rozwińzwiń

Gorzka cena wolności

Okładka książki Gorzka cena wolności Elżbieta Gizela Erban
Okładka książki Gorzka cena wolności
Elżbieta Gizela Erban Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Kochankowie Burzy (tom 7) powieść historyczna
400 str. 6 godz. 40 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Cykl:
Kochankowie Burzy (tom 7)
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Videograf S.A.
Data wydania:
2023-09-14
Data 1. wyd. pol.:
2023-09-14
Liczba stron:
400
Czas czytania
6 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378359807
Tagi:
literatura polska dramat uczucia
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
43 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
276
275

Na półkach:

Z każdym kolejnym tomem z ciekawością przenoszę się do świata hrabiny Klonowieckiej.Ona sama denerwuje mnie strasznie,ale seria jest świetna.Trudne czasy walki o wolność budzą mój podziw i wiarę ,choć już coraz mniejszą, w zwycięstwo.Rola,którą odgrywały w tamtych czasach kobiety jest olbrzymia.Podziwiam ich odwagę,ale przeraża mnie czasami ich...zwykła ludzka głupota i stawianie wszystkiego na jedną kartę nawet za cenę siebie.Wprost nie do pojęcia jest to,że ,,swój zdradza swego".Główna bohaterka mimo tego,że często mnie drażni to też imponuje mi...swoją odwagą,sprytem przenikliwością.Akcja powieści toczy się wolno .Niektóre sceny wywołują łzy Emocje są naprawdę wielkie.Polecam

Z każdym kolejnym tomem z ciekawością przenoszę się do świata hrabiny Klonowieckiej.Ona sama denerwuje mnie strasznie,ale seria jest świetna.Trudne czasy walki o wolność budzą mój podziw i wiarę ,choć już coraz mniejszą, w zwycięstwo.Rola,którą odgrywały w tamtych czasach kobiety jest olbrzymia.Podziwiam ich odwagę,ale przeraża mnie czasami ich...zwykła ludzka głupota i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2611
2290

Na półkach: , , ,

"Co­kol­wiek bę­dzie­my o sobie pisać czy mówić, czło­wiek jest i bę­dzie dra­pież­ni­kiem. Nie cza­ruj­my się, ta cecha ujaw­nia się w okre­ślo­nych oko­licz­no­ściach…”

Z przyjemnością ponownie przeniosłam się do trudnego, niepokojącego świata Niny. Dziewczyna została doświadczona przez los, jej dzieciństwo nie było usłane różami. Teraz jest mężatką, niedawno została matką. Nieustannie towarzyszy jej obawa o męża, który dobro rodziny przedłożył nad dobro ojczyzny. Czy jednak mógł postąpić inaczej? Niestety Aleks zostaje ciężko ranny, troskliwa opieka żony powoduje, że stopniowo dochodzi do siebie. Nina jest osobą odważną, silną, ukrywa swoje słabości przed bliskimi.

Wielowątkowa opowieść, której akcja toczy się niespiesznie, wzbudza emocje i niezmiennie intryguje. Fabuła zajmująco utkana, z dużą dbałością o szczegóły, przenosi nas do burzliwych, niespokojnych czasów, ukazuje pokomplikowane relacje międzyludzkie. Autorka włożyła w swą powieść dużo serca. Wyraźnie czujemy emocje, porywy serca, wewnętrzne rozterki naszych bohaterów. A ci rewelacyjnie ukazani, złożoność charakterów daje nam ogromny przekrój ludzkich osobowości, z niektórymi bardzo się zżyłam. Do Niny początkowo miałam mieszane uczucia, mało zostało w niej z samolubnej, kapryśnej dziewczyny. Ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w jej życiu, spowodowały, że szybko musiała dorosnąć. Wykazała się ogromną odwagą i siłą, jej determinacja wzbudziła podziw i szacunek służby, a wszystko to w obliczu zagrożenia życia bliskich. Jej zaradność, samozaparcie, gospodarność, troska o bliskich, o służbę, o dwór robi pozytywne wrażenie. Nie boi się mówić co myśli, otwarcie krytykuje z góry skazany na porażkę powstańczy zryw.

