Komnata Zgody

Okładka książki Komnata Zgody Mira Białkowska
Okładka książki Komnata Zgody
Mira Białkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro literatura dziecięca
54 str. 54 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2022-01-01
2022-01-01
54 min.

Co zrobić, by między nami panowała zgoda? Dowiecie się tego z bajkowego świata Królowej Aury

Mira Białkowska pisze dla dzieci i dorosłych — książki, wiersze, bajki i fraszki. Twórczość Autorki dane było mi poznać już z kilku bardzo różnych stron, ale każda z nich mi się podobała. Tym razem sięgnęłam po "Komnatę zgody" - bajkę kierowaną do najmłodszych, która może stać się również przedstawieniem, ale o tym za chwilę.

Książeczka jest krótką, ale naprawdę ciekawą bajką kierowaną do dzieciaków. Autorka w prostych słowach i w nieskomplikowany sposób mówi w niej o naprawdę ważnych rzeczach. Nie raz i nie dwa rozbawi małego Czytelnika, innym razem go przed czymś przestrzeże, a jeszcze innym zachęci do podjęcia jakichś działań. Wydaje się, że wśród wielu istotnych kwestii przekazywanych przez Mirę Białkowską najważniejszym przesłaniem jest to jak postępować, by panowała wśród nas zgoda.

Akcja bajeczki rozgrywa się w magicznym, chociaż pełnym mądrości Królestwie Królowej Aury. To właśnie ona jest główną bohaterką tej opowieści, ale w książce spotkamy również Sługę Szarugę i Narratora, który doda swoje komentarze.

Chociaż bajkę można czytać po prostu w ten sposób — jako krótką opowieść z przesłaniem, "Komnata zgody" nada się również idealnie do przekształcenia w przedstawienie. Autorka zadbała o podział tekstu na poszczególne role, znajdziemy również krótkie didaskalia, a taka możliwość wystawienia na scenie jest z pewnością dodatkowym atutem.

W książce znajdziemy również puste białe strony z poleceniami do narysowania poszczególnych elementów. Takie aktywizujące fragmenty na pewno jeszcze bardziej przyciągną Dzieciaki do lektury i skupią ich uwagę na tym, o czym aktualnie czytają.

"Komnata zgody" to przyjemna lektura, która z pewnością przypadnie do gustu małym Czytelnikom, a mnie również bardzo się podobała. Lekkie pióro Miry Białkowskiej i ciekawa historia szybko wciągną Was do bajkowego świata. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą książeczką i poznać sekret zgody, która zawsze powinna panować wśród wszystkich i łagodzenia konfliktów.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Autorki.

• Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa