The American Paradox. Spiritual Hunger in an Age of Plenty

Okładka książki The American Paradox. Spiritual Hunger in an Age of Plenty David G. Myers
Okładka książki The American Paradox. Spiritual Hunger in an Age of Plenty
David G. Myers Wydawnictwo: Yale University Press nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The American Paradox. Spiritual Hunger in an Age of Plenty
Yale University Press
2001-10-01
2001-10-01
USA psychologia społeczna kryzys rozwój psychologia

Autor usiłuje odpowiedzieć na pytanie: dlaczego w społeczeństwie amerykańskim jest więcej pieniędzy, więcej wyboru, więcej swobody (głównie obyczajowej),a jednak dramatycznie rośnie liczba przestępstw, rozbitych rodzin, czy nieszczęśliwych ludzi.
Książka wprawdzie wydana w roku 2001 (a więc odwołująca się do mocno nieaktualnych danych),ale zawierająca wciąż aktualny przekaz.

Końcówka niestety rozczarowuje swoją religijną naiwnością i o ile większość książki posiada bogatą bibliografię i podejście autora jest bardzo rozsądne i naukowo obiektywne, o tyle pod koniec taki osąd zaburzają błędne niekiedy analizy czynników religijnych, które niemal pomijają jakiekolwiek ich strony negatywne.

Pomimo tego warto przeczytać. Przynajmniej pierwsze, plus minus, 2/3.

Dodaj cytat z książki The American Paradox. Spiritual Hunger in an Age of Plenty