Pojedynek

Okładka książki Pojedynek Elżbieta Pytlarz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Pojedynek
Elżbieta Pytlarz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Intrygi i namiętności (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Intrygi i namiętności (tom 2)
Prószyński i S-ka
2023-05-25
2023-05-25
literatura polska historia Warszawa Wiedeń dramat uczucia małżeństwo

Wyróżniona opinia i

Pojedynek

przeczytanych książek 1014 napisanych opinii 880

Ciąg dalszy losów Emilii i Henryka. Świetnie napisana powieść. Lekka i przyjemna do czytania powieść.

Druga część powieści. Odjęłam gwiazdki za zbyt dużo wyjaśnień części pierwszej, momentami miałam wrażenie że to nie kontynuacja a uzupełnienie. A działo się na bieżąco dużo. ..... młode małżeństwo rusza w podróż poślubną, nie jest między nimi dobrze Hrabia jak dla mnie jest w tej chwili ..... cóż zachowuje się irytująco, dziecinnie i niedojrzale. Tak jak w pierwszej części, może nawet bardziej. Czuje się urażony a sam rani i nie przeprasza. Brrr..... nie lubię takich postaci. Za to jego żona przechodzi super metamorfozę nie tylko z wyglądu. Zaczynam 3 tom.

To druga część tej naprawdę ciekawej sagi.
Mezalians, czy nie mezalians - Emilia i Henryk stali się małżeństwem i mimo pierwszych słów, jakie przyszło Emilii usłyszeć od męża, jak to strasznie został uwikłany w to małżeństwo przez jej ojca, to jemu ślubowała...
Jakże okrutnie miała w związku z tym wyglądać ich podróż poślubna? Na dodatek wkrótce okazało się, że Henryk zabrał w tą podróż do Wiednia także... swoją kochankę, czym wprawił swoją prawowitą żonę w stan odrętwienia.
Emilia była gotowa zawrócić, tylko dokąd? Do rodziców, którzy ją zdradzili? Oszukali? Zostać z Henrykiem także nie miała zamiaru - nie dała mu się nawet dotknąć. W tym widziała swoją szansę na przerwanie tej małżeńskiej farsy, bo ich związek nie został skonsumowany.
Wszystko niby proste i czytelne, ale los miał wobec młodych nieco inne plany...
Nic Wam nie zdradzę w tym względzie - powiem tylko, że jeszcze wiele się wydarzy, a książkę czyta się fantastycznie. Zabieram się za tom 3.

To druga część tej naprawdę ciekawej sagi.

Emilia i Henryk są małżeństwem. Na domiar złego kobieta dowiedziała się, że ten ślub nie był z miłości, lecz to perfidna intryga jej ojca. Dziewczyna jest załamana i robi wszystko, aby odsunąć się od swojego męża. Nie może zrozumieć dlaczego ten się zgodził na taki układ. Ona naprawdę wierzyła, że jest coś warta i jak wyjdzie kiedyś za mąż, to z prawdziwej i szczerej miłości.

Niestety młodzi nie mogą się ze sobą dogadać. Ich podróż poślubna zamiast być okazją do poznania się bliżej jest czymś co ich od siebie oddala jeszcze bardziej. Każde z nich dni spędza w swoim towarzystwie robiąc to co lubi najbardziej. Emilia maluje obrazy, natomiast Henryk spotyka się z kochanką i wciąż traci pieniądze.

Czy Emilia dowie się o tym, że Henryk ją zdradza? Czy to małżeństwo ma szanse przetrwać, skoro młodzi już zaczęli rozmawiać o rozwodzie?

Jeżeli lubicie romanse historyczne, język tamtego wieku, intrygi, mezalians – to książka jest dla was! Dużo opisów, przy których można wczuć się w tamten klimat. Mimo, że nie jest to ‘mój klimat’ książek, przeczytałam całą, bo byłam naprawdę ciekawa jak to wszystko się zakończy.

Jestem zauroczona tą opowieścią. Uważam, że w dobie wysypu książek różnej maści ten debiut jest naprawdę udany. Powieść czyta się jednym tchem i wciąż chce się więcej, więcej!

Kolejny tom intryg i namiętności pt.'' Pojedynek''
Zaaranżowane przez bankiera Złotkiewicza malżeństwo jego córki i hrabiego Henryka Długopolskiego przeżywa w podróży małżeńskiej kryzys, on nie stroni od zielonego stolika z kartami a w podróż poślubną zabiera nawet potajmnie kochankę Izabellę .Emilii , początkowo naiwnie zakochanej w Henryku spadają klapki z oczu .
Czy to małżenstwo ma szanse przetrwania?
Długopolski przypadkiem odkrywa dowód, że ktoś celowo chciał go pogrążyć finansowo , doprowadzić do ruiny .
Nie będę czytelnikowi zdradzać fabuły , gdyż wtedy czytanie tej pięknej pełnej intryg i tajemnic powieści mijałoby się z celem .
W każdym razie , Henryk uświadamia sobie , że zawsze kochał Emilkę, od momentu spotkania jej w loży Opery, i nie pozwala jej odejść , miłość zwycięża i jest górą!
Piękna , zaiste powieść , napisana pięknym językiem , daje czytelnikowi dużą wiedzę o dawnych obyczajach , mi takich powieśći nigdy dość i za to Autorce dziękuję!
Serdecznie polecam !

Kolejny tom intryg i namiętności pt.'' Pojedynek''
Czy to...

Z twórczością Elżbiety Pytlarz zapoznałam się czytając pierwszą część sagi Intrygi i namiętności „Mezalians”. Bardzo mi się spodobała i wyczekiwałam kolejnej części z niecierpliwoscią. Część pierwsza była świetna, ale druga… jest rewelacyjna!

