Nieziemska

Okładka książki Nieziemska
Cynthia Hand Wydawnictwo: Amber Cykl: Nieziemska (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2011-01-04
anioł miłość przeznaczenie

Okładka książki My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 5,0
My Contrary Mary Brodi Ashton, Cynth...
Okładka książki My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynthia Hand, Jodi Meadows
Ocena 7,0
My Calamity Jane Brodi Ashton, Cynth...

"Nieziemska" delikatnie wychodzi poza schemat swojego gatunku. Clara jest ćwierć-aniołem, a jej uczucia względem Christiana i Tuckera wydają się mieć sens. To wciąż jest młodzieżowy romans fantastyczny, ale czyta się go przyjemnie; chociażby z faktu, że główna bohaterka ma jednak coś do roboty.

Z tą książką wiązałam wielkie nadzieje, a wyszła klapa. Nie porywała i wciągała w swoje odmęty, strasznie się przy niej wynudziłam. Narracja była bez dynamizmu, jedyne co było całkiem spoko, to pomysł na fabułę. Reszta kompletnie słaba, autorka najbardziej jednak poległa na postaciach. Nie sięgnę po kolejną część.

"Nieziemska " to naprawdę cudowna ,pełna magii i romantyczna książka o aniołach.

Główną bohaterka książki jest Clara Gardner. Clara jest naprawdę wyjątkowa dziewczyna i wyróżnia się wśród innych bohaterek paranormal romance.

Jest naturalną blondynka, jest piękna, świadoma ,że jest ładna, jest w miarę pewna siebie osoba i nie jest szara myszka.

Dziewczyna nie jest też, typowa ładna laleczka zakochana w niezwykłym chłopaku z mocami, który musi ciągle ratować ja z opresji niczym księżniczkę.

Bohaterka jest sama istota niezwykła, magiczna, piękna z mocami. Jest Anielitka i w jej żyłach płynie, anielska krew .

Adoratorzy Clary , Tucker i Christian to naprawdę wspaniali, fajni i gorący młodzi faceci .

Czytając książkę, nie bardzo wiedziałam któremu z nich kibicuje w walce o serce Clary.

Christian i Clara to nie do końca taka typowa pierwsza miłostka.
Chłopak nie pada przed nią od razu na kolana, ma dziewczynę i chociaż jak każdy chłopak dostrzega jaka śliczna dziewczyna jest nasza Anielitka, to jednak Christian zakochuje się niej dopiero jak bliżej ja poznaje i stopniowo.

Nie jest z jego strony to uczucie szybkie jak błyskawica .

Tucker i Clara to z kolei typowe "kto się lubi ten się czubi ".

Ona na początku woli innego ,ale w momencie jest udaje jej się prawie zdobyć pięknego chłopaka ze swoich wizji, nagle następuje zwrot uczuć bohaterki i w jednej chwili zakochuje się w Tuckerze.

Obaj jednak mnie zauroczyli i wątek miłosny jest dość nietypowy, bo oba są fajnie napisane i nie wiadomo któremu z chłopaków kibicować.

Bardzo podobał mi się wątek fantastyczny i ukazanie historii Anielitów. Wreszcie coś innego, oryginalnego i wyróżniającego się.

Bardzo fajni są również bohaterowie drugoplanowi, matka Clary, Angie, Wendy i Joffrey.

Jednak jak dla mnie wątek z zadaniem Clary niestety nie dość rozwinięty, a autorka naprawdę miała ciekawy pomysł.

"Niezmiemska "to romantyczna, fantastyczna, magiczna, cudowna i nie przesłodzona książka która jest po prostu
...nieziemska.

Cudownie, że opowiada o aniołach których motyw kocham;

Dziewczyna nie jest...

Ujdzie ale nic specjalnego. Napisana poprawnie, nie dopatrzyłam się tam jakichś błędów, jednak ogólnie brakowało jakiejś ikry tej książce. Snuła się smętnie, była jak na mój gust trochę zbyt ckliwa i niezbyt polubiłam bohaterów. Szczególnie irytowała mnie matka gł. bohaterki. Sama Clara niby niczym szczególnym mi nie podpadła, ale jakoś też nie budziła większej sympatii. Jako książka stricte młodzieżowa pewnie może się podobać, ja już po kolejne tomy raczej nie sięgnę. Jestem troszkę ciekawa dalszego ciągu, ale nie aż tak. Zresztą pierwszy tom ma takie połowiczne zakończenie, że w ostateczności można na nim poprzestać

Książka opowiada historie nastoletniej Clary, która jest aniołem. Dostaje zadanie ocalenia tajemniczego chłopaka. Przez całą książkę irytowała mnie matka głównej bohaterki. Ogólnie rzecz biorąc czyta się przyjemnie. Jutro zamierzam zacząć czytać kolejny tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cóż, mogę napisać. ..Naprawdę świetna książka o aniołach. Główna bohaterka Clara jest naprawdę inna niż typowe bohaterki -jest naturalną blondynka, jest piękna, w miarę pwina siebie i nie jest szara myszka. Jej adoratorzy Tucker i Christian to naprawdę fajni młodzi mężczyźni. I przyznam że, czytając te cześć nie bardzo wiedziałam którego główna bohaterka powinna wybrać -ona i Christian to nie do końca taka typowa pierwsza milostka -chłopak ma dziewczynę, i chociaż jak każdy chłopak widzi jaka śliczna dziewczyna jest Clara -Christian musi poznać ja i zakochuje się w niej stopniowo. Nie jest to więc z jego strony szybko jak błyskawica. Tucker i Clara to z kolei typowe "kto się lubi, ten się czubi ".Ona na początku woli innego, ale w sumie gdy już udaje się go jej prawie zdobyć, nagle następuje bum i w jednej chwili zakochuje się w Tuckerze. Obaj przypadli mi do gustu.

Bardzo podobał mi się wątek anielitów; i to ze, tym razem to ona jest istotą magiczna.
Bohaterowie drugoplanowi także ciekawią matka Clary, Angie, Wendy u Jeffrey.

Jednak kompletnie nie rozumiem wątku z tym zadaniem Clary ,można go lepiej bylo rozwinąć. Przyznam ze, wolałabym aby Clara wykonała swoje zadanie i po końcówce musze stwierdzić że, chyba jednak jestem za Christianem.
Ale ogólnie fajna, nie przesłodzona książka o nastolatce, która jest Anielitka.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała książka. =) Bardzo polecam :)

Wspaniała książka. =) Bardzo polecam :)

Oczywiście irytowało mnie, że Christian za co się nie wziął, potrafił zrobić.
Końcówka wyjaśniła, dlaczego.

Ale Tuckerowi - któremu kibicowałam od początku (w ogóle bardzo to wszystko przewidywalne było), też nie daleko do człowieka orkiestry.
Rodeo, spływy rzeczne, wędkowanie, a do tego trener narciarski? Huhu, utalentowany ten chłopak.

Oczywiście irytowało mnie, że Christian za co się nie wziął, potrafił zrobić.
Końcówka wyjaśniła, dlaczego.

Książka typowo młodzieżowa z anielicą w roli głównej. Jestem trochę rozdarta bo czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie ale nie porwała mnie, fabuła ciekawa ale przewidywalna. Oczywiście tajemnica, zadanie, Wielka miłość i trudna decyzja do podjęcia kształtuje naszą bohaterkę ale nadal czegoś mi brakuje. Oczywiście mam zamiar sięgnąć po kolejną część bo jestem ciekawa jak to się dalej potoczy.