Otwliczanie

Okładka książki Otwliczanie Eliza Mikulska
Okładka książki Otwliczanie
Eliza Mikulska Wydawnictwo: Oficynka Cykl: Gasior (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Gasior (tom 1)
Oficynka
2022-12-02
2022-12-02
9788367204682

Okładka książki Nieregularnik Kulturalny KOZIRYNEK (Nowy) Mariusz Bober, Alicja Gontarek, Ewa Kaczmarczyk, Rafał Kasprzyk, Łukasz Majchrzyk, Eliza Mikulska, Adrian Szary, Maksymilian Tchoń
Nieregularnik ... Mariusz Bober, Alic...
Okładka książki Popisani. Radomskie warsztaty literackie. Antologia Maciej Bujanowicz, Katarzyna Chołuj, Maria Chudziak, Agata Dzik, Dorota Łabędzka, Renata Maźwa, Lidia Mikocka-Rosińska, Eliza Mikulska, Krystyna Piotrowska, Paweł Podlipniak, Amelia Pudzianowska, Albert Rafalski, Ryszard Ryziewicz, Paweł Sambor, Aneta Sieradz, Edyta Sieradz-Gnatowska, Alicja Stańczyk, Marta Wiktoria Trojanowska, Kuba Tyczyński, Karolina Worosz, Dariusz Wróbel, Aneta Wygonna, Krzysztof Żmudzin
Popisani. Rado... Maciej Bujanowicz, ...

2090

Lubię odkrywać nowe powieści kryminalne.Tym razem trafiłam na powieść Elizy Mikulskiej o intrygującym tytule "Otwliczanie".
Główna bohaterka Agata jest strażakiem w jednostce pożarniczej.Podczas pogawędki,którą prowadzi na temat bezpieczeństwa nagle znika jej kilkuletni syn Kuba.Nikt nic nie widział,a policja traktuje sprawę dość pobieżnie.A sprawa okazuje się być bardzo poważna i zamieszane są w nią różne osoby na wysokich stanowiskach.A zaczynają znikać kolejne dzieci.
Autorka sporą część powieści poświęca pracy strażaków,którą poznajemy od środka.Główna bohaterka ma pod górkę w związku z tym że wybrała pracę w męskim zawodzie,musi często znosić krytykę ze strony kolegów.
Agata również ma swoje sekrety,ale te odkrywamy powoli.
Myślę że warto!!

I ciebie ogarnie morderczy żywioł ognia
Agata jest strażaczką, która pewna dnia udziela pogadanki dla dzieci. Jest tam także jej syn Kuba. A przynajmniej był tam, bo po zakończeniu spotkania nigdzie go już nie ma. Chłopiec zaginął.

Zrozpaczona matka robi wszystko, aby znaleźć dziecko, ale nic to nie daje. Do akcji poszukiwawczej włącza się policja i wtedy wychodzi na jaw, że pokrewnych dzieci jest więcej. Kto za tym stoi?

Ktoś nie chce, aby policja odkryła prawdę, ale matka, która straciła dziecko jest w stanie zrobić wszystko – nie patrząc na ryzyko i niebezpieczeństwo – aby znaleźć sprawcę.

Kryminał strażacki, wciągające wydarzania, niebanalny tytuł i dużo akcji. To interesująca lektura, szczególnie dla fanów kryminalnych serii.

I ciebie ogarnie morderczy żywioł ognia

Powieści Elizy Mikulskiej kojarzą mi się z ciekawymi fabułami, bardzo dobrze napisanym tekstem, który przyjemnie czyta się na głos i poruszaniem problemów społecznych oraz piętnowaniem niewłaściwych postaw. Wszystko znajdziemy i w tej książce, której akcja toczy się wokół kolejnych zniknięć bohaterów. Polecam

"Otwliczanie" Elizy Mikulskiej to pierwszy tom serii kryminałów strażackich "Gasior".
Debiut powieściowy autorki.
Agata Mans, zawodowa strażaczka prowadzi w remizie pogadankę dla przedszkolaków.
Wśród maluchów jest jej kilkuletni syn. W pewnym momencie okazuje się, że Kubuś zniknął.
Policja wszczyna poszukiwania. Według Agaty działają zbyt opieszale. Tymczasem giną nie tylko inne dzieci, ale również zamieszani w dochodzenie ludzie.
Fabuła powieści "Otwliczanie" mocno rozbudowana o motywy strażackie. Autorka serwuje dużo wiadomości na tematy związane z pracą strażaków. Ma to uzasadnienie tym, że jest to kryminał poświęcony pracy w tym zawodzie. Jednak ogrom wiadomości trochę przytłacza. W konsekwencji może nużyć.
Główni bohaterowie zbyt przerysowani. Powiedzieć, że niewiarygodni to za mało. Nie wyobrażam sobie, że matka może tak zachowywać się po zaginięciu dziecka. A ojciec...
Wiem, że fikcyjna fabuła rządzi się swoimi prawami. Jednak dobrze jest by chociaż ocierała się o prawdopodobieństwo.
Historia porwań absorbuje. Zachowanie Agaty i jej męża drażni.
Finał tej historii zaskakuje. Wprawia w osłupienie.
Może trochę tłumaczy zachowanie Agaty Mans?Godny miana thrillera. Pozostawia czytelnika zaintrygowanego w oczekiwaniu na dalszy ciąg. POLECAM!

Debiut powieściowy autorki.

Chyba najlepszy debiut przeczytany w tym roku.
Jest wystarczająco długa, aby stanowić miła niespodziankę dla czytelnika - jak na pierwszą ksiązkę.
Do tego świetny pomysł na fabułę, fajnie poprowadzona akcja, a do tego nieźle rozbudowane wątki poboczne/osobiste.
Na "Lubimy czytać" pojawia się z opisem, iż jest to tom pierwszy. Z pewnością chętnie sięgnę po drugi i kolejne ;)
Polecam!

Chyba najlepszy debiut przeczytany w tym roku.
Na "Lubimy czytać" pojawia się z opisem, iż jest to tom pierwszy. Z pewnością chętnie sięgnę po drugi i kolejne...

• Ebook do kupienia
  • Empik audio powieści