I love you Cherry!

Okładka książki I love you Cherry! Kinga Stojek
Okładka książki I love you Cherry!
Kinga Stojek Wydawnictwo: Jaguar literatura obyczajowa, romans
Jaguar
2023-08-23
2023-08-23
romans kryminał k-pop tajemnice rodzina

"I love you cherry"
Ta książka czyta się sama. Znacie to uczucie gdy siadacie przed telewizorem z miską popcornu, a film okazuje się tak wciągający, że w pewnym momencie zdajecie sobie sprawę, że sięgacie odruchowo do miski, która już jest pusta? Tak jest z tą książką. Zaczynacie czytać, przez pierwsze dwa - trzy rozdziały wgryzacie się w historię próbując zgadnąć, w którą stronę pójdzie akcja, aż nagle przy 14 rozdziale zdajesz sobie sprawę, że jest po 23, a ty jutro musisz wstać po 5..., i choć nie chcesz to z bólem serca odkładasz książę na jutro. Gdybym miała wolne, albo zaczęła czytać w weekend to z pewnością zarwałabym noc, bo dla tej historii warto nabawić się czytelniczego kaca!

Na pierwszy rzut oka "I love you cherry" opisuje historię dwójki młodych ludzi szukających siebie, jednak gdy spojrzymy głębiej odkryjemy drugie dno tej bezkreskiej rzeki jaką jest życie ludzkie.
Ta książka jest o mnie, o Tobie, o koleżance, siostrze, sąsiadce bo każda z nas mogłaby być na miejscu Florence, jej postać jest taka... realna. Młoda dziewczyna na starcie w dorosłe życie, chcąca się wyszaleć, szukająca swojej drogi i zrozumienia u innych, niepewna, zakompleksiona.
Słowa ranią, tym bardziej te wymawiane przez najbliższych, może się wydawać, że coś mówimy dla żartu, z przekąsem, ale nigdy nie wiemy jak tak naprawdę odbierze to druga osoba. Słuchając ich może się uśmiechnąć, ale ziarno raz rzucone pozostanie, a to najszybsza drogą do rozwoju kompleksów jak również braku wiary w siebie. Dlatego ważne jest wsparcie i akceptacja najbliższych, jeśli oni nawalą pozostaje jedyna nadzieja - ludzie, których spotkamy na naszej drodze. W tym miejscu jest właśnie Flo. Przeznaczenie, a może przypadek sprawia, że na jej drodze pojawia się tajemniczy lokator, który ukazuje jej inny świat oraz inny punkt widzenia. Oboje przezwyciężają swoje lęki i kompleksy, uczą się od siebie nawzajem. Ona daje mu wsparcie i zrozumienie. On wzmacnia jej wiarę w siebie.
Nigdy nie interesowałam się Koreą, ani jej kulturą, ani jedzeniem tym bardziej muzyką, ale po tej historii mam ochotę się z nią zapoznać, spróbować tych orientalnych smaków i posłuchać trochę K-popu. A już wisienką na torcie jest zakończenie! Strasznie, ogromnie mi się podobało! Idealne! Czemu? Nie mogę Wam powiedzieć żeby nie zdradzić zakończenia, ale mogę wam powiedzieć, że niesie za sobą wielką prostotę i mądrość, której uczymy się z czasem. Nawet jeśli coś nie idzie po naszej myśli, to wszystko co nas spotyka czy to sytuacja czy napotkany człowiek może nieść za sobą wielkie dobro i tylko od nas zależy czy odważymy się z tego skorzystać.
Historia "I love you cherry" totalnie mnie urzekła i mogłabym jeszcze wiele na jej temat powiedzieć. Piszę tę słowa z tym większą przyjemnością, że jest to debiut literacki! A jak taki jest debiut to co będzie dalej? Przyznam, że autorka dość wysoko zarzuciła sobie poprzeczkę. Czekam na więcej i w ciemno wezmę kolejną książek spod jej ręki.

