Ktoś tu był przed tobą

Okładka książki Ktoś tu był przed tobą Natalia Brożek
Okładka książki Ktoś tu był przed tobą
Natalia Brożek Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2023-06-14
2023-06-14
Romans Thriller Hiszpania Aktor Morderstwo Film

Nie spodziewałam się tego, ale wynudziłam się na tej historii🙈 Miałam ochotę kilkukrotnie potrząsnąć główną bohaterką, ponieważ jej zachowanie powodowało u mnie tylko przewracanie oczami🤷🏻‍♀️

Totalnie nie czytam tego gatunku, ale chciałam spróbować. Muszę przyznać, że mimo tego, że oczywiste jest jak historia się skończy, to bawiłam się dobrze. Akcja płynie dosyć gładko, nie ma tu dziur fabularnych czy większych niedorzeczności. Sama historia wciąga i zapewnia rozrywkę, a to najważniejsze.
Problem mam jedynie z głównym bohaterem - jakoś bardzo nie polubiłam Pedra.
Nie lubię też w książkach nadmiernej szczegółowości, więc to mnie męczyło (typu dokładne opisanie kto gdzie stoi, jak unosi dłoń, co pije, co je, gdzie idzie).

Myślę, że było całkiem w porządku, z chęcią sięgnę po inne książki autorki.

Problem mam jedynie z głównym bohaterem - jakoś bardzo nie polubiłam...

trochę nierealistyczna, ale miło mi się ją czytało. lekka książka, ale ma w sobie coś, że chce się czytać dalej

Sonia jest bardzo szczęśliwa, za chwilę spełni swoje marzenie. Razem ze swoim chłopakiem Krzyśkiem, uda się na wymarzone wakacje. Jest pewna, że chłopak poprosi ją o rękę.. Pech chce, że już na samym początku, przeżywa rozczarowanie. Okazuje się, że nie jadą sami. Tylko z kolegami Krzyśka. Sonia szybko orientuje się, że oboje mięli inne plany na ten wyjazd. Ich związek przeżywa poważny kryzys, rozstają się..

Załamaną Sonie zauważa w restauracji Pedro (hiszpański aktor). Próbuje ją pocieszyć, nie może patrzeć na jej smutek. Wsparcie jakie od niego dostaje, szybko stawia ją na nogi. Sonia opowiada mu o swojej liście miejsc, które chciała zwiedzić. Pedro postawia, że odczaruje jej urlop i zwiedzą te wszystkie miejsca razem. Z czasem okazuje się, że są sobą bardzo oczarowani. Relacja Soni i Pedra rozwija się w szalonym tempie. Urok Hiszpanii sprawia, że Sonia nie ma hamulców, ma zamiar spędzić ten czas najlepiej jak się da.

Pedro jest aktorem i niedawno skończył zdjęcia do nowego filmu, grał rolę mordercy. Aktorzy z jego filmu zaczynają ginąć w podobny sposób, jak postacie z filmu. Głównym podejrzanym staje się Pedro. Sonia postanawia pomóc i zaczynają swoje śledztwo w tej sprawie. Tylko czy Sonia, może tak bezgranicznie zaufać mężczyźnie?

"Ktoś tu był przed tobą" romans z nutką kryminału, albo na odwrót ( jak kto woli). Ja osobiście bardzo lubię taką przeplatankę.

Bardzo przyjemna, choć mam wrażenie, że trochę przerysowana.

Bardzo przyjemna, choć mam wrażenie, że trochę przerysowana.

„Ktoś tu był przed tobą” to historia głównie romantyczna, która zabierze was do odległej Hiszpanii. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a od pędzącej akcji z finałowych rozdziałów nie sposób się oderwać. Przesłanie, które ze sobą niesie przygoda Soni troszkę się gubi, ale nie można odmówić jej powagi. Bo przecież nie można kogoś zmusić do miłości, nie można kochać za siebie i kogoś, a pierwsza miłość nie zawsze jest tą ostatnią.