Postacie i fakty historyczne idealne współgrają z fikcją literacką. Arystokratyczny świat w całej okazałości, jedni sympatyzują z zaborcą, czerpią z tego osobiste korzyści, drudzy wręcz przeciwnie, dumni, nieugięci, prawdziwi patrioci. Głęboka wiara, moralność, etykieta. Codzienność pełna kontrastów, szlachta żyjąca ponad stan i biedni, zacofani coraz częściej buntujący się chłopi. Powstańcy zaczynają być świadomi nadchodzącej klęski, ich zryw przeciw zaborcy został okupiony wieloma wyrzeczeniami i przelaną krwią. Ogromna rola, zaangażowanie, pomoc kobiet, ich niepokój, troska, zapobiegliwość, siła i determinacja. Nie walczyły wręcz, ale angażowały się w walkę na różne sposoby.

Pięknie napisana, poruszająca, słodko-gorzka opowieść. Czujemy klimat i atmosferę tamtych czasów. Honor, walka o wolność, trudne wybory, miłość i niepewność jutra. Zakończenie tej części zszokowało mnie, z niecierpliwością czekam na kolejny tom. I to przepiękne wydanie, niezmiennie zachwyca! Bardzo polecam całą serię.

https://tatiaszaaleksiej.pl/gorzka-cena-wolnosci/

"Co­kol­wiek bę­dzie­my o sobie pisać czy mówić, czło­wiek jest i bę­dzie dra­pież­ni­kiem. Nie cza­ruj­my się, ta cecha ujaw­nia się w okre­ślo­nych oko­licz­no­ściach…”

Z przyjemnością ponownie przeniosłam się do trudnego, niepokojącego świata Niny. Dziewczyna została doświadczona przez los, jej dzieciństwo nie było usłane różami. Teraz jest mężatką, niedawno została...

więcej Pokaż mimo to

avatar
249
241

Na półkach:

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
"Gorzka cena wolności" to siódmy tom sagi "Kochankowie Burzy", który miałam przyjemność przeczytać.📖☕🌷
Nie wiem, jak to zrobiła Elżbieta Gizela Erban, ale kolejna część jest równie pasjonująca jak poprzednie. 💛
W "Gorzkiej cenie wolności" przeżywamy mniejsze lub większe sukcesy oraz porażki dzielnie walczących o wolną Polskę powstańców. Problemów jest bez liku: zła organizacja, brak broni, tarcia na górze, zdrady....
Gdy wydaje się, że Nina dzięki sprzedaży warszawskiego mieszkania poprawi trochę warunki życia w Makowie, dochodzi do tragedii podstępnie zaatakowanego w wąwozie oddziału Alka.
Sam Aleksander ledwo uchodzi z życiem...

"Kochankowie Burzy" to kopalnia wiedzy o powstaniu styczniowym.
Autorka ukazuje dramat tych, którzy poszli walczyć o niepodległość Polski i tych, którzy z tęsknotą czekali na ich powrót.
Ten tom, a zwłaszcza jego pełna emocji końcówka złamała moje serce 💓.
Nie mogłam powstrzymać napływających łez
z powodu opisanych przez autorkę ludzkich dramatów...
"Kochankowie Burzy" to wielkie emocje, pasjonująca fabuła i kipiące uczucia.
Bardzo żałuję, że Autorka nie doczekała tak pięknego wydania swego dzieła.

Polecam Wam serdecznie i czekam na kolejną część.🌷
Moja ocena 9/10. 💙😘

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
"Gorzka cena wolności" to siódmy tom sagi "Kochankowie Burzy", który miałam przyjemność przeczytać.📖☕🌷
Nie wiem, jak to zrobiła Elżbieta Gizela Erban, ale kolejna część jest równie pasjonująca jak poprzednie. 💛
W "Gorzkiej cenie wolności" przeżywamy mniejsze lub większe sukcesy oraz porażki dzielnie walczących o wolną...

więcej Pokaż mimo to

avatar
519
482

Na półkach:

Kochankowie Burzy autorstwa Elżbiety Gizeli Erban to napisana z rozmachem i niezwykłą starannością seria ze świetnie rozwiniętym tłem historycznym, która zabiera czytelnika do czasów, kiedy Polacy próbowali stawiać czoła okrutnemu zaborcy.
„Gorzka cena wolności” to już siódma część w której Aleks zostaje cieżko ranny, kiedy powstańcy wpadają w zastawioną na nich zasadzkę. Niestety, nic nie wiadomo o losach Jaśka i Tadzia.
Nina chce zawalczyć o rodowy majątek i ukarać kolaboranta. Czasy są trudne, a codzienność to strach, bo na każdym kroku czai się zagrożenie oraz donosiciele.
Muszę przyznać, że to chyba najsmutniejszy i wręcz naładowany emocjami tom tej serii jaki dane mi było czytać. Autorka niezwykle plastycznie opisuje wydarzenia, brutalność wroga i niepewność jutra.
Z niezwykłą obrazowością kreśli realia minionej epoki i heroiczną walkę z zaborcą, dzieląc się z czytelnikiem sporą ilością faktów historycznych, dat i nazwisk. To taka lekcja historii, której chce się słuchać, chce się ją czytać, która została podana w bardzo przystępnym i ciekawy sposób i która nie ma nic wspólnego z nudą.
A w to wszystko wpleciona piękna miłość, która wydaje się być silniejsza niż wszystko inne…

