The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment

Okładka książki The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment Rosie Danan
Okładka książki The Intimacy Experiment. Miłosny eksperyment
Rosie Danan Wydawnictwo: Filia Cykl: The Shameless Series (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Shameless Series (tom 2)
The Intimacy Experiment
Filia
2023-08-09
2023-08-09
2021-04-06
Agnieszka Moore

Dobra, ale jednocześnie też strasznie nudna - w porównaniu do tomu pierwszego zabrakło tego dreszczu ekscytacji, bardziej opieramy się na rozmyślaniach w dążeniu do duchowości, otwarciu na seksualność i rozumieniu naszego otoczenia (co nie jest złe, oczywiście, po prostu mi nie siadło aż tak, jak oczekiwałam).

Na początku jakoś mnie nie porwała, troszkę zmuszałam się do czytania. Mniej więcej w połowie zrobiło się spoko, ale wciąż bez szału. Jest to prosta książka, która przekazuje naprawdę fajne wartości - nie powinno się oceniać innych na podstawie ich przeszłości, preferencji czy doświadczeń. Brakowało mi tutaj jakiegoś innego wątku niż sam romans, bo bywało nudno, a myślałam, że będzie ciekawie i kontrowersyjnie.
Tłumaczenie książki kiepskie, często pojawiały się zwroty przetłumaczone 1:1 z języka angielskiego. Wyłapałam je i wiedziałam o co chodzi, ale dla kogoś, kto nie zna angielskiego, będzie to brzmiało dziwnie i bezsensownie (zresztą i tak brzmi bardzo głupio).

Seks od zawsze dobrze się sprzedaje. Tak czy nie? Chodźcie pogadamy!

Poprzednia książkę tej autorki, wprowadziła mnie w niezłe osłupienie, bo nie przypominam sobie abym czytała książkę o pracy w branży porno i o tym jak to wygląda od podszewki (przynajmniej częściowo, bo nie wiem, ile z tego się zgadza). I tamta historia meeeegaaaaa mi się podobała, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po historie Naomi i Ethana. I tu się bardzo zdziwiłam 🙈

Ethan jest… rabinem, a Naomi to była gwiazda porno, która chce uczyć o intymności. Dostaje pierwszą szansę. Ma prowadzić wykłady w synagodze i przyciągnąć jak najwięcej nowych „wiernych” do podupadającej społeczności. Zapomniałam wspomnieć, że Ethan jest niesamowicie przystojnym RABINEM. Czy bezuczuciowa Naomi zmieni swoje zdanie na temat związków?

Seks i religia. Dla nas to dość kontrowersyjne połączenie. No bo jak tak można mówić o intymności w domu Boga… No można i to właśnie pokazuje, jak inna religia może podchodzić do tego połączenia. A judaizm bardzo różni się w tej kwestii od religii katolickiej.

Ethan to bardzo ciekawa postać w tej historii. Czasami czytając zastanawiałam się, jak ciekawie podchodzi do życia i jak bardzo pragnie mieć obok siebie odpowiednia osobę. Jest też przy tym baaardzo uroczy i okropnie nieśmiały. Wiec, gdy spotyka była gwiazdę porno, kompletnie traci dla niej głowę. A potem serce. Naomi nie grzędy pewnością siebie i wie, kiedy może użyć swojego cięte języka. Nie spodziewa się jednak, że ten nieśmiały rabin, może wiele zmienić w jej życiu.

Bardzo przyjemnie czytało mi się te książkę, mimo że napisana była w trzeciej osobie. Wciągnęła mnie od razu i to tak, że wcale nie chciała puścić. To połączenie seksu i religii, może być dla niektórych za bardzo kontrowersyjne, aleee niekiedy książki takie powinny być. Powinny szokować, ale też ukazywać, że powinniśmy jednak iść z duchem czasu a nie podążać utartymi ścieżkami. A miłość, powinna być tym co nas połączy, a nie podzieli ♥️♥️

Seks od zawsze dobrze się sprzedaje. Tak czy nie? Chodźcie pogadamy!

~Masz tylko jedną szansę, by zrobić pierwsze złe wrażenie.~

Pierwsza myśl- co ja czytam i czy na pewno chcę kontynuować. Połączenie rabina z byłą gwiazdą porno jest dosyć nietypowe.

~Jestem laska dynamitu. Kiedy dynamit sam się niszczył, nie było to wielką tragedią. W końcu do tego został zaprojektowany.~

~Jesteś cenna […] nie pomimo, ale z powodu tego wszystkiego, co według ciebie czyni cię zepsutą.~

Mamy tutaj do czynienia z mocnym kobiecym charakterem, a delikatnym męskim, co w tego typu książkach rzadko się zdarza. Przypadło mi to do gustu, fajna odmiana od typowych romansów. Naomi i Ethan prowadzą seminaria o współczesnej intymności, które mają zachęcić młodsze pokolenie do uczęszczania do synagogi. Temat ogromnie kontrowersyjny, sama początkowo uznałam pomysł za dziwny i nie pasujący do tego typu miejsc. Jednak miło się zaskoczyłam, książkę czytało się szybko i przyjemnie. Motyw trochę zakazanej miłości mogłoby się wydawać, trochę nieoczywiste połączenie, ale pokazuje to, że miłość pojawia się w nieoczekiwanych momentach.

