Zagraj dla mnie

Natalia Brożek Wydawnictwo: Spisek Pisarzy literatura obyczajowa, romans
Spisek Pisarzy
2023-08-28
2023-08-28

Początek mnie nudził, następnie przytłoczył, potem miałam nadzieję na super rozkręcenie fabuły i faktycznie mega mi się podobało, na końcu emocje sięgnęły zenitu, ale jest jedno "ale".
Pomimo ciekawej historii i bohaterów, mam wrażenie że temat mafii jest już nieco oklepany i nie poczułam żadnej świeżości. Niczym nowym mnie nie zaskoczyła, choć lubię bardzo Natalię Brożek, wyjątkowo "Zagraj dla mnie" nie jest książką do której bym wróciła.

Jagoda mieszka ze starszym bratem i ojcem, po śmierci mamy stała się panią domu, obiecała rodzicielce, że zaopiekuje się rodziną i zamierza dotrzymać słowa. Kiedy jej brat popełnia błąd, narażając na straty gang do którego należy, to od Jagody zależy czy zostanie mu to wybaczone, Jego szef Kacper upatrzył sobie dziewczynę i ma dla niej specjalne zadanie. Jagoda musi poderwać policjanta z wydziału antynarkotykowego i wydobyć z niego informacje.
Być może to zadanie nie byłoby trudne, gdyby dziewczyna miała jakiekolwiek doświadczenie z mężczyznami, niestety nasza bohaterka to szara myszka, tak naprawdę znająca tylko cztery kąty swojego mieszkania. Świat gangsterów jest jej zupełnie obcy, wszystko idzie nie po jej myśli, Jagoda chce ochronić brata, jednocześnie jednak uczucia, których do tej pory nie znała zaburzają jej obraz sytuacji. Szybko okazuje się, że dziewczyna będzie musiała wybierać między własnym szczęściem, a bezpieczeństwem rodziny, co wybierze? Czy aby na pewno wszystko jest tym czy się wydaje? Po której stronie powinna stanąć Jagoda?

Powiem Wam, że wymęczyła mnie ta historia, na długo ją odłożyłam, ponieważ jakoś nie mogłam się wczuć w te akcje.
Naiwność, a miejscami nawet infantylność Jagody była dla mnie nie do zniesienia, w ogóle nie było mi jej żal, do tego fakt, że tak naprawdę bała się własnego cienia, po czym nagle przerodziła się w uwodzicielską kobietę, był dla mnie idiotyczny. Dziewczyna raz była odważna, raz płakała bez powodu, szło się w tym pogubić, normalnie jakby miała dwie różne osobowości. Remka dało się polubić, chociaż mam wrażenie, że można go było lepiej wykreować.
Końcowa akcja była tak niedorzeczna, że nie wiem czy sięgnę po drugi tom, kompletnie mnie ta historia nie zaciekawiła.

Ocena to takie bardziej 7,5... Całkiem niezła książka, z wyraźną chemią między bohaterami. Co do roli Jagody i pracy dla Rudy... Jedno, co mi przeszkadzało, to czy serio nie mogła nigdzie indziej pracować? Tylko ojciec z bratem mogli robić i tylko dla mafii, a ją schowali w domu i nie mogła nawet do zwykłej pracy gdziekolwiek iść? Hm. No ale ogólnie ok, może być, przeczytać warto. W dodatku jest to naprawdę dobrze napisane, brawo.

Na półkach: , , , , , ,

Gangi, strzelanki, zadania. Trochę nie rozumiem czemu książka 18+ skoro nic takiego strasznego się w niej nie działo.
Trochę krwawych scen ale to w obojętnie jakiej grze komputerowej dzieje się więcej.
Na pewno powieść napisana ciekawie, lubię czytać o różnych potyczkach gangów a w niej dzieje się to w Polsce.
Ruda i Huta wieczni wrogowie, i Ona która musi sprzeciwić się całemu światu by przeżyć.
Napisana ciekawie, czyta się ją szybko i najważniejsze że wciąga czytelnika w świat mafii.
Polecam na pewno większej liczbie osób się spodoba i wciągnie się w zakazany świat Gangów.

Ruda i Huta wieczni wrogowie, i Ona która musi sprzeciwić się...

Jagoda, dziewczyna prowadząca monotonny tryb życia, Kacper, szef gangu i Remek, dociekliwy policjant… Ich drogi łączą się w najmniej oczekiwanym momencie, serwując czytelnikom historię pełną emocji i napięcia.
„Zagraj dla mnie” doskonale łączy w sobie dwa pozornie odległe światy: pełne zmartwień codzienne życie oraz bezlitosny i mroczny świat mafii.