Kochankowie Burzy autorstwa Elżbiety Gizeli Erban to napisana z rozmachem i niezwykłą starannością seria ze świetnie rozwiniętym tłem historycznym, która zabiera czytelnika do czasów, kiedy Polacy próbowali stawiać czoła okrutnemu zaborcy.
„Gorzka cena wolności” to już siódma część w której Aleks zostaje cieżko ranny, kiedy powstańcy wpadają w zastawioną na nich zasadzkę....

więcej Pokaż mimo to

avatar
563
378

Na półkach: , ,

Muszę przyznać, że entuzjazm związany z cyklem „Kochankowie burzy” lekko mi opadł. Chyba jestem zmęczona tym okresem powstania styczniowego. W siódmym tomie nadal kręcimy się wokół tych tematów, dużo nazw, dat i bitew. To ciekawy czas, autorka bardzo dokładnie skupiła się na odtworzeniu trudnych wydarzeń. Klęskę widać już coraz bliżej. Zaborca nie pozwala sobą pomiatać. Ja czekam na coś innego, na powiew świeżości, na radość i szczebiot śmiechu. Czuję tę ciemną zasłonę nad sobą i chcę ją szybko odgonić. Pięknie autorka pisze o miłości Nadii i Aleksa. Nadia zaczyna dojrzewać, chociaż wciąż czuję do niej żal, za to, co zrobiła ze swoją córeczką. Ta odmiana dodała jej odwagi, hardości i zacietrzewienia. Walczy o swój dwór, ziemię i ludzi. Styka się też z trudnymi do zniesienia wydarzeniami, kiedy jej najbliżsi muszą walczyć o życie, albo to życie tracą. Czekam na kolejny tom. Może więcej odnajdę w niej optymizmu i barw.

Muszę przyznać, że entuzjazm związany z cyklem „Kochankowie burzy” lekko mi opadł. Chyba jestem zmęczona tym okresem powstania styczniowego. W siódmym tomie nadal kręcimy się wokół tych tematów, dużo nazw, dat i bitew. To ciekawy czas, autorka bardzo dokładnie skupiła się na odtworzeniu trudnych wydarzeń. Klęskę widać już coraz bliżej. Zaborca nie pozwala sobą pomiatać. Ja...

więcej Pokaż mimo to

avatar
888
875

Na półkach:

„Gorzka cena wolności” to już siódmy tom wspaniałej serii „Kochankowie burzy”. Czy jeszcze potrafiła mnie kolejna księża czymś zaskoczyć? Oczywiście. Mam ważnienie, że każdy kolejny tom jest ciekawszy od poprzedniego.
W tej części powstańcy zmęczeni potyczkami i ukrywaniem się w lesie wpadają w zasadzkę. Wiele rodzin pogrąża się w żałobie. Aleks jest ciężko ranny, a o Jaśku i Tadziku nie wiadomo nic. Nina, której charakterek coraz bardziej wyostrza się również musi stoczyć bój. Ale nie z wrogimi wojskami, a z chciwym Starewiczem. Pragnie ona odzyskać swój rodowy majątek oraz ukarać kolaboranta. W poprzednich tomach Nina była rozpieszczonym dzieckiem. Wydarzenia jakie spotkały ją w ostatnim roku sprawiły, że dojrzała.
Autorka jak zwykle wspaniale oddała ducha minionej epoki. Nastroje Polaków po powstaniu styczniowym, ich patriotyzm. Osobno pokazała nastawienie do walki mężczyzn a osobno kobiet. Każde z nich miało swoją rolę w tamtych czasach by spełnić swój obowiązek wobec ojczyzny. By naprawić to co utracili przed laty ich dziadkowie. Moją ulubienicom niezmiennie zostanie Nina, która zmienia się w kobietę i coraz mniej patrzy tylko na swoje wygody.
Jeśli jeszcze nie czytaliście żadnego tomu z serii „Kochankowie Burzy” to koniecznie sięgnijcie po poprzednie tomy. Książka oprócz miłosnych uniesień, zawiera również dużą lekcję historię.

