Bad Girl Reputation

Okładka książki Bad Girl Reputation Elle Kennedy
Okładka książki Bad Girl Reputation
Elle Kennedy Wydawnictwo: Griffin Cykl: Avalon Bay (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Avalon Bay (tom 2)
Griffin
2022-10-04
2022-10-04

/Współpraca reklamowa /

Genevieve wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb matki. Ma jedno postanowienie, którym jest trzymanie się z daleka od byłego chłopaka - Evana, których to wspólna historia była niczym jazda bez trzymanki...

Choć autorka zasłynęła z serii o hokeistach(którą swoją drogą uwielbiam) uważam, że ta seria przeszła bez echa, co jest dla mnie niezrozumiałe, gdyż uwielbiam klimat tych dwóch książek. Pomimo tego, że seria odbiega tematyką od tego do czego byliśmy przyzwyczajeni, nadal da się tutaj zobaczyć genialne i lekkie pióro autorki, które potrafi wykreować ciekawą fabułę oraz nieszablonowe postacie.

Postać Evana zainteresowała mnie już w poprzednim tomie, gdyż jego charakter, a w tym zadziorna strona bardzo mnie intrygowała, i gdy mogłam go lepiej poznać stałam się jego fanką, choć nie pobije on Garetta i Lagana. Gen zaś miała mocne postanowienia dotyczące zmiany swojego życia, które bardzo mi się podobały, choć sama jej kreacja momentami była dla mnie trochę sprzeczna.

Wątek romantyczny miał w sobie to coś. Zawierał w sobie motyw drugiej szansy, który mnie nie nudził, a ciekawił ponownym rozwojem uczuć pomiędzy głównymi postaciami, choć jak dla mnie niektóre sytuacje i emocje pojawiały się za szybko, tak całokształt a z tym związane zmiany zachodzące w bohaterach, odnalezienie prawdziwego ja, bardzo mnie urzekło, a zarazem przemyciło do akcji poważniejszy problem.

Kreacja miasteczka, w którym mieszali bohaterowie ocieplała moje serce, bo choć pojawiały się niezgodności, nastrój jaki dzięki temu otrzymywaliśmy umilał czas spędzony z bohaterami.
Wprawdzie "Reputacja niegrzecznej dziewczynki" bardzo mi się podobała tak, pierwszy tom minimalnie go przebił, gdyż z tamtymi postaciami było mi dużo łatwiej się zżyć i wciągnąć w ich historię. Zachęcam do sięgnięcia po tę książki i wyrobienia sobie własnego zdania.

/Współpraca reklamowa /

Gdybym nie wiedziała nigdy nie powiedziałabym, że to książka Elle Kennedy🫣

Nie jestem fanką motywu drugiej szansy i nie czytam dużo historii tego typu, ale pierwszy raz spotykam się z wrażeniem jakbym czytała jakiś fragment wyrwany z całości. To jak zaczęcie książki w połowie. Żadnego wprowadzania w życie bohaterów czy relacje między nimi.

Niecałe 300 stron, w czasie których bohaterowie mają najpierw zauważyć potem zrozumieć, że ich relacja była wyniszczająca, a potem jeszcze odbudować ją na nowo i całkiem zmienić swoje charaktery. Kto stwierdził, że to się uda?

Gdybym nie wiedziała nigdy nie powiedziałabym, że to książka Elle Kennedy🫣

Niecałe 300 stron, w czasie...

Bardzo przeciętna książka, podoba mi się wątek naprawy reputacji i ogarnięcia się po nastoletnich szaleństwach ale to tyle pozytywów.

Bohaterowie jakoś do mnie nie przemawiają, tacy nijacy, niby romans ale dla mnie to bardziej relacja przyjaciele z korzyściami. Fabuła trochę się ciągnie.

Książkę czyta się lekko i w miarę szybko ale jak na mój gust bez wyrazu...

Książkę czyta się lekko i w miarę szybko ale jak na mój gust bez wyrazu...

