Akademia magii

Okładka książki Akademia magii Maria Bujak
Okładka książki Akademia magii
Maria Bujak Wydawnictwo: BeYa Cykl: Akademia magii (tom 1) fantasy, science fiction
Akademia magii (tom 1)
BeYa
2023-07-26
2023-07-26
Fantasy młodzieżowe Żywioły Dystopia Amnezja Dark Academy Ocalenie

współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya

Noemi jest sierotą i odkąd pamięta jest w sierocińcu. Jej rówieśnicy robią wszystko by przeżyć jednak ona się poddaje, ale nie umiera. Dostaje szansę, o której inni mogą tylko pomarzyć.

Ciężkie było moje przeżycie z tą książką serio nie mogłam się w nią totalnie wkręcić. Jak mam być szczera trochę mnie nudziła, nie ma za dużo opisu świata co nie do końca mi się podobało bo wyglądało to wszystko trochę płytko a ja jednak lubię wyobrażać sobie jak dany świat wygląda. Tak samo nie mamy tutaj żadnej nowości związanej z magią typowo powiązana z żywiołami, mamy tutaj wątek akademii. Nie podobało mi się także to jak zostały przedstawione relację miedzy bohaterami, a dokładnie to, że nie czułam tego wszystkiego, że ktoś się przyjaźni czy czuje do siebie coś więcej. Naprawdę nie wiem co mogę więcej o niej powiedzieć. Chyba tylko tyle, że nie przypadła mi do gustu i niestety ale nie mogę jej polecić.

współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya

Z jakim nastawieniem sięgacie po debiuty? 🔥 U mnie dominuje ciekawość wymieszana z obawami. Często nowi (albo ci mniej znani) autorzy mają więcej do zaoferowania niż już popularni pisarze. A jak jest z pierwszą powieścią M. Bujak, "Akademią Magii"?
.....

Noemi odkąd pamięta przebywa w sierocińcu i niewiele pamięta że swojej przeszłości. Wkrótce wkroczy w wiek dorosły, a z nim każdego dnia obawiać się o swoje życie. Los niespodziewanie się do niej uśmiecha, a ona rozpoczyna naukę w najbardziej prestiżowej akademii magii w kraju.
.....

Z początku trudno było mi się wgryźć w fabułę, ale z kolejnymi rozdziałami czułam coraz większe zainteresowanie. Teoretycznie w "Akademii Magii" nie ma niczego nowego — moce oparte na żywiołach, motyw szkoły, pierwszych przyjaźni i miłości. Akcja jednak jest osadzona w dystopijno-postapokaliptycznych realiach, co dodaje jej oryginalności. Niestety nie ma wiele informacji na temat świata, ale to, co było powiedziane, mocno mnie zainteresowało. Zwłaszcza że mamy tu tych, którzy uważają swoją magię za tę "dobrą", oraz ludzi, których moce są postrzegane jako wypaczone. Noemi musi wiele się o tych realiach nauczyć, a przy tym opanować własną magię i jak najwięcej dowiedzieć się o swoim pochodzeniu. Przyjemnie śledziło się jej rozwój na tym tle.
.....

Mam jednak parę "ale". Nie przekonały mnie relacje między postaciami. Bardziej musiałam uwierzyć na słowo, że ktoś się przyjaźni albo czuje do kogoś coś więcej, niż rzeczywiście to poczułam. To nie tak, że każda interakcja między bohaterami tak wyglądała, ale kilka z nich, które wydawały się ważne. Nie podobało mi się też to, jak Noemi potraktowała Chrisa, kiedy okazało się, że coś przed nią zataił. Rozumiem jej złość, to było dla niej ważne, ale nie odzywać się do gościa kilka tygodni to trochę przesada...
.....

Na temat świata jest niewiele i myślę, że jest to wina objętości książki, bo jest zdecydowanie za krótka. To nie tak, że nie ma informacji w ogóle, ale dla takiego smakosza fantastyki jak ja to za mało.
.....

"Akademia Magii" to dobry debiut. Ma konkretną fabułę, kilka bardzo ładnie wykreowanych postaci i kończy się w taki sposób, że od razu chciałoby się mieć tom 2. 6,5/10 🔥

.....

Mam dylemat, co do oceny tej książki. Początkowa część historii była dla mnie mało zrozumiała, momentami nudna i trochę mi się dłużyła. Muszę jednak przyznać, że od momentu kiedy akcja przeniosła się do świata magii, było już tylko lepiej. Kolejną rzeczą są dialogi, z którymi czasem miałam problem. Ogólnie jednak książka trafiła w mój gust, a zakończenie sprawia, że na pewno sięgnę po kolejną część. Mam jednak również mały niedosyt i wrażenie, że autorka nie wykorzystała w pełni potencjału tej historii.

Akademia magii to debiut autorki Marii Bujak, który jest jak najbardziej udany w moim odczuciu. Okładka mnie oczarowała opis jak najbardziej jeszcze do tego mnie zachęcił bym sięgnęła po tą książkę, ale to treść zyskała moje serce. Dawno nie czytałam tak wspaniałego debiutu. Czekam oczywiście z niecierpliwością na kontynuację 😁

Stworzony świat przez autorkę powalił mnie na kolana. Uwielbiam każdą jedną postać w tej historii. Bohaterowie wyraziści, za którymi skoczyło by się w ogień. Do tego dochodzą tajemnice, które odkrywamy razem z Noemi. Czułam się podekscytowana i zaciekawiona tym co się działo z każdym jednym przeczytanym rozdziale.

