Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe

Okładka książki Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe Krystyna Mirek
Okładka książki Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Empik Go literatura obyczajowa, romans
Empik Go
2022-12-14
2022-12-14

Natalia otrzymuje list od swojej dawnej miłości i zaczyna poddawać wątpliwością swoje życie. Jej były chłopak zasieje w niej ziarenko niepewności, a Natalia z czasem zrozumie, co tak naprawdę jest dla niej najważniejsze.

Jakub jest artystą i to właśnie przez swoją pracę stracił rodzinę. W święta jednak zdarzają się cuda i na progu jego mieszkania staje jego syn. Wizyta chłopca staje się również pretekstem do ściągnięcia żony, która już wcześniej odcięła się od Jakuba. Mężczyzna chce jej pokazać, jak zmieniło się jego życie, ale czy to wystarczy, aby odzyskać rodzinę?

Rodzice Asi wyjechali do pracy za granicę, zostawiając dziewczynkę z młodszą siostrą u ciotki. Chwilowy wyjazd przeciągnął się, a rodzice wciąż szukają wymówek, aby nie wracać do kraju. Po długim czasie Asia odczuwa już samotność i postanawia odwiedzić babcię, z którą rodzice kazali zerwać jej kontakt.

Malwina nie ma szczęścia w miłości i bez wzajemności podkochuje się w pewnym mężczyźnie. Wyjazd na szkolenie, z pozoru nudny, do tego w sylwestra nie zapowiada się obiecująco, ale zmienia życie Malwiny.

Klara wątpi w działania świętego Mikołaja, dlatego bierze sprawy w swoje ręce i postanawia sprawić niespodzianki obcym ludziom. Przy okazji ona sama trafia na miłą niespodziankę.

Antek jako adwokat od rozwodów nie wierzy w miłość. Jednak pewne oświadczyny z udziałem obcych mu osób dadzą mu do myślenia.

Joasia postanawia dokonać drobnych zmian w swoim życiu, a obserwatorem tego wszystkiego jest jej mąż, który postanawia ją w tym wspierać.

Magda wyjeżdża na urlop z rodziną, ale dzieciaki wciąż dają jej w kość. Kobieta załamuje się i tylko pewna znajoma pomaga jej się z tym uporać.

Karolina czuje się samotna. Kiedy dziwnym trafem na jej trawniku zakopuje się furgonetka kuriera, kobieta postanawia to wykorzystać i poznać go lepiej.

Matka wpaja Kai, że mężczyźni są źli, dlatego, kiedy, dziewczyna wyjeżdża na wakacje do pracy, stroni od nich, mimo że jeden wyraźnie jest nią zainteresowany.

Łukasz zostaje sam z dwójką dzieci. Szybko w jego życiu pojawia się nowa kobieta, której jego córki niestety nie akceptują. Mężczyzna stara się zrobić wszystko, aby zmienić podejście córek do nowej partnerki.

"Dobrze, że jesteś" to jedenaście krótkich opowiadań. W każdym z nich poznamy bohaterów, którzy będą zmieniać swoje życie, odzyskiwać lub zdobywać miłość, a to wszystko pod wpływem odpowiednich bodźców i zdarzeń.
Opowiadana są krótkie, będzie sporo opisów i bardzo mało dialogów. Książka jest cienka, liczy lekko ponad 150 stron i szybko się ją czyta. Opowiadania są różnorodne, dzieją się w różnym miejscu i czasie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bohaterowie będą młodsi, starsi, z problemami będą mierzyć się kobiety, mężczyźni czy nawet dzieci. Akcja opowiadań nie rozgrywa się tylko zimą, więc w każdym momencie można po nie sięgnąć.

Walentynki tuż, tuż! 🤩 I choć nie wszyscy przepadają za tym pochodzącym zza oceanu świętem miłości, to jednak większość ulega trendowi i wręcza swojej drugiej połówce choć niewielki podarunek. 🎁 Może w tym roku zaskoczycie swoich bliskich i zamiast kwiatów, czy pudełka czekoladek obdarujecie kogoś wyjątkową lekturą? 🥰 Co powiecie na krótkie opowiadania w zimowym klimacie? 😊

