Spirytystka

Okładka książki Spirytystka Max Czornyj
Okładka książki Spirytystka
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Honoriusz Mond (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Honoriusz Mond (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2022-09-07
2022-09-07
literatura polska morderca zabójstwo śledztwo brutalność intryga tajemnica

Powraca para sprzątaczy miejsc zbrodni, która w między czasie rozwiązuje zagadki kryminalne. Poszukiwanie sadystycznego mordercy jak zwykle się gmatwa, pojawiają się dowody, ale czy te dowody są prawdziwe - nie wiadomo.
Kolejna książka tego autora, który trzyma poziom i warto po nią sięgnąć. Nie są to książki dla każdego, ale mi akurat bardzo pasują. Jeśli ktoś lubi tego typu historie to zachęcam do przeczytania.

Dobitna, dostarczająca mocnych wrażeń. Nie jednak to ciągnęło mnie do lektury. Najmocniejszym wabikiem okazały się charaktery duetu bohaterów, ekscentrycznych i niebywale inteligentnych. Od razu ich pokochałam za sposób porozumiewania się między sobą. Dialogi pełne sarkazmu, pozbawione schematyzmu, zaskakujące w zwrotach zdecydowanie wzmagały dymanikę akcji.
Niebanalny pomysł na fabułę i jeszcze lepszy na bohaterów będących naszymi przewodnikami przez nią. Czegoż chcieć więcej?

Niebanalny...

Ponownie udane spotkanie z Honoriuszem i Allegrą. Utrzymany klimat znany z pierwszej części. Kontynuacja jak najbardziej wskazana.

Witam wszystkich
Nie wiem od czego zacząć, mam mały mętlik w głowie. Przeczytałam właśnie kolejna część o Honoriusza Mordzie, czyli "Spirytystka" Maxa Czornyja. Z jednej strony książka mi się podobała, z drugiej była dosyć ciężka w czytaniu. Zawiłe myśli Honoriusza i Allegry czasami powodują u mnie ponowne czytanie strony. Również oczekiwałam większego nawiązania do tytulu, ale czegoś mi jednak brakowało. Mimo wszystko Honoriusza jak zwykle na tropie, tym razem o pomoc prosi go sam Berg. Jest to bardzo ciekawa sprawa do rozwiązania, ale o mały włos Honoriusz może stracić bliską osobę jak i sam może mieć zniszczoną psychikę. Ale nie był by sobą gdyby się poddał, a co gorsza nie rozwiązał sprawy kolejny morderstw. Kim okaże się być psychopata, która zabija niewinnych ludzi? To akurat śmiało można przyznać, takiego świra w książkach Maxa Czornyja jeszcze nie widziałam. Mimo moich rozterek, polecam przeczytać tą książkę jak i poprzednią ☺

Witam wszystkich

Po przeczytaniue "Mortalisty" nie sądziłem, że jeszcze kiedyś wrócę do duetu Honoriusza i Allegry, a tu proszę.

Problem pozostaje taki sam, jak w pierwszej odsłonie cyklu - chaos, zagmatwanie i wszystko z niczego. W jednym momencie bohater widzi trupa, w drugim jest już dawno po sekcji. Może to celowy zabieg, ale mi nie przypadł do gustu, wolę jak kryminał snuje się wolno.

Książkę czyta się bardzo szybko, osobiście uważam, że tak świetny duet i taka sprawa do rozwiązania powinny zajmować trochę więcej stron, może wtedy wszystko byłoby uporządkowane, ale nie można mieć wszystkiego.

Nie wiem czy polecam, wiem jedynie, że duet bohaterów jest jednym z najbardziej przyjemnych i ciekawych jakie spotkałem w literaturze, więc chociażby dla nich sięgnę (kiedyś) po kontynuację.

Dawno temu czytałem bodaj jakiś kryminał od Czornyja, to pierwsze od lat spotkanie z nim. Zobaczę jakieś inne książki, ta nieszczególnie przypadła mi do gustu.

6/52/2024

6/52/2024

Do Mortalisty miałam mieszane uczucia, w tym tomie zdecydowanie się ich pozbyłam 🤔

Allegra i Honoriusz to przeciekawy duet, bardzo charakterystyczny i w zasadzie dobrany😊

Dziwactwo Allegry i otaczające ją wszelkie religie i wierzenia doskonale kontrastują ze spokojem Honoriusza zafascynowanego śmiercią 💀

Kolejne morderstwa, zamykanie żywcem w trumnie i naśladowca to główne hasła Spirytystki 👻

Kolejne morderstwa, zamykanie żywcem w trumnie i naśladowca to...

Muszę wziąść kolejny tom

Muszę wziąść kolejny tom

Para głównych bohaterów jest super. Chętnie sięgnę po dalsze części.

Para głównych bohaterów jest super. Chętnie sięgnę po dalsze części.

• Audiobooki
  • Kryminał