Pocałunek cienia

Okładka książki Pocałunek cienia
Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Akademia wampirów (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akademia wampirów (tom 3)
Shadow Kiss
Nasza Księgarnia
2010-09-08
2010-09-08
Data 1. wydania:
2008-01-01
Monika Gajdzińska
akademia wampirów pocałunek cień mrok mead

więcej Więcej

W trzecim tomie obserwujemy kolejny etap edukacji w Akademii oraz rozwój głównych bohaterów. Po zaskakującym przydziale w ramach zajęć polowych, obserwujemy zmagania uczniów dampirów broniących przydzielonym im morojów. Łatwo możemy zauważyć dojrzałość głównych bohaterów oraz zmiany w ich zachowaniu na skutek wydarzeń mających miejsce w poprzednim tomie.
Łatwo można...

Każda kolejna część serii jest coraz lepsza. Fabuła ciekawa, akcja nie zwalnia - idealnie! Do tego rozwinięte relacje między bohaterami, trochę nowości w fabule, ale bez przesady. Zakończenie piorunujące.
"Akademia Wampirów" to zdecydowanie jedna z lepszych serii, jakie kiedykolwiek czytałam. Autorka ma umiejętność kończenia rozdziałów w taki sposób, że gdy widzisz, że to...

Ten tom szedł mi nieco bardziej opornie niż poprzednie, mega zawiodłam się na zakończeniu

Jest to chyba mój ulubiony tom. Ileż tu było akcji!
Rose już nie jest tym dzieciakiem co na początku, staje się młodą świadomą kobietą. Wie czego chce.
Wydarzenia pod koniec tomu wywracają jej świat do góry nogami i musi podjąć pewne kroki, z którymi niekoniecznie się zgadza.

Akademia jest w niebezpieczeństwie, o czym martwi informują żywych. Tragiczne wydarzenia z drugiego tomu wpłynęły na Rose. Już nie jest irytującą nastolatką, jest młodą kobietą, która wie czego chce - zostać strażniczką ostatniej z Dragomirów i być z ukochanym mężczyzną.
Jest to mój ulubiony tom. Trzyma poziom, nie przynudza, człowiek chce wiedzieć, co dalej. To ile łez...

Z każdym kolejnym tomem autorka się rozwija, każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Główna bohaterka musi poradzić sobie z tragicznymi wydarzeniami ostatniej części. Zdecydowanie nie pomagają jej w tym fale negatywnych emocji, które pojawiają się nie wiadomo skąd. Rose czuje, że traci kontrolę nad sobą. O ile znamy już jej charakter i motywy, którymi się kieruje to...

Zdecydowanie to najlepsza do tej pory część z tego cyklu, którą przeczytałam. Akcja w końcu się rozkręciła, rozjaśniło się parę bardzo istotnych wątków. Końcówka mnie nie zachwyciła, bo nie jestem fanką związku Rose i jej mentora. On jest zbyt nijaką postacią. Chyba najmniej charakterystyczna i zapadająca w pamięć osobowość z całej serii. Natomiast końcówka wyzerowała...

Książka, której zakończenie wywarło u mnie sporo emocji.

Myślałam, że umrę

O matko! Znowu zarylam caly dzień! Przeczytałam wszystko do końca! Jak dla mnie jest wciągająca. Poraz kolejny powtórzę, że nie mogłam się od niej oderwać. Trochę tylko smutno, że tak się skończyła ta część, bo szczerze I'm kibicowałam. No cóż, będę czytać dalej.

8 079
    2 308