Zbiór jedenastu krótkich historii, w których miłość gra pierwsze skrzypce. Odnajdziemy tu piękne, ale i bolesne momenty. Bowiem miłość nie jedno ma imię. Jest to uczucie najważniejsze w życiu każdego człowieka, a zarazem jedna z największych zagadek ludzkości. Ciężko ją zdefiniować. Rodzajów miłości jest wiele i każda z nich jest silnym, bardzo głębokim uczuciem. Niejednokrotnie zwyciężała ogromne trudności i była silniejsza niż śmierć. Nasi bohaterowie często wystawieni na próbę, będą musieli zdecydować co w ich życiu jest naprawdę ważne. Chyba każdy człowiek odczuwa potrzebę kochania i bycia przez kogoś kochanym. Pragniemy czuć bliskość drugiej osoby. Czuć się rozumianym, bezpiecznym i szczęśliwym. Każdy z nas ma prawo decydować jak chce żyć i w czym odnajdywać spełnienie. Miłość ma wiele twarzy. Nie zawsze jest wspaniałym prezentem od losu. Ale nadaje sens wszystkiemu, pobudza do działania. Warto pielęgnować to uczucie.

Mam nadzieję, że w tej krótkiej antologii odnajdziecie to, czego właśnie Wam potrzeba. A może za jej pośrednictwem powiecie komuś #dobrzezejestes ! ❤️ Przyjemna i kojąca książka na wieczór pod kocykiem. Dostępna również w formie audiobooka i ebooka. Nie jest wybitnym arcydziełem, ale miło spędziłam z nią czas. 🥰

Za egzemplarz dziękuję @empikgo . 💙

Walentynki tuż, tuż! 🤩 I choć nie wszyscy przepadają za tym pochodzącym zza oceanu świętem miłości, to jednak większość ulega trendowi i wręcza swojej drugiej połówce choć niewielki podarunek. 🎁 Może w tym roku zaskoczycie swoich bliskich i zamiast kwiatów, czy pudełka czekoladek obdarujecie kogoś wyjątkową lekturą? 🥰 Co powiecie na krótkie opowiadania w zimowym klimacie?...

Opowiadania, krótkie formy przekaz. Historie, które w skondensowany sposób przekazują czytelnikowi życiowe prawdy. 11 opowiadań, jedne ciekawsze inne mnij, jednak niosące przesłania co w życiu ma sens, co jest ważne i potrzebne do szczęścia, do miłości, do życia. Wbrew tytułowi mamy tu przekrój różnych historii nie tylko tych osadzonych w czasie okołoświątecznym. Książka idealnie się sprawdziła w szary i deszczowy wieczór.

Szczególna Gwiazdka
Natalia i Antoni są małżeństwem, czy list, który wysyła Damian będzie w stanie zagrozić temu związkowi?
Czy po 25 latach milczenia Natalia nadal czeka na swoją pierwszą miłość?

Wigilijna rzeźba
Jakub jest samotny, stracił żonę i dzieci.
Czy zdarzy się wigilijny cud?
Czy zrozumie co jest w życiu najważniejsze i czy Jagoda da mu szansę?

Serce babci
Czy rodzice mogą świadomie skrzywdzić swoje dzieci?
Czy praca może okazać się ważniejsza?
I dlaczego babcia zapomniała o wnuczkach?

Gdzie się schować przed miłością?
Czy można uciec przed miłością?
Czy przypadkowe spotkanie okaże się szczęśliwe?
Do kogo zabije serce Malwiny?

Gdzie jesteś, Mikołaju?
Kiedy Mikołaj zawodzi, czas wziąć sprawy w swoje ręce i samemu stać się Mikołajem.
Czy przypadkowa znajomość przyniesie Klarze szczęście?

Trudna miłość
Antek nie wierzy w miłość w końcu jest adwokatem od rozwodów.
Nie wierzy do chwili aż do chwili gdy na jego drodze stanie Hania.
Co mężczyzna będzie w stanie zrobić dla tej miłości?
Postanowienie noworoczne
Czy każdy ma postanowienia noworoczne?
Jak one wpływają na naszych najbliższych i otoczenie?

Ostatni dzień wakacji
Czasem pomocna dłoń przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie wystarczy ją przyjąć.
„To życiowa mądrość, której nabyłam za wysoką cenę. Ty jesteś młodsza, więc masz szansę zdobyć ją łagodniej. Nie musimy obie płakać każda nad swoim nieszczęściem, możemy sobie nawzajem pomóc.”