"I love you cherry"

Miałam wysokie oczekiwania co do tej książki. Jej opis bardzo mnie zachęcił. Połączenie kryminału i romansu brzmi jak ciekawe duet, pełen zwrotów akcji i niespodzianek. Dodatkowym plusem w moim odbiorze było to, że fabuła zawiera wątek kpopu. 🎵 I właśnie to sprawiło, że dałam książce trochę wyższą ocenę końcową. Od wielu lat jestem wielką fanką kpopu. 🥰

Cała reszta fabuły była jak dla mnie dosyć przewidywalna. Przez to, że główna bohaterka nie mogła nawet zobaczyć się z osobą, której wynajmuje domek oraz wzmianka jej koleżanki o jej ulubionej grupie kpopowej ułatwiła mi połączenie ze sobą kropek i domyśliłam się kim ten tajemniczy gość może być.🕴️Nie było dla mnie zapierających dech w piersiach momentów, czy też elementów większego zaskoczenia. Trochę się na tym zawiodłam, przez co również nie zapamiętam książki na długo.

Miło było czytać jak swobodnie Florence czuła się przy chłopaku, którego znała od właściwie kilku dni. Uwielbiała rozmowy z nim, zaczęli się nawet sobie zwierzać z prywatnych rzeczy i oczywiście to on dał jej ksywkę jaką jest tytułowa Cherry. 🍒 Wydawało się, że taka relacja to dla niej nowość, jakiej nigdy nie była w stanie doświadczyć ze swoim obecnym chłopakiem. Wspominając o jej chłopaku muszę dodać, że jest to zdecydowanie najbardziej irytujący bohater w tej książce.😵 Florence jeszcze do niedawna była w niego zaślepiona przez fakt, że on uwielbia ją taką jaka jest, czego nawet ona sama o sobie nie mogła tego powiedzieć. 😔

Podsumowując, mimo wątku przytoczonego powyżej, książka jako całość jest pozycją dość lekką w czytaniu i można ją uznać jako lekturę na jeden wieczór. Plusem oczywiście jest, że może ona zaciekawić każdego fana K-popu. 🎧/Domi

Cała reszta fabuły...

Popatrzcie na tą okładkę? Prosta, ale jaka urocza. Właśnie to mnie najbardziej do niej skusiło. Więc liczyłam też na taką historię i taką dostałam. Ta okładka idealnie pasuje do treści😊. Ta historia jest prosta, czasami wręcz przewidywalna, ale jaka słodka i urocza. Idealna dla marzycielek, mało prawdopodobna, ale pomarzyć zawsze można. Bo kto by nie chciał spotkać takiego tajemniczego faceta😊.

Życie Florence jest monotonne, jak nie imprezy, spotkania z chłopakiem, to plotkuje z przyjaciółmi. Sama nie wie, co chce w życiu robić i nie umie się za to zabrać. Aż zostaje zmuszona przez rodziców do uporządkowania domu po babce. To ma być dla niej czas, by wreszcie pomyślała co dalej. Będąc daleko od domu, pod namową przyjaciółki z dawnych lat, postanawia wynająć komuś domek gościnny. Zawsze jakieś dodatkowe pieniądze się przydadzą. Tylko kim jest tajemniczy mężczyzna??? Co ukrywa??? Czy kogoś to dziwi, że Florence musi poznać prawdę 😊.

Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Mimo, że historia jest trochę przewidywalna, to świetnie się na niej bawiłam. Florence to jak dla mnie "słodka idiotka", sama nie wie co chce. Nie mogłam znieść jak daje sobą pomiatać, trochę asertywności dziewczyno, jak tak można. Ten jej facet to po prostu porażka, traktuje ją jak zabawkę i manipuluje, a ona za bardzo nie widzi w tym problemu. Dopiero jak ktoś trzeci, zwróci jej na to uwagę zaczyna widzieć problem🤷‍♀️. No ale cóż, ciężko zmienić stare przyzwyczajenia. Dopiero poznanie tajemniczego lokatora, zmieni jej nastawienie. To on pokaże jej, że jest wiele warta, nauczy ją walczyć o siebie. Dzięki niemu odzyska wiarę w siebie i swoje możliwości. Sprawi, że wreszcie dorośnie i będzie podejmowała samodzielne decyzje. Tylko jak skończy się ich historia? To już musicie przekonać się sami. Idealna historia dla romantyczek, pokazującą, że zawsze można znaleźć miłość w najmniej oczekiwanym momencie. Jest słodko, jest uroczo, jest tajemniczo. Polecam😊

▪️▪️▪️
▪️Tytuł: I love you, Cherry!
▪️Autor: Kinga Stojek @okladka.byla.niebieska
▪️Wydawnictwo: Jaguar @wydawnictwojaguar
▪️Premiera: 23.08.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar
▪️▪️▪️

Londyńskie życie Florence to głównie imprezy, spotkania z chłopakiem i plotkowanie z przyjaciółkami. Gdy rodzice wysyłają ją na stare gospodarstwo zmarłej babci, nie jest tym zachwycona. Powoli jednak odkrywa, że może to być całkiem odpowiednie miejsce do tego, by zmienić swoje życie, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o swojej rodzinie. Co więcej, będąc na miejscu postanawia wynająć jeden z domków letniskowych pewnemu nieznajomemu. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przyjmując mężczyznę ma zakaz zbliżania się do niego, rozmawiania z nim a nawet zobaczenia jego twarzy nie mówiąc już o poznaniu tożsamości. Dlaczego? Kim jest ów nieznajomy? I jak wpłynie na życie naszej roztrzepanej Florence...? 🤔

"I love you, Cherry!" to książka, która łączy w sobie w pewnym sensie przygodę, tajemnice, wpadki i śmieszne sytuacje, przyjaźń, miłość ale także co za tym idzie relację damsko-męską, która niekiedy dla jednej ze stron okazać się może dość niezdrowa, choć pamiętajcie, że nigdy nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... 😉

Bohaterka zdecydowanie należy do tych mocno zakręconych, które jak to się mówi kiedyś zapomną z domu zabrać własnej głowy 🤣 bo zapomnieć zabrać na urodziny przyjaciółki które właśnie sama organizuje własnego chłopaka? No problem. Zadzwonić po hydraulika w sprawie zapychającej się toalety a potem dać komuś z niej korzystać? Zdarza się 🤣 i choć może czasami kogoś lekko irytować swoim zachowaniem to my i tak ją polubiłyśmy bo miała dzięki temu swój urok 😃

Kinga Stojek stworzyła powieść z nietypową fabułą ale też wieloma komicznymi sytuacjami które będą gwarantem dobrej zabawy. Książkę czyta się błyskawicznie gdyż jak się okazuje autorka ma bardzo lekkie i przyjemne pióro poza tym czytelnik czuje się zaintrygowany całą stworzoną wokół naszego nieznajomego otoczką. Zakończenie książki okazało się być również dla nas zaskoczeniem. Jedni będą z niego bardziej zadowoleni inni nieco mniej jednak przyznać trzeba, że jest po prostu inne.

My spędziłyśmy z tą książką naprawdę przyjemne popołudnie i uważamy, że każdy kto ma chęć na lekką owianą odrobiną tajemnicy lekturę którą tak naprawdę przeczyta się na raz powinien po nią sięgnąć 😊❤️

Książka dostępna na stronie:

Wydawnictwo Jaguar bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

▪️▪️▪️
▪️Tytuł: I love you, Cherry!
▪️Autor: Kinga Stojek @okladka.byla.niebieska
▪️Wydawnictwo: Jaguar @wydawnictwojaguar
▪️Premiera: 23.08.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwojaguar
▪️▪️▪️

„Niektóre sekrety z każdym dniem ciążą coraz bardziej, a my nie jesteśmy w stanie od nich uciec.”