„Gorzka cena wolności” to już siódmy tom wspaniałej serii „Kochankowie burzy”. Czy jeszcze potrafiła mnie kolejna księża czymś zaskoczyć? Oczywiście. Mam ważnienie, że każdy kolejny tom jest ciekawszy od poprzedniego.
W tej części powstańcy zmęczeni potyczkami i ukrywaniem się w lesie wpadają w zasadzkę. Wiele rodzin pogrąża się w żałobie. Aleks jest ciężko ranny, a o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
322
193

Na półkach: , ,

VII tom sagi i za każdym razem poziom wzrasta.
Nie lubię wnikliwego opisywania treści, bo odbiera to przyjemność czytania, więc napiszę tylko, że nie ma w tej sadze słodkich, lekkich i tylko przyjemnych tematów. Nie ma tu wątku: kochają się i żyli długo i szczęśliwie. A wręcz przeciwnie. Główni bohaterowie nie zawsze wychodzą obronną ręką i ich losy nie są niczym z hollywodzkich komedii romantycznych. Wszystko to przedstawione w świetnie pokazanej ówczesnej rzeczywistości pod zaborami. Czyta się, jak najlepszą sensację.
Gorzka cena wolności jest naprawdę gorzka. Samo życie.
Każdy tom zaskakuje, przynajmniej mnie.
Polecam fanom sag, szczególnie tym, którzy lubią te kostiumowe osadzone w realiach Polski.

VII tom sagi i za każdym razem poziom wzrasta.
Nie lubię wnikliwego opisywania treści, bo odbiera to przyjemność czytania, więc napiszę tylko, że nie ma w tej sadze słodkich, lekkich i tylko przyjemnych tematów. Nie ma tu wątku: kochają się i żyli długo i szczęśliwie. A wręcz przeciwnie. Główni bohaterowie nie zawsze wychodzą obronną ręką i ich losy nie są niczym z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
678
678

Na półkach:

"Gorzka cena wolności" to już siódmy tom serii "Kochankowie Burzy". Ciąg dalszy zmagań powstańców z trudnymi warunkami życia w lesie. Aleks zostaje ranny a pod troskliwą opieką Niny, powoli wraca do zdrowia. Nie jest łatwo egzystować w warunkach, gdzie czai się wróg a nigdy nie wiadomo kto jest kolaborantem. Cały czas coś się dzieje i nie ma chwili wytchnienia...

W tej części, autorka skupiła się w znacznej mierze na historycznym aspekcie Powstania Styczniowego. Podaje wiele faktów, nazwisk czy bitew. Wszystko to jest wplecione w fabułę ale tak aby nie przytłoczyć czytelnika. Odnajdujemy tutaj znajomych już bohaterów i wspólnie z nimi dzielimy ich przeżycia i rozterki. Nina dorasta a z rozkapryszonej pannicy, przemienia się w kobietę, która jeśli potrzeba potrafi być twarda i bronić swego jak lwica. Wolność, tak jak to jest w tytule, często okupiona jest cierpieniem i ma gorzki smak. Nie raz trzeba zapłacić wysoką cenę, własnym zdrowiem czy nawet śmiercią. To był najbardziej smutny z wszystkich dotychczasowych tomów, zakończył się w nefralgicznym momencie, więc czekam na kolejną część i dalszy rozwój wydarzeń.

"Gorzka cena wolności" to już siódmy tom serii "Kochankowie Burzy". Ciąg dalszy zmagań powstańców z trudnymi warunkami życia w lesie. Aleks zostaje ranny a pod troskliwą opieką Niny, powoli wraca do zdrowia. Nie jest łatwo egzystować w warunkach, gdzie czai się wróg a nigdy nie wiadomo kto jest kolaborantem. Cały czas coś się dzieje i nie ma chwili wytchnienia...

W tej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
990
865

Na półkach: , , , , ,

Kochankowie Burzy to monumentalne dzieło życia Elżbiety Gizeli Erban. Porywająca opowieść o wielkiej miłości, dla której tło stanowią wydarzenia poprzedzające wybuch powstania styczniowego. Śledząc losy młodziutkiej Niny, czytelnik przenosi się do czasów, gdy honor i obowiązek wobec Ojczyzny były cenniejsze niż własne życie. Autorka w cudowny sposób przenosi nas do tamtych lat i opowiada w bardzo obrazowy sposób tamte historie, a my czujemy się jego częścią i przeżywamy ich losy jak swoje.