Przesyłka na dzień kobiet
Karolina boi się otworzyć na nowe, po śmierci męża zamknęła się na mężczyzn.
Jednak jej serce nadal może kochać, czy odwarzy się na ten krok?

Tylko się nie zakochaj
Tysiące pouczeń wypowiedzianych przez mamę i babcię sprawiają, że Kaja boi się zaufać, czy umówić na randkę.
Czy rozmowa z Matyldą doda Kai odwagi?
„Czasem taka jedna prosta rozmowa zaczęta z błahego powodu i w nieodpowiednim momencie może zmienić wiele, bywa, że nawet całe życie.”

Niespodzianka z kwiatów bzu
Trudno jest układać sobie życie z wdowcem, jeszcze trudniej gdy jego dzieci mają do Ciebie żal.
Czasem trudno zapełnić pustkę po ukochanej mamie i żonie, ale nowe uczucie może być równie piękne.
Czy Magdzie uda się zdobyć serce dziewczynek?

Wbrew podtytułowi "Otulające opowiadania zimowe" znajdziemy tu także historię o Dniu Kobiet czy Dniu Matki. Autorka w 11 opowiadaniach pokazała różne sytuacje życiowe, ale wszystkich bohaterów łączy pragnienie miłości. I dostajemy tu różnorodne jej oblicza - rodzicielska, dojrzała, dopiero kiełkująca...
Jak zawsze u Pani Krystyny - jest przyjemnie i kojąco - te historie rzeczywiście otulają jak ciepły kocyk i rozgrzewają. To taki ciepły plasterek na szarą rzeczywistość. Czasami dobrze jest przeczytać takie właśnie książki.
Za egzemplarz bardzo dziękuję Empikgo.

Jak zawsze u Pani Krystyny - jest przyjemnie i kojąco - te historie...

Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe -
Mirek Krystyna.
Zbiór opowiadań, bardzo ciepłych, grudniowych,
o nieraz zaskakujących losach bohaterów.
Dobrze się słucha czytane przez Paulinę Holtz, jak
i czyta samemu.
Jeśli ktoś szuka czegoś lekkiego i wartościowego to zachęcam do sięgnięcia po nią.
Zaczęłam czytać ją przed świętami, ale w biegu i relaksie z najbliższymi nie było kiedy ją skończyć.
W dodatku czytałam jeszcze inną książkę, o zupełnie innej tematyce.
Czytałam już lepsze zimowo - świąteczne książki, ale nie jest najgorsza.

Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe -Krystyna Mirek.

OCENA 7/10
01/23
ilość stron: 258
data wyd 21.12.2022
czas przewidziany czytania: 3 h 31 min.
czas słuchania: 4 h 31 min
lektor -Holtz Paulina
Anastazja
Skończona 06.01.2023

Dobrze, że jesteś. Otulające opowiadania zimowe -
Mirek Krystyna.
Zbiór opowiadań, bardzo ciepłych, grudniowych,
o nieraz zaskakujących losach bohaterów.
Dobrze się słucha czytane przez Paulinę Holtz, jak
i czyta samemu.
Zaczęłam czytać ją przed świętami, ale w biegu i relaksie z...

Nie często sięgam po audiobooki ale przekonałam się iż to dobre rozwiązanie w podróży. "Dobrze, że jesteś". Otulajace opowiadania zimowe. Słuchając tych opowiadań można się odprężyć. Lektor jest przyjemny, delikatny dla ucha. Audiobook składa się z rozdziałów, różnych opowiadań. Pierwszy jest o Natalii, która czyta list do Niej napisany przez Damiana -"pierwszą miłość". Natalia bije się z myślami czy dobrze robi i trwa w małżeństwie oszukując męża nie mowiac mu, że jej serce należy do innego. Zastanawia się czy spotkać się z Damianem. List wywołał w życiu kobiety totalny zamęt. Stała przed ważnymi decyzjami ale wiedziała jedno, że chce być szczęśliwa. Co pocznie ? Czy małżeństwo przetrwa próbę? Zajrzyj do Empim Go i się przekonaj.

Idealna na świąteczny czas...

Idealna na świąteczny czas...

Opowiadania nie są równe ale słuchało się przyjemnie.

Opowiadania nie są równe ale słuchało się przyjemnie.

• Audiobooki
  • Książki 2022