Naszych dziadków i babcie praktycznie znamy już, jako ludzi starszych i niewielu z nas potrafi sobie ich wyobrazić, jako młodych ludzi. Nie wiemy, co ich spotkało, co ukształtowało i wpłynęło na to, jacy są dziś. Tego nie była świadoma też bohaterka książki „I love you Cherry”, która dopiero w pewnym momencie spojrzała na swoją babkę inaczej.

Florence ma właściwie wszystko, by cieszyć się życiem. Mieszka w Londynie, w którym jej rodzice prowadzą hotel, więc nie ma powodów by narzekać na finanse. Wykorzystuje ten czas na imprezowanie, od czasu do czasu pomaga rodzicom w firmie, ale na razie nie ma planów na przyszłość. Gdy ją poznajemy, przygotowuje właśnie przyjęcie urodzinowe dla swojej przyjaciółki Kathy, którą fascynuje kultura koreańska, zwłaszcza muzyka i zespół XOXO. Wydaje się, że wszystko ma zapięte na ostatni guzik, ale cały czas ma wrażenie, że o czymś zapomniała. To niestety jej niechlubna cecha, bo wciąż zdarza się, że umykają jej jakieś istotne informacje. Tym razem zapomniała powiadomić o imprezie swojego chłopaka Andrew.

Wszystko jednak ułożyło się świetnie, zabawa się udała, a Flo wraca do domu nad ranem, co nie podoba się jej rodzicom. Uważają oni, że wieku 20 lat jest najwyższy czas, by spoważnieć i ułożyć sobie życie. Nadarza się okazja, by wykazać się dorosłością, gdyż w niedalekiej wsi Longford znajduje się posiadłość babki Lucyny Złowrogiej, która pozostawiła po sobie działkę z domem i dwoma domkami letniskowymi położonymi nad pięknym jeziorem. Zadaniem Florence jest spakowanie rzeczy babki w kartony i przygotowanie domu do sprzedaży. Niestety, dziewczyna nie ma z tym miejscem dobrych wspomnień, gdyż babcia nie była zbyt miłą osobą. Jadąc do Longford nie spodziewa się, że odkryje rodzinne tajemnice, ale też przeżyje fascynujące chwile, które pomogą jej w końcu dorosnąć.

Powieść ma skromną, ale uroczą okładkę, więc można się spodziewać jakiejś ciekawej, romantycznej historii. I taka właśnie ona jest, ale nie oznacza to, że cechuje ją przesłodzona fabuła. W trakcie poznawania kolejnych wydarzeń w życiu bohaterki, wyłaniają się istotne zagadnienia i problemy, które dotykają w życiu nie jedną osobę. Flo początkowo mnie irytowała swoją postawą, ufnością wobec swego chłopaka, naiwnością i nadużywaniem alkoholu. Z czasem jej postać ewoluowała pozytywnie, zwłaszcza, gdy zaczyna mieszkać w domu babki.

Przede wszystkim okazuje się, że Flo jest w związku, który ma charakter toksyczny, ale ona tego nie dostrzega. Widzi to natomiast jej przyjaciółka, lecz jej argumenty nie docierają do celu. Jednak jak zawsze w takim przypadku, ofiara musi sam dostrzec, w jakim błędnym przekonaniu żyje. Jak można się spodziewać, taka chwila nastąpi, a to pod wpływem zdarzeń związanych z tajemniczym lokatorem jednego z domków przy plaży. Nie było trudno wywnioskować, kim jest ten dziwny gość, który unika wszelkich kontaktów ze światem zewnętrznym szukając spokoju na angielskiej wsi.

