacji jest również bardzo logicznych:
-bohaterka pracuje w sieciówce i narzeka na swoje finanse, ale ma pieniądze na ciągłe klubowanie i pieniądze nigdy nie stają się problemem w trakcie fabuły (wiadomo, faceci stawiają)
-bohaterka jest świetna z matematyki, wspomina jak w liceum była z Marcinem a od ich ostatniego spotkania minęło jakieś 8-10 lat. Dowiadujemy się jednak ze ma 32 lata więc chyba coś nie siadło
-Rafał pracuje jako kurier po godzinach (praca główna to policjant). Jeśli ktoś się mniej więcej orientuje jak wyglądają dostawy w sklepach odzieżowych to wie, że...raczej nie da rady
-Ochroniarz na imprezie proponuje żonie Miłosza zobaczyć monitoring ze sklepu jako dowód zdrady, obawiam się że jest to nielegalne

Na szczęście na osłodę życia pani Edyta wsadziła swojego standardowego easter egga czyli wspomnienie louboutinów, co sprawia że można wymazać wszystkie wady tej książki i...nie wystawić oceny, polecam

UWAGA SPOILERY!

Główna bohaterka pracuje w sieciówce odzieżowej, jest Everywoman -...

Nie dałam rady doczytać. Z jednej strony mamy naiwną bardzo laskę, która daje się wykorzystywać oraz nierealnie mnóstwo wspaniałych facetów wokół niej. Sytuacje przekombinowane. Przez większość książki czułam się, jak gdybym czytała czerwonego harlequina - ale w sumie fajnie, mózg odpocznie, a ja się zrelaksuję. Jednak nie dałam rady dokończyć historii.

Tytuł: Dawna miłość
Autor: Edyta Folwarska @edyta.folwarska
Seria: Pinkbook
Wydawnictwo: @wydawnictwo_swiatksiazki
Premiera: 27.04.2022

Historia o miłości, o nowych i dawnych znajomościach, których doświadcza Agata. Młoda dziewczyna zagubiona zaraz po tym jak jej narzeczony oznajmia, że potrzebuje przerwy niedługo przed ślubem.

Czytając o losach Agaty możemy zinterpretować książkę jako działania w których bohaterka szuka siebie samej oraz szczęścia. W jej życiu pojawiają się co i rusz nowi mężczyźni a każdy z nich odgrywa inną rolę zostawiając dziewczynie pewne doświadczenia. Łukasz pozostawia ją z wielkim znakiem zapytania a na jej drodze pojawiają się Miłosz, Marcin oraz Rafał. Który z nich okaże się dawną miłością? A może przekonacie się, że stara miłość nie rdzewieje ?
Uwaga teraz mogą pojawić się spoilery…

Krótka historia, coś pomiędzy opowiadaniem a pełno metrażową książką niezawierającą zbędnych opisów obyczajowych. Chwytliwa powodująca, że chce się ją skończyć natomiast gdy już to zrobiłyśmy, nie do końca potrafimy zrozumieć sens wydarzeń, które spotkały bohaterkę. Mężczyźni postawieni na jej drodze, chociaż wprowadzili do historii mnóstwo pikanterii znikali szybciej niż się pojawili. Również wielokrotnie nie mogłyśmy się zgodzić z działaniem Agaty, jej naiwnością oraz łatwowiernością. Z pewnością nie była cnotką ale nie to nam przeszkadzało, chyba sama nie do końca wiedziała czego chce od życia a niestety i sobie powinna mieć dużo do zarzucenia. A mężczyźni którzy ją otaczali - nic tylko rzec "z deszczu pod rynnę" 😏. Książka wydaje się jakby nie mieć zakończenia więc kto wie? Może jeszcze przekonamy się o sensie romansów jakich doświadczyła Agata a może mamy szansę sami dopowiedzieć sobie jej dalsze losy. Dotychczas byłyśmy naprawdę pozytywnie zaskoczone historiami Pani Edyty niestety tym razem czytając trzecią książkę należącą do Pinkbooków autorstwa powyższej autorki mamy mieszane uczucia 😔. Ale nie jest powiedziane, że nie sięgniemy po kolejne tomy! 🙂

Tytuł: Dawna miłość
Autor: Edyta Folwarska @edyta.folwarska
Seria: Pinkbook
Wydawnictwo: @wydawnictwo_swiatksiazki
Premiera: 27.04.2022

Czytając o losach Agaty możemy...

Oj nie chciałabym mieć za koleżankę główna bohaterkę tej książki… daje 5 z sympatii do autorki… ale to nie była dobra książka jedyny plus to fakt ze czyta się ja bardzo szybko

Książkę szybko i przyjemnie się czyta. Nadaje się na jedno popołudnie.

Książkę szybko i przyjemnie się czyta. Nadaje się na jedno popołudnie.

Przeczytałam na Legimi
42/2022

Przeczytałam na Legimi
42/2022

Czytelniku oglądałeś kiedyś 'Modę na sukces '?
Jest to jedna z najdłużej emitowanych oper mydlanych. Wciąż są nowe odcinki 🙈 dlaczego o tym pisze ?
[.. ] Pieprzona Moda na Sukces zirytowała się. Tylko co ja robię w obsadzie? [.. ]
Odcinek 27042022
Warszawa
Agata pracuje w jednej z sieciówek ubraniowych. Poznajemy ją w momencie kiedy jej narzeczony chce odpocząć od związku zaledwie pół roku przed ślubem. Dziewczyna próbuje zapić smutki z przyjaciółką w pobliskim barze lecz Monika zostawia ją samą. Dzięki czemu Agata poznaje przystojnego nieznajomego.
Czy alkohol zrobi swoje?
Agata długo utrzymuje się w przekonaniu iż Łukasz do niej wróci, jej koleżanka Anka skrupulatnie próbuje wybić jej te bzdury z głowy wpajając iż na pewno ma kochankę. W tak zwanym między czasie w życiu Agaty pojawia się jej pierwsza miłość Marcin. Chodź przez Monikę ich związek skończył się szybko i burzliwie dziewczyna wciąż dobrze czuje się w jego towarzystwie. Anka próbuje namówić Agatę na flirt z kurierem Rafałem lecz ona wybiera Miłosza przystojniaka z baru.
W pewnym momencie życie dziewczyny się rozsypuje, jednego dnia traci narzeczonego oraz przyjaciółkę. Kiedy myśli, że już zaczyna jej się układać z Miłoszem na jaw wychodzą nieprzyjemne dla niej informację. Aczkolwiek Nowy rok spędza z innym mężczyzną a mianowicie z kurierem Rafałem.
Czy w życiu Agaty zagości na stałe jakiś mężczyzna?
Co łączy Monikę i Brooke z Mody na Sukces?
Jak wiele jest w stanie znieść kobieta by być szczęśliwą?

Czytelniku oglądałeś kiedyś 'Modę na sukces '?
Odcinek 27042022
Warszawa

• Audiobooki
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Ksiazki 2022
  • Domowa biblioteczka