Bałagan w papierach

Okładka książki Bałagan w papierach Gabriela Gargaś
Okładka książki Bałagan w papierach
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Kancelaria (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kancelaria (tom 2)
Wydawnictwo Lekkie
2023-01-18
2023-01-18

Druga cześć zabawnej historii prawniczki z powołania

Druga cześć zabawnej historii prawniczki z powołania

Ada,Bogna i Emilia to wspaniałe,najlepsze przyjaciółki.
Dalsze losy są bardziej ciekawsze od pierwszej części powieści.
Z dużą dawką humoru,uśmiech nie schodził mi z twarzy, fajnie się czytało.
Pani Gargaś dała mi świetną,wesołą lekturę i to miłe odprężenie miałam przy książce.

Ada,Bogna i Emilia to wspaniałe,najlepsze przyjaciółki.
Dalsze losy są bardziej ciekawsze od pierwszej części powieści.
Z dużą dawką humoru,uśmiech nie schodził mi z twarzy, fajnie się czytało.

Miłe lekkie z humorem.

Miłe lekkie z humorem.

Z miłością taka prawdziwą człowiek nie wygra

Z miłością taka prawdziwą człowiek nie wygra

Troszkę się zawiodłam bo nie było happy endu w tej najwazniejszej z historii ale czy zawsze musi być... Lekka i przyjemna odstresowywacz

Jak wiecie lub nie, uwielbiam książki Gabrieli Gargaś. Czytając jej powieści bardzo często utożsamiam się z bohaterami, ich życiowymi perypetiami. Nierzadko odnoszę również wrażenie, że posty Gabrysi publikowane tu, na instagramie, są skierowane do mnie- wiele jej tekstów trafia wprost do mojego serca. I choć jest to oczywiście niemożliwe, czuję się wówczas cudownie zaopiekowana, utulona i co najważniejsze - zrozumiana.

Myślę, że na tym właśnie polega fenomen Autorki - w prostych słowach pisze o trudnych sprawach, nie boi się dotykać niełatwych tematów, a co najważniejsze porusza najczulsze struny nie tylko kobiecych dusz.

Seria o prawniczce Emilii, którą Wam dziś prezentuję, nie należy do najlepszych dzieł Autorki. Trzeba to przyznać, że Gabrysia ma na swoim koncie o wiele lepsze powieści. Nie mniej jednak, dobrze bawiłam się podczas lektury drugiej części Kancelarii, "𝐁𝐚ł𝐚𝐠𝐚𝐧 𝐰 𝐩𝐚𝐩𝐢𝐞𝐫𝐚𝐜𝐡".

Co ciekawe, ten tom bardziej podobał mi się od pierwszego. Jeśli chodzi o fabułę, to wbrew tytułowi nie znajdziecie tu zbyt wielu historii z prawniczego świata. Są za to poruszone (bolesne) życiowe sprawy, z którymi może utożsamić się niejedna z nas.

Książka to jeden wielki chaos- początkowo można się pogubić w gąszczu bohaterów i ich problemów, ale równie łatwo można się w tym wszystkim odnaleźć. "𝐊𝐚𝐧𝐜𝐞𝐥𝐚𝐫𝐢𝐚. 𝐁𝐚ł𝐚𝐠𝐚𝐧 𝐰 𝐩𝐚𝐩𝐢𝐞𝐫𝐚𝐜𝐡" to też prawdziwy, emocjonalny rollercoaster- zapewniam, że emocji tu nie brakuje. W powieści jak i w życiu- dużo się dzieje, jest smutno i wesoło, są wzloty, ale i upadki.

Lektura książki to była czysta przyjemność. Obydwie części nie są obszerne, więc nadają się w sam raz na parę wieczorów.

Co najważniejsze, bohaterki "Kancelarii" są przedstawione w bardzo prosty, wręcz swojski sposób - czytając odnosi się wrażenie, że spędza się czas z serdeczną koleżanką czy zaprzyjaźnioną sąsiadką.
Czego chcieć więcej?

Do kontynuacji podchodzę ostrożnie, zwłaszcza w przypadkach, gdy pierwsza część nie pozostawiła najlepszego wrażenia. Z uwagi na sympatię wobec innych książek autorki - dałam szansę "Bałaganowi w papierach" - i zostałam pozytywnie zaskoczona. Ta część jest dopracowana, bardziej uporządkowana i fabuła prawdopodobna.
Szeroka paleta bohaterów pierwszego i n-tego planu, daje czytelnikowi możliwość polubienia chociaż jednego z nich.
Jak na autorkę przystało, w wielu dialogach przemycone zostają nauki psychologiczne, czasami sztampowe i zbędne.
Generalnie fajna rozrywka na jeden wieczór.

Szeroka paleta bohaterów pierwszego i n-tego planu, daje...

1982

Druga część przygód z panią adwokat, jej dziwnymi klientami i przyjaciółkami. No cóż, znów nie było między nami chemii....

Kontynuacja przygód Emi, Ady oraz Bogny książka lekka i zabawna tak samo jak pierwsza część

Lekka, odstresowująca lektura. Dalsze losy bohaterek z części pierwszej. Poprzednia jednak podobała mi się bardziej...

• Rok 2023
  • Obyczajowe
  • Romans

Dodaj cytat z książki Bałagan w papierach