Debiutancka powieść pani Kingi Stojek to przyjemna w odbiorze lektura, przy której czas biegnie szybko. Nietypowy romans w stylu YA wciąga swoją otoczką tajemnicy, romantycznością budzącego się uczucia i zaskakuje tym, co skrywała babka Lucyna przed rodziną. Nie jest to jednak typowa młodzieżówka, gdyż główna bohaterka ma już za sobą okres nastoletni, ale czasami swoim zachowaniem wykazuje się niedojrzałością.

To ujmująca i lekka opowieść o poszukiwaniu swojej drogi, przyjaźni, miłości i poznawanie przeszłości, która zupełnie inaczej wygląda, gdy Flo poznaje świat, w jakim żyła babka Lucyna, a to za sprawą jej przyjaciółki i sąsiadki, pani Madeleine. Florence poznaje swoją zmarłą babkę jakby na nowo, zaczyna rozumieć jej postawę, a to z kolei sprawia, że dojrzewa do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Nie wszystko było dla mnie przewidywalne, a relacje opisane w książkach oraz sekret babki zaskoczyły mnie swoim przebiegiem. Zaskakujący był też wątek miłosny i tu nie do końca spełnił moje oczekiwania.

Bardzo by mnie ucieszył fakt, gdyby autorka zdecydowała się na napisanie ciągu dalszego tej historii, gdyż pozwala na to zakończenie, które według mnie, nie jest ostateczne.

Książkę przeczytałam w ramach współpracy z wydawnictwem Jaguar

Babcie i dziadkowie często wydają się młodym ludziom gderliwymi i nudnymi ludźmi. Nie ma w nich życia, wszystko chcą robić po swojemu i zdecydowanie nie rozumieją kolejnych pokoleń. Szczególnie widoczne jest to, gdy następuje zderzenie doświadczenia pokolenia wojennego z tym, które o wojnie uczyło się tylko z podręczników, a rodzice zapewnili im beztroskie życie. To sprawia, że wiele osób nie ma okazji poznać swoich przodków, zastanowić się jacy byli naprawdę, z jakimi przeciwnościami losu się mierzyli, z czego musieli zrezygnować pod wpływem społecznej presji. Dopiero pochylenie się nad czasami młodości tych osób pozwala zrozumieć wiele ich postaw. I tak jest też w przypadku bohaterki książki Kingi Stojek „I love you Cherry!”.
Główną bohaterką jest tu rozpieszczona Florence pochodząca z zamożnej rodziny. Z tego powodu jej życie pełne jest beztroski. Utrzymywana przez rodziców nie szuka zainteresowań. Z upodobaniem oddaje się imprezom oraz tworzeniu wizerunku szczęśliwej partnerki. Jej chłopak to jeden z bardziej znanych influencerów. Życie młodych jest pełne beztroski do czasu, kiedy po raz kolejny ojciec musi wyciągać Florence z tarapatów. Kolejne przewinienia przyczyniają się do tego, że dziewczyna ma odcięte środki utrzymania i zostaje zesłana na wieś, gdzie musi uporządkować posiadłość babci, która miała spory dom, a wokół niego domki letniskowe. Już pierwsza noc w Langford przyniesie spory dreszczyk emocji. Podróż do małej miejscowości pozwala bohaterce wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa, przypomnieć sobie jak bardzo nie dogadywała się ze surową babcią. Sędziwa sąsiadka znająca młodość krewnej Florence pozwoli jej stopniowo odkryć, co kryło się za postępowaniem bliskiej jej kobiety. Do tego w otoczeniu bohaterki pojawi się tajemniczy młody mężczyzna, dzięki któremu będzie mogła dorobić oraz odkryć, co chciałaby w życiu robić. Dostajemy tu piękne przesłanie, że każda praca jest ważna i istotne jest to, abyśmy wykonywali ją najlepiej jak potrafimy.
Pojawią się też problemy z chłopakiem-influencerem oraz odwiedziny osoby, która w ostatnich chwilach życia babci była z nią bliska. Pobyt na wsi stanie się pretekstem do zatrzymania się i innego spojrzenia na świat. To właśnie wtedy dziewczyna uświadomi sobie jak wiele zachowań chłopaka razi ją, krzywdzi i kim dla niego jest naprawdę. Do tego Florence zrozumie, że trzeba stawić czoła przeciwnościom, odkryć w sobie siłę do uwolnienia się z toksycznej zależności. Autorka pokazuje czytelnikom, że przemoc może mieć różne oblicza. Czasami bywa surową oceną, brakiem przyznawania się do relacji, manipulowaniem cudzymi emocjami i wykorzystywaniem uczuć. Uwrażliwia młode czytelniczki, aby nie szły drogą, którą podążała bohaterka. Uznanie snobistycznych znajomych to nie zawsze to na czym powinno nam zależeć. Ważniejsze są prawdziwe relacje, głęboka więź, wspieranie się i możliwość dzielenia nawet największymi tajemnicami. Prawdziwa przyjaźń to trwanie na dobre i złe. Z miłością jest podobnie.
„Właśnie może na tym polega przyjaźń, że lubi się drugą osobę nie za coś, tylko pomimo czegoś”.
„I love you Cherry!” to historia o przekraczaniu swoich i cudzych granic, ale też o tym, że współczesny świat to wielka, globalna wioska, w której wszystko jest możliwe. Nawet spotkanie na brytyjskiej prowincji popularnej gwiazdy.
Książka Kingi Stojek to ciekawa młodzieżówka czy nawet new adoult. Mamy tu pokazane różnorodne problemy, z jakimi mierzą się młodzi bohaterzy. Do tego autorka uświadamia nas jak bardzo kultura i wynikające z niej konwenanse ograniczała ludzi, zmuszała do udawania, odgrywania innych ról niż sami chcieli oraz jak to wpływało na relacje z otoczeniem. Do tego mamy tu ważne przesłanie: nikt nie powinien nas krzywdzić. Zasłużyliśmy na dobro, ciepło, miłość i zrozumienie i to samo powinniśmy dawać innym. Świetna powieść dla młodych czytelników. Kinga Stojek pod pozorem lekkiej opowieści serwuje wiele ważnych problemów. Duży nacisk kładzie tu na usamodzielnianie się, poszukiwanie własnej drogi i rozwijanie talentu.

