The Lies We Steal

Okładka książki The Lies We Steal Monty Jay
Okładka książki The Lies We Steal
Monty Jay Wydawnictwo: Independently published Cykl: Hollow Boys (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hollow Boys (tom 1)
The Lies We Steal
Independently published
2021-09-21
2021-09-21
darkromance antiheroes romanticsuspense newadult college mystery

Po książkę sięgnęłam z polecenia kilku dziewczyn, które już ją przeczytały. I to była dobra decyzja
Już dawno nie miałam tak, że książka mnie wciągnęła od pierwszej strony, że nie chciałam, a wręcz nie mogłam jej odłożyć . Postacie są tak pięknie opisane, tak dopracowane, że aż się przyjemnie czytało. Więź między chłopakami, oraz to, jacy są wobec siebie lojalni, to majstersztyk.
Alistaira I Blair na pozór nie łączyło nic. On pochodzi z bogatej rodziny, ona od małego musiała walczyć o swoje i żyła w biedzie, z ojcem przestępcą. Jednak kochała swoją rodzinę, a oni ją. Chłopak miał trudne relacje z rodziną, na samiutkim końcu w końcu dowiadujemy się dlaczego. A powód jest wręcz nie do wiary i okrutny. On miał przyjaciół, za których oddałby życie, ona była outsiderką, która nie miała nikogo. On ciągle pakował się w kłopoty i ich nie unikał, a ona starała się zostać na dobrej ścieżce, by zmienić swoje dotychczasowe życie.
Jednak połączyło ich coś więcej niż wspólna tajemnica. Połączyła ich chemia i więź.
Czytając czułam te chemię między bohaterami, czułam ich emocje.
Podobało mi się, że nie było w książce typowego Bad Boya, który zostawia za sobą morze dziewczyn ze złamanym sercem, za to był bardzo doświadczony przez życie nastolatek.
Piękny cytat opisujący postaci tak genialne, tak prawdziwe, tak żywe, że masz wrażenie, że znasz je od zawsze.
„Underneath all the trouble, the torment, the evil, we were just boys who’d been broken. Innocent children who were thrown into this world with no protection. They gave us no choice, not really.
So now, the monsters protect each other.
And only each other.”
W całej książce było tyle pięknych cytatów, że gdybym chciała je tu wszystkie wkleić, to zajęło by mi to kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset komentarzy.
Ta seria staje się jedną z moich ulubionych i właśnie zaczynam drugi tom.
Moja ocena 9/10.

Czuję się w pełni uzależniona od Hollow Boys.
I nie żałuję niczego.
"We are all thieves..."

Czuję się w pełni uzależniona od Hollow Boys.
I nie żałuję niczego.
"We are all thieves..."

WOW!! Peeps!! CO TO BYŁA ZA KSIĄŻKA!!! Wydawnictwa szykujcie miejsce na swoich półkach, bo ta książka musi się na nich znaleźć!! To bezapelacyjnie mój TOP DARK READ tego roku, a wiecie że przeczytałam ich już setki i ciężko mnie zaskoczyć, tak ten fenomen czytelniczy właśnie to zrobił!! Sorki, tym razem nie będzie krótkiej opinii bo się po prostu nie da!
Monty Jay nie jest bardzo znanym autorem na zagranicznym rynku, ale słuchajcie co za pióro, co za potencjał i prze-kreatywności. Jestem mrocznie zauroczona ich talentem.