Natalia Brożek ukazuje w tej powieści konflikty i burzliwe relacje, jakie rozwijają się między bohaterami. Obserwujemy podejmowane przez nich decyzje, które nawet jeśli z naszego punktu widzenia nie są moralnie słuszne, jesteśmy w stanie dostrzec i zrozumieć, co skłoniło bohaterów do takich działań czy podjęcia danych decyzji. „Zagraj dla mnie” to nie tylko burzliwe relacje, pełnowymiarowymi i wiarygodni bohaterowie, ale przede wszystkim znakomita mieszanka gatunkowa, w której serce i rozum toczą nieustanną walkę oraz skrupulatnie zaplanowana fabuła, w której nic nie dzieje się bez przyczyny…

zręcznie poprowadzona narracja utrzymuje napięcie od pierwszej do ostatniej strony, a historia niejednokrotnie zaskakuje nieoczekiwanymi momentami i świetnymi zwrotami akcji.

"Zagraj dla mnie” to nie tylko gangsterskie porachunki i uczucie zrodzone w nadzwyczajnych okolicznościach, ale także analiza ludzkiej natury, moralności i lojalności. W dodatku ta historia kończy się w taki sposób, że w głowie od razu rodzi się myśl „Potrzebuję drugiej części na JUŻ!” 🙌🏼

Powieść obyczajowa z wątkiem romantycznym osadzona w niebezpiecznym gangsterskim świecie? W wykonaniu Natalii Brożek to musiało wyjść WYŚMIENICIE ✨

Natalia Brożek ukazuje...

Jagoda żeby naprawić błąd swojego brata zgadza się na wykonanie fuchy dla Kacpra, szefa gangu, do którego zadzwoniła po pomoc. Zadanie jest proste. Poderwać Remka, najbardziej węszącego policjanta z wydziału antynarkotykowego i wyciągnąć od niego cenne informacje. Problem w tym, że dziewczyna nigdy nie zwracała na siebie uwagi mężczyzn, a całe jej życie to cztery ściany w rodzinnym mieszkaniu. Nieprzywykła do brutalnego przestępczego światka, staje przed ogromnym wyzwaniem. Czy Jagoda poradzi sobie z nową rzeczywistością? Czy górę wezmą uczucia, które do tej pory były jej zupełnie obce?
Bardzo spodobał mi się sposób, w jaki zostali wykreowani bohaterowie, zarówno ci główni jak i drugoplanowi. Wzbudzali oni u mnie dużo emocji i zainteresowania swoim zachowaniem i postępowaniem. Muszę przyznać, że ciężko mi było odczytać intencje Kacpra. Ocenić to, co jest u niego prawdą, a co grą. Dodawało to ognia całej historii.
"Zagraj dla mnie" to książka, która wciąga, zaskakuje i porusza. Funduje prawdziwy rollercoaster emocji. Strach, trudne wybory, kłamstwa, intrygi, romans i rodzące się uczucia. Gorące sceny napisane z pazurem, a jednocześnie ze smakiem. Ona jedna, ich dwóch. Którego wybierze? Który stanie się tym najważniejszym? Zauroczenie czy siła więzów rodzinnych? Książka pozostawia po sobie naprawdę dużo pytań.
Poznajemy tu mafię, w trochę innym, bo polskim wydaniu. Mnie ona kupiła, trzymała w napięciu, zaskakiwała i szokowała. Zakończenie tego tomu dosłownie wbiło mnie w fotel. Już czekam na kolejny tom tej dylogii, bo jestem niezwykle ciekawa jak to wszystko dalej się rozwinie.
Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i muszę przyznać, że było to świetne spotkanie. Zdecydowanie w najbliższym czasie nadrobię jej wcześniejsze książki i będę sięgała po te, które dopiero zostaną wydane. Bardzo dobry styl pisania. Jest lekko i wciągająco. Ciężko było chociaż na chwilę odłożyć tę książkę na później.
Z całego serca polecam sięgnąć po tę książkę. Gwarantuję, że będziecie usatysfakcjonowani podobnie jak ja. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz. ❤️

‘’Zagraj dla mnie’’ jest moją pierwszą przeczytaną książką Natalii Brożek i z całą pewnością nie ostatnią. Zostajemy wrzuceni w szarą rzeczywistość życia Jagody, która nagle diametralnie się zmienia. Dziewczyna, by ratować swoją rodzinę jest zmuszona współpracować z jednym z szefów gangu – Kacprem. Stopniowo poznaje zadanie, które musi wykonać. Jednak najważniejszym celem staję się Remigiusz, przystojny policjant, który od samego początku skradł moje serce.