Zanurzenie się w świat literackich dzieł Elle Kennedy to podróż przez emocje, namiętność i fascynujące postaci.Jej książki są jak strzała, która trafia prosto w serce czytelnika, pozostawiając trwały ślad po każdej przewróconej stronie. Najnowsza książka “Reputacja niegrzecznej dziewczyny” nie zawodzi, a kontynuuje mistrzowskie pisanie, które uczyniło autorkę jedną z najbardziej uwielbianych w gatunku romansu współczesnego.

Po moich wcześniejszych recenzjach dotyczących twórczości autorki bardzo łatwo dojść do wniosku, iż każda jej książka w jakiś sposób jest dla mnie wyjątkowa i jak na razie, na żadnej nie zawiodłam się, dlatego obok kolejnej książki nie mogłam przejść obojętnie, zwłaszcza iż jest ona kontynuacją serii Avalon Bay, nadmorskiego miasteczka, które ma wiele ciekawego do zaoferowania.

Nikogo nie zaskoczy fakt, że dużym atutem kolejnej książki autorki, są bohaterowie. Genevieve to kobieta o silnym charakterze i niezłomnej woli, która dąży do realizacji swoich celów, nie bacząc na konsekwencje. Jej niezależność i pewność siebie sprawiają, że stoi na szczycie swojej gry, ale również budzi mieszane uczucia wśród otoczenia zwłaszcza po niespodziewanym wyjeździe z miasteczka, który złamała niektóre serca. Drugi z braci Hartley - Evan emanuje uwodzicielskim urokiem i postawą tajemniczego mężczyzny, która przyciąga uwagę innych, zwłaszcza kobiet. Jego postawa i sposób bycia wzbudzają zainteresowanie, a zarazem niepewność. Drogi Genevieve i Evana spotykają się, wystawiając ich tym samym na walkę z samymi sobą, by nie ulec narastającemu napięciu i emocją, tworzącym tym samym burzliwe połączenie.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2024/04/reputacja-niegrzecznej-dziewczyny-elle.html

To historia niby dla każdego jednak skłaniam ku temu, by bardziej polecić ją osobom młodszym. Postacie w większości są młode i przejawiają zachowanie typowo młodzieżowe. Jest jednak tu pewna sprzeczność, gdyż historię opowiada nam osoba, która jest wypisana przed nowym rozdziałem i kiedy ona ona zabiera głos, to jest wtedy poważna. Jakby czuła, że bierze odpowiedzialność za to, co nam przekaże i chciała pokazać, że jest godna reprezentowania swojej historii. W innym przypadku jest bardziej luzacka i rozrywkowa. Opowiada nam o tych, których widzi i o tych, których już z nimi nie ma. Ciekawie są przedstawione postacie, które kolejno się pojawiają. Poznajemy skrawek historia o nich, więc wiemy, czego możemy się spodziewać. Są tutaj chwile, kiedy bohaterzy coś sobie przypominają, wtedy scena poprzedzająca te wspominki jest urocza, wręcz słodka. Te momenty bardzo nas przywiązują do tych osób, pragniemy aby opowieść o nich nigdy się nie skończyła. Występuje tutaj motyw bliźniąt, oczywiście z charakteru różni niczym ogień i woda. Autorka ciekawie podkreśliła emocje, które łączą jednego z nich z postacią kobiecą. Oni potrafią się wyczuwać nawzajem, mimo tego, że nie są już razem. To było jakby dwa przeznaczenia w końcu mogły się spotkać, ale coś im na to nie pozwalało. Nie da się ukryć, że choćby ona starała się go unikać, to i tak jakaś siła stawiała jego na jej drodze. Jednak ona złożyła sobie mocne postanowienie. Teraz to tatę stawia na pierwszym miejscu, choć wie, że nieraz ją wykorzystuje. Chce tego, gdyż po śmierci matki wie jak mu jest ciężko. Pragnie zmienić się na całego i odkleić od siebie łatkę ,,niegrzecznej" , tylko czy On jej na to pozwoli? Czy można uciec przed swoim przeznaczeniem?
Świetna książka. Przez moment poczułam się przy niej młodo, z możliwością zmiany swojego życia od tak. Pokazała też, że niektóre uczucia nigdy nie wygasają, nawet gdy są po terminie. Co ma być nasze, prędzej czy później i tak będzie:-) Polecam, przeczytajcie, może i was nakłoni do zmiany na lepsze:-)

„I gdy już prawie udało mi się pozbyć jej z głowy, ona wraca. Jak świeży zastrzyk czystego narkotyku, kiedy niemal już udało mi się wyjść z nałogu.”

