Noc na Alasce

Okładka książki Noc na Alasce Sylwia Kubik
Okładka książki Noc na Alasce
Sylwia Kubik Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Harde babki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Harde babki (tom 1)
HARDE Wydawnictwo
2023-09-27
2023-09-27

Jest to pierwsza część cyklu „Harde babki” Sylwii Kubik.
Daniela nie ma w życiu łatwo i już od dzieciństwa musi zmagać się z przeciwnościami losu. Jej mama bezustannie faworyzuje jej starszą siostrę Magdę, natomiast Daniela jest przyzwyczajona, że musi radzić sobie ze wszystkim sama. Największe wsparcie ma u dziadków od strony ojca, którzy wspierają ją w jej działaniach. Daniela tuż przed pandemią otworzyła swoją własną siłownię, jednak lockdown sprawił, że jej interes upadł, a ona sama została z długami. Chcąc wyjść na prostą decyduje się na zostanie zawodowym kierowcą tirów. Ta praca ją wciąga i czuje się w niej dobrze. Gdy od kolegi z pracy – Ernesta dostaje propozycję wyjazdu do Jukonu długo się nie zastanawia i wyrusza w podróż życia. Znajduje zatrudnienie w firmie transportowej, gdzie jako truckerka może realizować się zawodowo. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wyrusza w podróż na Alaskę, jednak nie wszystko idzie po jej myśli. W pewnym momencie z opresji ratuje ją tajemniczy Jack. Kim jest mężczyzna mieszkający samotnie w górskiej chatce?

Książka jest ciekawa. Z przyjemnością przeniosłam się do Kanady, gdzie mogłam obserwować życie mieszkańców Jukonu i Alaski. W tej książce brakuje mi jednak zakończenia. Mamy wyznanie miłości a potem stop klatka – koniec. Możemy się tylko domyśleć zakończenia i sami zbudować taki happy end jaki byśmy oczekiwali od autorki.
Zaciekawił mnie poruszony przez autorkę wątek mormońskiej rodziny. Całość czytało się dobrze jednak przez wszystkie ucięte wątki czuję niedosyt.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

Jest to pierwsza część cyklu „Harde babki” Sylwii Kubik.

Niesamowita historia dzielnej dziewczyny, teuckerki Danieli. Wyjazd w nieznane i walka o własne marzenia. Przygoda z niedźwiedziem, amatorem barszczu, przynosi ciekawe zakończenie książki.
Polecam z całego serca, emocje i zaskoczenie gwarantowane.

Polecam z całego serca, emocje i zaskoczenie gwarantowane.

„Dzieliła krajobraz na dwie części. W dole baśniowa, zimowa kraina, w górze zaś niebo upstrzone smugami kolorowej zorzy przetykanej gwiazdami niczym diamentami.”
Sylwia Kubik w troszkę innej odsłonie niż dane mi było do tej pory poznać. Historia lekka, przyjemna do przeczytania w jeden wieczór. Taki oddech od codzienności.

„Wtedy obiecała sobie, że przestanie być naiwna i nie da się już więcej wykorzystywać.”
Daniela ma dość, że jest wykorzystywana przez siostrę a matka jest zapatrzona w starszą córkę nie widząc jej wad i kiedy nadarza się okazja wyjeżdża do pracy do Kanady.
Praca w Jukonie jest dla Danieli nowym rozdaniem, nie spodziewa się nawet, że jej wycieczka na Alaskę wywróci jej życie do góry nogami.
Kim jest Jack i jaką rolę odegra w życiu Danieli?
Czy dziewczyna odetnie się od roszczeniowej siostry, która widzi w niej tylko bankomat?
Co los szykuje dziewczynie w pięknych okolicznościach przyrody, wśród lasów i zorzy polarnej?