W pierwszej części zapoznaliśmy się z rodzinami Długopolskich i Złotkiewiczów. W drugiej już pełną parą skupiamy się na losach głównych bohaterów, świeżo upieczonych małżonków Henryka i Emilii.

Młodzi, których małżeństwo zostało zaaranżowane przez rodziców, udają się w podróż poślubną do Wiednia. Emilia, po odkryciu prawdy o okolicznościach w jakich Henryk został jej małżonkiem i jego uczuciach wobec niej, czuje się zdradzona i upokorzona. Odmawia mężowi rozmów i tonie w rozpaczy. Henryk natomiast dalej zabawia się z kochanką, którą w sekrecie ściągnął ze sobą do Wiednia.

Małżeństwo tych dwojga oparte jest na kłamstwach, sekretach i planach, których żadne z nich nie jest do końca świadome.

Emilia nie chce trwać w białym małżeństwie, a Henryk powoli uświadamia sobie, że Emilia jest najlepszą rzeczą jaka mu się w życiu trafiła. Zaczyna o nią walczyć tak, jak przystało i powoli znajdują wspólny język. Jednak porywczość Henryka po raz wtóry staje na drodze do ich szczęścia, młodzieniec odkrywa, że był manipulowany przez swego przyjaciela i ojca Emilii.

Jak poradzą sobie młodzi? Czy ktoś jeszcze stanie na drodze do ich szczęścia?

Jest to przepięknie opowiedziana opowieść, kartki przewracają się same od momentu, w którym zaczynamy kibicować Henrykowi i Emilii. Autorka w cudowny sposób przedstawia realia czasów, w których osadzona jest ta historia. Osobiście poczułam się jakbym właśnie tam była i razem z bohaterami szła przez ich życie, spacerując po Wiedniu i Warszawie.

Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu i z całego serca Wam polecam.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

"Pamiętaj, etykieta to nie pani, która tobą rządzi, tylko życzliwa przyjaciółka pomagająca wybrnąć z każdej sytuacji."

Książka przenosi nas do końcówki XIX wieku i zastanawiam się, czy umiałabym wtedy funkcjonować. Być zależna od rodziców, zgadzać się na ich wybory i podporządkowywać się mężczyźnie, którego rodzice wybrali. Być jego ozdobą i zawsze się zgadzać... Myślę, że byłoby to trudne zadanie. A Ty jak myślisz?

W "Pojedynku", czyli w II tomie Intryg i namiętności spotykamy Henryka i Emilę, którzy jadą w podróż poślubną. Żal mi było na początku tej niczego nieświadomej dziewczyny. Skłóceni ze sobą, z innym podejściem do życia.
Na szczęście Emilia nie okazała się głupią gąską i pokazywała swoje pazurki, co dodawało jej uroku.

Odkryta prawda boli. Intrygi do których doszło, by doszło do małżeństwa, zachowanie Długopolskiego, to wszystko sprawia, że dziewczyna odkrywa w sobie siłę, by zrobić coś dla siebie.
Walka prosta nie będzie. Wybory, których dokona, zostaną z nią na długi czas. Złota klatka, w której była zamknięta tyle lat rywalizuje z białym małżeństwem. Który wybór będzie lepszy?

Po dobrym pierwszym tomie, przyszedł kolejny dobry tom. Kiedy wydaje się, że już wszysko wiemy, Autorka udowadnia, że ma jeszcze takie asy w rękawie, o których byśmy nie pomyśleli. Ja już oczekuje na III tom i wierzę, że nie będzie rozczarowania.

Znacie tę serię? A może macie w planach?

Po przeczytaniu "Mezaliansu" Elżbiety Pytlarz z niecierpliwością czekałam na kolejny tom sagi pt. "Intrygi i namiętności". 📝☕🌷
Byłam ciekawa, czy druga część będzie równie dobra jak pierwsza, bo nie ukrywam faktu, że Autorka postawiła sobie wysoko poprzeczkę.
🌷🌷🌷
W tym tomie poznajemy dalsze losy uroczej córki żydowskiego bankiera Emilii Złotkiewicz, która na skutek pewnej intrgi zostaje żoną zubożałego arystokraty i hazardzisty Henryka Długopolskiego. Dziewczyna trwała w przeświadczeniu, że jej świeżo poślubiony mąż wstąpił z nią w związek małżeński z miłości...
Gdy odkrywa prawdę, jest zdruzgotana i nie wie, jak ma się odnaleźć w tej dwuznacznej sytuacji. Do tego wszystkiego Henryk sprowadza do Wiednia swoją dawną kochankę...
Ach, cóż to była za historia!
Barwna, napisana z pasją i rozmachem! 💛
Jest w niej wszystko: zranione uczucia, wielkie namiętności, zawiedzione nadzieje, różne odcienie miłości. I oczywiście znakomicie odmalowane tło historyczne. 🌷
A w nim majestatyczny i tętniący życiem Wiedeń!
Na jaw wychodzą nowe fakty, które stawiają Henryka w trochę innym, bardziej pozytywnym świetle...
Warto dodać, że te same wydarzenia śledzimy z perspektywy różnych osób, co pozwala lepiej wniknąć w ich uczucia i poznać motywy ich postępowania.
Ta napisana z rozmachem saga z historią w tle dostarczy Wam multum emocji i zachwyci świetną fabułą oraz wspaniale wykreowanymi bohaterami.
Ja czekam z niecierpliwością na finał tej historii pod wiele mówiącym tytułem "Zdrada".
I oczywiście serdecznie polecam!
Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

🌷🌷🌷

• Romans historyczny