Kocham Elle Kennedy w wydaniu hokejowym, a jej serie stanowią moją bezpieczną i komfortowa przystań, do której uwielbiam powracać. Seria „Avalon Bay” pokazuje jej zupełnie inne oblicze, co w porównaniu choćby do „Off-campus” może uchodzić za słabsze, dla mnie jednak jest udaną próbą sił w czymś innym. Polubiłam ją za lekki, wakacyjny klimat oraz nieschematyczne i wyraziste postacie.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” ponownie przenosi nas do Avalon Bay. Tym razem głównymi bohaterami są Evan, którego poznaliśmy już w poprzednim tomie oraz Genevieve, która choć nieobecna, była jak cień podążający jego śladem. „Kompleks grzecznej dziewczynki” pokazał ich relację jako toksyczną i nieodpowiednią do tego stopnia, że sama nie wiedziałam, jak odbiorę ich historię, gdy sami dojdą do głosu. Bardzo podobało mi się, że Elle wzięła na tapetę tak nieidealne, popełniające młodzieńcze błędy, ale żyjące pełnią życia osoby. Gen i Evan razem byli jak huragan siejący zniszczenie, jak nieokiełznany pożar, który po drodze zostawiał po sobie zgliszcza. Wszystko jednak się zmieniło, gdy dziewczyna nagle wyjechała bez słowa. Po roku nieobecności wraca ze względu na śmierć matki i wszystko zanosi się na to, że zmuszona będzie zostać w miasteczku trochę dłużej. Ten rok zmienił Gen, starała się zerwać ze złymi nawykami, które dotychczas wpędzały ją kłopoty. Jedną z iskier zapalnych jej niewłaściwego zachowania był właśnie Evan.

Jego ten rok nie potraktował łagodnie. Początkowo uznał to za kolejną gierkę Gen, do czego zdążyli już przywyknąć. Mijające miesiące bez kontaktu wyprowadziły go jednak z błędu, tym samym pozostawiając jątrząca się ranę. Powrót Gen widzi jako szansę, a jej upór i dystans traktuje jak wyzwanie. Genevieve jednak nie jest już taka sama, a przynajmniej próbuje za taką uchodzić. Zerwanie z reputacją niegrzecznej dziewczyny wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się ktoś, kto przypomina, jak wcześniej się czuła i jak nadal potrafi się przy nim czuć. Ich relacja jest pełna pasji, ognia, choć autorka nie skupia się zbyt bardzo na ich cielesności. Podobało mi się to, że skupiła się na ich przemianie, na chęci odnalezienia siebie na nowo. Niemałe znaczenie w ich przypadku mają także relacje z rodzicami, co miało duży wpływ na ich zachowanie, na postrzeganie siebie samych. Pod płaszczykiem lekkości wskazuje na ważne wartości, skłania do przemyśleń. Nie brakuje tu także humoru, który jest charakterystyczne dla pióra Elle Kennedy. Idealnie go dozuje, niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” to przede wszystkim powieść o drugiej szansie, przebaczeniu, próbie zerwania z przeszłością i stawaniu się lepszą wersją siebie. Elle Kennedy wzięła na warsztat dwie nieidealne, zagubione dusze, które mimo wspólnej barwnej przeszłości, są dla siebie idealne. Nie jest to taka Elle Kennedy, jaką pokochałam za serie „Off-campus”, „Briar U”, czy „Hokeiści”, zabrakło mi tej charakterystycznej dla nich magii, jaką rzuca na czytelnika w trakcie czytania. Niemniej jednak w dalszym ciągu porywa w swe szpony i pochłania, a ja spędziłam z historią Evana i Genevieve bardzo przyjemne chwile. To jedna z tych historii, które gdy już się zacznie, to nie jest się w stanie oderwać, dopóki nie dotrze się do końca. Zachęcam do przeczytania!