„Spojrzała na niego z nadzieją, a w jej sercu zakiełkowała radość.”
Sylwia oddała w ręce czytelników opowieść o sile kobiety, o stawaniu na nogi po trudnych doświadczeniach i budowaniu swojej przyszłości na nowo wbrew wszystkim i wszystkiemu.

„Wtedy obiecała sobie, że przestanie być naiwna i...

"Noc na alasce" to kolejna powieść autorstwa Sylwi, którą przeczytałam.
Jak zawsze jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Główna bohaterka Daniela nie ma lekko w życiu gdyż jej matka faworyzuje starsza siostrę i każe pomagać jej finansowo.
Daniela to truckerka która jeździ lepiej niż nie jeden facet. Jednak w Polsce faceci bardzo jej dokuczają i za namową kolegi wyjeżdża do Kanady a dokładnie na Alaskę.
Bardzo ciężko jest jej rozstać się z kochającymi dziadkami którzy bardzo w nią wierzą i każą spełniać swoje marzenia, a dziadek mówi że jak się urządzi to ha odwiedzi.
Daniela bardzo szybko zaklimatyzowała się w nowej pracy. Szef ja chwali i nawet powiedział iż jest lepszym kierowcą ciężarówki od innym mężczyzn zatrudnionych w firmie.
Jej marzeniem jest pojechać zwiedzić Alaskę i wybiera się tam ale samotnie i niestety dochodzi do wypadku w którym auto stacza się ze skarpy.
Po dwóch dniach odnajduje ją pewien mężczyzna i zabiera do domu.
Daniela jest nim oczarowana i ma motylki w brzuchu na jego widok.
Czy zostaną parą hmm....
Proszę przeczytać i samemu się dowiedzieć. Jest również przedstawione życie mormonów o których nigdy nie słyszałam.
Polecam powieścią i dziękuję za możliwość przeczytania dzięki BT.

"Noc na alasce" to kolejna powieść autorstwa Sylwi, którą przeczytałam.
Jak zawsze jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Kolejna fajna powieść, ale to już pisałam nie raz jeśli chodzi o powieści Sylwii Kubik, którą po prostu uwielbiam. Już wiem, że cykl Harde Babki będzie fajny. Sama taką hardą nie jestem, choć skończyłam Uczelnię techniczną i kiedyś mówiono, że tam dziewczyny to idą tylko męża znaleźć. Ja nie znalazłam, na kilka szowinistycznych zachowań natrafiłam, może troszkę innych niż w tej powieści, ale tym bardziej to rozumiem i powieść gorąco polecam <3

Bardzo ciekawa, klimatyczna i mroźna historia. Daniela to silna kobieta, truckerka, którą los prowadzi na Alaskę. Noc w zepsutym, lodowatym aucie, spotkanie z niedźwiedziem i przystojny Jack. Ta mieszanka wywoła wiele emocji, ciekawych zwrotów akcji. Plusem jest wzmianka o niebanalnym stylu życia mormonów. Klimat Alaski, jej piękno i wszędobylski śnieg czuć na kartach powieści. Autorka świetnie przedstawiła te miejsca i zakamarki. Przez książkę się płynie. Bohaterka musi wykazać się nie lada odwagą, gdyż postanawia przewartościować całe swoje życie. Nowa relacja z nieznajomym również wywołuje rumieńce u czytelnika. Bardzo polecam tę książkę.

"Noc na Alasce" książka po której się płynie a nie czyta. Napisana w bardzo prostym języku dzięki czemu pochłoniecie ją w jeden dzień.
Przygoda może trochę abstrakcyjna, ciut bajkowa za to ciekawa i mega klimatyczna.

Daniela chcąc wyrwać się z objęć gburowatej matki i roszczeniowej siostry za namową przyjaciela Ernesta postanawia podjąć pracę jaki truckerka w Kanadzie.
Utalentowana i wręcz stworzona do nowych wyzwań od razu zyskuje w oczach nowego szefa. Ten ma nadzieję na cos więcej, ale Dani nie wzruszona jego zalotami planuje swoją pierwszą wymarzoną podróż na Alaskę. Gdy plan dochodzi do skutku Daniela musi stawić czoła niebezpieczeństwu, ale także nowemu uczuciu które zrodziło się podczas wyprawy.