Potrzebowałam takiej lekkiej, niezobowiązującej historii, napisanej przyjemnym stylem. Może troszkę grymasiłam, że tak dużo jest tego wątku romansowego, a to, na co czekałam dostałam dopiero w drugiej części powieści, ale z drugiej strony tytuł zaklasyfikowany jest jako obyczajowa, romans, więc teoretycznie było to do przewidzenia.

Spędziłam z tą opowieścią przyjemne chwile i czekam na kolejne powieści tej autorki.

„ᴋᴛᴏś ᴛᴜ ʙʏᴌ ᴘʀᴢᴇᴅ ᴛᴏʙą” ɴᴀᴛᴀʟɪᴀ ʙʀᴏżᴇᴋ 🌹

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

•• Wakacje, romans i gorąca Hiszpania. Brzmi idealnie? Do czasu, gdy pojawi się pierwszy trup… ••

Autorka - Natalia Brożek to moje najlepsze pisarskie odkrycie tego roku! Zachwyciła mnie swoją pierwszą powieścią, jaką miałam okazje czytać, a mianowicie „Wszystkie nasze granice”, która okazała się być, tak dobrze skonstruowana, pełna napięcia i niespodziewanej akcji, że nie mogłam się od niej oderwać!

Tym razem autorka zabiera nas do słonecznej Hiszpanii. Sonia - to główna bohaterka książki. Na codzień pracuje w magazynie z książkami. Dziewczyna marzy o podróży do Hiszpanii. I to marzenie spełnia jej facet - Krzysiek. Sonia podejrzewa, że może w końcu mężczyzna się jej oświadczy podczas tego wyjazdu. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, Krzysiek zaplanował te wakacje ze swoimi kumplami, a Sonie zabrał, bo przez przypadek dowiedziała się o wyjeździe. Rozczarowana Sonia przypadkiem trafia na przystojnego Pedro. Jak się okazuje, Pedro to znany aktor, który zabiera dziewczynę na premierę swojego pierwszego filmu, w którym grał mordercę. Na planie umiera jedna z reżyserek. Ta smierć nie daje mężczyźnie spokoju, więc próbuje sam dowiedzieć się co ludzie wiedzą, a informacje jakie udaje mu się zdobyć okazują się być zaskakującymi. A jakby tego było mało, to nagle trupy zaczynają się mnożyć…

Powieść Natalii Brożek czytało mi się naprawdę szybko, z łatwością się w nią wciągnęłam i pozostałam zainteresowana tą historią aż do samego końca. Nie znalazłam momentu, w którym akcja by mi się dłużyła czy w jakiś sposób mnie do siebie zniechęciła. Autorka utrzymywała takie tempo, aby nieustannie podtrzymywać zainteresowanie czytelnika i to wyszło jej znakomicie.

To świetna, wciągająca opowieść, z naprawdę barwnymi, ciekawie wykreowanymi postaciami, która powinna usatysfakcjonować każdego miłośnika twórczości autorki oraz łowców książek które łączą ze sobą romans i dreszczyk thrillera. Autorka tak fajnie konstruuje tempo tej akcji, tak fajnie przedstawia czytelnikowi kolejne wydarzenia, że nie sposób jest oderwać się od tej powieści. Bardzo chciałam wiedzieć, co wydarzy się dalej, w jakim kierunku potoczy się fabuła, a samo zakończenie było dla mnie satysfakcjonujące.

„Ktoś tu był przed tobą” to gorąca Hiszpania, przystojny mężczyzna, trup i zagadka do rozwiązania! Czego chcieć więcej?

„ᴋᴛᴏś ᴛᴜ ʙʏᴌ ᴘʀᴢᴇᴅ ᴛᴏʙą” ɴᴀᴛᴀʟɪᴀ ʙʀᴏżᴇᴋ 🌹

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Żadna polska autorka w tak prostych słowach nie potrafi wciągnąć w tak wielowątkową historię!