Lubicie książki romantyczne, w których sercowe rozterki mieszają się z prozą życia? Dobrze się składa, ponieważ Elle Kennedy idealnie nadaje się do pisania tego typu historii i składa na nasze dłonie najnowszy pomysł, który łączy ze sobą kilka ponadczasowych motywów.

Lubię prozę autorki, ponieważ nieustannie coś się w niej dzieje. Dynamiczna akcja i ciekawe losy głównych postaci pozwalają mi na moment oderwać myśli od codziennych obowiązków i zatopić się w przyjemnej, sympatycznej lekturze. Plastyczny język autorki a także umiejętność budowania w pełni wiarygodnych emocji angażuje mnie na całego, jak było w przypadku powyższej lektury. Od pierwszych stron z przyjemnością zatopiłam się w losach bohaterów, którzy wystawieni na sercowe problemy nie do końca wiedzieli jak się zachować. Jednak nie od dziś wiadomo, że los buduje dla nas własne scenariusze pozwalając nam później wyciągnąć z danej sytuacji odpowiednie wnioski.

Genevieve wraca w rodzinne strony na pogrzeb swojej matki a jedyne o czym myśli to by trzymać się od swojego dawnego chłopaka jak najdalej. Łączy ich zawiła przeszłość do której dziewczyna nie ma ochoty wracać. Trudno jednak unikać kogoś w małej nadmorskiej mieścinie, gdy każdy zna każdego i życzy drugiemu jak najlepiej. Genevieve nie uniknie więc spotkania z Evanem i z zaskoczeniem zauważy, że jej były chłopak zupełnie się nie zmienił, wciąż pozostając seksownym i rozbrajającym człowiekiem. Tylko chodziło przecież o to, by zagasić dawne emocje i porzucić przeszłość na rzecz nowej osobowości. Czy to naprawdę możliwe?

W lekkiej jak piórko i pomysłowej historii czytamy o drugich szansach, wybaczaniu a także budowaniu siebie na nowo. Elle Kennedy prowadzi nas przez opowieść z gorzkim wydźwiękiem, w której proza życia łączy się z momentami nadziei na lepsze jutro. Los nie rozpieszczał głównych bohaterów a oni sami nie byli gotowi na to co ich czeka, jednak zaakceptowali zmiany i dali się porwać mniej oczywistej przyszłości. Genevieve miała na swoim koncie trudną przeszłość, jako młoda dziewczyna popełniła wiele błędów które dziś chce wykreślić ze swojej kartoteki. Jednak miasteczko w którym dorastała doskonale pamięta jaka była i niekoniecznie pozwala na to, by zmieniła się na lepsze. Czy pomoże jej w tym dawne uczucie? A może chłopak, który jest przekonany, że stworzą duet idealny w końcu pozwoli jej zapomnieć o popełnionych wcześniej błędach? O tym przekonacie się sięgając po lekturę napisaną z pazurem i nutką ironii.

"Reputacja niegrzecznej dziewczyny" to książka bardzo w stylu Elle Kennedy. Mówimy tutaj zatem o uczuciu pojawiającym się w najmniej odpowiednim momencie a także o dynamicznych dialogach i smacznym poczuciu humoru. Autorka bazuje na prawdziwym życiu, nie boi się mówić o stracie i popełnionych błędach a także nastraja nas pozytywnie na lepsze jutro, decydując się na wzmiankę o potencjalnym szczęśliwym zakończeniu. Lekka, idealna do poczytania leniwym popołudniem lektura stworzona dla wszystkich romantyczek, które uwielbiają czytać o sercowych rozterkach młodych a jednak doświadczonych przez życie bohaterów.

W końcu z powrotem przenosimy się do uroczego miasteczka nadmorskiego, gdzie historia Genevieve West i Evana Hartleya robi między nimi takie zamieszanie, że aż trudno oderwać wzrok od ich losów.