Jestem zakochana w całej serii i robi mi się smutno, bo to już siódma, a z tego, co wiem, ma być ich tylko jedenaście. Tak ciężko będzie mi się rozstać z głównymi bohaterami, bo czuje, jakby byli moją rodziną.

W tej części będzie smutno, bo panują trudne czasy dla Polski, Polaków. Nina będzie jednych musiała chować w grobach innych witać. Będzie walczyć o wolność najbliższych, poświęcając tak wiele. W tej części akcja jest szybka i ciągle coś się dzieje. Kiedy mieszkańcom Makowa wydaje się, że chwilowo mogą odetchnąć z ulgą, los zsyła na nich kolejną tragedię, a Nina musi wyruszyć do Warszawy, by ratować więźnia Cytadeli.

Koniec książki zawsze przerywa jakiś ważny moment, na który trzeba cierpliwie czekać... W następnej części to chyba już będzie kumulacja wszystkiego, co się nawarstwia. Nie mogę się jej doczekać i już odliczam dni do następnej super części, niesamowicie dobrej serii.

Kochankowie Burzy to monumentalne dzieło życia Elżbiety Gizeli Erban. Porywająca opowieść o wielkiej miłości, dla której tło stanowią wydarzenia poprzedzające wybuch powstania styczniowego. Śledząc losy młodziutkiej Niny, czytelnik przenosi się do czasów, gdy honor i obowiązek wobec Ojczyzny były cenniejsze niż własne życie. Autorka w cudowny sposób przenosi nas do tamtych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1202
1023

Na półkach: , , , , , ,

Siódme spotkanie z serią "Kochankowie burzy" wydaje mi się najbardziej poważne, rzeczowe, wsparte na historycznych wydarzeniach. Choć nie brak w nim przewijających się przez wszystkie tomy ideałów i podziwu dla straczeńczej walki, autorka dociera wreszcie do miejsca, w którym wiedzionych patriotyzmem bohaterów dopadają konsekwencje powstańczych decyzji. I niestety, ból, śmierć i żałoba przychodzą hurtowo, nie oglądając się na uprzednie dramaty.

Sporo w tej książce nazwisk i dat, bitew i ruchów powstańczych partii ale Pani Erban doskonale wiedziała jak sprawić, by czytelnik nie zapadł się bezemocjonalnie w podręcznikową wiedzę. Na krótkie ale gwałtowne chwile oddaje nam bohaterów, do których jesteśmy już nad wyraz przywiązani. Natychmiast stajemy się czujni, łapiemy oddech dzieląc z nimi radość, miłosne wyznania i niepokój o zdrowie i życie najbliższych. Często przychodzi nam mocno ściskać kciuki za powodzenie coraz trudniejszych negocjacji, martwić się o rannych i kurierki, ubolewać nad rozpadem społeczeństwa i zdradą. Wszystko, pomimo jaśniejszych chwil, zmierza jednak do smutku i rozpaczy. Taka jest "Gorzka cena wolności", za którą tęsknią ci, co w boju, ci, którzy wciąż na nowo stawiają na nogi zniszczone majątki i ci, którzy zostają zesłani daleko w głąb Rosji.

Przygnębiająca jest ta część opowieści ale jakże prawdziwa, poparta dokumentami i cytatami z rzetelnej literatury historycznej. Autorka zostawia nas w głębokiej żałobie i coraz większym zwątpieniu protęgowanym śmiercią i rozerwanymi więziami rodzinnymi. Pozostaje, jak Nina, ciągle mieć resztki nadzei na ocalenie i powrót do zmienionej na zawsze normalności. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy, w których przyjdzie pora na zweryfikowanie wiary w cud zmartwychwstania poszczególnych rodzin i całego narodu.

Katarzyna
we współpracy z Wydawnictwem Videograf

Siódme spotkanie z serią "Kochankowie burzy" wydaje mi się najbardziej poważne, rzeczowe, wsparte na historycznych wydarzeniach. Choć nie brak w nim przewijających się przez wszystkie tomy ideałów i podziwu dla straczeńczej walki, autorka dociera wreszcie do miejsca, w którym wiedzionych patriotyzmem bohaterów dopadają konsekwencje powstańczych decyzji. I niestety, ból,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    49
  • Przeczytane
    48
  • Posiadam
    7
  • 2023
    4
  • 2024
    3
  • Audiobook
    2
  • Historyczne
    2
  • Brak Legimi A
    1
  • Polonica
    1
  • Wydawnictwo Videograf
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Gorzka cena wolności


Podobne książki

Przeczytaj także