Odmrożona nadzieja

Okładka książki Odmrożona nadzieja Mira Białkowska
Okładka książki Odmrożona nadzieja
Mira Białkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2022-11-26
2022-11-26

"Odmrożona nadzieja" Mira Białkowska - strona autorska. to książka, którą powinny przeczytać nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Fajnie jak przeczytają ją kobiety, które są w trakcie walki z nowotworem, ale także te, które mogą spotkać na swej drodze osoby chore. Mężczyźni, aby zrozumieć psychikę chorej kobiety i zrozumieć jej obawy i lęki.
Cecylia główna bohaterka uporała się z chorobą nowotworową. Do momentu diagnozy była szczęśliwą osobą i pełną marzeń. Choroba zburzyła cały jej dotychczasowy świat. Mąż odszedł, bo sytuacja go przerosła. Zostali z nią jej przyjaciele. To oni wspierali ją w nierównej walce z rakiem piersi. Portret psychologiczny Cecylii jest przedstawiony w sposób perfekcyjny wraz z mechanizmami rządzącymi jej zachowaniem.
Czy Cecylii uda się odmrozić nadzieje?
Czy uda jej się pokonać własne lęki?
Czy potrafi odzyskać wiarę w drugiego człowieka i pokochać na nowo?
Czy odzyska swą kobiecość i zaakceptuje swoje blizny?
Cecylia uczy muzyki i plastyki w wiejskiej szkole. Jest autorką książki, w której opisuje swoją walkę z chorobą, dając innym kobietom nadzieję, że zwycięstwo jest możliwe. Podczas pobytu w Poznaniu na targach książki poznaje Iwa, który jest wykładowcą uniwersyteckim. Mężczyzna jest też osobą poranioną przez los.
Czy tych dwoje ludzi potrafi się otworzyć na miłość i zaufać sobie nawzajem?
Autorka poruszyła trudne i bardzo ważne tematy: choroba nowotworowa i jej wpływ na dalsze życie, lęki, z którymi tak trudno się oswoić i problem samotności w starszym wieku . Zwróciła też uwagę na to jak ważna jest obecność drugiego człowieka i możliwość wygadania się przed nim. Nasza bohaterka nie lubi mówić o swojej chorobie. Wszystko przeżywa w swoim sercu i analizuje w swojej głowie. Każdy z nas jest inny. Czasami jednak warto opowiedzieć głośno o swoich problemach i lękach, nazwać swoje uczucia i emocje. Taka rozmowa z drugim człowiekiem może przynieść ukojenie i być formą terapii.
Czy Cecylia spotka na swej drodze taką osobę?
Czy wyartykułowanie obaw i lęków pozwoli jej inaczej spojrzeć na rzeczywistość?
Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.
Wartością tej książki jest niewątpliwie piękny język i to, że każde słowo i zdanie jest przez autorkę przemyślane. Nie ma tu zbędnych słów czy przydługich opisów. Są za to sytuacje humorystyczne, które potrafią wywołać uśmiech. Akcji jest niezwykle dynamiczna. Tą książkę czyta się jednym tchem. Polecam jej przeczytanie. Myślę, że się nie zawiedziecie, bo ja się nie zawiodłam. Ta historia wzrusza, czasem zasmuca, ale daje nadzieje. Ze mną zostanie na długo.

Cecylia główna bohaterka...

Kilka słów o książce:

Kilka słów o książce:

"Odmrożona nadzieja" to książka po którą powinny sięgnąć wszystkie kobiety , bo wszystkie nas to dotyczy , chociaż nie zawsze bezpośrednio.
Główna bohaterka Cecylia wiedzie szczęśliwe życie z mężem u boku , dopóki nie usłyszy diagnozy z ust lekarza -nowotwór. Ta diagnoza burzy jej cały świat ale dzięki wsparciu wspaniałych osób walczy z chorobą. Tą walkę opisuje w książce i mimo wielu obaw jedzie na Poznańskie Targi Książki by promować swoje dzieło i właśnie w Poznaniu poznaje człowieka który narobi zamętu w jej życiu. I chciałoby się zanucić razem z Pietrzakiem -"A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością."
Książka wyzwala wiele uczuć, zarówno tych smutnych , jak i pełnych nadziei aż po radość. Okraszona jest też dawką humoru który bardzo cenię u tej autorki i oczywiście stosownymi do sytuacji fraszkami. Polecam gorąco sięgnąć po tę książkę.