Magia tutaj gra kluczową rolę jednak nie jest ona tutaj najważniejsza. Bardziej skupiamy się na życiu w niesprawiedliwym i okrutnym systemie oraz chcemy jak najszybciej uzyskać na wszystkie tajemnice odpowiedzi.

Autorka bardzo dobrze od samego początku poprowadziła fabułę. Czytając tę historię czułam się jakbym byłam tam razem z bohaterami. Autorka przeniosła mnie do magicznego świata, którego nie chciałam opuszczać. Sty pisania autorki jest majestatyczny, lekki i przyjemny w odbiorze.

Stworzony świat przez autorkę powalił mnie na...

Uwielbiam być zaskakiwana przez książki i autorów, zwłaszcza że „Akademia magii” Marii Bujak jest jej debiutem. I, szczerze mówiąc, jak okładka mnie oczarowała opis zachęcił, a sama książka zawiera w sobie bardzo ciekawą historię, na której kontynuacje czekam z niecierpliwością. Świat stworzony przez autorkę bardzo przypadł mi do gustu. Bohaterowie tacy, za którymi chcę się dalej podążać. No i te tajemnice, które powoli poznajemy razem z Noemi. Wielkie zaskoczenie i niewątpliwie jest to udany debiut literacki autorki. Jeśli szukacie czegoś z magom w tle jednak nie jest ona najważniejsza, a bardziej skupiamy się na życiu w niesprawiedliwym i okrutnym systemie, szukania bezpiecznej drogi na przyszłość i przeżycie oraz wspomniane przeze mnie tajemnice wychodzą na jaw i szukania na nie odpowiedzi. Ja już mnie mogę się doczekać na kolejny tom i was też zachęcam do poznania ciekawej wizji świata pełnego magii Marii Bujak.
Największą wada książki jest jej grubość i nie chce się jej kończyć, bo jest się ciekawym, co będzie dalej.

Noemi Price nie ma rodziców. Ani żadnej rodziny, która by się nią zaopiekowała. Dlatego od dziesięciu lat mieszka w sierocińcu. Nie jest to najlepszy sierociniec, ale albo to albo pewna śmierć. Nikt z "normalnych" ludzi nie przeżył. Ostali się jedynie zmutowani genetycznie osobnicy. Pierwsze co przychodzi na myśl po takich słowach to zombie. Ale nie. Nie tym razem. Wcześniejsze pokolenia tych ludzi, były poddawane różnym badaniom. W ich wyniku, każda osoba włada jakimś żywiołem. Mimo tego, że każdy ma dar, nie każdy ma dobre życie. Jedni żyją w sierocińcach. Drudzy na ulicach. Trzeci w ledwo trzymających się domach. Jednak, jest też inna część ludzi. Oni żyją w cudownych warunkach. Ich dzieci uczą się w najlepszych szkołach. A gdy kończą osiemnaście lat, zostają kierowani do Akademii Magii. Dla osób mieszkających w sierocińcach, osiemnaście lat, to również wielkie wydarzenie. Tyle, że nie tak przyjemne. W wieku osiemnastu lat, zostajesz wyrzucony na ulicę. Nikt przecież nie będzie się zajmował dorosłym. Los postanawia się do niej uśmiechnąć. W wyniku losowania, jako jedyna z ich sierocińca, dostaje się do Akademii. Jest do dla niej ogromna szansa na lepsze życie. Ludzie są tutaj cudowni. Nikt nie kradnie ani nie konkuruje ze sobą. Nikt nie boi się, że zostanie wyrzucony i czeka go śmierć. Wszyscy mają za to dobrze rozwinięte dary i przede wszystkim rodziny. Gdy zaczyna swoją naukę, od razu staje się jasne, że jest inna niż reszta osób w jej wieku. Coś jest nie tak. Dodatkowo na Akademię poprowadzony został atak. Czy to sprawka Mrocznych? Co jest nie tak z Noemi? Czemu nic nie pamięta? Przeczytajcie tę cudowną i zaskakującą fantastykę by się przekonać! Ja już czekam z niecierpliwością na kolejny tom, bo to nie miało prawa się tak skończyć!

Nie lubię czytać książek ale to jest po prostu cudo naprawdę ktoś musi być bardzo wytrzymały i utalentowany żeby taką wspaniałą książkę napisać gratuluję.

Wow, wow, wow! Co to była za dobra książka... na maksa mi się podobała, choć na co dzień nie czytam fantastyki. Od razu wkręciłam się w ten świat i historię, bohaterowie są świetnie wykreowani i uwielbiam styl pisania autorki. Wiele plot twistów, no i to zakończenie... czekam na kolejny tom z niecierpliwością 🙈

Książka idealna na chłodny, jesienny wieczór. Wyrwała mnie z zastoju czytelniczego, dosłownie w każdym rozdziale dzieje się coś istotnego dla fabuły. Jeśli ktoś lubi mocno dynamicznego książki, dla których niemal każde zdanie jest ważne, bardzo polecam. Niewymagająca, trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Jest to idealna fantastyka na zaczęcie swojej przygody z tym właśnie gatunkiem. Świat przedstawiony w książce jest dobrze zbudowany, a bohaterowie świetnie wykreowani! Książka wzbudziła we mnie wiele emocji. Wciągnęła mnie od pierwszych stron przez co pochłonęłam ją w jeden dzień. Przeniosła mnie do magicznego świata. Delikatny wątek romantyczny bardzo mi się podobał. Jednym słowem - kocham tą książkę! ✫bookswithklaud

• W planach ebook
  • Zakup next