To naprawdę bardzo dobry romans i thriller w jednym! A wszystko to w połączeniu z polsko-hiszpańskimi realiami z latem w tle!

Wymarzona przez Sonię wycieczka z chłopakiem do Hiszpanii okazuje się daleka od wyobrażeń dziewczyny. Nie dość, że towarzyszą hej kumple chłopaka, to jeszcze Krzysiek qoli ich towarzystwo. Rozczarowana Sonia poznaje w restauracji Pedro, znanego hiszpańskiego aktora. Jak rozwinie się ta znajomość? Czy Sonię czeka fantastyczne przygoda? A może coś więcej? Przekonajcie się sami...
Było to moje pierwsze spotkanie z Autorką - ale z pewnością nie ostatnie. Podoba mi się styl pisania, czyta się szybko I przyjemnie. W książce mamy połączenie romansu i thrillera, z przewagą tego pierwszego. Początkowo historia przebiega spokojnie, bohaterowie się poznają, a ich relacja szybko nabiera tempa - może nawet trochę za szybko. Potem pojawia się zagrożenie i tajemnica. Ta część podobała mi się bardziej - trzyma w napięciu, pojawiają się wątpliwości... Lubię to w książkach. Ciekawa historia, intrygująca zagadka, perspektywa dwóch bohaterów I Hiszpania w tle sprawiają, że jest to fajna wakacyjna lektura.

Sonia od dawna marzy o Hiszpanii, dlatego nie może się doczekać, aż pojedzie tam na wakacje razem z chłopakiem. Po cichu ma nadzieję, że ten jej się oświadczy. Niestety, nic nie idzie według planu. Na wyjazd zabiera się dwójka kolegów chłopaka, a potem do Soni dociera, że ten związek nie ma przyszłości. Na ratunek przychodzi przystojny hiszpański aktor, Pedro. Jest dla niej wsparciem i przewodnikiem po mieście. Sielanka nie trwa jednak długo. Aktorzy z filmu, w którym mężczyzna zagrał główną rolę, giną w ten sam sposób co ich fikcyjni odpowiednicy. Sonia rozpoczyna własne śledztwo, jednak czy aby na pewno może ufać Hiszpanowi?

Życie bywa przewrotne. Pisze własne scenariusze. Możemy planować, marzyć, mieć cele, ale nigdy nie mamy pewności, że stanie się to, tego naprawdę pragniemy. Ja wierzę jednak, że wszystko dzieje się po coś. Każde wydarzenie czegoś nas uczy. Być może czasem coś się nie uda, bo coś innego, czego się nie spodziewamy, jest dla nas lepsze. Tak właśnie było w przypadku Soni. Marzyła o oświadczynach, o ślubie, ale... jak się okazało, nie trafiła na tego odpowiedniego człowieka. Zmieniła to Hiszpania.

Ja też marzę o Hiszpanii. Przysięgam, że kiedyś tam pojadę. Przeraża mnie wizja samolotu, ale Hiszpania jest takim miejscem, dla którego jestem w stanie to przetrwać. Na razie jednak raczę się wyjątkowymi książkami, których akcja dzieje się w tym magicznym kraju. Bo właśnie taka jest ta książka - wyjątkowa.

Może nie jestem największą fanką romansów, ale ten zdecydowanie do mnie trafił. Uroku dodał mu hiszpański klimat, a ja mam słabość do wszystkiego, co hiszpańskie. Ta książka to jednak nie tylko romans, to również mrożący krew w żyłach kryminał, który trzymał mnie w napięciu i napawał niepokojem. Kto jest winny? Jaki będzie finał? Pytania się mnożyły, pod koniec czytałam z prędkością światła, jak nie szybciej.

Trzecia książka Natalii Brożek, trzeci raz przewróciłam ostatnią stronę bardzo zadowolona. Czekam na kolejne!

P.S A gdzie mój Hiszpan? 🤪

• Audiobooki
  • Romans

Dodaj cytat z książki Ktoś tu był przed tobą