Genevieve wraca do domu na pogrzeb matki z mocnym postanowieniem trzymania się z dala od swojego byłego chłopaka, Evana. Ich relacja była burzliwa, pełna pasji i intensywnych emocji, które Gen stara się teraz zapomnieć. Ale jak to w życiu bywa, los ma swój plan, a w małym Avalon Bay nie sposób uniknąć zderzenia się z przeszłością. Kiedy Genevieve ponownie spotyka Evana, szybko przekonuje się, że ognisty romans z dawnych lat wciąż płonie niczym niegasnący ogień.

Co jednak czyni tę historię wyjątkową? Przede wszystkim postanowienie Genevieve o zmianie swojego stylu życia. Koniec z imprezowaniem, głupimi błędami i reputacją niegrzecznej dziewczyny – to motto, które ma przynieść Jej spokój i stabilność. W międzyczasie Evan ma swoje własne plany dotyczące ich relacji, ale czy złą reputację można tak łatwo zmienić? Czy drugie szanse rzeczywiście działają?

Genevieve i Evan są gotowi to sprawdzić, a ich historia pełna jest namiętności, niepewności i prób ponownego odnalezienia siebie. Książka ta jest idealna dla wszystkich miłośników romansów, którzy pragną chwili oderwania się od codzienności i zagłębienia się w historię, która wciąga od pierwszej strony. Elle Kennedy potrafi zaskoczyć czytelnika, wplatając w fabułę momenty humoru, napięcia i gorących, emocjonalnych scen, które trzymają w napięciu do samego końca.

Co jednak sprawiło, że nie mogę dać tej książce pełnej oceny? Otóż, mimo że uwielbiam romantyczne historie z drugimi szansami to... Momentami wydawało mi się, że relacja między głównymi bohaterami rozwijała się zbyt szybko i bez większych przeszkód. Brakowało mi zagłębienia się w ich emocje oraz przeżywania przeszłości. Ponadto, niektóre wątki były trochę przewidywalne.

Mimo to zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. Niezapomniane chwile gwarantowane!

Dobrze napisana, wciągająca historia o zmianie, skomplikowanych relacjach międzyludzkich i tym jak czasem musimy dorosnąć, aby pójść razem. Przyjemna, mało wymagająca, a jednak całkiem nie głupia historia z kilkoma pikantnymi scenami.

Fajnie było wrócić do Avalon Bay. W drugim tomie serii historia skupia się na Evanie - drugim z bliźniaków Hartley. Gdy do miasta wraca Genevieve, jego pierwsza i jedyna miłość, która wyjechała bez słowa, Evan musi zadać sobie pytanie:
Czy chce tkwić w błędach przeszłości czy wejść na drogę dorosłości i zmienić swoje zachowanie?

Na początku książki jedyne co mi się kotłowało w głowie, to to, jaka ich relacja jest toksyczna. A przynajmniej zdecydowanie taka była przed wyjazdem Gen. Jedno nakręcało drugie, sceny zazdrości, kłótnie kończące się w łóżku na zgodę. Nadużywanie środków wyskokowych, szalone pomysły i częste imprezy.

A później stwierdziłam, że jestem trochę hipokrytką, bo sama w ich wieku nie byłam lepsza 🤷‍♀️
Każdy w życiu popełnia błędy, ale najważniejsze, aby się na nich uczyć. Trzeba wyciągnąć z nich jakieś wnioski i umieć przyjąć na klatę konsekwencje swoich decyzji.

„Reputacja niegrzecznej dziewczyny” to historia o zmianach, które zachodzą w naszych bohaterach. O chęci tych zmian i o tym ile jesteśmy w stanie zrobić dla ludzi, których kochamy.
To idealna książka kiedy chcesz się zrelaksować, wyłączyć myślenie i oglądać jak przeobrażają się główni bohaterowie.

Dodatkowo relacja Evana i Rileya to dynamic duo, którego nie wiedziałam, że potrzebuje 😂

Na początku książki jedyne co mi się...

• Romans
  • Do kupienia