The Truth We Burn

Okładka książki The Truth We Burn Monty Jay
Okładka książki The Truth We Burn
Monty Jay Wydawnictwo: Independently published Cykl: Hollow Boys (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hollow Boys (tom 2)
The Truth We Burn
Independently published
2022-02-15
2022-02-15
darkromance college newadult romanticsuspense mystery

11/10.
Poprzednia część była świetna, ale ta totalnie ją przebiła.
Majstersztyk.

11/10.
Poprzednia część była świetna, ale ta totalnie ją przebiła.
Majstersztyk.

~𝐅𝐢𝐫𝐞 𝐢𝐬 𝐦𝐲 𝐟𝐥𝐞𝐬𝐡. 𝐌𝐲 𝐛𝐨𝐧𝐞𝐬. 𝐈𝐭’𝐬 𝐦𝐲 𝐡𝐨𝐦𝐞. 🔥

𝑻𝒉𝒆 𝑻𝒓𝒖𝒕𝒉𝒔 𝑾𝒆 𝑩𝒖𝒓𝒏 to drugi tom cyklu, który ostatnio stał się moją obsesją - 𝗧𝗵𝗲 𝗛𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 𝗕𝗼𝘆𝘀 pióra @author.montyj.

𝑹𝒐𝒐𝒌 𝑽𝒂𝒏 𝑫𝒐𝒓𝒆𝒏 potrzebował bólu, by móc oddychać. Egzystować. Napędzany wyrzutami sumienia, które trawiły go od dzieciństwa, bez mrugnięcia okiem akceptował piekło, jakie spotykało go we własnym domu. Bo kiedy obwiniasz się za tragedię, jesteś w stanie zaakceptować każdy wymiar kary. Rook był ogniem, którego nie dało się ugasić.

Niebezpiecznym
Niszczącym
Mrocznym

~°•♡•°~

𝑺𝒂𝒈𝒆 𝑫𝒐𝒏𝒂𝒉𝒖𝒆 była iluzją odzianą w perfekcyjny uśmiech i idealne życie. Mury 🅗ollow 🅗eights 🅤niversity były jej drugim domem gdzie niczym jak w teatrze, grała główną rolę - rolę której szczerze i skrycie nienawidziła. Nie od dziś jednak wiadomo, że wystarczy jeden nieostrożny krok, by zaliczyć upadek. A upadek Sage kosztował ją to... co stało się dla niej najważniejsze.

~𝒋𝒆𝒈𝒐

Gdyby książka była narkotykiem to 𝑻𝒉𝒆 𝑻𝒓𝒖𝒕𝒉𝒔 𝑾𝒆 𝑩𝒖𝒓𝒏 byłoby najlepszą i najdroższą odmianą heroiny. Historia Rooka i Sage to romans z motywem second-chance oraz enemies to lovers, który zaskoczył mnie na wielu płaszczyznach. Fabuła wciąga nie tylko dzięki genialnie nakreślonym bohaterom, ale także całej otoczce zemsty i szukania sprawiedliwości, jakie jej towarzyszą.

To, co nie przestaje mnie zachwycać to kreacja relacji czwórki głównych męskich protagonistów. Oni oddaliby za siebie życie i nie jest to czcze gadanie. Wsparcie, więź, braterstwo, oddanie i ogromna lojalność jakie biją z kart tej historii to coś, czego jeszcze w tego typu romansie nie doświadczyłam.

𝐁𝐮𝐭 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐭𝐢𝐦𝐞𝐬, 𝐯𝐞𝐫𝐲 𝐫𝐚𝐫𝐞𝐥𝐲, 𝐈 𝐰𝐨𝐧𝐝𝐞𝐫 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐢𝐭 𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐟𝐞𝐞𝐥 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐬𝐨𝐦𝐞𝐨𝐧𝐞 𝐭𝐨 𝐥𝐨𝐨𝐤 𝐚𝐭 𝐦𝐞 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐭. 𝐋𝐢𝐤𝐞 𝐈’𝐦 𝐦𝐨𝐫𝐞 𝐭𝐡𝐚𝐧 𝐚 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐦. 𝐀 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚𝐤𝐞. 𝐀 𝐦𝐨𝐧𝐬𝐭𝐞𝐫. 𝐋𝐮𝐜𝐢𝐟𝐞𝐫. 𝐒𝐨𝐦𝐞𝐨𝐧𝐞 𝐰𝐡𝐨 𝐥𝐨𝐨𝐤𝐬 𝐚𝐭 𝐦𝐞 𝐥𝐢𝐤𝐞 𝐈’𝐦 𝐡𝐮𝐦𝐚𝐧.