Ależ cudowna powieść, a zarazem poruszająca trudny i bolesny temat jaki jest choroba. Rak, bo to on jest sprawcą ciężkich przeżyć bohaterki Cecylii. Była zdrową i pełną życia kobietą. Miała męża, który niestety okazał się słabeuszem i odszedł, zostawiając schorowaną i załamaną Cecylię. Jej choroba nie pozbawiła jej sił i woli walki do życia. Spotyka na swojej drodze drugiego rozbitka, który robi wszystko aby zdobyć jej serce. Nie będzie to łatwe, ponieważ choroba okaleczyła dziewczynę, która boi się zaufać po raz drugi, aby znowu nie została porzucona.

Cudowna historia, dająca dużo do myślenia. Autorka w swojej powieści nie skupiła się tylko chorobie. Czytając książkę niejednokrotnie uśmiech pojawił się na mojej twarzy, a to za sprawą poczucia humoru jaki z pewnością ma autorka. Okładka piekna, wnętrze również, zachęcająca do sięgnięcia po książkę, i przeczytania oczywiście.

Czy nadzieję, której prawie już nie ma, da się jeszcze odmrozić?

PREMIEROWA RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera 26.11.2022 r.

Powieść to najnowsza książka Miry Białkowskiej należąca do literatury obyczajowej. Książka była moim pierwszym spotkaniem z Autorką, ale niezwykle udanym. Nie zawiodłam się na lekturze i z czystym sumieniem bardzo gorącą ją Wam polecam.

Zacznę jednak od kilku słów o fabule. Główna bohaterka lektury to Cecylia — kobieta, która zaliczyła już wiele życiowych zakrętów i doświadczyła niezwykle trudnych rzeczy. Nauczycielka w małej szkole, autorka poczytnej książki opartej na swoich doświadczeniach. Kiedy człowiek traci zdrowie, czyli to, co najcenniejsze jak domek z kart wali się cały świat. Ciężka choroba siłą rzeczy przeorganizowuje życie i nawet po powrocie do zdrowia nie jest już ono takie samo. Człowiek często traci nadzieję — tak ogólnie, po prostu na szczęście i normalne funkcjonowanie. Tę później bardzo często trudno odmrozić, odnaleźć w sobie na nowo. Tak było również w przypadku głównej bohaterki, co znając jej historię, zupełnie nie dziwi.

Czy Cecylii uda się jeszcze odmrozić nadzieję na piękne życie? A jeśli tak, to co, lub kto jej w tym pomoże?

Książkę czytało mi się naprawdę świetnie. Mira Białkowska napisała wciągającą powieść z ciekawą historią. Nie brakuje trudnych momentów, licznych upadków, ale są również wzloty. To po prostu książka o życiu człowieka, który doświadczył choroby i wyzdrowienia. Z pozoru więc przytrafiło mu się coś najpiękniejszego, ale jak widać na przykładzie Cecylii, nie jest łatwo odnaleźć szczęście, ponownie uwierzyć w ludzi, a przede wszystkim wrócić do normalnego funkcjonowania.

Sama kreacja bohaterki również jest świetna. Cecylia to realistyczna i prawdziwa postać, która dzięki wsparciu bliskich walczy ze swoimi lękami. Doświadczona chorobą kobieta patrzy na życie już trochę inaczej, ale nie oznacza to, że musi zupełnie stracić nadzieję. Czy uda jej się ją odmrozić, dowiecie się tylko z książki.