Czego możecie się spodziewać w książce to gotycki klimat, bardzo mroczny bully romance romans z suspensem i tajemnicami w wybitnym stylu. Ale od razu ostrzegam nie jest to historia dla ludzi o słabych nerwach i wątłym sercu. Zarówno miasteczko Panderosa Spring jak i Uniwersytet Hollow Heights trawiła mglista historia a jego mury "widziały" już niejedno. Po środku nich czterej Hollow Boys. Alistair, Rook, Thatcher i Silas. Kiedy pojawiali się w pobliżu robiło się mrocznie, każdy drżał na ich widok, jakby mroczna siła nagle zelektryzowała powietrze. Jedni powiedzą psychopaci, socjopaci, ale łączyło ich braterstwo krwi, jak czterej muszkieterowie poszli by w ogień za sobą i w tej książce chociaż brutalnie, to walczyli o sprawiedliwość. Pochodzili z zamożnych rodzin, ale to też miało swoje odbicie w tym kim się stali. I od razu wspomnę to nie jest RH, tu głównym bohaterem jest Alistair.
Co do głównej bohaterki, poznajemy Briar na pierwszym roku studiów w prestiżowej szkole Hollow Heights University dla elit w nadmorskiej miejscowości Ponderosa Springs. Nie pochodziła z rodziny potentatów ropy naftowej czy też mogulow hotelowych. Pochodziła z biednej rodziny i choć profesja jej ojca była dość niecodzienna i daleka od legalnej, to właśnie on nauczył ją jak być odważną, silną i sprytną. Zastanawiacie się pewnie, co taka dziewczyna robiła na takiej uczelni? Dzięki swoim umiejętnościom oraz pomocy wuja nauczyciela tejże uczelni, mogła dołączyć do elit. Szczera lecz trochę skryta była ścisłym umysłem i była dobra w cyferkach, ale liczyć wiedziała że może jedynie na siebie.
Co do głównego bohatera Alistair'a to oprócz tego co napisałam powyżej, pozostawię go trochę tajemniczym, chociaż pod skorupą mroku krył się w nim piękny talent.
Romans, a raczej relacja między nimi zaczęła się niczym z piekła rodem. To było bardzo boleśnie powolnie wzrastające uczucie między bohaterami ale jednocześnie podsycało to emocje czytelnika. Były momenty w których zastanawiam się czy oni odnajdą się w tych uczuciach, które nimi szarpały, a którym nie pozwalali wypełznąć na powierzchnię. Dzięki tym dwojgu moje serce wybuchało nowymi mrocznymi odczuciami.
Różniło ich totalnie wszystko, status społeczny, podejście do życia i chociaż od pierwszej chwili byli zauroczeni sobą, to osądzali siebie po pozorach. Brair uważała Alistair'a za rozpuszczonego bogacza i psychola, który patrzył na innych z góry i miał wszystko i wszystkich w nosie. Alistair z kolei był zaintrygowany nową dziewczyną która nie okazała strachu jego osobą jak większość ludzi, a raczej zauważył w jej oczach ciekawość i chciał tą ciekawość szybko z nich usunąć. To kolejna książka w której zrobiłam milion zakładek świetnych fragmentów. Zaczynałam każdy rozdział z ekscytacją, ale też z drżącym sercem, bo czym głębiej wchodziłam w fabułę, tym robiło się bardziej mrocznie. Autorka wrzucała plot twisty w historię i odkrywała kolejne tajemnice a ja z opadającą szczęką, biegłam po stronach jak zahipnotyzowana. Tutaj nie było chwili na nudę. Autor rewelacyjnie przygotował tu również grunt pod kolejne części w tej serii pt HOLLOW BOYS, dając nam zalążki par bohaterów drugoplanowych.

Monty Jay nie jest...

𝑻𝒉𝒆 𝑳𝒊𝒆𝒔 𝑾𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒂𝒍 to pierwszy tom serii 𝗧𝗵𝗲 𝗛𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 𝗕𝗼𝘆𝘀 pióra @author.montyj. Sięgnęłam po nią z polecjaki @bbj_bookstagram i... przepadłam.

~ Położony w Ponderosa Springs 𝙃𝙤𝙡𝙡𝙤𝙬 𝙃𝙚𝙞𝙜𝙝𝙩𝙨 𝙐𝙣𝙞𝙫𝙚𝙧𝙨𝙞𝙩𝙮 przyciągał swoją elitarnością i prestiżem.

●Dzięki stypendium oraz wstawinnictwu wuja, naukę w nim mogła podjąć także 𝑩𝒓𝒊𝒂𝒓 𝑳𝒐𝒘𝒆𝒍𝒍. Mimo dorastania w mało sprzyjających warunkach, dziewczyna była inteligentna oraz odważna. I właśnie to ostatnie sprowadziło na nią kłopoty.

●Bo 𝑨𝒍𝒊𝒔𝒕𝒂𝒊𝒓 𝑪𝒂𝒍𝒅𝒘𝒆𝒍𝒍 pachniał nimi na kilometr - podobnie jak jego przyjaciele Rook, Thatcher i Silas. Upajali się swoim mrokiem i pozycją - ale nie tą, którą dawały im rodzinne majątki, ale tą zbudowaną przez nich samych. Nietykalni. Brutalni. Bezwzględni.

Mimo urodzenia w uprzywilejowanej rodzinie, każdy dzień przypominał 𝑨𝒍𝒊𝒔𝒕𝒂𝒊𝒓𝒐𝒘𝒊, że pieniądze nic nie znaczą. Nie, kiedy dla własnych rodziców i brata jesteś niczym. Zerem. Problemem.

•Family wasn’t who you were born with. It was who you’d bleed for. Thatcher. Silas. Rook. They are the only people who mattered.💀

O ile na pierwszy plan fabuły 𝑻𝒉𝒆 𝑳𝒊𝒆𝒔 𝑾𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒂𝒍 wysuwa się wspomniana para, to tłem dla historii jest coś innego. Próba odkrycia prawdy na temat śmierci Rose - dziewczyny Silasa, która dla całej czwórki była jak siostra.

°•🖤•°

🫦Komu polecę tą historię? Osobom, które kochają socjopatycznych anty-bohaterów. Czytelnikom nie bojącym się ubrudzić darkowym, ciężkim klimatem, tajemnicami i wszechobecną brutalnością. Suspens i bijąca od bohaterów lojalność zachwycała mnie z każdą czytaną stroną.

👀Autorka poprowadziła fabułę tak, by czytelnik mógł poznać charaktery wszystkich męskich protagonistów i dać genialne fundamenty pod kolejne tomy.

🔎🅜🅞🅣🅨🅦🅨: college•new adult•dark romance•sociopath/psychopath•anti-hero•prey and predator•revange•suspense•family problems

Dodaj cytat z książki The Lies We Steal