~Masz tylko jedną szansę, by zrobić pierwsze złe wrażenie.~

~Jesteś cenna […] nie pomimo, ale z powodu tego wszystkiego, co...

Uwielbiam poprzednią książkę tej autorki, więc byłam podekscytowana wieścią o drugim tomie i sięgnęłam po niego bez czytania opisu. Przeczytałam pierwsze 50 stron i na tym zakończyłam moją przygodę z tą książka.

Bohaterka jest byłą gwiazdą porno i edukatorką seksuologi, a on jest rabinem (przywódca religijny w judaizmie) i strasznie mi nie siedział romans między nimi. Połączenie seksu i religii mi się ze sobą kłócił, najpewniej przez wychowanie mnie w wierzeniach chrześcijańskich, które traktują seks jako coś złego. Przez to połączenie tych dwóch spraw mi się gryzie i czytanie tej książki było po prostu dla mnie dziwne, mimo że normalnie lubię czytać spicy książki.

Naomi to kobieta, która wie czego chce i zawsze dąży do wyznaczonego celu. Po ogromnym sukcesie sekspozytywnego start-up'u (którego jest współzałożycielka),za wszelką cenę chce iść o krok dalej i prowadzić wykłady na żywo. Akademickie rewiry kuszą ją niesamowicie,ale nie jest jej łatwo- seks nadal jest tematem gorszacym wiele wyżej postawionych osób, mimo, że ona sama jest ekspertką w tej dziedzinie. Podczas jednego ze spotkań otrzymuje propozycję od Ethana, który chce, żeby Naomi dawała wykłady w SYNAGODZE, a on sam jest RABINEM! Teoretycznie byłoby to "upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu": Ona mogłaby realizować się jako wykladowczyni, on natomiast mógłby przyciągnąć nowe osoby do Synagogi...w innym wypadku grozi jej zamknięcie.
Czy Naomi przystanie na propozycję Rabina? Czy seminaria o współczesnej intymności mają szansę przyciągnąć nowe osoby do świątyni? I co oni sami poczną z wzajemnym przyciaganiem, któremu nie da się zaprzeczyć? Czy ten eksperyment się uda?
Komedia romantyczna, którą czyta się szybko i przyjemnie.Pierwsza myśl po przeczytaniu, która przychodzi mi na myśl to KONTRAST, który pojawia się między samymi bohaterami, ale także pomiędzy ich profesjami.
Połączenie wyzwolonej kobiety, seks-edukatorki, w tym byłej gwiazdy filmów dla dorosłych z Rabinem od razu mnie zafascynowalo. Teoretycznie to nie może się udać, ale w praktyce przecież przeciwieństwa się przyciągają prawda? Ciekawa byłam jak poradzi sobie z tym wybuchowym mixem postaci autorka i muszę przyznać, że udało się Jej wyśmienicie. Ich relacja, to dość nietypowe połączenie, to zróżnicowanie bohaterów szalenie mi się podobały. Naomi to typowa "kobieta rakieta", wyzwolona i pewna siebie . Ciągle musi udowadniać, że zasługuje na szacunek, a walka o edukację seksualną to nie łamanie tabu, tylko uswiadamianie w sferze, która dotyczy każdego człowieka. Ethan natomiast to spokojny,poukladany mężczyzna . Słowo "poczciwy" pasuje do niego idealnie. W tym zestawieniu to ona jest "barwnym ptakiem" tej historii i trochę przyznam szczerze przycmila męskiego głównego bohatera.
Ich związek to mieszanka emocji, pikanterii i szczypty delikatności. Niedopowiedzenia i problemy z jakimi zmagają się Naomi i Ethan, poruszane ważne tematy oraz zabawne dialogi tej dwójki sprawiają, że historia wciąga bez reszty. Oczywistym jest, że ich relacja "nie obędzie się bez echa" wśród opinii publicznej. Czy i jak sobie poradzą? Przekonajcie się sami!

Książka pod tytułem "The Intimacy Experiment Miłosny Eksperyment" opowiada historię Naomi, która porzuciła branże porno by prowadzić bezwstydną oraz Ethana, który po śmierci taty zostaje rabinem w jednej z synagog. Młoda kobieta chce spełnić swoje marzenie o byciu psychologiem dlatego postanawia iść na wykłady w wyniku zbiegu okoliczności pojawia się młody rabin, który chce przyciągnąć nowych wiernych do swojej synagogi. Ethan poznając Naomi wpada na pomysł młoda kobieta poprowadziła warsztaty pod tytułem "Współczesna intymność" w świątyni, którą z kryzysu chce wyciągnąć atrakcyjny rabin. Czy Naomi w wyniku poznawania swojej religii i młodego mężczyzny postanowi zrzucić pancerz, który wyhodowała pracując latami w branży porno oraz czy Ethan osiągnie swój cel oraz znajdzie szczęście u boku byłej pracownicy przemysłu pornograficznego przekonaj się czytając książkę autorstwa Rosie Danan.