Powieść to pozycja, która dostarczy Wam nie tylko refleksji i wzruszeń. To również lektura pełna humoru, niespodziewanych zbiegów okoliczności i niedomówień, które mogą wiele zmienić. Całą historię Autorka wzbogaciła w niektórych miejscach niezwykle trafnymi fraszkami, które sprawiają, że to książka inna od reszty z tego gatunku.

"Odmrożoną nadzieję" zdecydowanie warto przeczytać. To niezwykła i emocjonalna powieść obyczajowa, która bardzo mi się podobała. Nie zawiodłam się na tej lekturze i zapewniam, że i Wy tego nie zrobicie. Historia Cecylii i jej bliskich skradnie Wasze serca!

Za możliwość objęcia książki patronatem medialnym bardzo dziękuję Autorce. Recenzja powstała dzięki współpracy z Wydawnictwem Literackim Białe Pióro.

Czy nadzieję, której prawie już nie ma, da się jeszcze odmrozić?

PREMIEROWA RECENZJA PATRONATU MEDIALNEGO
Premiera 26.11.2022 r.

Zacznę...

❤‍🩹🌹PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA !!! ❤‍🩹🌷

Autorkę jak i Jej książki znałam wcześniej tylko ze słyszenia. Nie miałam okazji niczego przeczytać, więc gdy nadarzyła się okazja postanowiłam to zmienić. Bardzo byłam ciekawa pióra Pani Miry. A jaką historię otrzymałam? Czego się dowiedziałam? O tym opowiem Wam troszkę w dalszej części mojej opinii.

Ona na co dzień uczy muzyki i plastyki w wiejskiej szkole. Dopiero Poznańskie Targi Książki zmieniają całe dotychczasowe życie Cecylii. To podczas nich, kobieta opowiada szerszej publiczności o swojej chorobie, która może dotknąć każdą z nas. Za sprawą przypadku, zostaje zakwalifikowana jako autorka typowo kobiecej, lekkiej i przyjemnej lektury.

On natomiast jest wykładowcą na uniwersytecie. Dwie zupełnie obce sobie istoty, którym przewrotny los pomógł się spotkać. Czy osoby, które mają za sobą trudne doświadczenia, mogą liczyć na nowy początek? Czy będą w stanie jeszcze raz zaufać? Na te pytania, odpowiedzi znajdziecie w lekturze.

Ta publikacja jest pełna humoru, skrajnych emocji oraz ciepła. Poznajemy tutaj takie wartości jak : bezinteresowność czy chęć niesienia pomocy. Dowiadujemy się też, jak trudno żyje się z własnymi lękami. Wszystko jest przedstawione bardzo obrazowo i realistycznie, tworząc spójną i logiczną całość. Powieść porusza trudne i zarazem ważne tematy. Podczas czytania, jest też czas na smutek czy refleksję.

Jak wspomniałam na początku, to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Pisarki. Książka ta, jak możecie to przeczytać w mojej recenzji, niesie ze sobą wiele ważnych treści. Wspomniałam o nich. Liczę na to, że podobnie jak ja czytać będziecie ją z ciekawością. Uważam, że każda kobieta powinna po nią sięgnąć, bo być może wyniesie z niej coś dla siebie. Bardzo dziękuję Autorce za możliwość poznania tej historii oraz za zaufanie, jakim mnie obdarzyła, powierzając tę książkę pod moje skrzydła. A Wydawnictwo Literackie Białe Pióro, gratuluję tak wspaniałej Autorki. Bardzo Wam polecam tę powieść, naprawdę. Mogę powiedzieć po prostu : DZIĘKUJĘ. Przyznaję 9,5 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐+ / 10 punktów ;)

❤‍🩹🌹PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA !!! ❤‍🩹🌷

Ona na co dzień uczy...