Florence jest typową imprezową dziewczyną z Londynu. Kocha wychodzić z domu, bawić się z przyjaciółmi, ale poza tym nie ma zbyt wiele obowiązków.
Z tego względu ojciec wysyła ją do posiadłości zmarłej babki, aby posprzątała przed sprzedażą domu.
W małej wsi pojawia się tajemniczy gość, którego Florence nie może poznać.
Zadaje sobie pytanie dlaczego i zżera ją ciekawość.
Kto kryje się za tajemniczym gościem i czy poznanie go jest tak niebezpieczne jak wydaje się dziewczynie?

To była książka dosłownie na jeden wieczór. Czytała się w mgnieniu oka, co jest dla mnie plusem. Autorka świetnie wykreowała główną bohaterkę, bo czasem moja irytacja sięgała zenitu, ale to dobrze, bo ksiazka ma wzbudzać emocje.
Tutaj dochodzi jeszcze motyw toksycznego partnera i nawet mogłabym rzec, przemocy psychicznej. To jak mnie ten cały Andrew wkurzał swoimi zachowaniami działało na mnie jak płachta na byka.
Przed lekturą czytałam wiele różniących się od siebie recenzji, a ja Wam powiem, że mimo niektórych, niedojrzałych tekstów Florence, jestem na tak.
Tajemnica, która otacza książkę również bardzo mi się podobała, choć większym zakończenie było to, jaki sekret rodzinny skrywała zmarła babcia, bo to naprawdę y temat.
Fajne również jest sama koncepcja zakończenia. Nie chce spojlerować, ale to jest trochę jak otwarte zakończenie, w którym my sami możemy dopowiedzieć sobie kilka zdań.
Klimat angielskiej wsi zawsze na tak!