Naomi i Ethan mieli testować granice miłości. W rzeczywistości jedyne granice, które testowali, to granice mojej cierpliwości.

Historia z założenia zadziorna i kontrowersyjna okazała się nijaka i słaba. Autorka próbuje odcinać kupony z motywu, który w przypadku "The roommate. Współlokatorzy" zapewnił książce sukces. Wszystkie elementy próbują na siłę być prowokujące, wszystko ocieka skandalem, a tak naprawdę to... nie.

Nie ma tutaj chemii między bohaterami, ich relacja pojawia się znikąd. Brakuje nawet tego "seksownego stylu" autorki, o którym pisałam w przypadku jej poprzedniej książki. "Miłosny eksperyment" jest nudny i płytki. Nie ma w nim nic, co skłoniłoby mnie do sięgnięcia po inne książki autorki.

Czego nie powiedzieć o książkach Rosie Danan, z całą pewnością jest mistrzynią budowania gorącej atmosfery. I tak też jest w najnowszej powieści autorki, która ukazała się w Polsce. Atmosfera między bohaterami jest napięta do granic możliwości, tak bardzo, że można ją kroić nożem. Iskrzy niesamowicie, co jest trochę zadziwiające, jeśli spojrzeć na to, jak bardzo niedobraną parą są Naomi Grant i Ethan Cohen. Ona to była aktorka filmów porno, która obecnie zajmuje się edukacją seksualną. Seks-pozytywny start-up, którego jest współzałożycielką, stał się międzynarodową sensacją, dlatego Naomi chce rozszerzyć swoją platformę edukacyjną o wykłady na żywo. Niestety środowisko akademickie nie chce jej zatrudnić. On był kiedyś nauczycielem, a obecnie jest rabinem nowoczesnej synagogi. Uzyskał to stanowisko ze względu na swoje nietradycyjne pochodzenie. Aby przyciągnąć większą liczbę osób do świątyni, Ethan decyduje się poprowadzić z Naomi serię seminariów na temat współczesnej intymności, randkowania i związków. I tak oto ta dwójka zupełnie różnych osobowości łączy siły i zaczyna się dziać.

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, momentami nawet z rumieńcami na twarzy. Jest lekka, idealna na zakończenie wakacji. Już sam pomysł na fabułę wydaje się nietuzinkowy, a i poprowadzony został całkiem zgrabnie. Autorka wyciągnęła z niego wszystko to, co wyciągnąć się dało. Słowem, to dobrze napisana książka. Do tego ciekawa, bo bohaterowie niosą na swoich barkach pewien bagaż doświadczeń i zmagają się z demonami z przeszłości. I zanim ruszą dalej z życiem, muszą sobie wszystko jakoś poukładać. Dlatego nie wszystko kręci się wokół prowadzonych przez nich seminariów i pomysłu na miłosny eksperyment, swoją drogą równie intrygujący.

Dobra kreacja bohaterów to kolejny plus dla tej powieści. Z każdym z nich można się w jakiś sposób utożsamić, chociaż są to z pewnością barwne i dość nieoczywiste postaci. Romans, jakim raczy nas powieść jest równie nieoczywisty i w pewnym sensie nawet zakazany. Dlatego, jeśli lubicie ten wątek, książka jest dla Was idealna. Akcja toczy się wartko, jednak zdarzają się momenty, kiedy myślami odlatuje się gdzieś daleko. Osobiście nie jestem zbyt dużą fanką wątków religijnych w książkach, szczególnie tych obszernie opisanych, dlatego ta powieść czasem mnie nużyła. Na szczęście nie dochodziło do tego zbyt często.

Trochę jest to romans, jak już pisałam, nieoczywisty, trochę komedia romantyczna. Powieść jest zabawna, ale potrafi również wzruszyć, a przede wszystkim nie jest o niczym. Przekazuje uniwersalne prawdy i wartości w bardzo lekki, przystępny sposób. Dobrze się z tą książką bawiłam. Podobała mi się chyba nawet bardziej niż pierwszy tom serii ze względu na pomysł i bohaterów, którzy są zupełnie inni od tych, których spotykam w większości czytanych przeze mnie książek. Dlatego oczywiście polecam!

Historia o miłości, jakiej jeszcze nie było. Naomi Grant to była aktorka filmów porno, która obecnie zajmuje się edukacją seksualna. Tymczasem Ethan Cohen niegdyś był nauczycielem, a obecnie zajmuje się... swoją synagogą, w której jest rabinem. Para totalnie niedopasowana, a jednak dopiero gdy się spotykają wszystko zyskuje sens.

Nie czytaj, jeśli nie lubisz romansów.
Nie czytaj też, jeśli jesteś bardzo pruderyjną osobą.
Nie czytaj, jeśli lubisz jak ludzie nie mają przeszłości i ścigających ich demonów.

Ale przeczytaj gdy:
- lubisz nieoczywiste połączenia,
- wierzysz, że miłość daje siłę, a nie moc uzdrawiania,
- chcesz przeczytać dobrze napisany romans z wartką akcją.

Nie czytaj, jeśli nie lubisz romansów.
Nie...

• Do kupienia