Mimo, że książkę pochłonęłam w zwrotnym tempie akcja na którą czekałam od samego początku nabrała tempa dopiero na trzysetnej stronie. 🔥 Nie mniej jednak autorka od początku nie dała sie nudzić idealnie opisując zimowy klimat Alaski.

Książka trafiła do mnie za pośrednictwem book tour zorganizowanego przez Czytam dla przyjemności.
Daniela główna bohaterka jest dziewczyną jak wiele z nas, niezależnie od metryki. Ma za sobą trudne przeżycia, boryka się z problemami życia codziennego i stawia im czoło tak jak potrafi.
Marzy i pragnienie lepszego bardziej ekscytującego życia. Często brakuje nam odwagi i mocy, aby w odpowiednim momencie dokonać właściwych zmian.
Danieli dziewczynie przebojowej i mimo wielu wątpliwości odważnej to się udaje. Z pomocą kolegi wyrusza na drugi koniec świata. Do krainy o której myślała od wielu lat znanej jej z książek Londona (które także są bliskie memu sercu) oraz opowieści ukochanych dziadków.
Podejmuje pracę którą lubi. Może na własne oczy zobaczyć to co wcześniej widziała tylko w wyobraźni. Napawa się wolnością i szczęściem z nowo poznawanych miejsc i ludzi.
Odzyskuje spokój i powolutku rozwija skrzydła.
Napotyka również na trudności, ale one nieoczekiwanie wiodą ja do tego co w życiu najważniejsze …

Książkę "Noc na Alasce"przeczytałam dzięki Book Tour Czytam dla przyjemności.
Jest to historia Danieli ,która zaczyna pracę w odległej Kanadzie jako truckerka .
Jest to ciężka praca dla kobiety,ale bohaterka jest Hardą babką,która wie co ją czeka ,nie poddaje się i nie narzeka .Poznaje nowych ludzi ,a także realia życia w zimnej Kanadzie.
Czy Daniela poradzi sobie w nowej rzeczywistości?
Co ją czeka ?
Czy podoła wyzwaniu ,które nazywa się Jack?
Tego dowiecie się w tej książce .
Sylwia Kubik pięknie dziękuję za możliwość przeczytania tej książki.

Książkę "Noc na Alasce"przeczytałam dzięki Book Tour Czytam dla przyjemności.
Czy Daniela poradzi sobie w nowej...

Noc na Alasce to pierwsza książka z nowego cyklu Harde babki. Będzie to cykl o silnych kobietach, które muszą udowadniać światu, że potrafią odnajdywać się w świecie, wykonując zawody, które kojarzą się wszystkim bardziej z mężczyznami. Jest to historia Danieli, która nie jest przeciętną kobietą, wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale również swoim postępowaniem i zamiłowaniami. Dlaczego? Bohaterka wykonuje rzadki jak na kobietę zawód. Jest ona truckerką, czyli kierowcą ciężarówki. Sami przyznacie pewnie, że to oryginalne zajęcie i bardziej kojarzy się z mężczyznami. Jednak Daniela to twarda osoba i nie boi się takiej pracy. Czy znacie jakieś panie które wykonują taką pracę, gdzie większość współpracujących to płeć przeciwna? To zdecydowanie rzadkość, jednak się zdarza i dobrze, jak ktoś coś lubi i jest w czymś dobry to płeć nie powinna być przeszkodą prawda?

