Jest nas więcej

Okładka książki Jest nas więcej Łukasz Wojtasik
Okładka książki Jest nas więcej
Łukasz Wojtasik Wydawnictwo: Muchomor Cykl: Sieciaki (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sieciaki (tom 3)
Muchomor
2020-01-12
2020-01-12

Przez źle Siecichu w Internecie pojawia się ogromna fala hejtu. Netka, Ajpo, Sopciak i Kompel czyli drużyna sieciaków muszą sobie z tym poradzić. W tym celu odwiedza między innymi krainę Minecrafta i przeżyją wiele hejtu.

To ciekawa historia poruszająca aktualne tematy zabawy i bezpieczeństwa w Internecie, pokazująca czym jest hejt i skłaniająca do przeciwstawnia się przemocy

Piękna i zabawna książka dla dzieci w twardej oprawie, krowa zapewnia miły czas podczas czytania, a także wartościowe treści.

Książki przedstawiają historie o drużynie Sieciaków - Spociak i jego przyjaciele Netka, Ajpi i Kompel to rezolutne dzieci, które walczą z Sieciuchami. W pierwszej części poznajemy kulisy powstawania Internetu i złych mocy, które postanowiły nim zawładnąć. Na szczęście najlepsi naukowcy stworzyli Sztuczną Inteligencję, która walczy ze złem w sieci, ale potrzebuje pomocy grupy uczniów. Dzieci tworzą drużynę Sieciaków, która chce pokonać Sieciuchy i uwolnić swoich kolegów od gry w węża. Następnie czytamy o pogoni za lajkami. Sieciuchy wabią dzieci obietnicą internetowej sławy, ale chcą z nich zrobić trolli. W trzecim tomie czytamy z kolei o internetowym hejcie. Sieciaki znajdą się w grze Minecraft, ale udaje im się namówić inne dzieci, aby nie hejtować i nie dać się prowokować innym. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/03/sieciaki-misja-bezpieczny-internet.html

Seria "Sieciaki" to książki, jakich potrzebują dzieci i rodzice. Dzieci po to, aby wiedzieć, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. A rodzice, aby wesprzeć się w rozmowach ze starszakami o tym, jakie możliwości daje Internet, ale też jakie niesie zagrożenia. Jestem pewna, że wspólna lektura tych książek wywoła mądre dyskusje, skłoni do refleksji i będzie zachętą do świadomego korzystania z sieci.

"Sieciaki. Jest nas więcej" to już trzecia część przygód Netki, Ajpi, Spociaka i Kompla. Ponownie czeka ich przygoda w sieci (i to dosłownie),ponieważ ktoś wylewa w Internecie całe wiadra hejtu. Czy to znowu sprawka Czystego Zła i Sieciuchów? No jasne. Tym razem Sieciaki znajdą się w grze Minecraft. Oprócz tego, że będą zabawnie wyglądać z kwadratowymi głowami, to jeszcze pokonają Bełkota. W jaki sposób? Po prostu nie będą reagować na jego nienawistne zaczepki. I właśnie do tego, aby nie hejtować i nie dać się sprowokować, Sieciaki namawiają wszystkie dzieci ze szkoły i spoza niej. Kampania "Jest nas więcej" będzie na tyle skuteczna, że ostatecznie odetnie złośliwe Sieciuchy od sieci.

Bardzo dobrze czyta się tę książkę, bo jest w niej akcja, dynamika, napięcie i humor. A ponieważ walka dobra ze złem rozgrywa się na gruncie bliskim współczesnym dzieciom i nastolatkom, to cała historia jest dla nich zrozumiała i łatwa do wyobrażenia. Bo gdyby była to książka z radami, wskazówkami albo ostrzeżeniami, to zakładam, że większość dzieci po prostu nawet by do niej nie zajrzała. Przecież nikt nie lubi być pouczany.

Dlatego, jeśli czujesz, że to odpowiedni moment, aby przygotować swoje dziecko na przygodę z Internetem, a może ona już się dzieje i chcesz zadbać, aby była bezpieczna, to sięgnij po serię "Sieciaki". A jeśli potrzebujesz poruszyć z dzieckiem temat hejtu online, to koniecznie przeczytajcie wspólnie "Sieciaki. Jest nas więcej".

• Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Jest nas więcej