W małej wsi pojawia się tajemniczy gość, którego Florence nie może poznać.
Zadaje sobie pytanie dlaczego i zżera ją ciekawość.
Kto...

🩷 RECENZJA 🩷
"Właśnie może na tym polega przyjaźń, że lubi się drugą osobę nie za coś, tylko pomimo czegoś."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Florence żyje w Londynie, gdzie wolny czas dzieli między przyjaciółki, chłopaka influencera i obowiązki. Niestety jej swoboda właśnie została ograniczona i dziewczyna zostaje wysłana do domku babci, który niedługo będzie wystawiony na sprzedaż. Ciężko jej będzie się przełamać, ale w końcu znajdzie dobre strony zesłania. Odkryje pewne tajemnice, rozwiąże zagadkę, a nawet będzie miała okazję dorobić i poznać pewnego tajemniczego młodzieńca, który pomoże jej zrozumieć siebie, ukryte pragnienia, dokonać niezbędnych zmian i dodać odwagi, sprawi także, że nielubiany k-pop nagle stanie się bardzo interesująco ciekawy. Czas, który wspólnie spędzą będzie także początkiem jego zmian. Życie jest pełne niespodzianek, a te nadchodzące będą dla Florence wyjątkowo potrzebne.

Książka ta jest mieszanką, którą da się szybko polubić. Zdecydowanie zalicza się do młodzieżówek, które polubią dorośli. Młodzieńcze rozterki, które dotyczą nie tylko Florence, przyjaźnie, miłostki, które nie zawsze są tymi na zawsze, rodzinne problemy i tajemnice, które w końcu ujrzą światło dzienne. Domieszka K-popu i fenomenu muzyków azjatyckich. Zwyczajność, showbiznes, pasje i rozczarowania. Zderzenie przyszłości z przeszłością, i najważniejsza lekcja, która pomoże przezwyciężyć lęki, stawić czoła problemom, wyjść ze strefy komfortu i zacząć walczyć i marzenia. Przyjaźń, która udowadnia, że żadne przeszkody nie są w stanie jej zaszkodzić. Do tego książkę otula piękna okładka, która dzięki swojej prostocie niezwykle przyciąga wzrok i zachęca do przeczytania. Polecam

🩷 RECENZJA 🩷

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Poznajcie Florence, młodą dziewczynę pełną typowych dla swojego wieku rozterek i problemów. Kiedy rodzice wysyłają do porządkowania rzeczy bo zmarłej babce, nasza bohaterka będzie mieć świetną okazję do przeorganizowania życia oraz odkrycia rodzinnych tajemnic.

Choć Florence początkowo będzie znudzona i nie będzie potrafiła odnaleźć się w świecie, z czasem za sprawą nowoprzybyłego gościa spróbuje znaleźć swoje miejsce w życiu. Czy będzie potrafiła walczyć o swoje marzenia?

Przeplatające się wątki romantyczne, tajemnice rodzinne oraz wiele emocji potrafiło zaskoczyć czytelnika. Autorka zgrabnie konstruuje fabułę, wplatając w nią elementy humoru i wzruszeń, a także fajnie balansuje między lekkością a głębokością, sprawiając, że czytanie staje się czystą przyjemnością.

"I Love You Cherry!" to książka dla tych szukających lekkiej przygody. Czy zaskoczy i sprawi, że nie będziemy mogli doczekać się (dość przewidywalnego) zakończenia? – chyba nie. Mimo tego historia jest przyjemna, nastawiona raczej na młodszych czytelników, z piękną okładką.

Nie wiem co mnie podkusiło by kupić tą książkę...dało się ją przeczytać, może i fabuła była ciekawa ale coś mi w tej pozycji brakowało....

• Współpraca
  • Lektury 2023
  • Znalazły nowych właścicieli
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki I love you Cherry!