"Jesteś silna! Poradzisz sobie!" - stwierdziła, że jak jeszcze raz usłyszy taki tekst, to oszaleje. Miała dość słuchania, jaka jest dzielna i silna, gdyż wiązało się to z rzucaniem na nią kolejnych obowiązków. Kolejnych i kolejnych. Zarówno bliscy, jak i znajomi wychodzili z założenia, że jak jest - ich ulubione słowo - silna, to poradzi sobie ze wszystkim, a dokładniej ze swoimi i ich problemami. Uszami już jej się wylewało słuchanie, co w związku ze swoją siłą powinna zrobić i w jaki sposób powinna im pomóc. O ile Daniela nauczyła się już odmawiać znajomym, o tyle matka z siostrą wciąż potrafiły ją skutecznie podejść, żeby osiągnąć swój cel".

Młoda kobieta ma dość już swojej siostry oraz mamy i za namową kolegi decyduje się wyjechać do pracy do Kanady. Jak ta decyzja wpłynie na rodzinne relacje i na dalsze życie Danieli? Bohaterka postanawia podczas kilku dni wolnych pojechać na Alaskę. Czy to był dobry pomysł? Czas pokaże... Z pewnością podczas tego wyjazdu nie będzie nudno, z resztą Daniela to taka postać z którą nie da się nudzić, gdzie się nie pojawi tam coś się musi wydarzyć. Nie jest to osoba, która da sobie w przysłowiową "kasze dmuchać". Należy z takich osób brać przykład. Lubię takich wyrazistych bohaterów, dzięki nim książka jest ciekawsza.

„Wszystko przychodziło jej z trudem, a każdy ruch okupiony był bólem. Z niepokojem też myślała o kolejnej nocy spędzonej w wyziębionym aucie. I kolejnej… Najgorsze w tym wszystkim było to, że nie mogła przewidzieć, ile nocy przyjdzie jej spędzić samotnie w głuszy. Mogła koczować w dzień przy drodze, wypatrując przejeżdżających samochodów, ale ile godzin wytrzyma na takim mrozie?”

Jakie niespodzianki czekają Danielę na Alasce? Tego nie zdradzę przeczytajcie sami. Jedno jest pewne Sylwia Kubik zadbała o to, aby życie truckerki było pełne atrakcji. Autorka wie jak wciągnąć czytelnika do świata swojej powieści. Udaje jej się to znakomicie. Kreuje interesujące wątki i postacie. S. Kubik miała ciekawy pomysł na stworzenie tej historii, jak każda jej książka, również ta jest pełna emocji, wrażeń i szalenie wciągająca. Czyta się ją bardzo dobrze i szybko.
Na drodze głównej bohaterki pojawi się tajemniczy Jack. Kim jest i jaką rolę odegra? Czy uda mu się odkryć inną twarz Danieli? Przecież na to jacy jesteśmy wpływa wiele czynników prawda? Jaka naprawdę jest Daniela? Silna, czy wrażliwa? Czy da się lepiej poznać drwalowi z Alaski?
Autorka nie przestaje mnie zaskakiwać historiami, które tworzy, warto dodać, że zawsze jest to pozytywne zaskoczenie. Każda książka autorki ma coś w sobie, trafia w mój gust, mogę po nie sięgać w ciemno, nigdy się na nich nie zawiodłam. Kolejna warta polecenia książka Sylwii Kubik! Zachęcam do lektury. Ciekawa jestem ile tomów będzie miał ten cykl. Już czekam na kolejny!

„Pierwszy raz w życiu czuła się tak wolna. Wolna od oczekiwań innych. Od próśb o pomoc. Od konieczności sprostania stawianym przed nią zadaniom. Wolna od słuchania, co powinna, a czego nie powinna robić. Wolna od toksycznej rodziny, która nieustannie próbowała zrzucać na nią swoje problemy. Było to wspaniałe, nieznane jej dotąd uczucie, które psuły jedynie wewnętrzne rozterki wynikające z traumatycznych wspomnień tkwiących w jej pamięci niczym cierń. Starała się jednak o tym nie myśleć, skupiając się na tym, co dobre i niosące radość”.

• Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Noc na Alasce