Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny

popularnonaukowa
Krytyka Polityczna
2023-09-07
2023-09-07

Okładka książki Znak nr 815 (04/2023) Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Dominika Kozłowska, Maciej Lorenc, Dorota Masłowska, Janusz Poniewierski, Rebecca Solnit, Filip Springer, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Marta Żakowska, Frans de Waal
Znak nr 815 (0... Diana Dąbrowska, Ol...
Okładka książki Trans/wizje nr 4 Carl Abrahamsson, Patryk Balawender, Stephan V. Beyer, Dariusz Brzostek, Olga Drenda, Krzysztof Grudnik, Maciej Kaczmarski, Filip Kozłowski, Rafał Księżyk, Zbigniew Łagosz, Maciej Lorenc, Dariusz Misiuna, Redakcja pisma Trans/wizje, John Myrdhin Reynolds, Konrad Szlendak, Aldo Vargas-Tetmajer, Adrian Zieniewicz
Trans/wizje nr 4 Carl Abrahamsson, P...
Okładka książki Trans/wizje nr 3 Carl Abrahamsson, Patryk Balawender, Dariusz Brzostek, Olga Drenda, James Fadiman, Paweł Frelik, Krzysztof Grudnik, Mateusz Janiszewski, Wojciech Jóźwiak, Filip Kozłowski, Maciej Lorenc, Oskar Majda, Gustav Meyrink, Dariusz Misiuna, Eryk Mruk, Redakcja pisma Trans/wizje, Tomasz Stawiszyński, Konrad Szlendak, Aldo Vargas-Tetmajer
Trans/wizje nr 3 Carl Abrahamsson, P...

Pomimo, że jestem dosyć oczytany w temacie psychodelików zarówno w kontekście naukowym, jak i historycznym i kulturowym, w książce znalazło się wiele informacji, na które nie natrafiłem w innych źródłach :) ogromny plus również za zgrabną i przystępną formę publikacji i za jej flow, który sprawiał, że czytanie było czystą przyjemnością :)

Kompleksowa wiedza o psylocybinie. Wymienione są zarówno te pozytywne, jak i negatywne fakty, co jest ogromnym atutem tej książki.

Ciekawa książka, która nakreśla zarówno jasne jak i ciemne strony badań, zażywania i komercjalizacji psychodelików.

Super wstęp do rozwijania wiedzy nt. psychodelików/grzybów. Na minus to, że nie ma żadnych ilustracji dot. omawianych rzeczy :(

Niesamowicie kompleksowa opowieść o psylocybinie - od jej kulturowej historii po najnowsze badania dotyczące kwestii potencjalnego stosowania w terapii.
Już poprzednia książka autora na ten temat zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, ale "Grzybobranie" jest w stosunku do niej o poziom wyżej. Czyta się ją z czystą przyjemnością, a zaplecze naukowe jest naprawdę pokaźne, gdyż bibliografia i przypisy zajmują 76 stron. Obowiązkowa pozycja dla każdego choć trochę zainteresowanego tematem.

A jeśli jesteśmy snem na usługach wielkiej grzybni? ;)

A jeśli jesteśmy snem na usługach wielkiej grzybni? ;)

Znakomita książka o wysokim poziomie merytorycznym. Dostarcza wielu cennych informacji oraz ciekawostek. Przedstawia aktualny stan badań, co znajduje potwierdzenie w wielu audycjach oraz artykułach naukowych, które sam przejrzałem. Napisana lekkim językiem i świetnie się czyta. Polecam osobom chcącym zagłębić się w temat psychodelików.

Solidna lektura, ale raczej dla osób, które nic/mało wiedzą na temat psychodelików i psylocybiny.

Analiza wyników badań i za i przeciw jest rzetelna i zrównoważona, autor stroni od pseudonaukowych bzdur i teorii spiskowych. Warto!

Świetna książka! Ciekawa, lekka, z mnóstwem interesujących faktów, rzetelnie przytoczonych badań. Czyta się przyjemnie i szybko chociaż miło też przy niektórych momentach zatrzymać się na dłużej i przenieść się oczami wyobraźni w miejsce barwnych historii.

Godna polecenia, ubrała w słowa i wytłumaczyła wiele rzeczy których nie wiedziałem albo nie do końca nie rozumiałem o świecie grzybów i psylocybiny.

• Empik audio fakt
  • <33