𝑅𝑜𝑜𝑘 𝑉𝑎𝑛 𝐷𝑜𝑟𝑒𝑛

~𝐅𝐢𝐫𝐞 𝐢𝐬 𝐦𝐲 𝐟𝐥𝐞𝐬𝐡. 𝐌𝐲 𝐛𝐨𝐧𝐞𝐬. 𝐈𝐭’𝐬 𝐦𝐲 𝐡𝐨𝐦𝐞. 🔥

Ta książka tak okrutnie boli.
Nie bez powodu nosi tytuł The Truth We Burn, autorka Monty Jay idealnie go przemyślała, a maski na okładce idealnie dopełniają całość. Czytając tą książkę wiemy wszystko co siedzi w głowach bohaterów, ich całą prawdę, która tak cholernie nas parzy że chcemy krzyczeć z emocjonalnego bólu do bohaterów. Jednak ta prawda jest zbyt bolesna więc Rook i Sage woleli żyć w kłamstwie pokutując niewinnie za swój niesprawiedliwy los. Przez to ranią i krzywdzili siebie nawzajem do granic możliwości. Mimo młodego wieku obydwoje mieli wiele szkieletów w szafie, a ich dusze były doszczętnie zniszczone przeszłością.
Jednak kiedy znajdowali się w tym samym miejscu, powietrze aż iskrzyło od ich uczuć, czy to dobrych czy złych. Elektryzowało wszystko dokoła przenosząc te emocje na czytelnika.

"Two star-crossed lovers that made it out before Shakespeare had enough time to kill us"

Chociaż każda część serii Hollow Boys jest o innej parze bohaterów to całość jest ściśle połączona ze sobą genezą fabuły. The Truth We Burn składa się jakby z dwóch części: przed tragedią i po tragedii. Monty Jay zaserwowała w książce świetny twist przenosząc nas do wydarzeń zanim nawet zaczęła się pierwsza część serii. Wydarzeń które na zawsze zmieniły mgliste miasteczko Panderosa Spring. Nie jest to tajemnicą ani spoilerem jeśli powiem Wam że owa tragedia dotyczy nagłej i tragicznej śmierci siostry bliźniaczki głównej bohaterki tej książki. W the Lies We Steal Hollow Boys próbowali rozwikłać zagadkę jej śmierci...czy im się udało tego Wam już nie zdradzę
The Truth We Burn to mroczny romans drugiej szansy pomiędzy Rook'iem zwanym Phyro, a Sage szkolną Queen Bee, popularną dziewczyną z elity z którą każdy chciał się przyjaźnić, ale to były tylko pozory, ta właśnie wspomniana maska.

“I need you to help me take the mask off....Show me all your truths, Rook. And I’ll show you mine.”

Rook od dziecka tkwił w ogniu piekielnym, okrutnie pokutował za wydarzenia z dzieciństwa. Sage była niczym Feniks który powstał z popiołów, ale zanim do tego doszło przeszli przez niejedno piekło.
Mimo że jest to mroczna historia to nie zliczę na palcach jednej ręki ile razy wzruszyły mnie słowa autoki, to jak ubrała w słowa ból i udrękę bohaterów. Serio, prawie każdy akapit w tej książce był świetnym cytatem, który zachwycał, zadziwiał albo rozrywał serce.

Jeszcze raz przedstawię Wam hollow Boys:
Devil Alistair
Psycho Thatcher
Schizo Silas
Phyro Rook czyli główny bohater drugiej części

"How do you scare the guy with no fear?"

Więź jaką między nimi istnieje nie spotkałam w żadnej innej książce. To więź braterska ale nie zrodzona przez DNA a przez piekło na ziemi jakie spotkało ich wszystkich. Nie ma rzeczy której nie zrobiliby dla siebie nawzajem, stali za sobą murem niszcząc doszczętnie wszystko i wszystkich kto odważyłby stanąć na ich drodze.

Seria Hollow Boys od Monty Jay to książki jakich potrzebuje, jakiś szukam i dla których oddycham. Kiedy po raz pierwszy rok temu odkryłam tą serię dziwiłam się dlaczego Monty Jay nie stoi na piedestale zagranicznych autorek. Mimo mroczności jej styl jest liryczny i widać jej genialny warsztat. Z tą serią daje nam coś wiecej niż schematyczny romans. Przemyślaną i zbilansowaną fabułę, gdzie kilka wątków łączy całą fabułę, gdzie mamy akcję napakowaną wydarzeniami trzymającymi czytelnika w napięciu, tajemnice do rozwikłania i to wszystko aż parzy i płyniesz na tej fali totalnie wciągnięta w ich świat. Wiecie że nie pozwolę aby taka seria przeszła bez echa w Polsce więc trzymajcie kciuki aby się udało wydać ją w Polsce.

Ta książka tak okrutnie boli.

Dodaj cytat z książki The Truth We Burn