Jagoda jest poukładaną dziewczyną, która na pierwszym miejscu stawia swoją rodzice. Robi wszystko właśnie dla niej, a swoje pragnienia odkłada na boczny tor. Po śmierci matki przejmuje wszystkie domowe obowiązki. Cała fabuła ma miejsce w Polsce.

Muszę przyznać, że historia niezwykle mnie wciągnęła i nie potrafiłam się od niej oderwać. Cały czas zastanawiałam się, co wydarzy się dalej i jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Polubiłam główną bohaterkę i uważam, że jest to jedna z silniejszych postaci, co bardzo lubię w książkach. Postać Remigiusza jest oczywiście moją ulubioną! Uwielbiam jego humor.

Styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Czułam wszystkie emocje, jakie chciała przekazać czytelnikowi, a zdecydowanie emocji było duszo. Zakończenie niestety zostawia nas z wielkim znakiem zapytania i oczekiwaniem, co dalej. Nie mogę się doczekać kolejnej części. Jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

‘’Zagraj dla mnie’’ jest idealnym wyborem na wieczór z książką i kubkiem gorącej herbaty, jednak muszę was ostrzec, że tej książki nie da się tak po prostu odłożyć, więc uważajcie!

Droga Natalko @writeforwrite jak Ty to robisz, że już przy pierwszym rozdziale potrafisz tak zainteresować fabułą? Masz świetne pióro, naprawdę ❤️‍🔥 Kolejnego dnia w pracy byłam ledwo żywa 😮‍💨🙊

„Zagraj dla mnie” Natalia Brożek

Po stracie mamy, Jagoda przejmuje jej obowiązki. Ojciec z bratem Jagi obracają się w świecie mafii i gangów, gdzie główna bohaterka nie ma wstępu. Jagoda przez błąd brata musi zgodzić się na zadanie, jakie przygotował jej szef gangu Kacper.
Musi poderwać policjanta z wydziału antynarkotykowego - Remka i wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne informacje. Jednak dla Jagody odnalezienie się w świecie, gdzie rządzi mafia wcale nie jest łatwe.

Widziałam, że jakaś dziewczyna z bookstagrama ma patronat nad tą książką (nie pamiętam niestety kogo był ten profil) i jej recenzja zachęciła mnie do przeczytania, ale było to moje największe rozczarowanie. Zachowanie bohaterów, nie podobało mi się, najbardziej Kacpra. Fabuła była całkiem fajna, ale książka nie miała tego czegoś w sobie, ogólnie nie lubię jak akcja książek dzieje się w Polsce, oczywiście są wyjątki i inne książki bardzo mi się podobają, jednak tu mi to wszystko nie pod pasowało. Relacja między ojcem, a córką też mi nie przypasowała.

Mimo wszystko jestem ciekawa, jak dalej potoczy się akcja, i raczej skuszę się na kolejną część książki.

5/10

„Zagraj dla mnie” Natalia Brożek

Życie Jagody dalekie jest od idealnego. W domu się nie przelewa, a po śmierci mamy musiała przejąć wszystkie obowiązki i starać się jakoś wiązać koniec z końcem. Jakby wciąż było mało, zamartwia się o brata, który ściąga na siebie problemy. Dziewczyna decyduje się prosić o pomoc Kacpra, szefa gangu, dla którego pracuje jej brat. Żeby chronić rodzinę, musi wykonać specjalną misję - ma poderwać Remka, policjanta z wydziału antynarkotykowego i wyciągnąć od niego informacje.
Jagoda niejednokrotnie stanie przed trudnym wyborem, po której stronie stanąć.

Ta historia wciągnęła mnie bezgranicznie, ciężko było się oderwać choć na chwilę, nie poznawszy zakończenia. Autorka świetnie wykreowała postaci, fabuła z każdą stroną nabiera tempa, akcja goni akcję i chciałam jak najszybciej przerzucić stronę na kolejną, by odkryć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Odpowiedzi, oczywiście, przychodzą i zdecydowanie nie są tym, czego bym się spodziewała. Byłam zaskoczona wypływającymi na światło dzienne, skrywanymi przez lata tajemnicami. Motyw zakazanej miłości absolutnie skradł mogę serce. 🫶🏻

Uwielbiam lekkie pióro autorki, bo choć mamy tu ciężkie tematy dotyczące mafii, broni i narkotyków, to bardzo zgrabnie się w nich porusza, nie sprawiając, że książka jest przytłaczająca.
Miałam spore uprzedzenia do motywu mafijnego, ale Natalii udało się to odczarować i na pewno nie będę skreślać książek o takiej tematyce.

No i co mogę jeszcze powiedzieć? Czekam na drugą część!

• Romans
  • Przeczytane 2023
  • Przeczytane w 2023
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Zagraj dla mnie